פתרונות למפעלים: דרכים להתייעלות ולחיסכון בהוצאות

כל בעל מפעל שואף לצמצם הוצאות ובמקביל לשמור על איכות תוצרים גבוהה לצד ייצור רציף ללא הפרעות. כיום ניתן להיעזר במגוון חברות אשר יכולות לשדרג את אופי וסביבת העבודה ולספק רעיונות יצירתיים

לירון גולן ומאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חלל של מפעל תעשייתי מואר
פתרונות למפעלים: דרכים להתייעלות ולחיסכון בהוצאותצילום: shutterstock
לירון גולן ומאור מואיגר
תוכן שיווקי

מפעלי ייצור בתחומים שונים נדרשים להקפיד על תפוקה מהירה, יעילה ואיכותית על מנת לעמוד בסטנדרטים שמציב השוק. תאורה נכונה, מיכון, רכש ואריזה הם רק חלק קטן מהפרמטרים שיש לקחת בחשבון על מנת להתחרות בהצלחה מול מפעלים אחרים בתחום דומה, כאשר לכל אחד מהתהליכים יש חשיבות בהתאם לנסיבות ולצורך. כיום קיימים מגוון רחב של פתרונות למפעלים אשר יכולים להביא לחיסכון בהוצאות ולשפר את תהליכי העבודה. בין החברות שמציעות שירותים בתחום: יוס מכונות, חברת געש תאורה, רוזנשטוק-שיפור הנדסה ולוגיסטיקה והליוס סחר בינלאומי בע"מ.

nullיוס מכונות (Yos Machinery)

חברת "יוס מכונות" מספקת פתרונות תהליכיים ויצרניים בכל הקשור לייצור שוטף, הנותנים מענה אופטימלי לכל צורך או דרישה ובהתאמה אישית. בין לקוחותיה ניתן למצוא את תעשיית המזון, התרופות, הקוסמטיקה, הכימיה, הביוכימיה ועוד. "אנחנו מתמחים בתחום מעל 25 שנה ונותנים פתרון מלא בכל הקשור לייצור, מילוי ואריזה, שינוע והזנה", משתפת גלית עטיה- מורביה מנכ"לית ובעלי החברה.

החברה מתמחה בציוד משומש או משופץ, בייצור ובייבוא ציוד חדש. בין פריטי הציוד ניתן למצוא: מיכלי נירוסטה בגדלים שונים, מטחנות, מערבלים, הומוגנייזרים, מגוון רחב של בוחשים, ראקטורים, מיכלי בישול, מיכלי מיצוי, מכונות מילוי, מכונות סגירה, מטחנות, נפות, מייבשים, חשמל ובקרה. קיים גם מגוון רחב של ציוד מותאם אישית לדרישת הלקוחות.

גלית עטיה- מורביה צילום: צילום פרטי

החברה קרויה על שם אחיה הקטן של גלית, יוסי, ששירת בפלס"ר צנחנים, ונרצח בפיגוע בצומת תפוח והיה בן 21 במותו. "החלטתי להנציח את יוסי ואת האהבה והצניעות שלו לבני האדם", משתפת גלית. במהלך השנים חרטה החברה על דגלה, מעבר למקצועיות, לספק שירות אמין, שקוף ובהתאמה אישית לכל מפעל: "למעשה, אנחנו יודעים כיום לתת מעטפת פתרונות מלאה עבור כל דורש. המומחיות שלנו היא להבין את הצורך של המפעל ולהתאים עבורו את המוצר הטוב ביותר בליווי אישי עד הייצור, עם אחריות מלאה על כל המכונות והמוצרים, חדשים ומשומשים כאחד".

