גרפולוגיה לחברות: מניתוח אישיות ועד זיהוי פוטנציאל

תורת ניתוח כתב היד יכולה להעיד על כישורים מסוימים, יכולות שכליות או מנטליות וגורמים נוספים המעצבים את האישיות. אך חשוב לבחור בגרפולוג בעל נסיון שיוכל ללוות את התהליך ולבחון את המצב בהתאם

אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בחורה רושמת על דף
גרפולוגיה לחברות: מניתוח אישיות ועד זיהוי פוטנציאלצילום: shutterstock
אורי קריב
תוכן שיווקי

לא מעט אנשים מרגישים שהם דורכים במקום בכל הקשור לקריירה שלהם ומחפשים שינוי, אך לא יודעים מאיפה להתחיל. לצד זאת, חברות רבות תרות אחר עובדים ומנסות למצוא את אלו המתאימים ביותר, אבל דבקות בתהליך שדווקא פוגע באיתור מועמדים מתאימים. אחד הפתרונות לשני המצבים הללו הוא אבחון גרפולוגי שמטרתו למקד את הכיוון התעסוקתי ולאפשר סינון מועמדים חכם בזמן קצר. בין היועצים בתחום: מכון נפתלי, העין של ענת, פזית ארנון, מירי לוי ויוסי דמתי.

nullמכון נפתלי לגרפולוגיה: לזהות את העובד המתאים מבעד למילים

קטנטן ובלתי קריא, גדול וחסר פרופורציות, קריא ומסודר או שוטף ונמהר. כתב היד, ממש כמו טביעות אצבע, ייחודי לכל אחד, ומכיוון שהוא יוצא מתוך נפש האדם – רבים מבינים שהוא מייצג את אופיו וכישוריו של הכותב. בתקופה מאתגרת של פוסט קורונה, בה שוק העבודה מנסה להתייצב מחדש, ישנם לא מעט מעסיקים המחפשים מספר רב של עובדים לאיוש אלפי משרות פנויות. הם כמובן מחפשים לגייס את אלו המתאימים ביותר לאופי הארגון והמשרה, ונעזרים בשירותי גרפולוגיה תעסוקתית מאנשי מקצוע מיומנים.

"לקרוא" אדם באמצעות כתב היד שלו

אחת המפתחות של האבחון הגרפולוגי תעסוקתי, המחזיקה בעשרות שנות ניסיון בייעוץ ובמיון, היא מיכל נפתלי, מנהלת מכון נפתלי לגרפולוגיה, שלדבריה, "אבחון גרפולוגי הוא כלי אבחוני יעיל תומך החלטה, המאפשר מיון מהיר של מועמדים רבים לפי תכונות שקשה לזהות בראיון עבודה, כמו יושר, חריצות ויציבות תעסוקתית".

מיכל נפתלי אצל אברי גלעד העולם הבוקר גנץ וביביקרדיט: Michal Naftali

נפתלי מספרת שאת רזי המקצוע למדה מאביה שהיה הגרפולוג הראשון בארץ וייעץ למוסד. המכון נוסד לפני 53 שנה והיא נשאבה לעולם הקסום של הגרפולוגיה ככלי שמסייע בקבלת החלטות לארגונים, לעסקים ולפרטיים. "כיום יותר מתמיד מעסיקים נדרשים לעשות רה ארגון ולנייד אנשים מתפקיד לתפקיד. הגרפולוגיה מאפשרת מיון מהיר של מועמדים רבים, ומדובר בתהליך מהיר, קל וזול פי כמה מעלות הכשרת ופיטורי עובדים".

איך באמת אפשר "לשדך" למעסיק את העובד המתאים עבורו?
"אני מנתחת את כתב היד ומייצרת פרופיל אישיותי ומקצועי של מועמד לתפקיד. האבחון בודק עשרות תכונות, ואנו מתמקדים ברלוונטיות ביותר לארגון ולדרישות. ניתן גם לבדוק את התאמת המועמד לממונה הישיר או לצוות אליו יצטרף, ובכך להימנע מאיוש לא מתאים עוד בשלב הראשוני. אנו מזהים שתי טעויות באיתור וגיוס עובדים: גיוס עובד לא מתאים או דחיית עובד מתאים.

