אימון קריירה: כיצד להתגבר על הפחדים והמכשולים בחיים המקצועיים?

מחפשים עבודה? חושבים על הסבת מקצוע? החריקות במקום התעסוקה מעוררים בכם פחדים? אימון קריירה עשוי לסייע ללא מעט עובדים שמרגישים תקועים ומבקשים להוביל שינוי בתחום התעסוקה

אבי יופה ושחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רגליים מעל חצים
אימון קריירה: מחשבים מסלול מחדשצילום: shutterstock
אבי יופה ושחר אמאנו
תוכן שיווקי

כשם שבתחומים רבים יש צורך בליווי וייעוץ מקצועי, כך גם בתחום הקריירה והתעסוקה. בין אם מדובר ברצון לעבור הסבה ובין אם מדובר בשאיפות להתקדם מתוך מקום העבודה, יש סיכוי רב שהכלים שיעניקו מאמני קריירה יסייעו בהגשמת המטרות.

בשנים האחרונות תופס תאוצה תחום אימון הקריירה, שמתמקד רק בחיים המקצועיים ובהיבט התעסוקתי. היועצים והמאמנים בתחום מאתרים את המחסומים, הפחדים והכשלים, שלא פעם מונעים הגשמה וסיפוק מקצועי.

כיצד ניתן לשפר מערכות יחסים במקום העבודה, איך מובילים שינוי בקריירה והאם ניתן להתגבר באמת על החששות והמעצורים שמונעים רבים מלהתפתח ולהגשים שאיפות מקצועיות? בין המאמנות שנותנות את התשובות: יעל ורדי, רוני לפידות, אילנית מגור, אורנה שקלים, וגדי ישראלי.

nullיעל ורדי

בעיות שצצות בבית, בתוך המסגרת המשפחתית והאינטימית, לרוב ניתן לפתור באמצעות בחינה של מערכות היחסים, הבנתן לעומק, חיזוק היתרונות ותיקון הדברים שעובדים ותיקון הבעיות שמתעוררות. אם כך, מדוע אנחנו יודעים לעשות את זה בין ארבעת הקירות שלנו, למה לא לטפל גם בבעיות במקום העבודה דרך מערכות היחסים שאנחנו מנהלים שם? זו הגישה שמעבירה יעל ורדי למאומנים שמגיעים אליה לתהליך.

ורדי, מאמנת ומלווה לקריירה ולמערכות יחסים, ניהלה במשך 15 שנים מערכות בארגונים גדולים תוך התמודדות עם סוגיות בניהול, בשיווק ובמכירות דרך אינטראקציות יומיות עם אנשים רבים. אלה לימדו אותה בעיקר על עצמה והיוו את המקור לצמיחה האישית שעברה.

איך מתקדמים במקום העבודה?

לאחר שנים במגזר העסקי בחרה ורדי להתמקד בליווי, אימון והדרכה ליצירת מערכות יחסים הרמוניות, פנימה וחוצה, מתוך התפיסה שבכוחנו לייצר את חוויית חיינו. "ההתפתחות של אדם יכולה להיות במקום העבודה שלו, מתון הרצון לקבל קידום, או שאם ברצונו לעזוב ולעבור לדבר הבא", מפרטת יעל את השלבים הראשונים בתהליך שהיא מובילה. "צריך להגדיר את הכיוון, מה אני רוצה ולאן כדאי לי ללכת. וגם לשאול את השאלה מה מנע ממני להשיג את מה שרציתי עד היום. לפעמים מדובר בעניין שקשור לאסטרטגיה של ארגון, במקרים אחרים יש כאן נושא של יכולת וחוזק.

"במסגרת התהליך אנשים בוחנים את הסוגיה 'איך אני עושה את הקפיצה הזו', גם כשהתהליך משלב את המקום העמוק יותר של חסמים ופחדים - איך אני מביא את עצמי לחשוב על עצמי, ולמה דברים לא קרו עד היום. חלק שני בתהליך הוא מעשי יותר, ועובד על הדרכים לפתח קריירה לאורך זמן בסיוע כל מה שקשור לעולם הנטוורקינג".