איזה ציוד למפעלים אפשר למצוא אצלכם?
"מגוון רחב של ציוד, כל אחד ודרישותיו האישיות בהתאמה ספציפית למוצרים אותם מייצרים במפעל. הרבה פעמים מגיעים אלינו לקוחות שרכשו ציוד שלא פונקציונלי עבורם ולא ענה באמת לדרישות שלהם. אחרי שנים של ניסיון בתחום וביקור במפעלים בארץ ובחו"ל, אנחנו יודעים להתאים באופן מדויק את הציוד הטוב ביותר עבור פס הייצור", מדגישה גלית, וזאת על מנת לאפשר ללקוחות להמשיך ולייצר מוצרים איכותיים. "חשוב לנו שהלקוחות יהיו רגועים ובראש שקט שקו הייצור שלהם עובד בלי עניינים ותקלות מיותרות".

כמו כן, גם אם מדובר בציוד שלא נמצא בשוק, או בצורך שלא מצאו עבורו פתרון, מייצר במיוחד צוות החברה מוצרים החל משלב התכנון, התכנות ועד לסיום. "קיים אצלנו מגוון רחב של ציוד לביצוע ניסיונות ללקוחות לבדיקת התכנות בפיתוח מוצרים חדשים. הלקוח לא תמיד יודע איזה מכונה מתאימה למוצר שלו, אצלנו ניתן לבצע מחקר ופיתוח מו"פ – אנחנו מקושרים למהנדסים ולטכנולוגים הטובים ביותר בשוק שיודעים לתת ללקוח את הפתרון הטכנולוגי וההנדסי הטוב ביותר למוצר שלהם ובנוסף אנחנו מחזיקים את המיכון לביצוע פיילוט ניסיוני לבדיקת המוצר – כך שלפני שהלקוח רוכש ציוד גדול הוא יכול לבצע בדיקת התכנות ולדעת את הכיוון הטוב ביותר עבורו".

החברה מתמחה בציוד משומש או משופץ, בייצור ובייבוא ציוד חדשצילום: צילום פרטי

מי שמעוניין לבנות קו חדש, להקים מפעל או לפתח מוצר, יכול להיעזר בליווי של "יוס מכונות" בפיתוח כל פס הייצור חדש או חידושו, ועד לעבודה מלאה. "יתרון נוסף שלנו בא לידי ביטוי ביכולת להקים מפעלים ממש מהתחלה, משלב הרעיון. מגיעים אלינו לקוחות שיש להם חלום להקים מפעל ייצור בתחומים שונים. גם אם מדובר בפס ייצור קטן, אנחנו יכולים לספק עבורם את כל הליווי מא' ועד ת'. כאשר הרגע הכי קריטי וחשוב בפרויקטים מסוג זה היא יכולת ההקשבה והיכולת לזהות את הצרכים האמיתיים של הלקוח. אחרי פגישה בה אנחנו מבינים את הצרכים אנחנו ניגשים לביצוע ונמצאים שם עד לשינוע הציוד למפעל, הרכבתו, הפעלתו והדרכה וליווי צמוד בכל הקשור לתחזוקה וטיפול תקופתי של פס הייצור. כל המערך הלוגיסטי הזה נועד בסופו של דבר בשביל למקסם את התפעול השוטף ולמקסם את הנתונים הקיימים במפעל", מסכמת גלית.

יוס מכונות (Yos Machinery)
צומת כוכב יאיר
טלפון: 052-862-5070, 09-9532255
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>

----------------------------------

nullחברת געש תאורה

"אנו מציעים התייעלות אנרגטית וחסכון מוכח של עד כ-70% מהוצאות החשמל במעבר מהתאורה המסורתית לתאורת לד", משתף דודי קסלסי סמנכ"ל שיווק וסחר של חברת געש תאורה, שהוקמה בשנת 1964 בקיבוץ געש ומאז מספקת מגוון רחב של פתרונות תאורה מתקדמים, החל מפתרונות בסיסיים ועד למערכות מתקדמות על פי תפיסת משרד חכם ועיר חכמה. "אנחנו מספקים עבור מפעלי תעשייה, משרדים, גופים ממשלתיים וציבוריים, חנויות, קניונים ועוד, גופי תאורה בשילוב טכנולוגיות מתקדמות על מנת לייצר תרחישי תאורה מותאמי חלל, חסכוניים, בריאים וידידותיים לסביבה".

