אימון מנטאלי למנהלים: דרך להוביל את הארגון קדימה

קבלת החלטות, פתרון בעיות וניהול משברים תוך התמודדות עם עמידה ביעדים – הן רק חלק מהמשימות המוטלות על כתפי המנהלים. ליווי חיצוני ואימון מנטאלי למנהלים יכול לסייע ואף להוביל לפריצות דרך משמעותיות

נטלי שרון, מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה מדברת עם גבר במשרד
אימון מנהלים: דרך להוביל את הארגון קדימהצילום: shutterstock
נטלי שרון, מירי ורד
תוכן שיווקי

מנהלים רבים מתמודדים כמעט מדי יום עם שאלות ואתגרים רבים, בהם כיצד ניתן לבלוט ולהצטיין במציאות שאינה מפסיקה להשתנות, איך להתמודד עם התחרות בשוק ועד כמה העובדים מגויסים לחזון ולמטרות שהציבו לעצמם. כמו בתחומים רבים, גם כשמדובר במנהלים - אימון מקצועי עשוי להוביל לשיפור ההישגים ועמידה ביעדים. תומר הנדל ועידו טייר מסבירים כיצד הם עורכים אימון למנהלים.

עידו טייר

כל התורה על רגל אחת: אימון מנטאלי למנהלים עשוי לסייע לכם להגיע לרמת הביצוע האופטימאלית, תוך התמודדות עם הלחצים, המתחים והדאגות הנלווים לתפקיד שלכם. ובהרחבה: עידו טייר מסייע למנהלים ובכירים המתמודדים עם אחריות אדירה ורף ציפיות בשמיים, לייצר חוסן מנטאלי כדי להתמודד עם האתגרים שבדרך.

"אימון מנטאלי נותן למנהלים אפשרות להתמודד עם הלחץ שהם חווים". עידו טיירצילום: אורית גוטליב

"אימון מנטאלי נותן למנהלים אפשרות להתמודד עם הלחץ שהם חווים. לרוב, מדובר באנשים ביצועיים שיש עליהם הרבה אחריות ועומס לעומת שאר האנשים. ישנה נטייה לחשוב שאימון מנטאלי הוא לאנשים עם בעיה מנטאלית וזה לא נכון. האימון מיועד לאנשים שאפתנים שרוצים להשיג עוד ולהתמודד עם הלחץ של הצלחה", מסביר טייר.

"בלתי שביר" – תוכנית להכשרת מנהלים מברזל

את תוכניות האימון בנה טייר על סמך כלים שרכש, מתוך התנסות אישית עם אותם קשיים שהוא פוגש מדי יום. "מנהלים הם אנשים עם יעדי מכירות והצלחה, יעדים טכניים וטכנולוגיים. יש המון ציפיות מלמעלה ומלמטה וקשה מאוד להשאיר את הביצוע ברמה גבוהה כשיש את הלחץ הזה. זאת המטרה של האימון המנטאלי, להגיע לרמת ביצוע מקסימאלית למרות לחצים, דאגות ואי ודאות", הוא מספר.

ההשראה לתוכנית האימון "בלתי שביר" הגיעה דווקא מעולמות הספורט, בהם אימון מנטאלי הוא חלק בלתי נפרד משגרת האימונים. בעולם העסקי לעומת זאת, עדיין מדובר בטרנד חדש. "הייתי צריך לתרגם להם את השפה הזו לעולם העסקי, ארזתי את הידע שאספתי ופיתחתי את 'בלתי שביר'. האימון עוזר למנהל ובעל העסק להגיע ליעדים בלי להישבר בדרך, לא משנה כמה קשיים, אתגרים ומכשולים יש בדרך. הוא לא נשבר מזה ולא מרים ידיים".

"חוויתי את הדברים על בשרי כמנהל, כיזם וכבעל עסק". עידו טיירצילום: אורית גוטליב

"תהליכים מדויקים, תוצאות מהירות"

טייר מציע אימון מנטאלי למנהלים בשני מודלים: ליווי אישי אחד-על-אחד וקורסים פרונטאליים קבוצתיים. בקרוב, הוא אומר, תהיה אפשרות לקיים את הקורסים גם בצורה מקוונת. "תוצאות האימון הן מהירות. כבר במפגש הראשון והשני חשים בהבדל ברמת התודעה, מבינים דברים לעומק, מתחזקים ברמת הביטחון העצמי והאמונה ביכולות והערך העצמי עולה. ברמת הארגון, משפרים ביצועים מהר מאוד כי המנהלים מגלים ומבינים את עצמם יותר לעומק".

