מערכות חימום לחורף: לשמור על חלל נעים ומפנק

לחזור לבית חמים ונעים כשבחוץ מתחוללת סערה מלווה בקור וגשם יכול להפוך את היום לפחות גרוע, אולי גם לחסוך הצטננות. כיום קיימות לא מעט אפשרויות חימום חכמות שיכולות לשדרג את העונה הקרה והאפורה

מירי ורד ודלית גולן
תוכן שיווקי
אישה מחזיקה בכוס שוקו עם מרשמלו וכלב על הרצפה לרגליה
מערכות חימום לחורף: לשמור על חלל נעים ומפנקצילום: shutterstock
מירי ורד ודלית גולן
תוכן שיווקי

בית חמים ונעים הוא תמיד דבר מנחם בתקופות בהן מזג האוויר מקפיא ואפרורי. יש שלל דרכים לחמם את הבית, אבל חשוב לבחור בדרך המתאימה ביותר. מערכות חימום לחורף יכולות לשדרג כל יציאה מהמקלחת או חזרה לבית אחרי הליכה בגשם זלעפות – כאשר הבחירה צריכה לכלול שיקולים כמו בטיחות, נוחות ואף סגנון עיצוב מתאים. בין החברות שמציעות את המערכות: טרמודול, מתן פתרונות חימום וחברת פג-חום.

nullחברת טרמודול: חימום רצפתי היקפי דרך הפאנלים

חברת טרמודול מציעה מערכת חימום ייחודית והיקפית לבית אשר מחממת את הבית דרך הפאנלים המורכבים לאורך הרצפה. החברה הוקמה לפני חמש שנים על-ידי חברת פרקט חן בעקבות צורך שהתגלה בשוק לפתרון חימום אחר מאשר ההסקה והחימום התת רצפתי.

כיצד זה עובד?
"טרמודול היא מערכת חימום שיושבת בפאנלים של הבית, על החיבור שבין הרצפה לבין הקיר. הפנלים מייצרים חום אשר עולה ומטפס על הקירות. החום מייבש רטיבות מהקירות, נאגר בקירות ונפלט מהם. כך נוצר פיזור חום אחיד ומעטפת חום אחידה ברחבי בית. מכיוון שלא מדובר במקור חום נקודתי, אין שום הגבלה מבחינת הריהוט שאפשר למקם בקרבת הקירות.

ניתן להתקין את המערכת על כל סוגי הריצוף, גם על פרקטים וגם על גרניט פורצלן. המערכת יכולה להשתלב בגוונים שונים וההתקנה שלה היא פשוטה יחסית. כל שנדרש הוא נקודת חשמל לכל חדר, ושתי נקודות חשמל בחלל המרכזי."

המערכת יכולה להשתלב בגוונים שונים וההתקנה שלה היא פשוטהצילום: באדיבות החברה

מדוע חימום דרך הפאנלים עדיף על חימום תת רצפתי?
"לחימום דרך הפנלים יש מספר יתרונות חשובים מול חימום תת רצפתי. ראשית, כשמתקינים את המערכת אין צורך להרים את הריצוף. המערכת מאוד אמינה אך במידה ונתקלים בבעיה, קל מאוד לתקן אותה מבלי לפתוח את התשתית.

"שנית, צריכת החשמל של המערכת שלנו חסכונית. ככל שמדובר בחימום תת רצפתי על חשמל, המערכת שלנו צורכת כמחצית מכמות החשמל.

"יתרון משמעותי נוסף של המערכת שלנו על פני חימום תת רצפתי נעוץ במהירות התגובה של המערכת. מרגע שמפעילים את המערכת, לוקח לבית כ-40 דקות להיות מחומם ונעים. זאת בעוד לחימום תת רצפתי לוקח בין 24 ל-48 שעות עד שהוא מחמם, ולכן ההמלצה בימות החורף היא להפעיל אותו באופן קבוע. הבעיה היא שבישראל יש שינויים דחופים במזג האוויר, וכשיש יום חמים ונעים, בעלי החימום התת רצפתי נמצאים בבעיה. הרצפה ספוגה בחום והבית ממשיך לפלוט עליהם חום. זה בדרך כלל השלב בו אותם אנשים מפעילים מזגן לקרר את הבית. המערכת שלנו מגיבה במהירות וניתן לכבות ולהדליק אותה באופן מיידי.