"קרה לא פעם שמועמד.ת לא הרשימו בהופעתם החיצונית בראיון, אך הומלצו על-ידי והוחלט לגייסם, ועד היום הם נחשבים עובדים מצטיינים. תופעה נפוצה אחרת היא חברה שנדרשה לגייס בדחיפות מנהל לתפקיד שדרש אמינות גבוהה ודיסקרטיות. קורות חייו היו ללא דופי, אבל כשניתחתי את כתב ידו, זיהיתי שאמינותו מוטלת בספק. למרות זאת, הוחלט לקלוט אותו, אך לאחר פחות מחודשיים הוא נתפס מעביר סודות לחברה מתחרה, וכמובן שהוא פוטר. עלות הטעויות הללו גבוהה מאוד לארגון, במיוחד כשמדובר במנהלים בכירים, ואבחון מדויק וזיהוי ומוקדם של התאמת המועמד לתפקיד מצמצם את הסיכונים הללו".

מיכל נפתליצילום: צילום עצמי

נפתלי מדגישה שהמכון גם מציע שירותי השמה באמצעות הגרפולוגיה שחוסכת זמן וכסף רב. "אנו מאתרים מועמדים ובוחנים את התאמתם לתפקיד ולממונה הישיר. האבחון הגרפולוגי נכלל בשירותי ההשמה, והמעסיק משלם למעשה אחוז מסוים מהמשכורת הראשונה של העובד החדש".

הגרפולוגיה היא כלי עוצמתי ויעיל בגיוס עובדים

נפתלי, החברה באגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית, ומרצה בכנסים בינ"ל, ממליצה למעסיקים, שותפים פוטנציאליים ולמנהלים שרוצים ליהנות מתהליך איוש אופטימלי של משרות, לשכור ייעוץ גרפולוגי מקיף, הכולל חוות דעת מעמיקה, או ללמוד באחד הקורסים הייעודיים למנהלי משאבי אנוש ולמנכ"לים שמפעיל המכון.

הגרפולוגיה יכולה לסייע בתחומי חיים רבים - במשפחה, בזוגיות וביחסים

"אנחנו מתמחים גם בניתוח כתבי יד לזוגות, כשהאבחון הפסיכו-גרפולוגי מסייע לבחון רבדים שונים ביחסים הבינאישיים ומידת ההתאמה ביניהם, וכן לסייע בשיפור מערכת יחסים ולגשר בעת משבר זוגי". קורה שנפתלי ממליצה לאנשים שחווים תקופה לחוצה לא להתחיל לעשות שינוי. "הקורונה הייתה דרמטית ודרסטית, ולא כל אחד ערוך למשבר כזה. בכתב אפשר לראות את ההבדלים בין התקופות, והמטרה היא לאתחל את עצמנו מחדש וליצור מציאות אישית חדשה במצב רגוע ונינוח יותר". בנוסף, נפתלי מציעה פגישת זום למבקש העבודה ללא תשלום, בה היא ממליצה תוך מספר דקות על שינוי קריירה או שינוי באורח החיים.

מיכל נפתלי - מכון נפתלי לגרפולוגיה
נייד: 052-5669598
בן גוריון 28, הוד השרון
מעבר לאתר >>

------------------------

nullהעין של ענת הגרפולוגית

כתב היד של האדם הוא החותמת האישית שלו, בדומה ל- DNA ייחודי אשר לא ניתן לזיוף. מומחה גרפולוגי אשר ינתחו יוכל להסיק ממנו מסקנות רבות במגוון תחומים: אפיון לטובת מעסיק אשר מבקש לשכור את שירותיו של עובד; בית משפט אשר נדרש לקבוע באם כתב היד אשר הוצג בפניו מזויף; הכוונה תעסוקתית מדויקת למי שמתלבט בין אפשרויות הקריירה השונות; התפתחות אישית וזוגית ועוד.

