העלמת ורידים ללא ניתוח: הפתרונות שיעשו את ההבדל

ורידים בולטים, בין אם ברגליים או באזורים אחרים בגוף, הם תופעה נפוצה הנובעת כתוצאה מנטייה גנטית או בעיה רפואית. כיום ניתן להיעזר בטיפולים ייחודיים אשר יכולים לשים סוף למצב המתסכל

נטלי שרון ודניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה אוחזת ברגלה החשופה
העלמת ורידים ללא ניתוח: הפתרונות שיעשו את ההבדלצילום: shutterstock
נטלי שרון ודניאל דותן
תוכן שיווקי

לא מעט אנשים נאלצים להתמודד עם ורידים בולטים באזורים שונים בגופם, מה שעלול לגרום לתסכול רב ואף לשבש את אורח החיים. התופעה נגרמת כתוצאה מנטייה גנטית או בעיה רפואית, כאשר קיימות דרכים להימנע ממנה או לשמר את המצב הקיים לפני שיחמיר. כיום ישנם מגוון טיפולים של העלמת ורידים ללא ניתוח, חלקם פולשניים וחלקם הרבה פחות, אשר יכולים לשפר משמעותית את המצב. בין הרופאים שמבצעים את הטיפולים: ד"ר איגור מנביץ' וד"ר דוד חן.

nullד"ר איגור מנביץ' – תגידו שלום לורידים הבולטים

ד"ר איגור מנביץ' הוא כירורג כלי דם, רופא בכיר בבי"ח בילינסון המבצע את כל מגוון הטיפולים בבעיות ורידים: הזרקות קצף, ניתוח בגלי לייזר, ניתוח בגלי רדיו, והטיפול החדשני ביותר – ונאסיל (הדבק הביולוגי). תחום טיפולי העלמת הורידים מתחלק לטיפולים רפואיים וטיפולים אסתטיים. ישנן נשים המגיעות לטיפול רפואי ולאחריו מעוניינות גם בטיפול אסתטי משלים, וישנן נשים אשר אינן סובלות מבעיה רפואית אך מעוניינות לשפר את מראה הורידים והנימים ופונות לטיפולים אסתטיים בלבד. ד"ר מנביץ' מעניק פתרון 360 לכל אחד מן מהמצבים הללו.

השיטות הקיימות בשוק להעלמת ורידים

השיטה המקובלת והפופולארית ביותר בשוק הינה שיטת ההזרקות, אשר יעילה לטיפול בורידים בולטים. הטיפול מתבצע באמצעות הזרקה של חומר מטרש (סקלרותראפיה) לורידים, נוצרת מעין דלקת יזומה אשר בעקבותיה הורידים נחסמים עד לספיגתם המוחלטת והיעלמותם.

טיפול בלייזר לורידים ברגלייםקרדיט: Dr. Igor Manevych

הטיפול החדשני ביותר הוא טיפול בלייזר עוצמתי מסוג קיטרה, בעל אישורה של ה- FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי. הטיפול משמש להעלמת נימים בכל חלקי הגוף, ברגליים, בחזה, באזור הצלעות ובפנים. הטיפול אינו פולשני, ורמת הכאב נמוכה מאוד ולעיתים אף אינה מורגשת כלל. היתרון הגדול הוא שאחרי הטיפול אין צורך באגידה אלסטית וכעבור שבועיים ניתן לחשוף את האזור לשמש, תוך הקפדה על מריחת קרם הגנה.

"כשמדובר בטיפול באזור הרגליים, יתרון הטיפול אצלי טמון בעובדה שאני רופא כירורג כלי דם מנוסה אשר יצר נוסחה מנצחת לטיפול משולב, הכולל גם הזרקות לורידים הריטיקולאריים שהם המזינים והעמוקים יותר", מספר ד"ר מנביץ' ומוסיף כי ההזרקה נעשית בשילוב עם טיפול בלייזר המטפל בורידים ונימים קטנים יותר, הנראים דמויי קורי עכביש על פני העור. "נשים שעשו את הטיפול המשולב מעידות כי התוצאה הסופית של שילוב שתי השיטות היא מדהימה, ובזכותו התוצאות גם נשמרות לזמן ארוך יותר".