יעל מציעה סיוע גם בתהליך חיפוש ומציאת עבודה, בהכנה לראיונות עבודה ולשיחות שכר, תכנון מסלול קריירה ובנייה נכונה של קורות החיים. אבל היא בעיקר מדייקת את האנשים שעלולים להימצא לעתים בסוג של סחרור, ומכניסה אותם פנימה כדי למצוא את התשובות בעולם העמוק והאישי שלהם.

"בסופו של דבר אנחנו מדברים על צמיחה ויצירת חופש פנימי". יעל ורדיצילום: אושי עזרא

איזה ערך את מביאה ללקוחות שלך בתחום אימון הקריירה?
"יש לי ניסיון רב, טוב ומעמיק בטיפול באנשים מכל דרגות הניהול: החל מצעירים בתחילת דרכם, דרך מנהלים בדרגי ביניים ועד ליווי מנכ"לים ומנהלים בכירים בארגונים. בנוסף עבדתי עם אנשים מכל המגזרים במדינת ישראל מרחבי הארץ, כשלכל אדם הסיפור האישי שלו וזה מה שמאפשר לי לתת סיוע מדויק למגוון רחב של אנשים ומקצועות, ומייחד אותי על פני אחרים. הערך המשמעותי שהלקוחות שלי מקבלים זה בהירות, מיקוד, ענייניות ופרקטיות לצד יכולת להתבונן פנימה.

"אני מבחינה ביכולות של האדם מתוך הקשבה עניינית ואונטולוגית. לצד הניסיון אני מביאה איתי יכולת הקשבה יוצאת דופן, וגם כישרון להקשיב לדברים שלא נאמרים בגלוי אלא בין השורות ומתוך זה אני שואלת את השאלות המכוונות והלא שיפוטיות. אצלי אין 'לא אפשרי' אלא יש 'מה נכון עבורי', ו'איזה דרך עליי לעבור בשביל לממש את הרצון והתרומה שלי לעולם'. אני רואה את האדם עצמו ומתוך המקום הזה מגיעה היכולת לעשות יחד עבודה משותפת".

החלטתם לעזוב את העבודה? חכו רגע

ב-10 השנים האחרונות ליוותה יעל יותר מ-600 נשים וגברים במסגרת תחום אימון הקריירה. חלק מהמאומנים חוזרים אליה, ויש מי שפונה אליה רק עם כניסה לתפקיד חדש וחשוב. בכלל, לדברי יעל החודשים הראשונים במקום עבודה חדש הם מאוד משמעותיים, וחשוב לייצר תוצאות, כדי להימנע ממצב שבו עוזבים לאחר חודשיים עבודה חדשה.

"לכן אני ממליצה להגיע אליי לפני שמתחילות מחשבות על עזיבה, או לחילופין חשש מפיטורים", מדגישה יעל, "התוצאה הכי גרועה של ראיון עבודה זה להתקבל, ואחרי פרק זמן קצר להבין שזה לא זה. אנשים מחליטים לעזוב מקום עבודה כי משהו קרה ביחסים שם. נכון, יש כאלה שאומרים שהם מיצו את עצמם ושהגיע הזמן ללכת. אבל הזרז הוא דבר שקרה במערכות היחסים בארגון. אם מגיעים אליי אנשים בשלב מוקדם בארגון שטרם מיצו את עצמם, ויכולים להתקדם, אז אנחנו עובדים הרבה על המקום הזה של מערכות יחסים בתוך עבודה ויצירת חופש. בסופו של דבר אנחנו מדברים על צמיחה ויצירת חופש פנימי, שלא תלוי בנסיבות חיצוניות".

יעל ורדי, מאמנת ומלווה לקריירה ולמערכות יחסים
טלפון: 050-4409111
מעבר לאתר>>>

לעמוד הפייסבוק >>

---------------------

nullרוני לפידות – יועצת קריירה

העולם המשתנה מחייב את האדם העובד להתאמות בכל תחומי חייו כדי להישאר רלוונטי. שוק התעסוקה שפעם היה חד גוני הפך להיות רב תחומי ורב תפקידי, ובראיונות עבודה אנחנו צריכים לדבר בעיקר על מה אנחנו יכולים לעשות ולאו דווקא על מה שעשינו. "במהלך מספר פגישות מתגבשת יחד עם מחפש העבודה ההבנה של מי הוא ומה הפוטנציאל שלו, וזה מאפשר לו למצוא עבודה בתחומים שלא חשב עליהם קודם, עבודה שמשלבת אותו בעולם החדש", אומרת רוני לפידות, מאמנת, מרצה, מנטורית ויועצת קריירה בעולם העבודה החדש.

