ייעוץ לוגיסטי לחברות: מיטב הפתרונות להגדלת תפוקת הארגון

בעידן שבו ארגונים ומנהליהם מתמודדים עם עומס כה גדול של משימות, הטיפול בהיבטים הלוגיסטיים של העסק נדחק הצידה. כיצד דווקא ניהול לוגיסטי נכון יכול לחסוך לכם הרבה כסף ואף להגדיל את תפוקת הארגון?

גיא כספי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עובד במחסן
ייעוץ לוגיסטי לחברות: מיטב הפתרונות להגדלת תפוקת הארגוןצילום: shutterstock
גיא כספי
תוכן שיווקי

עבור חברות רבות, נתפס הצד הלוגיסטי כ'חצר האחורית' של הארגון, ובאופן טבעי הוא אינו זוכה לתשומת לב מספקת כמו שאר המשימות השוטפות. אבל מבט מעמיק יותר על ההיבטים הלוגיסטיים מעלה שללא שיפור משמעותי וייעול של תהליכים אלו, העבודה בעסק עשויה להיפגע גם היא. ארגון וניהול התשתיות מחדש, צמצום המשאבים והגדלת התפוקה יכולים לחסוך בכסף ובכוח אדם, אך חשוב לעשות את נכון כדי לראות תוצאות בשטח.

S.G ייעוץ, ניהול וביצוע לוגיסטי בע״מ

"'העסק עובד, למה בכלל צריך לשנות משהו?' הוא משפט שאני שומע שוב ושוב," מעיד שי גליק, מנכ"ל חברת S.G ייעוץ, ניהול וביצוע לוגיסטי בע״מ, "הלוגיסטיקה בעסק נוטה להידחק לתחתית סדר העדיפויות - והמנהלים מעדיפים לטפל בסוגיות כמו רווחת העובדים, מכירות, שיווק וכדומה. רק כשהם עוצרים ובוחנים את התהליכים הלוגיסטיים שלהם - את הרצוי מול המצוי - הם מבינים שבלי שיפור וייעול של המנגנונים הללו, שאר המרכיבים בעסק ייפגעו בהכרח גם הם".

"בשלב הזה אנחנו נכנסים לתמונה. במרבית המקרים תשתיות העבודה אינן מותאמות לעסק, בין אם בשל בחירה ראשונית לא מדויקת ובין אם בשל התפתחות העסק והשינויים שעברו עליו – ואנו מציעים פתרונות לארגון מחדש של אותן תשתיות, לצמצום המשאבים ולהגדלת התפוקה. כתוצאה ישירה מכך הארגון מתחיל לחסוך בכסף, בזמן ובכוח אדם".

"הלוגיסטיקה בעסק נוטה להידחק לתחתית סדר העדיפויות"צילום: צילום עצמי

החברה שנולדה ממשבר – הכירו את S.G ייעוץ, ניהול וביצוע לוגיסטי בע״מ

החברה הוקמה בשנת 2008. הימים ימי משבר הסאב-פריים, ואל גליק, שבאותם ימים שימש כמנהל לוגיסטיקה בכיר, פנתה חברה במשבר. "הבנתי שהדרך שלה לשרוד היא להצליח לצמצם משאבים בלי לפגוע בפעילות השוטפת - והתאמתי לה מודלים ותהליכים לוגיסטיים שיאפשרו לה לעשות את זה".

משבר הסאב-פריים הסתיים, החברה נחלצה מהמשבר, ו-S.G המשיכה מאז לשרת לקוחות רבים. כיום החברה מייצרת פתרונות למגוון עסקים, החל מחברות קטנות ובינוניות וכלה בארגונים מובילים: אינטל, אלביט, וורקר, ניצת הדובדבן, KIA, משרד הביטחון, צה"ל ועוד.

בימים אלו, אגב, החברה סוגרת בעל כורחה מעגל: "העולם כולו נמצא בסחרור בגלל משבר הקורונה," אומר גליק, "ושוב אנחנו נדרשים לחשיבה מחוץ לקופסה ולמציאת מודלים לוגיסטיים שיעזרו לעסקים לחסוך – ולשרוד. ההבדל הוא שהיום יש מאחורינו 12 שנות ניסיון, מה שמהווה יתרון גדול מבחינתנו".