בשנים האחרונות מסתמנת עליה בשימוש של הכלי הגרפולוגי בעולם התעסוקה. מדובר בכלי משמעותי, יעיל וזמין, אשר יכול לחסוך כאבי ראש גדולים למעסיקים אשר משכילים להיעזר בו ולקצר תהליכים באופן משמעותי. על מנת לקבל החלטות נכונות בהשמת עובדיהן, נעזרות חברות הייטק, מועצות אזוריות, חברות אופנה ועוד בשירותיה של הגרפולוגית המשפטית ומומחית כתב היד, ענת שפיצברג אשר גורסת כי "ניתוח כתב יד חושף את כל מה שאדם מנסה להסתיר".

ענת שפיצברג היא בוגרת המכון היוקרתי לגרפולוגיה של חנה קורן והאגודה הישראלית לגרפולוגיה יישומית. היא יכולה לזהות את נפש האדם דרך הכתב, מאתרת זיופים בחתימות, יומני עבודה וכתבי יד, כותבת חוות דעת לבתי משפט ונותנת עדות מומחה. בימים אלה היא כותבת ספר שיעסוק בזיופי חתימות ובמשמעותה של החתימה שלנו - עלינו.

"את הגרפולוגיה אי אפשר לרמות כי היא חושפת את כל הרבדים האישיותיים שמנסים להסתיר"צילום: באדיבות העין של ענת

"כאשר יודעים להצליב בין הכתב לבין עולם המציאות ניתן להסיק אם האדם אמין, חרוץ, מבולגן, מהיר, אם הוא חסר ביטחון, רגיש, חכם, מתקשה בקבלת מרות, או חברותי ועוד", מסבירה שפיצברג. "הכתב הוא אינדיבידואלי ואין אפשרות לכתב יד זהה של שני אנשים שונים. מה שנכתב על הדף מעיד כיצד האדם מתנהל בעולם האמיתי".

כלי הגרפולוגיה הפך נפוץ גם בעולם העסקי והמשפטי. על פי החוק, חל איסור לשלוח כתב יד של אדם אחר לבדיקה ללא אישורו, כך שהמרואיין יודע מראש שהטקסט שיכתוב או הצורות שישרבט ינותחו באופן העשוי לקבוע את עתידו המקצועי. הניתוח הפסיכו-גרפולוגי, מסבירה שפיצברג, מסייע לקבוע אם האדם שלפנינו אמין. "אפשר לדעת האם הוא תקשורתי, אם הוא יודע לעבוד בצוות או סוליסט, האם הוא יכול לעבוד עם אנשים או לעבוד בשיתוף פעולה. כשניתן לראות הכל דרך הגרפולוגיה, קל עבורי לחבר את עובד הנכון למעסיקים הרלוונטיים".

ענת שפיצברג צילום: באדיבות המצולמת

ובכל זאת, אם אני יודע שהכתב שלי ינותח על-ידי גרפולוג, אני יכול בראיון העבודה לשנות אותו, לייפות אותו כדי שיחשבו עליי אחרת
"נכון, יש הרבה אנשים שכותבים פתאום בצורה אחרת מאשר צורת הכתב הטבעית שלהם, אבל גם את זה אני מצליחה לזהות בקלות. לפעמים אני רואה כתב מאוד מוקפד ומופנם, ופתאום יש חתימה בומבסטית שאינה תואמת את הכתב ומבינים ממנה יותר מאשר מהכתב המהונדס שלו. זה כמו שהמידה שלך M – ואתה בוחר ללבוש XL".