רוני פיתחה את שיטת 'פיצוח הקוד האישי והארגוני' להתנהלות אפקטיבית בעולם העבודה החדש לשכירים ולעצמאיים. ההבנה של לפידות את יחסי הכוחות החדשים בעולם התעסוקה, מגיעה בין היתר מניסיונה האישי אחרי שעזבה עבודה בגיוס ובמשאבי אנוש בהייטק: "הבנתי שאני צריכה משהו אחר לקום אליו בבוקר באהבה ובחיוך, וזיהיתי שנדרש ליצור שינוי בשטח, זה מה שהוביל אותי למצוא את עבודת חלומותיי ולפתח אסטרטגיה חדשנית לניהול משאבי האנוש ותהליכי הגיוס".

רוני לפידות – יועצת קריירהצילום: מור אמיתי

את השינוי שחל לעומת העולם הישן משרטטת רוני בקפידה: האקדמיה שיצרה מיקרו תארים וקורסים נגישים און ליין, המעסיקים שבוחנים כעת עבודה על פי אפקטיביות, מבינים שניתן לבצע את אותה עבודה בצורה אחרת ומחפשים את הפוטנציאל, הערך המוסף והכישורים של המועמד מעבר לידע ולניסיון שלו. גם העובדים כיום יכולים להיות רב תחומיים ולדעת לבצע מספר תפקידים בהתאם ליכולות המגוונות שלהם.

כך תבחינו שאתם מדשדשים

הסימנים המקדימים לכך שאנחנו לא נמצאים במקום טוב מבחינה תעסוקתית ניתנים לזיהוי בקלות: לא מתחשק לנו ללכת לעבודה בבוקר, אנחנו דוחים משימות, מחכים שהיום ייגמר, אין לנו זמן לדברים אחרים מלבד העבודה וגם במערכת היחסים מורגש מתח וכעס מרוב תסכול. לכך מצטרפת החשיבה המקובעת שמובילה לחוסר אמונה בעצמנו וגם רעשי הרקע שמונעים פעולה.

בנקודה הזו מחוללת רוני את השינוי. המטרה שלה היא לשבור תפיסות מגבילות ובעזרת קפסולה של חמש שאלות היא מניעה תהליך של ארבעה מפגשים ובהם שלושה שלבים: היכרות עם האדם ועם הרצונות שלו, פיצוח הפאזל ומציאת החלק שבו ישתלב בעולם העבודה החדש עם היכולות שלו ויצירת מסלול שילמד אותו איך לעשות זאת.

רוני לפידות - מאמנת, מרצה, מנטורית ויועצת לניהול קריירה בעולם העבודה החדש.קרדיט: Rony Lapidot. עריכה: יהב יאלר

"השלבים יוצרים את המיקוד הנכון לעבודה בעולם החדש. הם מראים כיצד עושים זאת מבחינה פנימית ופרקטית, החל מההבנה מה אנחנו מחפשים, הבנת התשוקה, הכיוון והיעד, דרך שחרור כל ההיבטים שעלולים לחסום או לעכב אותנו ועד הפרקטיקה – איך מתכוננים לראיון עבודה שבו נציג את היכולות שלנו בלי טייטל מגביל מהעבר, שימוש בניסיון הקיים גם אם אינו מתאים אחד לאחד לדבר הבא, כיצד נבנה את קורות החיים שלנו בהתאם, איך להשתמש ברשתות החברתיות לחיפוש ועוד", מדגישה רוני.

ברגעים האלה באופן טבעי מתגבר החשש, הפחד מכישלון. איך שוברים את זה?
"הפחדים שעולים הם לא רק פנימיים אלא גם חיצוניים, רעשי רקע של אנשים שיגידו שלא כדאי לשנות, שעדיף עבודה בטוחה ומסודרת. אבל כאן חל השינוי, העולם שמאפשר אפשרויות הרבה יותר רחבות ממה שאנחנו מכירים, אפשרות לייצר מספר מקורות הכנסה במקביל, הצורך להיות מובילים, לזכור דווקא את ההצלחות שהיו לנו בחיים ולאפיין מה הוביל אותי לצלוח אתגר אז ומתוך כך מה יכול להוביל אותי להצליח כעת ולייבא את ההצלחות שיצרנו בעבר לנקודת האתגר הנוכחית".