"אפשר לומר שמערכת החימום בפאנלים היא שילוב בין חימום תת רצפתי לבין מערכת הסקה או רדיאטורים. כאשר היא לוקחת את היתרון של מערכת הסקה מבחינת מהירות התגובה ואת היתרון של החימום התת רצפתי מבחינת פיזור החום."

מערכת חימום רצפתי לבית טרמודול - הפנל שעוטף אותך בחוםקרדיט: חגי ערוץ הפרקטים והדקים

פתרון חימום אופטימלי: בטיחותי, חוסך באנרגיה ומפזר חום בצורה אחידה

"המערכת חסכונית בצריכת אנרגיה הודות לכך שהחום מטפס ונאגר בקירות ולא בורח. כמו כן ניתן להתקין תרמוסטט אחד לכל חלל בבית. היא בטיחותית לחלוטין, עם כל התקנים הנדרשים. למעשה באיטליה המערכת קיבלה גם תקן המתיר להתקין את המערכת בפעוטונים. רמת הקרינה הנפלטת מהמערכת היא כעשירית מזו הנפלטת ממחשב ביתי, ואין פיזור אלרגנים במערכת להבדיל מבמזגן או מפזר חום.

"כדי להגביר את החסכון באנרגיה מומלץ להשקיע בבידוד הבית. ככל שהבית יהיה מבודד בצורה טובה יותר, תצרוכת האנרגיה שלנו תהיה מועטה יותר. בית מבודד צורך בין מחצית לשליש האנרגיה מאשר בית שאינו מבודד. באשר לבידוד הרצפה, פרקט הוא בהחלט פתרון טוב, במיוחד פרקט מעץ שיכול להעניק יתרון".

פרקט חן
סניף הרצליה רחוב החושלים 9, אזור התעשייה הרצליה פיתוח. הגעה בתיאום פגישה
טלפון: 1-700-707-818, פקס: 09-9562210
לכתובת המייל >>
סניף ירושלים: דרך חברון 105 (פינת עין גדי 2), צומת הבנקים (צמוד לקצפת). הגעה בתיאום פגישה
טלפון: 054-4205095
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>

--------------------------------------------

nullמתן פתרונות חימום

החורף כבר כאן וזה זמן מצוין לבדוק האם באמת נעים לנו עם החימום הקיים אצלנו בבית או במשרד. לרוב כשצריכים לחשוב על דרך לחמם את הבית או החלל בו אנו נמצאים, נראה שהפתרון הראשון שיעלה יהיה המזגן. אבל האם יצא לנו לחשוב למה? האם המזגן הוא אמצעי החימום האידאלי עבורנו? האם החימום שלו הוא הכי נעים ובריא? התשובה על כל השאלות הללו תהיה - לא בהכרח.

חברת מתן פתרונות חימום, הוקמה לפני למעלה מ-20 שנה ומתמחה בהקמת מערכות חימום תת רצפתיות ויישום פתרונות חימום מים והסקה באמצעות שימוש בטכנולוגית חימום ייחודית וחדשניות – משאבות חום, שיטה חדשנית שלדברי הצוות הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

המערכת מתאימה לחללים בעלי תקרות גבוהותצילום: מתן לבנוני

מהי מערכת חימום תת רצפתית?

מערכת תת רצפתית מורכבת משני חלקים מרכזיים – התשתית, שהיא כל החלק המותקן בתוך הבית, הכוללת צנרת איכותית וייעודית מתחת לרצפה, בה זורמים המים החמים, וממרכזיית פיקוד וטרמוסטטים לשליטה על עבודת המערכת.

התנור במערכת אחראי על חימום המים ברצפה, ועד לפני מספר שנים היה הפתרון הנפוץ ביותר לחימום הבית. תנורי החימום לרוב היו על סולר וגז, אך עליית המחירים המשמעותית שהתרחשה בשנים האחרונות הביאה לפיתוח תחום משאבות החום, המהוות כיום את האמצעי החסכוני ביותר לחימום המים. משאבת חום היא למעשה מכשיר הפועל בצורה דומה מאד למזגן, אך היא מחממת מים ולא אוויר. עלות השימוש בה זול והיא הדבר "החם" בשוק האנרגיה המתחדשת כיום.

מה שהופך את מערכת החימום התת רצפתית לחסכונית במיוחד היא העובדה שאין איבוד אנרגיה כפי שקורה במערכות חימום אחרות, שבהן החום יעלה קודם לתקרה ואח"כ יירד למטה. הרצפה הופכת להיות גוף החימום של הבית הפולטת באופן אחיד ועדין חום טבעי ונעים.