התיאוריות והידע הנרכשים במסגרת התוכנית מיושמים במהרה בארגון ומוטמעים הרגלים חדשים. תהליך השינוי אומנם מהיר, אך לדברי טייר תוצאותיו נשמרות לאורך זמן. משך הקורס הוא בין חודש וחצי לחודשיים, כאשר הוא מעביר אותם בכל רחבי הארץ וללקוחות מעבר לים באמצעות זום.

לצמוח מהמשבר: הסיפור האישי מאחורי התוכנית

כמו הרבה סיפורים גדולים, גם הסיפור של עידו טייר צמח מתוך משבר אישי גדול. בעקבות מילוי תפקיד ביטחוני מורכב ביחידה מסווגת במערך הביטחון, הוא חווה משבר אישי גדול ואובחן עם פוסט-טראומה. "הייתי בפסגה של ארגון בטחוני ומצאתי את עצמי בצומת דרכים. החלטתי לקחת את עצמי בידיים, לחקור את המוח, את החרדות, את התודעה ואת כל מה שקשור בעולם המנטאלי. בהדרגה, הצלחתי לנהל את הפוסט-טראומה", הוא מספר.

לאחרונה טייר הקים את עמותת האלופים, העוזרת לבעלי העסקים שחוו משבר בעקבות הקורונה. כיום הוא מנהל קליניקה לאימון מנטאלי ומכשיר בין היתר גם מנהלים שחוו מסלול חיים דומה לשלו. "חוויתי את הדברים על בשרי כמנהל, כיזם וכבעל עסק. הקורס משלב ידע קדום עם מדע עכשווי, מחקרים בפסיכולוגיה חיובית ובפסיכולוגיה של הביצוע. התוכנית כוללת כלים פרקטיים לשינוי מיידי, באמצעות כלים פרקטיים יישומיים שכל אחד יכול להטמיע בקלות ובמהירות", אומר טייר ומסכם: "לקח לי המון שנים לבנות את התוכנית והיום מדובר במוצר שאין כדוגמתו בישראל. הקורס נותן מענה הוליסטי ותוצאות מאוד מהירות. אני עושה את זה גם בקהילה, גם בעמותה וגם בעסק שלי. התנהלות אישית וחוסן מנטאלי הם מכלול שלם של העולם המנטאלי שאני מעניק בכל המקומות האלו".

עידו טייר
כתובת: דרך האילנות 20, גדרה
טלפון: 050-3434432

———-

תומר הנדל

בעוד המנהלים נמצאים בראש הפירמידה ונהנים מעמדות מפתח ושכר אטרקטיבי, פעמים רבות הם מגלים שבודד בצמרת. קבלת החלטות, פתרון בעיות, וניהול משברים ועובדים תוך התמודדות עם עמידה ביעדים ומציאות משתנה – כל אלה מוטלים על כתפי המנהלים מבלי שיוכלו להתייעץ עם גורמים מתוך הארגון. תומר הנדל, מלווה קרוב לשני עשורים עצמאיים ומנהלים בחברות וגופים מהמובילים בארץ. הוא משמש יועץ עסקי, איש סוד, ומאמן שמטרתו להוביל את לקוחותיו לצמיחה עסקית והשגת יעדים.

"לרוב פונים אליי בזמן של שינוי; אתגר ארגוני, צמיחה מואצת או ירידה בפעילות, משבר עסקי, אישי או שינוי כיוון", מספר הנדל. "מניסיוני, אחד הדברים החשובים ביותר להצלחת תהליך ליווי, מעבר כמובן לכלים המקצועיים הנכונים, הוא כימיה והתאמה. יש הרבה מאמנים ויועצים מקצועיים וטובים, אבל המנהלים מחפשים חיבור אישי שיקפיץ אותם קדימה".