למעשה, העולם החדש פתוח בפני כולם אבל הוא קודם כל מתחיל בבירור מעמיק שלנו עם עצמנו
"אכן, ועם הכוונה וייעוץ נכונים שאני מעניקה כל הדלתות ייפתחו. אפשר להיות רב גוני, קוואנטי, לשנות תפיסה ולגלות את הכישרון מעבר למה שאנחנו רואים. כיום מחפשים אנשים עם קליטה מהירה, עם יכולת לנווט בין כמה תחומים, הרזומה שלך הוא לא מה עשית אלא מה אתה יכול לעשות וכדי להשתלב אנשים צריכים להתחבר לעצמם ולזון שלהם, ולפעול משם בצורה אפקטיבית".

רוני לפידות: 0543311653
לפנייה במייל >>
לעמוד הפייסבוק >>
לעמוד הלינקדאין >>
לעמוד האינסטגרם >>

---------------------------------------

nullאילנית מגור - אימון למימוש בקריירה

מעטות יהיו הנשים שלא יעידו על עצמן שהגיעו לפחות פעם אחת במהלך חייהן לצומת דרכים, שבו היה עליהן לבחור בין קריירה לבין משפחה. גם אילנית מגור הגיעה לצומת ההוא פעמיים אחרי שתי הלידות שעברה, והבינה ששם נמצאת הנקודה המשמעותית בחיים המקצועיים של אישה עובדת בישראל.

"בשתי חופשות הלידה שלי חישבתי מסלול מחדש", מעידה על עצמה אילנית. "והמסר שאני מעבירה לנשים שהאימהות שלנו היא לא מכשול בדרך למימוש מקצועי, אלא חוזקה ועוצמה בשוק העבודה. אני מתעקשת איתן על זה, והנשים האלו מגלות יום יום המון יכולות שהשוק צריך להשתמש בהן".

אילנית מגור צילום: שירה שועלי

אילנית החלה לעסוק באימון ובייעוץ לקריירה לנשים עוד לפני שווירוס הקורונה פרץ לחיינו, והיא מודה שאוכלוסיית הנשים היא זו שנפגעה בצורה המשמעותית ביותר בתקופה זו.

ומה המשמעות עבור הנשים העובדות?
"על פי מחקרים שנעשו בארה"ב, נשים איבדו יותר שעות עבודה מגברים כתוצאה מטיפול בילדים בזמן תקופת הווירוס, וההשלכות לכך הן העמקת הפער בין גברים ונשים בשוק העבודה. בישראל, לפי נתוני שירות התעסוקה, יותר נשים הוצאו לחל"ת בתקופת הסגרים מאשר גברים. וכך המצב היה גם בארה"ב וגם באירופה. לצד מגמה זו, הקורונה הביאה לשינויים באופן ששוק העבודה מתנהל מול עובדיו. מעסיקים נדרשים להכיר בכך שגמישות היא חיונית אם הם רוצים לשמור על נשים ככישרון נשי במקום העבודה. המעסיקים רוצים וחייבים להישאר אטרקטיביים ולכן יהיה חשוב להם להציע גמישות רבה יותר בתוך שגרת העבודה. בתקופה זו מועמדים משני המינים מצפים לכך. דבר נוסף שהקורונה הוכיחה היא שאפשר לעבוד מכל מקום ובכל זמן. עובדות ועובדים סיפקו תפוקה טובה גם מהבית ולא רק מהמשרד. האחריות היא של הארגונים היום לתת עדיפות לעבודה גמישה".

אילנית מלמדת את המתאמנות שלה גם לא להתפשר, ולדעת לבחור בדיוק את מה שמתאים להן היום. "ממחקרים בעולם עולה כי נשים יעדיפו לוותר על מקום עבודה אם המעסיק לא יגלה גמישות בהעסקתן", מפרטת אילנית. "וזו נקודת אור ובשורה על שינוי עבור נשים, שמרגישות שאין להן ברירה אלא להתפשר על משרות שאינן מתאימות ליכולות ולניסיון שלהן, רק משום שהן אמהות או לחילופין להתפשר על סוג האמהות שלהן למען קריירה ותנאים. זה המקום שלי, שבו אני מעניקה להן פרספקטיבה שונה. אני מסייעת להן להיפתח לרעיון שאפשר לשלב אימהות לצד קריירה במקום עבודה שהן מרגישות שטוב להן בו, ומתאים לאמהות שלהן היום".