בעוד שברשתות החברתיות ניתן לחבוש את המסכה שאנחנו מבקשים לעצמנו, בגרפולוגיה לא ניתן להסתיר פרטים. "זה כלי שמנטרל לבטים", מדגישה שפיצברג. "והעין של הגרפולוג היא אחרת כי אני גם יודעת אם האדם שמולנו הוא באמת מי שהוא טוען שהוא, אפילו אם ברשתות החברתיות משתקפת תמונה אחרת".

יש יגידו שאולי עדיף פוליגרף
"פוליגרף יכול לאשר או לשלול עובדות מסוימות, אבל את הגרפולוגיה לא ניתן לרמות כי היא חושפת רבדים אישיותיים שאותו אדם מנסה להסתיר, מייצרת מפה של האישיות שלו ומגלה כיצד האדם חושב, חברתית או רגשית. מדובר בכלי חשוב בכל תהליך שבו קיים צורך לבחון אנשים".

הניתוח הגרפולוגי של ענת שפיצברג בודק לעומק את אופיו של הנבדק והתקשורת הבינאישית שלו, את היכולת שלו להניע עובדים ואת האמינות שלו אשר תעיד אם הנבדק למשל עלול לגנוב, לשקר או לדווח דיווח כוזב למעסיק שלו. "הבדיקה תקבע אם האדם אשר הבטיח הבטחות גדולות בעת ראיונות הקבלה לעבודה גם יכול לממש אותן ובכך לחסוך למעסיק הרבה זמן, אי נעימויות וכמובן כסף", שפיצברג.

העין של ענת
ענת שפיצברג: 052-8468696 או 051-5908585
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>

-------------------------

nullפזית ארנון: מה מספרות האותיות על אישיות העובד?

"מהיר, מדויק ואטרקטיבי". כך מגדירה הגרפולוגית פזית ארנון את תחום עיסוקה ב-20 השנים האחרונות - אבחון גרפולוגי לחברות והשמת עובדים איכותית ומדויקת. ארנון התחילה כמגייסת עובדים בחברת היי טק וצמחה יחד איתה. "לאט לאט למדתי תוך כדי תנועה, הייתה לי אינטואיציה מאוד טובה לאנשים, קודמתי למנהלת גיוס והצלחתי להביא לארגון אנשים נכונים ואיכותיים. יחד עם זאת, כל הזמן הרגשתי שחסרים לי עוד כלים להיעזר בהם בראיונות, לדעת יותר על המועמדים ולזהות מי הם מעבר למילים המודפסות בדף קורות החיים".

מה שהביא את ארנון בסופו של דבר ללימודי גרפולוגיה היה מקרה שזכור לה עד היום. "אחד המועמדים שראיינתי היה מנהל מכירות ועשה רושם טוב. גייסתי אותו, אבל אחרי זמן מה התגלה שהוא גורם נזק לחברה במכוון. הייתי המומה, איך נפלתי ככה? לא הייתה לי דרך לנחש את זה, ואז החלטתי ללמוד גרפולוגיה ונפתח בפניי עולם מדהים".

"מהיר, מדויק ואטרקטיבי"צילום: חגית כהן

הגילוי המרגש של אבחון תעסוקתי באמצעות כתב היד, גרם לה לעזוב את עבודתה בהיי-טק ולצאת לעצמאות. היא העמיקה ולמדה עוד ועוד בתחום, והתמחתה בגרפולוגיה תעסוקתית תוך עבודה צמודה עם חברות גדולות וקטנות מכל הסוגים. "אני יותר ויותר נתקלת בחברות שגרפולוגיה היא חלק בלתי נפרד מתהליכי הגיוס שלהן, חברות הייטק, חברות תעשייתיות, ארגונים חינוכיים, גם חברות קטנות ופרטיות שמגייסות לתפקידי מפתח ניהוליים ועוד. בנוסף, אבחון גרפולוגי לחברות מתעורר לאחרונה מחדש, אולי בשל הקורונה שאילצה חברות לחשב מסלול מחדש. יש לי היום הרבה לקוחות חדשים שעושים רה ארגון וחושבים מחדש על בניית הצוות שלהם, יש גם הרבה עובדים מהבית שהמעסיקים רוצים לדעת שניתן לסמוך עליהם שיעשו את העבודה גם מרחוק".