בין לקוחות החברה ניתן למצוא מותגים וחברות גדולות במשק הישראלי, כמו: שירותי בריאות כללית, פרטנר, טבע, רפאל, אלביט, אינטל, סופר פארם, תנובה, אל על ועוד. "אנו מתכננים, מפתחים ומייצרים גופי תאורה ופתרונות בקרה בתחום תאורת הפנים והחוץ המיועדים למגוון רחב של פרויקטים מסחריים, ציבוריים ומוסדיים. מאחורינו עשרות פרויקטים מוצלחים בהיקפים חסרי תקדים בישראל, כדוגמת פרויקט 'שמיים כחולים', במסגרתו סיפקנו מעל 100,000 גופי תאורת פנים בתשעה בתי חולים בארץ ופרויקט קמפוס 'אינטל' בפ"ת (המכונה הבניין החכם בעולם), במסגרתו סיפקנו אלפי גופי תאורת פנים עם יכולות שליטה מתקדמות במיוחד".

דודי קסלסיצילום: דודי אלימלך

גם חברת "כתר" עתידה להיעזר בשירותי החברה לטובת פרויקט בו יוחלפו גופי תאורה במספר מפעלים של החברה. "הפתרונות שלנו רחבים ומגוונים ומתאימים לכל סוג ואופי של פרויקט", מדגיש קסלסי.

מה הייחוד שלכם בהשוואה למתחרים מענף התאורה?
"ראשית, ריבוי המתחרים בענף בו אנו פועלים הוא עצום, רובם יבואנים וחלקם סוחרים וסיטונאי חשמל חסרי ניסיון בתחום. מצב מסוכן זה עשוי לחשוף את הלקוח לבעיות איכות קשות. לעומתם אנו מפעל קיבוצי כחול לבן עם וותק וניסיון מוכח של 60 שנה בתחום מה שמבטיח איכות, יציבות, מקצועיות ואמינות. משבר הקורונה לימד את כולנו שיעור חשוב שאסור להתבסס על ייבוא, חשוב לחזק את התעשייה המקומית דרך מפעלים כמו געש תאורה.

"שנית, אנו מציעים התייעלות אנרגטית וחסכון מוכח של עד כדי 70% מהוצאות החשמל, חסכון אדיר לכל הדעות. ההשקעה אינה גדולה במיוחד והיא יכולה להיות ממומנת מתוך החיסכון בהוצאות החשמל, כך שמפעל ששילם עד היום 100 שקלים להוצאות חשמל, ישלם רק 30 שקלים לאחר הפרויקט. מתוך 70 השקלים שחסך הוא יכול לממן את ההחלפה, החזר ההשקעה (ROI) הוא קצר ולאחריו המפעל מתחיל להרוויח מהחיסכון.

לדברי קסלסי, הפנסים שמספקת החברה עומדים בתקנים המחמירים ביותר ומהווים את חוד החנית בתאורת הלד - מה שמבטיח שיפור משמעותי ברמת ההארה.

געש תאורהקרדיט: Gaash Lighting Channel

"בנוסף, גופי התאורה שלנו עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לספק תאורה ממוקדת אדם (Human Centric Lighting HCL). מחקרים מצאו כי לאור יש השפעה רחבה מאוד על האדם ועל אופן תפקודו. מאחר ואנחנו נמצאים מרבית שעות היום במשרדים ובחללים מקורים תחת תאורה מלאכותית, התפקוד שלנו תלוי במאפייני האור אליו אנחנו חשופים. יש כאן בשורה שהיא הרבה מעבר לחסכון הכספי, והיא היכולת של האור להשפיע על התגובות הפיזיולוגיות, רמת הערנות, הפעילות, המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים שלנו".

לסיכום, מדגיש קסלסי: "אנחנו מציעים ללקוחותינו פתרון מקצה לקצה ומענה לכל שלבי הפרויקט: משלב המיפוי, חישוב ותכנון תאורה, דרך שילוב פתרונות בקרה וטכנולוגיות, ועד התקנה, אחזקה, אחריות ושירות".