אז את בעצם מדברת איתן על מציאת האיזון בחיים?
"אני מאמנת נשים להסתכל על אפשרויות, כי אחרי הקורונה נפתחו משרות מגוונות וזה הזמן שלנו לבחון אותן ולבדוק את התאמתן. בנוסף, אני מלמדת אותן להשתמש בערך של הזהות המקצועית שלהן ככוח מניע כדי להגיע למקומות שמתאימים להן מקצועית ואישית, ולא להיכנע לקיבעון שהאחריות על איזון בית/עבודה בחיים היא רק דאגה נשית. אני רואה את זה על עצמי ועל מתאמנות שלי, שמצליחות למצוא את המקומות שמאפשרים את האיזון הנכון בין הורות ועבודה".

איך אתן עושות את זה?
"אני נותנת להן את הכלים ואת הידע כיצד להשתמש בקשרים חכמים, איך לנצל הזדמנויות שבדרך, איך לבוא לראיון ולהציג את ערכן המקצועי בעוצמה ובביטחון ולא רק מפרספקטיבה של כמות השעות שהן נותנות. אני מנחה אותן איך להפוך את השיח לענייני, ממוקד בערך המקצועי שלהן ולא נרתע מהשאלה 'מי אוסף את הילדים בצהריים?'. היום, יותר מתמיד, התפוקה מדברת הרבה יותר, וארגונים מבינים שעובד ועובדת טובים מסוגלים לתת תפוקה ואיכות בכל מצב בהנחה שיסופקו להם התנאים המתאימים לכך.

"בתקופה הזו, בליווי האישי ובסדנאות שאני מעבירה לנשים, אני תמיד מזכירה שהאמהות שלנו היא העוצמה שלנו בשוק העבודה. אימא מוכשרת ומקצועית עם מוטיבציה יכולה לבחור את מקום העבודה שמתאים לה ולהורות שלה היום".

אילנית מגור, אימון למימוש בקריירה
מזכרת בתיה
טלפון: 054-4422422
לעמוד האינסטגרם >>
לעמוד הפייסבוק >>

------------------------------------

nullאורנה שקלים

השיא של תקופת הקורונה, במהלכו חוו אזרחי המדינה סגר אחר סגר, תפס גם את אורנה שקלים בנקודה שבה היא במעגל מחפשי העבודה. אחרי למעלה מ-20 שנות עבודה בתחום הפיתוח העסקי והמכירות, היא חיפשה כיוון מקצועי בלינקדאין. החיפוש הוביל אותה לעוד ועוד פוסטים שכתבו אנשים על המצב המסתכל שבו הם נמצאים, והשאר היסטוריה.

"אחרי שראיתי כמה קשה לאנשים עם חוסר הידיעה באשר למצבם, פתחתי באופן ספונטני קבוצה", מספרת אורנה. "חשוב היה לי להשתמש במילה 'למציאת' ולא 'חיפוש', לכן קראתי לקבוצה 'בדרך למציאת עבודה חדשה', שמטרתה לייצר מעגלי קשרים, לחבר בין אנשים, לעזור אחד לשני לייצר אינטראקציה עם גורמים שיכולים לסייע, לשפר את קורות החיים, שדרוג פרופילים ברשתות חברתיות ועוד. פתחתי את הקבוצה במוצ"ש עם חמישה-שישה אנשים, וביום ראשון בבוקר היא כבר הייתה מלאה אז עברתי לנהל אותה בלינקדאין. הבנתי שיש לי אחריות על מאות אנשים והתחלתי לתפעל את המצב. היום אני כבר מובילה עוד כ-20 קבוצות דרושים וקידום המסייעות במציאת עבודה".

אורנה שקליםצילום: עינת חזן

בנקודה הזו התחיל סיפור האהבה של אורנה עם תחום אימון הקריירה, שבו היא סוגרת שנה של עבודה.