יתרון נוסף ובולט הוא שמדובר במערכת אקולוגית, ירוקה וחסכונית, בזכות השימוש במשאבות חום שהחליפו את תנורי הסולר והגז והחשמל. הצרכנים כיום הם צרכנים חכמים, המחפשים אחר פתרונות חימום חסכוניים ויעילים שאינם פוגעים בסביבה. כאשר מערכת חימום תת רצפתית המופעלת על מים מסתמנת בתור האופציה הטובה ביותר.

חימום תת רצפתי. חסכונית וירוקהצילום: מתן לבנוני

למי מתאימה מערכת חימום תת רצפתית?

ככלל , לכל מי שבונה בית איכותי ומבקש ליהנות ממנו לאורך שנים ובכל תקופות השנה, ובפרט למי שגר באזורים קרים. כמו כן, שווה לדעת שבתים בהם מומלצת במיוחד מערכת חימום תת רצפתית הם בתים שיש בהם חללים גבוהים – המשפיעים על איבוד אנרגיה משמעותי. את המערכת ניתן להתקין רק בבתים בהם עדיין לא קיימת רצפה, כלומר בזמן בניה או שיפוץ. לאחר שלב הריצוף לא ניתן להתקין עוד את המערכת. אך משאבת חום ניתנת להתקנה גם בבתים בנויים בהם קיימת כבר מערכת הסקה על בסיס מים.

מה בנוגע לבטיחות?

מעבר ליתרונות הרבים שתוארו, חשוב לדבר על עניין הבטיחות שמעסיקה לא מעט אנשים - החום הנובע ממערכות החימום התת רצפתי על בסיס מים, מופק על ידי גופי חימום נסתרים, ולכן בעיות כמו כוויות, ייבוש האווירה או חנק חלילה, לא רלוונטיות במערכת בטיחותית מסוג זה.

התקנת מערכת חימום תת רצפתית אינה זולה אך משתלמת לטווח הארוך. עלות התשתית המותקנת בבית הינה כ-120-160 שקלים למטר, תלוי בגודל הבית, ועל כך יש להוסיף את עלות משאבת החום שמחירה תלוי בסוג ואיכות המשאבה. מה שהופך את המערכות הללו למומלצות מבחינת חיסכון הוא עלות השימוש החודשי, שהוא בסופו של דבר מה שמשפיע על הכיס בכל חודש.

עלות השימוש החודשי במערכת כזו הוא 3-5 שקלים למ"ר בלבד (לעומת 15-20 שקלים למ"ר מרובע בחימום בגז או בסולר). השימוש במערכת הכוללת משאבת חום לבית או משאבת חום למוסדות מובילה לחיסכון עצום של עד כ-70% מעלויות התפעול של מערכת דומה המופעלת בגז, סולר או בנזין ולמעשה היא המערכת הזולה והזמינה ביותר כיום בשוק.

מתן פתרונות חימום
רח' הלילך 9 עלי
טלפון :02-9400777, 052-5665324
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>
צפו: חימום תת רצפתי >>
צפו: משאבת חום >>

------------

nullחברת פג-חום: פתרונות חימום וצינון לכל מקום ואירוע

חברת הבוטיק המשפחתית פג-חום מציעה פתרונות חימום וצינון המתאימים לכל מקום ואירוע ומאפשרים ללקוחותיה לשמור על שגרת עבודה בחום ובקור. מוצרי החברה משמשים מלונות, מסעדות, גני אירועים, ברים, בתי קפה כמו גם את תעשיית החקלאות ועולם החי. מאז נכנסה הקורונה לחיינו, עלה הביקוש למוצרי החברה גם בקרב אנשים פרטיים שמעוניינים לארח במרפסת ביתם או בגינה.