מה היתרון העיקרי בשירותי גרפולוגיה לחברות?
"הגרפולוגיה מפיקה מידע המסייע בקבלת החלטות בנושאים רבים שרלוונטיים מאוד בכל תהליך המיון והגיוס – אופי המועמד, יכולת עבודה בצוות, שיתוף פעולה, תקשורת בינאישית, יכולות מכירה, אמינות, כושר ביטוי, היכולת לעמוד בתנאי לחץ, המוטיבציה, יכולת ההתמדה, החוסן האישי, יכולות ניהוליות ועוד".

הליך הגיוס ממוקד ויעיל, העלויות נמוכות יחסית

ניסיונה הרב בתחום הביא את פזית לפתח מיומנויות וטכניקות ייחודיות יחד עם קשרים ענפים הכוללים ראיונות עומק, מבדקים גרפולוגים ומבחני אישיות המסייעים לה ליצור התאמה מדויקת של עובדים לצרכי הארגון. "השירות מתמקד ב-2 סוגים עיקריים: השמה וגרפולוגיה תעסוקתית. בהשמה מגדירים את איפיוני המשרה לעומק – צרכי המעסיק, הכישורים הנדרשים למועמד ועוד, וזאת במטרה להבטיח התאמה מיטבית. השירות כולל ייעוץ, מיון, ראיון פרונטלי וכמובן אבחון גרפולוגי שלאחריהם מבצעים גיוס איכותי ומתאים.

"בתחום הגרפולוגיה התעסוקתית עורכים אבחון גרפולוגי שיכול לשמש ככלי תומך החלטה בתהליך הגיוס ומתבצע לאחר הריאיון, בשלב שבו המעסיק מתלבט בין מועמד אחד לבין מספר מועמדים וכן לקראת בדיקת התאמה לתפקיד ניהולי כלשהו או לפני קידום עובדים ותיקים".

עצם העובדה שארנון מגיעה מעולם הגיוס ומשאבי האנוש, מקנה לה יתרון רב בשידוכים מדויקים של מועמדים למשרות ספציפיות. "אני מכירה את העולם הזה לעומק, את כל התהליכים והשיקולים של מנהלי משאבי האנוש. הרבה חברות נוקטות בתהליכי מיון ארוכים, שהם גם יקרים וגם לא פעם מתישים מועמדים. פעמים רבות התובנות בסוף התהליך דומות מאוד לאלו שעולות מניתוח כתב יד.

"היתרון באבחון גרפולוגי תעסוקתי", מסכמת ארנון, "הוא בכך שמדובר בתהליך קל, לא מסורבל עבור המעסיק או המועמד, התוצאות מהירות מאוד ומאפשרות קבלת החלטות יעילה בזמן קצר. כתוצאה מהליך גיוס ממוקד ויעיל גם העלויות נמוכות יחסית והתהליך בכללותו אובייקטיבי מאוד כי הרי מועמד לא יכול להיערך מראש למבדק וכך האמת שלו יוצאת החוצה בכתב היד מבלי יכולת לזייף או לעגל פינות".

פזית ארנון, גרפולוגיה והשמה
טלפון: 0524826162
מעבר לאתר >>

-------------------------------------

nullמירי לוי - איך גרפולוגיה לחברות מסייעת בבחירת העובד הטוב יותר?