"מצאתי את עבודת חיי בזכות העובדה שעזרתי לאנשים למצוא עבודה, ולראשונה בחיי אני מרגישה שאני במקום שהוא הכי נכון עבורי. כיף לי בעשייה שמשלבת עזרה לקהילה לצד פן מכירתי ויזמי עם המון הנעה לפעולה. הכל משתלב יחד ואני מברכת על כך".

הערכים של עולם המכירות והפיתוח העסקי ממנו באה אורנה, מנחים אותה היום בעבודתה הצמודה עם אנשים. מבחינתה, האפשרות לשבת ולחכות כלל לא קיימת, והיעדים ברורים וממוקדים - תהליך מציאת העבודה הוא בעצם דרך למכור את עצמך ולייצר הזדמנויות. "כשמגיע אליי מישהו אני לא נותנת לו יותר מדי זמן לשקוע בתסכולים שלו ובמה לא הולך", מבהירה אורנה, "יש לו חמש דקות להוציא הכל ואז רצים קדימה. אני נותנת את הכלים שאיתם ימצא עבודה".

"אני מלמדת את המתאמן למתג את עצמו, ואיך לפנות לקהל היעד הנכון" צילום: עינת חזן

את מוציאה את האנשים שעובדים איתך ל"מחנה אימונים". מה זה אומר?
"מדובר בסדרה של מפגשים, כשהראשון נועד לדייק ולהבין מה המתאמן רוצה להיות כשיהיה גדול. מחנה האימונים כולל ארבע פגישות, כשאני כל הזמן בקשר עם המתאמן ובודקת האם עשה את שיעורי הבית שקיבל ממני. אני נותנת משימות ועומדת על הראש לוודא שיעשו אותם".

אורנה אומרת שזה טבעי ומובן לא לבצע את כל המשימות, כמו שאי אפשר לקום מהספה וישר לצאת לריצה של 10 ק"מ. הרעיון הוא לבנות תוכנית עבודה ברת השגה, ליזום, לנהל את התהליך ולכבוש את היעדים.

"אני מלמדת את המתאמן למתג את עצמו, ואיך לפנות לקהל היעד הנכון והמדויק (מעסיק פוטנציאלי). אנשים חושבים שאם ישלחו המון קורות חיים הם יפגעו בכמה שיותר, אבל זה לא נכון. ככל שיהיו ממוקדים יותר למשרות המתאימות להם, ככה הם יקבלו יותר פניות".

האם התהליכים אצלך קצרים וממוקדים יותר בהשוואה לאחרים?
"הם קצרים כי אני פרקטית והולכת על תכלס. אני מאמינה בלתת כלים ובליווי. אחד הדברים הקשים ביותר בתהליך של מציאת עבודה, ואני יודעת את זה מקרוב, זה הקימה בבוקר לשום דבר. אין לקוחות, אין טלפונים. דממה. וזה נורא למי שתמיד היה בעשייה. כשלא עובדים, הרבה מהאינטראקציה היומית יורדת, ולי חשוב שהם לא ירגישו לבד ושיידעו שאנחנו יחד. שלמצוא עבודה זה עבודה בפני עצמה. לכן אני מתפעלת אותם, מעודדת ליזום ולהסביר מה הם רוצים בצורה המדויקת ביותר".

אורנה שקלים, אימון קריירה
טלפון: 054-2850021
מעבר לאתר >>
לפרופיל הלינקדאין >>
לעמוד הפייסבוק >>

-----------------------------------

nullגדי ישראלי - אימון קריירה, כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה

"כל אדם, ולא משנה מה עיסוקו, צריך לדאוג שיהיו לו קורות חיים", מדגיש גדי ישראלי, המתמחה בשיווק עצמי ואימון (coaching). גדי ישראלי בנה מודל עסקי שלדבריו הפך את הכתיבה שלו לסיפור הצלחה עבור אלפי לקוחותיו ומודל לחיקוי למתחריו. "מסמך קורות חיים משקף לבעליו מה הוא שווה: מהם כישוריו, מה היכולות שלו, מה הוא עשה ומה התועלות שהוא מסוגל לתת לעצמו ולסביבתו. לא מדובר בכתיבה טכנית, אלא בכתיבה מקצועית-שיווקית, קורות חיים שחייבים להביא תוצאות".