"כל לקוח שמעוניין בפתרון חימום יוכל למצוא את המוצר והדגם הנכונים ביותר עבורו"צילום: באדיבות פג-חום

"מגוון פתרונות החימום שלנו רחב ומגוון מאוד", מספר איתי פישמן, סמנכ"ל תפעול ומכירות בחברה. "הם מתבססים על טכנולוגיות שונות החל ממקרני חום אינפרא אדום לחימום אנשים ועצמים הנמצאים במרחב האלומה שלהם ולכן יעילים יותר באוויר הפתוח, מפזרי חום ותותחי חימום לחימום האוויר במרחב המותאמים למקומות סגורים, ועד למוצרים שמשלבים יחד חימום אוויר מרחבי עם הקרנת חום ישירה. המוצרים שלנו מופעלים באמצעות חשמל, גז או סולר ומותאמים הן לעבודה בגשם ובאקלים סוער באוויר הפתוח, והן לחללים סגורים, האנגרים ומרחבי עבודה. כל לקוח שמעוניין בפתרון חימום יוכל למצוא את המוצר והדגם הנכונים ביותר עבורו בעזרת ההכוונה המקצועית שלנו ובשילוב עם מוצרים משלימים ופתרונות תלייה מתאימים".

בין המוצרים המשלימים ניתן למצוא חסמי רוח ופרגודים בעזרתם ניתן 'לכלוא' את החום המופץ מהתנורים וליהנות מישיבה בחוץ. הפרגודים המודולאריים המעוצבים מיועדים לסגירה של מסעדות, בתי קפה ועוד. "הם עשויים מפרופיל אלומיניום בשילוב זכוכית רבודה ולאחר התקנתם מתאפשר מעבר קליל ופשוט לתפעול ממצב מונמך המאפשר תנועת אוויר למצב מוגבה המאפשר כליאה של האוויר החם ותיחום אזור הישיבה", מוסיף פישמן.

שגרת עבודה בכל תנאי

חברת הבוטיק המשפחתית הוקמה בשנת 1999 על-ידי אבי בלילה, חקלאי ממושב תל-עדשים שבעמק יזרעאל. בלילה חיפש דרך לצנן את הלולים ולאחר מחקר והשראה ממנגנונים המתקיימים בטבע, פיתח את מכשיר הפג-חום. מה שהתחיל כפתרון לצינון לולים הלך והתרחב לתחום האירועים, לתעשיות ולשוק הפרטי, וכיום החברה מייצרת מצנני פג-חום אשר נותנים מענה איכותי לשמש הישראלית ומאפשרים שגרת עבודה ופעילות בכל זמן ובכל תנאים.

נותנים מענה טלפוני ומתקשרים עם הלקוחות בזום ובוואטסאפצילום: באדיבות פג-חום

"במרוצת השנים התרחבנו לתחומים נוספים וכיום החברה מתמחה בייצור, ייבוא, שיווק והשכרה של מגוון רחב של פתרונות אוורור, צינון, חימום ופתרונות מיקרו אקלים רב עונתיים של המותגים הטובים בעולם. מגוון המוצרים שלנו דינמי ומתחדש כל שנה בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות. אנחנו סורקים ובודקים ללא הפסקה את השווקים העולמיים בחיפוש מתמיד אחר החידושים המתקדמים בעולם, ובוחרים את המוצרים שלנו בקפידה. הקשר החם שלנו עם היצרנים והספקים שלנו מחו"ל מאפשר לנו להעביר להם את הפידבקים של השוק המקומי וכך בעצם לבצע התאמות ושינויים לשיפור נוסף של המוצרים האיכותיים שאנו משווקים. כמו כן אנו משתדלים להביא את המוצרים היעילים ביותר מבחינה אנרגטית".

"מוכרים פתרון, לא מוצר"

את המוצרים ניתן לרכוש אונליין בחנות הווירטואלית בה ניתן למצוא גם מידע מקצועי מפורט, וסרטוני הדרכה. "אנו נותנים מענה טלפוני מקצועי וכן מתקשרים עם הלקוחות בזום ובוואטסאפ. אנחנו מאמינים בלמכור פתרון, לא מוצר, לכן נשוחח עם הלקוח, נבין היטב את צרכיו בטרם הרכישה ונתאים לו מוצר התפור למידותיו ומותאם לצרכיו. לקוחות שולחים לנו סרטון של המקום, ואנחנו יודעים לתת להם את ההמלצה הנכונה. ככל שנדרש אנחנו גם יכולים להגיע למקום, להתרשם וללוות בכל התהליך. כחברה משפחתית, אנחנו מעניקים ללקוחותינו יחס אישי ובלתי אמצעי, שאינו מסתיים ברכישה. אנחנו כאן בשבילם תמיד".

פג-חום
טלפון: 073-7293333
מעבר לאתר >>

למעבר לעמוד הפייסבוק >>
אודות פג-חום >>