אחרי לא מעט שנים באותו מקום עבודה, יש רבים שחשים צורך בריענון והתחדשות. גם שנת הקורונה הארוכה, האילוץ לצאת לחל"ת או לשנות פתאום כיוון תעסוקתי, גורמת ללא מעט אנשים לחוש שהקריירה שלהם דורשת שינוי כיוון. הבעיה היא שלא פעם הרצון לשנות נשאר תיאורטי בלבד, מכיוון שלא כולם יודעים מאיפה להתחיל, לא בטוחים מה האפיק התעסוקתי המתאים להם, ובעיקר חוששים מחוסר הוודאות שהשינוי יביא. בנוסף, חברות וארגונים שצריכים לגייס כוח אדם חדש ולאייש משרות פנויות – מוצאים עצמם לא אחת בדילמה את מי לגייס מבין המועמדים. חלקם מן הסתם נפסלים על ניסיון או כישורים לא מספקים, אך כשיש כמה מועמדים שהגיעו לישורת האחרונה, בפני המעסיק, שרוצה להיות בטוח בבחירת המועמד הטוב ביותר, עומדת החלטה לא פשוטה.

"אחד הפתרונות למצבים הללו – הן עבור אנשים פרטיים והן עבור ארגונים – הוא לפנות לייעוץ תעסוקתי מקצועי, המסייע למקד את הכיוון התעסוקתי המתאים ביותר", כך אומרת מירי לוי, יועצת תעסוקתית מוסמכת וגרפולוגית בכירה, מוסמכת האגודה לגרפולוגיה מדעית, שגם משמשת כגרפולוגית משפטית, העוסקת בעבודה פורנזית של ראיות.

מה בעצם בוחנים במהלך ייעוץ גרפולוגי?
"גרפולוגיה היא תורת ניתוח כתב היד, ומכיוון שהוא ממש נובע מתוך האדם, יכול להעיד על כישוריו, על היכולות השכליות והמנטליות ועל אלמנטים בנפש המעצבים את אישיותו. שוק העבודה נמצא בשינויים מתמידים, ולפנינו עשור של שינויים טכנולוגיים מרחיקי לכת. גם הקורונה מאלצת אותנו לחשב מסלול, להיות 'חיה לומדת' ולהמציא את עצמנו כל פעם מחדש. אדם צריך לשאול עצמו מה מתאים לי ללמוד ואיזה שינוי בקריירה יספק אותי, והייעוץ מתאים למי שרוצה לעשות שינוי בקריירה ולא יודע איך, למי שמרגיש תקוע במקום העבודה, או לצעירים שמחפשים את הכיוון שלהם בחיים. האבחון הגרפולוגי התעסוקתי כולל ניתוח אישיות מקיף, זיהוי חסמים ויכולות, ומיקוד בחוזקות וביכולות שיובילו להגשמה עצמית".

מירי לויצילום: שיר מרגלית

לוי, שמאחוריה 30 שנות ניסיון ביעוץ תעסוקתי, מעבירה הרצאות רבות ועורכת סדנאות לחיפוש עבודה והכנה לראיונות. היא מסייעת ללקוחותיה להכין תכנית קריירה למימוש עצמי, ואף יישמה זאת על עצמה במהלך הקורונה כשלמדה הדרכת צ'י קונג, תורה סינית עתיקה המלמדת שליטה בכעסים ומחשבות שליליות, ניקוי רעלים, וחיזוק הנפש והגוף. "את העצות שאני נותנת לאחרים יישמתי קודם על עצמי. יצאתי לטבע ותרגלתי, לקחתי אופניים ורכבתי, לא הייתה עבודה, אבל הנשמה פרחה". בנוסף, כתבה לוי קורס לייעוץ תעסוקתי עבור אנשי מקצוע, לאחר שגילתה, לטענתה, שרבים מהם לא בקיאים בשוק העבודה. "הקורס מתמקד בתורת הראיון, כתיבת תוכנית תעסוקתית למימוש עצמי, מיון וסינון עובדים איכותי, מצב שוק העבודה בארץ ובעולם ועוד. הקורס נלמד במסגרת האגודה לגרפולוגיה מדעית, וכרגע אני מעבירה אותו לאנשי מקצוע במגזר הפרטי"

"את העצות שאני נותנת לאחרים יישמתי קודם על עצמי"צילום: צילום עצמי

לבחור את העובד הטוב ביותר

כמומחית לגרפולוגיה תעסוקתית, לוי מלווה עשרות חברות ובתי עסק, המחפשים את העובדים הטובים ביותר עבורם. "זה לא תהליך קל", היא אומרת. "כיום קיימים עשרות מועמדים לכל משרה, המון ראיונות עבודה שאולי מנפים את אלו שלא מתאימים, אך עדיין נותרים מספר מועמדים מצוינים שצלחו את המבדקים, והמעסיק מתקשה לבחור מבניהם".