געש מוצרי תאורה בע"מ
געש לד אגש"ח בע"מ, קיבוץ געש
טלפון: 052-3785381
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לכתובת המייל >>

------------------------------------------

nullרוזנשטוק-שיפור הנדסה ולוגיסטיקה - פתרונות מתקדמים לשיפור העבודה במפעלים

מפעלים מוצלחים הם כאלו שבאופן קבוע מתבצעת בהם חשיבה מעמיקה על שיפור תהליכי עבודה והטמעת טכנולוגיות מתקדמות שיוכלו לייעל את הייצור, להגדיל תפוקות ולחסוך זמן, אנרגיה ומשאבים. בשנים הקרובות, מפעלים שישכילו להשקיע בכך, יוכלו להשיג עליונות במרוץ העסקי המורכב. זאת בעקבות כניסה של כמה טכנולוגיות מסקרנות ביותר לתחום, אשר יכולות לאפשר קפיצת מדרגה דרמטית לארגונים.

רוזנשטוק-שיפור הנדסה ולוגיסטיקה הוא משרד תכנון המתמחה פתרונות מתקדמים למפעלים ולחברות בכל ענפי התעשייה. המומחים בחברה פועלים לשיפור היעילות והתפוקה בכמה מהמפעלים והארגונים המובילים במשק. בין לקוחותיהם נמנים אסם, צהל ומערכת הביטחון, טבע, אדמה, רב בריח, אלביט, פלקס, קרגל ועוד. בנוסף, החברה מקימה מרכזים לוגיסטיים מאפס וכן מלווה מרכזים קיימים לשיפור היעילות באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים.

"אנחנו מגבשים תכנון פונקציונלי ומריצים סימולציות שמראות האם התכנון של מערך המפעל יעמוד בציפיות"צילום: הוק אדריכלים

כעת מספקים המנכ"לים המשותפים בה, ירון לוקר ועוזי שפיגל, הצצה לאופן שבו ניתן לחולל מהפכה של ממש בעבודה במפעלים ומציגים כמה מהכלים החדשניים ביותר בתחום:

המלגזות האוטונומיות שמשנעות חומרים ללא נהג

"לפני כל פרויקט, אנחנו קודם כל אוספים המון דאטה על המפעל – לרבות מכונות ועמדות העבודה, תשתיות המבנה, החומרים, תהליכי העבודה ועוד. לאחר מכן אנחנו מנתחים את הנתונים כדי להבין איך לגבש תכנון עבודה יעיל ומדויק שמתאים לצרכי המפעל", מספר עוזי. "לבסוף אנחנו מגבשים תכנון פונקציונלי ומריצים סימולציות שמראות האם התכנון של מערך המפעל יעמוד בציפיות".

בעבודתם, הם יכולים גם להטמיע במפעלים מגוון כלים חדשניים, כמו מלגזה רובוטית ללא נהג שמשנעת בעצמה ציוד כבד ללא התערבות של בני אדם. "אלו למעשה רובוטים שאפשר לתכנת כדי שיבצעו את העבודה בעצמם ובכך לחסוך המון זמן ומשאבים", מוסיף ירון ומפרט: "התכנון שאנחנו מבצעים נועד בין היתר לייעל ולמנוע צווארי בקבוק בכל תחנות העבודה. כדי לעשות את זה אנחנו מנתחים לעומק את תהליכי העבודה העיקריים ובוחנים בכל שלב את יעילותם ברצפת הייצור".