כאן הכל קורהצילום: צילום עצמי

"המתבגר המתוקתק" - תחומי ההתמחות של S.G

כאב לחמישה ילדים ששלושה מתוכם מתבגרים, אוהב גליק להשוות את התהליך הלוגיסטי למציאות אחרת: "זה כמו שתיקחו חדר מבולגן של מתבגר בן 16 ותהפכו אותו לסביבה מסודרת שבה כל חלל מחושב בחוכמה, כל סנטימטר מנוצל, ושום דקה מהיום אינה מבוזבזת לשווא". כדי ליצור מציאות שכזו בסביבה העסקית, החברה מציעה ללקוחותיה פתרון המבוסס על ארבעה מרכיבים משלימים:

ייעוץ - לאורך השנים ראה צוות החברה כמעט את כל סוגי התרחישים שיכולים להיות בעסק. הודות לניסיונם העשיר יודעים מומחי החברה לבודד תוך זמן קצר (לעיתים אף במהלך הפגישה הראשונה) את צווארי הבקבוק של העסק ואת נקודות התורפה שלו – ולהציע חלופות.
תכנון מחסנים - חברות שברשותן מחסן קיים ומבקשות לשפרו או להחליפו, וכן חברות המתכננות מחסן חדש 'מהיסודות', יודעות שאין 'מחסן גנרי' - כשם שלא כל בית מתאים לכל משפחה. מומחי החברה 'לומדים' את צורכי החברה ואת אופי פעילותה - ומסייעים לתכנן ולהקים את המחסן האידאלי, עם חשיבה על כיווני התפתחות עתידיים.

ניהול והקמת מערכות מידע - ארגון נכון של המידע מבטיח ששום הזדמנות לא תתפספס ושום משאב לא יעמוד ללא מטרה. בעזרת שימוש במערכות BI לרכש ותפעול, במערכות ניהול מחסן מתקדמות ובמערכות לניהול התפעול וההפצה, צוות החברה מקים מערך המחבר ומתאם באופן מושלם בין כל קצוות העסק.

תכנון מלאי - עסקים המבוססים על מכירות נדרשים להתמודד עם הזמנת סחורות, קבלה למלאי, אחסון, סידור ומשלוח ללקוחות. מדובר בעבודת נמלים עדינה במיוחד, שבה כל פעולה שאינה יעילה עלולה לבזבז זמן יקר וליצור שרשרת תקלות. צוות החברה בונה ללקוחות תוכנית עבודה מושלמת, שיודעת לנהל ולתכנן מלאים בצורה מדויקת, יעילה וחסכונית.

"ארבעת המרכיבים הללו," מסביר גליק, "הם הבסיס לשינוי מחשבתי ותהליכי בעסק. לא תמיד נידרש לכל המרכיבים – והחוכמה היא להתאים לכל ארגון את הפתרון הנחוץ לו. כשעושים את זה נכון, ניתן לראות שינוי מקצה לקצה תוך תקופה קצרה של מספר חודשים, ולעיתים אף תוך מספר שבועות".

ייעוץ וניהול לוגיסטי – הערך ללקוח

כשהוא נשאל על הערך של החברה ללקוחותיה, גליק מחלק את תשובתו לשלושה חלקים: "ראשית, את השדרוג שאנחנו עושים אפשר 'לראות בעין'. ניקח לדוגמה פרויקט שעשינו לחברה באפריקה. תוך שלושה חודשים הצלחנו להביא אותה מעבודה איטית ומרושלת שנעשתה בדף ונייר (!) לעבודה מקצועית ומסודרת שנעשית במסופונים. מי שהגיע אחרי שלושה חודשים למפעלי החברה ראה באופן מובהק את ההבדל העצום".

"שנית - הרווח המשני, מעבר למערך לוגיסטי יעיל יותר, הוא הזמן שמתפנה למנכ"ל ולמנהלים לביצוע מטלות אחרות. המנהלים יודעים שהעול הלוגיסטי מוסר מעל כתפיהם, ולא פחות חשוב – הם יודעים שהלוגיסטיקה בעסק 'רתומה' לטובת שאר הפעילויות ומסייעת להן".

"ודבר אחרון - נוסף על התהליכים עצמם, חלק ניכר מעבודתנו מתבטא גם בהיותנו אינטגרטורים, או במילים אחרות: בהיכרות עם השחקנים בשוק ובחיבור ביניהם לבין הלקוחות שלנו כדי להביא תועלת לעסק. אנו בקשרי עבודה עם למעלה מ-150 נותני שירותים, והאינטרס היחיד שלנו הוא צד הלקוח והשלמת המשימה בצורה הטובה ביותר".

בשורה התחתונה, הבחירה ב-S.G ייעוץ, ניהול וביצוע לוגיסטי בע״מ הופכת את הלוגיסטיקה ממטלה דחויה ל'שחקן' מרכזי בארגון שתורם לניהול נכון יותר, לחיזוק משימות אחרות ולהגברת יכולותיו העסקיות של הארגון.

S.G ייעוץ, ניהול וביצוע לוגיסטי בע״מ
עצמון 10, אורנית

טלפון: 054-6748214
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>