איך האבחון גרפולוגי לחברות יכול לסייע להם?
"עסקים רבים מתחבטים בשאלה מיהו המועמד הטוב ביותר לתפקיד מסוים, והכלי הגרפולוגי מאפשר סינון ומיון מועמדים בזמן קצר ובעלות נמוכה יחסית. באבחון ניתן לראות את אישיות המועמד ורמת האינטליגנציה שלו, התמודדות במצבי לחץ, מידת היושר והאמינות, אינטראקציות חברתיות, ועוד. מועמדים רבים משפצים את קורות החיים שלהם, ורק עין מקצועית ומנוסה בניתוח מקצועות, יכולה להבחין בסיפור האמיתי, שהרי כתב ידו של המועמד מספר את האמת הרבה מעבר למילים ולראיון הפרונטלי, וניתן לגלות פרטים חשובים שיכולים לסייע בהתאמתו לתפקיד. החשיבות בפניה לגרפולוג מוסמך בעל ניסיון קריטית למימוש עצמי ולבחירת המועמדים הראויים ביותר עבור המעסיקים".

מירי לוי, יועצת תעסוקתית מוסמכת וגרפולוגית בכירה
לעמוד הפייסבוק >>
נייד: 052-3851003
מעבר לאתר >>

---------------------------------

nullיוסי דמתי: כתב היד חושף עלינו עובדות מדהימות

בבתי משפט, באתגרים אישיים, במשברים זוגיים, בייעוץ תעסוקתי מקצועי, הפסיכו-גרפולוג המשפטי יוסי דמתי, שעוסק בתחום המרתק כ-30 שנה, יכול במבט מעמיק בכתב היד שלנו, לספר לנו על עצמנו יותר ממה שאנו יודעים. "צורת האותיות, לחץ הכתיבה על הדף, סדר הכתיבה, כל אלו משקפים את מכלול הכישורים והיכולות הטמונים בנו", אומר יוסי, המכהן כיו"ר האגודה הישראלית לגרפולוגיה יישומית, ומנהל מכון "כישורים" לאבחון ויעוץ גרפולוגי.

לצד היותו מורה ואיש חינוך שנים רבות, הרחיב יוסי את תחומי התמחותו, הכוללים, פסיכו- גרפולוגיה משפטית ותעסוקתית, ועד היום משמש כעד מומחה בהכנת חוות דעת משפטיות בנושאי זיופי חתימות, השוואת מסמכים, צוואות, ועוד. לעולם הגרפולוגיה נחשף יוסי לראשונה בשנות ה-60, כששהה על המשחתת אח"י "אילת" בה שירת, אז נתקל בספר "האדם וכתב-ידו", שחיבר ישראל אודם, מחלוצי הגרפולוגיה בארץ. הוא התאהב בתחום, ועד היום מעמיק בלמידה ובמחקר. לאחר לימודיו במכון הגרפולוגי המיתולוגי של חנה קורן, החל ללמד את רזי המקצוע ברחבי הארץ. הוא ייעץ לגופים רבים, לאנשים פרטיים ולבני נוער, ובמקביל כתב את ספרו "פצצת עומק", בו מתארת הדמות הראשית כיצד כתב ידה משתנה כשהיא לוקה במחלה חשוכת מרפא, וזאת מבלי שידעה כלל על הגרפולוגיה כמשקפת את מצבנו הבריאותי, הרגשי, והחברתי.