גדי, הבעלים של מכון ישראלי לבכירים, מומחה לשיווק עצמי, כותב קורות חיים (עברית/אנגלית) למנהלים ובעלי תפקידים, מכין לראיונות עבודה, מכין לפגישות עסקיות/מכירה, ובעיקר מאמן בתחום הקריירה איך לעשות נכון שיווק עצמי. "אני מהמאמנים הוותיקים בישראל", מדגיש גדי. "הוכשרתי והוסמכתי לקואצ'ינג בישראל כבר ב-1990, ומ-2008 מוסמך כ-supervisor ב-coaching (יש מעט כאלו). עוסק באימון במשרה מלאה 20 שנה, ומבסס את האימון על מתודולוגיה שבניתי על סמך ניסיון של 25 שנה בחברות הי-טק מהמובילות בארץ ובעולם, תואר שני בהתנהגות ארגונית, תואר ראשון במנהל עסקים, הכשרה מקצועית וכישורים אישיים. מכל צומת ותחנה בחיי לקחתי משהו איכותי ובניתי מתודולוגיית אימון ושיווק עצמי".

גדי ישראליצילום: פוטו חובב

מה היא אותה מתודולוגיה?
"המתודולוגיה בנויה על ארבעה יסודות מעולם הקואצ'ינג:
אימון - ככל שתתאמן יותר במה שאתה אומר ועושה, כך תגיע לתוצאות טובות יותר.
חקירה - שאלות שאתה שואל בעיקר את עצמך. ככל שאתה שואל יותר, אתה מבין טוב יותר מה קורה לך, ומה עובר עליך באינטראקציה עם הסביבה הקרובה. לא תשאל, לא תדע.
יושרה - שלמות עצמית. תהיה המילה שלך. עד כמה מה שאתה אומר זהה למה שאתה חושב. ואם אתה באמת אומר את מה שאתה חושב, קרוב לוודאי שכך גם אתה פועל. כשיש הלימה בין המחשבה, הדיבור והמעשה, יש integrity.
היסוד הרביעי: ההבחנה בין ה-being לבין ה-doing. יש חשיבות ל-being לפחות כמו ל-doing. ארגונים גלובליים שמים היום יותר דגש על איכות האדם (being) מאשר על הניסיון (doing) של המועמד. עובדים/מנהלים צריכים לתת ערך מוסף לחברה. על סמך ארבעת היסודות האלה ניתן לאמן כל אחד להיות שווה – הרבה יותר".

גדי מבהיר שהדבר העיקרי שהוא מלמד את לקוחותיו היא השפה - לבחור את המילים הנכונות. לעתים אנשים לא שמים לב למה שהם אומרים, ומשתמשים בביטויים שמשמעותם מזיקה להם. "אני מדייק את הדיבור, ואז המסרים שעוברים, בעיקר הסמויים (NLP), הם הרבה יותר חזקים, מוטמעים, כל השאר רק חידוד וזווית ראיה שונה על המוכר וידוע".

"יש חשיבות ל-being לפחות כמו ל-doing"צילום: באדיבות גדי ישראלי

כתבת ספר שמדבר על שיווק עצמי, יש לך קורס בנושא. אתה מדבר הרבה על שלב הריאיון, אבל מה לגבי האנשים שנמצאים עוד בשלב החיפוש אחר מקום מתאים?
"אני מצייד את כולם בכלים והדרכה לשימוש בהם. כל אדם צריך לדאוג לעצמו. מגיעים אלי עם יעד, ואם אין יעד, אנחנו נמצא ונגדיר אותו. אחוזי ההצלחה איתי מאוד גבוהים, ובתוך שלושה חודשים מתחילת תהליך האימון, אנשים נמצאים כבר בתפקיד הבא שהוא בכיר יותר, עם שכר גבוה יותר. החזר ההשקעה עבור השירות שלי מעולה, כל מתאמן מקבל ממני ליווי אישי שלי עד ליישום מוצלח. התקבלת לעבודה? אני מאמן אותך איך להיקלט ולהצליח בגדול, וכבר לתכנן איך להתקדם, לבנות עצמך לתפקיד הבא".

גדי ישראלי, מכון ישראלי לבכירים, אימון קריירה, כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה
נס ציונה
טלפון: 08-9409760, 054-7238998
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>