ירון לוקר ועוזי שפיגלצילום: רוזנשטוק-שיפור

"האינטרנט של הדברים" מגיע גם למפעלים

ברוזנשטוק פועלים בין היתר מהנדסים מתחומי התעשייה, המכונות, הלוגיסטיקה ומערכות המידע – הרכב שנחשב ייחודי בנוף העסקי בישראל. בנוסף, החברה מתעדכנת כל העת על פתרונות האוטומציה המתקדמים והחדשניים בעולם. בזכות כל אלה, אנשיה יודעים ללוות מפעלים עוד בשלבי הקמתם – תוך אפיון הצרכים ועבודה מול הצוות ההנדסי, לרבות תיאום בין אנשי המקצוע השונים והוצאת תוכנית העבודה אל הפועל.

בחברה משלבים לכל אורך הדרך כאמור גם כלים חדשניים בכל אזורי המפעל, ובתוך כך נכלל גם הטרנד המסקרן של השנים האחרונות – "תעשייה 4.0", או בשם המוכר יותר בכלל האוכלוסייה – "האינטרנט של הדברים" (IOT).

"כרגע התחום הזה עוד נמצא בחיתולים, אבל אנחנו כבר חושבים איך להטמיע אותו במפעלים ובפרויקטים של הלקוחות שלנו", מסביר ירון. "זה למעשה אומר שניתן לשלב במכונות את היכולת לתקשר זה עם זה לצורך העברת מידע. כך לדוגמה המכונות מדווחות בעצמן על רמת המלאי, תקלות, טמפרטורה חריגה של מנוע ועוד. פתרון זה מגביר את השליטה, מגדיל את תפוקת המכונות ומונע תקלות שבר שיגרמו להשבתות ארוכות של ציוד. כך ניתן לראות בזמן אמת מה קורה במפעל, בלי לשלוח אנשים לבדוק את המכונות".

אחד מהפרויקטים המסקרנים של החברה בזמן האחרון נערך במפעל של רב בריח באשקלון לייצור דלתות מתכת. המפעל יכלול מחסנים אוטומטיים, רובוטים, שינוע אוטומטי,IOT בעבור חומרי הגלם ועוד. המפעל כיום נמצא בשלבי תכנון והקמה מתקדמים ועתיד לפעול בעוד כשנה וחצי.

"החשיבה מחוץ לקופסה על פתרונות חדשניים שמשפרים תהליכי עבודה במפעלים עזרו לחברה לצבור לעצמה שם, מוניטין ומאות לקוחות נאמנים בארץ ובחו"ל", מדגיש עוזי. "כיום אנחנו מקימים ומלווים מפעלים בישראל, בסין וגם בארצות הברית– ושמחים שהלקוחות שלנו סומכים עלינו בזכות העבודה הקשה, המסורה והיסודית שלנו".

רוזנשטוק-שיפור הנדסה ולוגיסטיקה: פתרונות מתקדמים לשיפור העבודה במפעלים
טלפון: 03-6495007

מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>

-----------------------------------

nullהליוס סחר בינלאומי בע"מ - הדרך הכלכלית לבצע רכש מסין

"תחת אילוצי תקופת הקורונה, יש חשיבות יותר מתמיד למפעלים וארגונים ישראליים שיהיה מי שינהל, יפעל ויפקח מטעמם בסין - בהיבטי פיתוח, שימור, ניהול, אבטחת איכות ועוד. אנחנו יושבים בסין בפריסה רחבה עם ארבעה סניפים הפזורים לאורך חופה המזרחי, בריכוזי תעשייה מרכזיים ומוניטין של הרבה מאוד שנים", מציינת יעל טראו, סמנכ"לית השיווק של חברת הליוס סחר בינלאומי בע"מ, המתמחה ברכש ואבטחת איכות בסין עבור לקוחותיה הישראליים והבינלאומיים.