איך באמת כתב היד מבטא את מצבו הרגשי והנפשי של אדם?
"כמו שאריסטו אמר 'כתב היד הוא ראי הנפש', ואכן הוא פועל יוצא של כלל מרכיבי האישיות של האדם. כף היד היא אומנם המבצעת את פעולת כתיבה, אבל היא סך הכל השליח של הקומפיוטר המרכזי בגוף האדם שזה המוח. דרך כתב היד משתקפת האישיות על רבדיה השונים ובבחינה מעמיקה של עשרות פרמטרים בכתב יד מקורי ולא צילום שלו, אני יכול לזהות תכונות אופי רבות, התמודדות עם מצבים מורכבים ורגישים, פגיעויות שונות, וכמובן יכולות שכליות וכישורים".

כף היד היא סך הכל השליח של הקומפיוטר המרכזי בגוף האדם שזה המוחצילום: סיון בר

כתב היד מספר: מי המועמד המתאים ביותר

אפרופו יכולות וכישורים, יוסי הציב לעצמו מטרה להנחיל לדורות הבאים את רזי תורת הגרפולוגיה ובשנת 2003 הקים את "כישורים" - המכון לאבחון ויעוץ גרפולוגי, המכשיר תלמידים בלימודי גרפולוגיה מתקדמים ובמבחן הסמכה לגרפולוגיה בתואר פסיכו-גרפולוג מוסמך. "הלימודים מתקיימים באווירה משפחתית בכיתות לימוד אינטימיות, וכמתבקש מתחום לימוד כל כך אישי, המרצים גם מכירים מקרוב כל תלמיד ותלמיד".

יוסי דמתיצילום: חגית אלוס

אחד מהתחומים בהם מתמחה המכון הוא במתן ייעוץ תעסוקתי והתאמת עובדים, כשבאמצעות ניתוח כתבי יד של מועמדים לתפקיד מסוים, ניתן למצוא את המתאימים ביותר. "יש לנו לקוחות רבים מהמגזר העסקי שנעזרים באבחונים מקצועיים. למעשה, אנו מבקשים מהמועמדים לבצע מבדקים הכוללים אבחון כתב יד מקיף, ומשתמשים במבדקים נוספים, כשהמיוחד שבהם הוא מבדק "וארטג" - מבחן השלמת ציורים פסיכו-גרפולוגי, המבוסס על 8 חלונות שבכל אחד מהם יש גירוי ספציפי למוח – האונה השמאלית שמופנית לאיזור השכלתני והרציונלי, חשיבה, פרקטיקה, תכליתיות; והאונה הימנית הממוקדת לאיזור הרגשי, ההומאני והיצירתי יותר. המבחן הזה משמש גם פסיכולוגים ופסיכיאטרים, כשגרפולוגים בודקים בנוסף גם את מבנה הקו, לחץ הכתיבה על הדף המשקף את האנרגיה הנפשית הזמינה של האדם, צורות מסוימות וסדר הכתיבה, וכמובן גם את האינטראקציה ביניהם".

יוסי מדגיש שלאחר האבחון ומסירת התובנות, על הנבחן לעבור תהליך הפנמה. להבין את הדברים, להסכים לעשות את השינוי וליישם אותו. "חברה המזמינה אבחון תעסוקתי, מקבלת חוות דעת מנומקת ומפורטת על מכלול מרכיבי האישיות של המועמד, בהתאם לדרישות התפקיד, וכך ניתן לזהות אנשים פרקטיים ודינאמיים שיתאימו יותר לתפקידי מכירות שטח, לעומת אנשים מופנמים ושרואים את הפרטים הקטנים, שיתאימו למשל לתפקידי בקרת איכות. בשורה התחתונה, אנו מציינים בחוות הדעת את מידת התאמתו של המועמד, ובכך מסייעים למעסיקים להכיר טוב יותר את מאפייני האישיות וההתנהגות של העובד העתידי".

יוסי דמתי, גרפולוג משפטי
נייד: 0508004734
מעבר לאתר >>