קשתיות שקופות: הדרך האסתטית ליישור השיניים

את הפלטות והגשרים הבולטים שגרמו לאי נוחות, מחליפה שיטה נוחה שכמעט ואינה נראית לעין: קשתיות שקופות, אותה מגדירים רופאי השיניים כ"דור הבא של הטיפולים"

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה יושבת על כיסא במרפאת שיניים
קשתיות שקופות: כיצד מתבצע הטיפול החדשני?צילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

בעבר יישור שיניים היה כרוך במראה שגרם לאי נוחות: לחלק הקדמי של השיניים הוצמדו "גשרים" שבלטו לעין, פגמו באסתטיות ולא פעם גרמו לתחושות של חוסר ביטחון.

אולם גם בתחום זה הקדמה והחדשנות מצאו פתרון אסתטי ונוח: יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות, כך שכמעט ולא ניתן להבחין בהם ואינן גורמות לאי נוחות. באמצעות שיטה זו ניתן ליישר שיניים עקומות ובולטות וכן לטפל במרווחים בין השיניים, בין אם מדובר בצפיפות או ברווח גדול מדי.

איזה שימוש עושים רופאי השיניים בקשתיות שקופות, עד כמה השיטה יעילה ולמי היא מיועדת? על כך משיבה ד"ר מאיה בן צבי, רופאת שיניים ותיקה.

ד"ר מאיה בן צבי

"קשתיות שקופות הן הדור הבא של טיפולי יישור שיניים", מסבירה רופאת השיניים מאיה בן צבי. מזה 20 שנה ד"ר בן צבי עוסקת ברפואת שיניים אסתטית, יישור שיניים ושיקום הפה, ומלווה מטופלים עד להשגת חיוך אסתטי והשבת הביטחון העצמי במרפאותיה הממוקמות בתל אביב ובראשון לציון. במרפאותיה של בן צבי, אשר חברה בהסתדרות לרפואת שיניים בישראל (IDA) ובאקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים קוסמטית (AACD), ניתן לבצע ציפוי חרסינה, הלבנת שיניים, שתלים דנטליים, כתרי זירקוניה, שיקום הפה, יישור שיניים, שיקום על גבי שתלים, כירורגיית פה ולסת, טיפולים בשחיקת שיניים, וגם טיפולים אסתטיים כמו בוטוקוס וחומצה היאלורונית.

לדברי ד"ר בן צבי, שיטת הקשתיות השקופות ליישור שיניים הנקראת גם יישור שיניים שקוף, פלטה שקופה או גשר שקוף – פופולרית מאוד בשל יתרונותיה הרבים.

מהי שיטת הקשתיות השקופות ליישור שיניים?

"מדובר בשיטה ליישור שיניים עקומות, הכנסת שיניים בולטות, סגירת מרווחים מיותרים בין השיניים, ריווח שיניים צפופות ועוד, כל זאת באמצעות פלטה שקופה ודקה המתלבשת על השיניים. בזכות הטכנולוגיה הקיימת היום ניתן לתכנן תזוזות מזעריות של שיניים ספציפיות באמצעות הפלטה השקופה אשר מותאמת אישית למבנה הפה של המטופל, וכמעט ולא מרגישים בה. ניתן לטפל בשיטת הקשתיות השקופות החל מגיל 14-15. חשוב לציין שהשיטה אינה מתאימה לכולם, ויש לבצע בדיקת התאמה להליך".

מהם היתרונות של שיטת הקשתיות השקופות?

"מבחינה אסתטית הקשתיות השקופות מחליפות את הגשר העשוי ממתכת ואת הקוביות המתכתיות שהיו מולבשות על כל שן. יש יתרון הגייני מובהק לקשתיות השקופות על פני הגשר מכיוון שהקשתיות אינן פוגעות באמייל של השן. כמו כן בזמן האוכל וצחצוח השיניים מוציאים את הקשתית, וכך אפשר לשמור על היגיינה טובה.

בנוסף מכיוון שהקשתיות שקופות, המטופל רואה מה קורה לו בפה, הוא עד לשינוי ההדרגתי וזה בהחלט מעודד אותו להמשיך. ניתן גם לשלב עם הקשתיות טיפול להלבנת שיניים. בסוף תהליך היישור, אנחנו מכניסים אל תוך הקשתיות ג'ל להלבנת השיניים".

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

"כמובן שכל מקרה לגופו, אך אפשר לומר שאורך של טיפול ממוצע הוא שמונה חודשים. במקרים קלים, הטיפול יהיה קצר יותר. לרוב הטיפול בקשתיות שקופות אורך פחות זמן מהטיפול המסורתי בגשר. אורך הטיפול גם תלוי בשאלה האם המטופל מקפיד לשים את הפלטה. ככל שהמטופל מקפיד על כך, כך הטיפול יהיה יותר מהיר ויעיל".

איך זה מתבצע?

"אנחנו סורקים את השיניים בעזרת סורק מהמשוכללים והמתקדמים בעולם (3SHAPE), ומעבירים את הסריקות למעבדת שיניים, שם מכינים את הפלטות בהתאמה אישית לסריקה ולמבנה הפה. כל מטופל מקבל סדרה של קשתיות, אנחנו משנים את מנף השיניים כל פעם מעט, עד שמגיעים לתוצאה הרצויה. משתמשים בכל קשתית כעשרה ימים, כדי שהשינוי יהיה הדרגתי מבחינת הלחץ המופעל על השיניים. לאחר עשרה ימים מטרת-הביניים מושגת ואפשר לעבור הלאה לקשתית הבאה. אני פוגשת את המטופלים פעם בחודשיים כדי לבדוק איך הטיפול מתקדם ולהביא להם את הקשתיות הבאות".

"יש יתרון הגייני מובהק לקשתיות השקופות". ד"ר מאיה בן צביצילום: שחר פרלמן

קרדיט: מדיקו

מה האני מאמין שלך ובמרפאה?

"אנחנו מאמינים בלעשות את עבודה איכותית וברמה הגבוהה ביותר. אנחנו משתמשים בטכנולוגיות חדשות ובמכשור מתקדם, בשילוב עם קשר אישי ושיחות עומק עם הלקוחות כדי להבין מה הרצונות והשאיפות של כל לקוח. המרפאה היא מרפאת בוטיק, האווירה נעימה ומשפחתית. כל פציינט מקבל יחס אישי ואנחנו יושבים ביחד ומתאימים לו את התוכנית המדויקת עבורו. הסיפוק הכי גדול שלי הוא כאשר המטופלים רואים את התוצאה. הם מתמלאים ביטחון ואנרגיות חיוביות, וזה שווה הכול".

ד"ר מאיה בן צבי
כתובת: ברודצקי 43, תל אביב
טלפון: 03-6953947
כתובת: רוטשילד 55, ראשון לציון
טלפון: 03-9501271
למעבר לאתר>>>