החברה הוקמה בשנת 1994 על-ידי יובל בן אבא, אשר כיהן כנספח המסחרי של ישראל בהונג קונג בסוף שנות ה-80, ומאז מסייעת לגופים שונים במשק: מפעלים, חברות טכנולוגיה, חברות בניה, תשתיות ויבואנים בביצוע רכש, ייצור ואבטחת איכות מסין. שירותיה של הליוס מותאמים למגוון עסקים רחב, החל מיצרנים המחפשים חומרי גלם, ייצור שלם, חלקי או מוצרים משלימים, ועד יבואנים של מוצרים מוגמרים, כאשר לחברה התמחות בפרויקטים מורכבים שלTURNKEY הכוללים אינטגרציה בין יצרנים שונים מעולמות תעשייתיים נבדלים, תוך שימת דגש על זכות קניין .(IPR)

יעל טראוצילום: עדי לם

"חברת הליוס סחר בינלאומי בע"מ מאפשרת למפעלים לבצע רכש חסכוני ואיכותי מסין ודרום מזרח אסיה, בכך למקסם את הכדאיות הכלכלית ולחזק את היכולת של המפעל להתחרות בשוק הישראלי והעולמי. על לקוחותינו נמנים מפעלים וחברות ממגוון רחב של תחומים: תעשיית המתכת, בניה ותשתיות, מערכות אלקטרו מכניות, אביזרי אינסטלציה וחשמל, למעשה אנחנו מעניקים פתרון לכל התעשיות שעוסקות בתחום ההרכבה ועבור תהליך ייצור של כל מוצר ומוצר", משתפת יעל.

לדבריה, בעולם הגלובאלי הדרך העיקרית שמאפשרת לחברות ומפעלים לשמור על רלוונטיות מסחרית בשוק המקומי והבינלאומי הינה הוזלת תהליכי ייצור דרך רכש טכני מחו"ל, בדגש על דרום מזרחי אסיה וסין בפרט.

רבים שבויים בתדמית של טיב איכות ירודה בכל הקשור למוצרים מסין, האם את יכולה לשפוך אור חדש על הנושא?
"כבר למעלה משלושה עשורים שסין מהווה מקום מרכזי בתעשיית הייצור בעולם, היום כבר לא ניתן למצוא מוצר שלא משולב בו פריט או רכיב שיוצרו בסין. הסינים כבר שלחו חללית לחלל, והם נמצאים בחזית העולם הטכנולוגי ומובילים את הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. כמעט כל מוצר של המותגים המובילים בעולם מיוצרים בסין. לדוגמה, כל מכשירי האייפון, מוצרים של פיליפס ובוש ורוב המכשירים האלקטרוניים שמשמשים אותנו בחיי היומיום. יש מפעלים בסין עם יכולות גבוהות מאוד, החוכמה היא לדעת עם מי לעבוד ולהגיע לנקודת האיזון בין הרצון למחיר זול ובין הרצון לאיכות גבוהה".

שירותיה של הליוס מותאמים למגוון עסקים רחב, החל מיצרנים המחפשים חומרי גלם, ייצור שלם, חלקי או מוצרים משלימים, ועד יבואניםצילום: shutterstock

איך עובד התהליך מולכם?
"בשלב הראשון אנחנו מאפיינים יחד את המוצר הנדרש, לאחר מכן צוללים לעומק המפרט הטכני. בשלב הבא, המשרדים שלנו, הפרוסים לאורך החוף המזרחי בסין, יוצאים לדרך לאיתור מפעלים מתאימים לדרישות ולאפיון הראשוני שלנו". יעל מדגישה שישנם לקוחות אשר מעוניינים בשירותי בקרת האיכות – "אינספקשיין" עבור ספקים אשר איתם הם כבר עובדים. "זאת היות ובשל מגבלות התנועה שיצרה הקורונה, חברות וארגונים שנשענים על שרשרת אספקה מסין מוצאים עצמם ללא היכולת לפקח ולנהל את כל האופרציה הכרוכה בכך. כיום, חברות לא יכולות להגיע לסין ולאתר ספקים חדשים, לכן הזרועות ששלחנו מעבר לים ושיתוף הפעולה הפורה עם התעשייה הסינית הציבה אותנו ראשונים ברשימה לשיתופי פעולה מניבים בהמשך יותר מתמיד".

הליוס סחר בינלאומי בע"מ
התע"ש 25 כפר סבא
מעבר לאתר >>
טלפון: 077-2319720