הכול מתחיל ונגמר באנשים

"מנהלים ובעלי עסקים מחפשים לקבל ערך אמיתי, ולאורך הדרך הצורך משתנה; סיעור מוחות והפריה, ניתוח נתונים והפקת תובנות, הכנסת סדר באי ודאות ולפעמים פשוט ליווי ואימון. חשוב לזכור שהכול מתחיל ונגמר באנשים, המומחיות שלי היא לדעת מה התמהיל הנכון לכל אדם מבחינת הכלים המתאימים והתחומים בהם נעסוק.

תומר הנדלצילום: דוינה פיינברג זגורי

"נקודה נוספת שמאוד משמעותית למנהלים כיום היא הזמינות שלי לאורך התהליך. הרי אתגרים ומשברים לא מתרחשים לפי לוחות זמנים ידועים וכשאני מגיע להכרות מעמיקה עם המנהל והארגון תוך זמינות מלאה, ניתן לתת מענה יוצא דופן ומדויק".

לאחר שש שנים בשייטת הצוללות כמפקד סימולטור וסגן מפקד בי"ס צוללות, פנה הנדל לאקדמיה. במקביל לסיום לימודי התואר הראשון בניהול באוניברסיטת בן-גוריון, החל הנדל לעבוד בחברה לייעוץ אסטרטגי בה ליווה חברות ובעלי הון מהגדולים בארץ. הנדל המשיך לתואר שני בתקשורת במסלול מחקר לרבות פרסום ארבעה מחקרים כחוקר וכעוזר מחקר, ששניים מהם זכו בפרסים בינלאומיים. כיום הנדל חבר הנהלה בעמותת "דולפין" של יוצאי שייטת הצוללות ובעלים של חלל העבודה "מקום בזמן".

מוביל את המנהלים קדימה

הנדל מסביר כי הרקע המגוון שלו, עוזר לו בהובלת המנהלים קדימה. "מכיוון שאני בא מעולמות תוכן שונים ומגוונים, זה מאפשר לי גמישות ומגוון כלים להתמודדות עם מצבים. לדוגמה כשהקורונה התחילה, התבקשתי להעביר לקבוצת בעלי חברות הרצאה על ניהול משברים. כאן השתמשתי בדבר הראשון שלמדתי בשירות בצוללת והוא – שלא משנה מה קורה, אסור להיכנס לפאניקה. חייבים לחשוב באופן שקול כדי שיכולת קבלת ההחלטות לא תיפגע. בהמשך, כשהסברתי להם על הנטייה להתקבץ בקבוצות בעתות משבר, החליטו בעלי החברות, 21 במספר, להתחבר בעזרתי לאיגוד מקצועי ולתת גיבוי אחד לשני בפרויקטים. כך לדוגמה אם עובדים של בעל עסק אחד בבידוד, יש לו גיבוי מבעלי העסקים האחרים. יצרנו אי של ערבות הדדית בתקופה של חוסר ודאות".

סדנת נהיגה בתנאי שטח למנהלים

בנוסף לאימון אישי למנהלים, הנדל, ביחד עם חברים מהשירות הצבאי, יצר סדנה לפיתוח מנהלים באמצעות נהיגת שטח. "סדנת MENT to DRIVE מיועדת להנהלה בכירה", מרחיב הנדל. "אנו יורדים לשטח, נותנים למנהלים לנהוג, ובאופן מיידי האופי של כל אחד ואחד מהם יוצא החוצה. ניתן לראות מי זהיר יותר, מי מקפיד להישאר אחרון ולדאוג לכולם, מי לא מחכה לשאר הצוות, מי מסתגל לשינויים בצורה הטובה ביותר, מי מסוגל לשאת תסכול ועוד. הסדנה שלנו, בה התנסו כבר בין היתר מנהלים מ- DoiT International ,kryon systems, צים ובית החולים תל השומר, משפרת את המיומנויות האישיות, את עבודת הצוות ואת התקשורת בארגון".

תומר הנדל טלפון: 054-8000321לכתובת המייל >>מעבר לאתר >>לפרופיל הלינקדאין >>על סדנת MENT to DRIVE