שיפור ושימור - הדרכים למניעת הופעה של ורידים

ורידים בולטים ונימי דם הם תופעה גנטית שלא ניתן למנוע לחלוטין את הופעתה. כדי לשמר מראה חלק ונטול ורידים ונימים, יש צורך בתחזוק ושימור כל מספר שנים. במהלך הטיפול, הוורידם הקיימים שטופלו נסגרים ונספגים. כדי לצמצם את גורמי הסיכון להופעתם של ורידים ונימים חדשים, ההמלצה היא להקפיד על אורח חיים בריא. "מומלץ להימנע מישיבה או עמידה ממושכת ללא תנועה, יש להקפיד על פעילות ספורטיבית אירובית כמו הליכה או שחייה המזרימה ומשפרת את תנועת הדם ומסייעת בצמצום הופעתם של ורידים ונימים. בנוסף, גם שמירה על משקל גוף תקין והימנעות מחשיפה לחום קיצוני חשובים גם הם", מדגיש ד"ר מנביץ'.

גורמי הסיכון לאי ספיקה ורידיתקרדיט: Dr. Igor Manevych

תכנית טיפולים אישית

הטיפול של ד"ר מנביץ' מתאים לנשים ולגברים מכל הגילאים. עם תחילת התהליך, מתבצעת פגישת ייעוץ במהלכה בונים את תכנית הטיפולים והתוצאות הרצויות. "אין קסמים, התהליך דורש אורח רוח וסבלנות, גם בלייזר וגם בהזרקות. לכל אחת יש את זמן הספיגה האישי שלה", מספר ד"ר מנביץ'.

"היתרון הוא שהייעוץ והטיפול המשולב נעשה על-ידי רופא מנוסה בכלי דם, אשר יודע להתאים את סוג הטיפול המתאים ביותר להשגת התוצאה הטובה ביותר. זה סוד הקסם בהצלחה בטיפולי ורידים ונימים".

ד"ר איגור מנביץ'
לפגישת ייעוץ: 0529170552
כתובת הקליניקות: ראשון לציון, הנחשול 30 בניין אחוזת ראשונים. תל אביב, הברזל 28, מרכז רפואי 'מדיקה'
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>

------------------------------------------

nullד"ר דוד חן - העלמת ורידים ללא ניתוח

ד"ר דוד חן מנתח כלי דם, לשעבר סגן מנהל מחלקת כלי דם ומנהל מכון כלי דם בבית החולים אסף הרופא. כיום מפתח ד"ר חן ניתוחי כלי דם בחוות ניסויים, כאשר שניים מהניתוחים מהווים לדבריו פריצת דרך עולמית בניתוחי עורקים, אשר מטרתם היא למנוע כריתת רגל במקרים של נמק. במרפאותיו הפרטיות מבצע טיפולי העלמת ורידים ברגליים ללא ניתוח בשיטה חדשנית ומתקדמת.

תופעה שכיחה לצד השלכות מטרידות

"דליות (ורידים בולטים ברגליים) נגרמות כתוצאה מפגיעה במסתמי הוורידים, שתפקידם להביא לכך שהדם יזרום לכיוון אחד – לכיוון הלב. כאשר המסתמים אינם פועלים באופן תקין, הדם שאמור לזרום לכיוון הלב, חוזר חזרה לכיוון הוורידים ברגליים ומצטבר שם וגורם לנפיחות והגדלה של הוורידים". אומר ד"ר דוד חן ומוסיף כי מדובר בתופעה שכיחה מאוד. "בין 30% ל־50% מהנשים ובין 10% ל־25% מהגברים עלולים לסבול מדליות במהלך חייהם. התופעה שכיחה בעיקר אצל נשים ולדניות לאחר הריונות ואצל גברים עם נטיה גנטית לדליות".

ד"ר דוד חןצילום: אטי כהן

הגורמים להיווצרות דליות כוללים מצבים של עמידה והליכה ממושכת, בהם נוצר לחץ מוגבר על הוורידים בחלק התחתון של הגוף, כאשר גם הגנטיקה משחקת תפקיד. אך השורה התחתונה לא משתנה – התופעה גורמת לנזק אסתטי בדמות ורידים כחולים ובולטים לאורך הרגל, מה שגורם לתסכול ובושה אצל לא מעט מטופלים. גם אי נוחות, כאבים, התכווצויות באזור, גירודים ושינויים במרקם העור הם תסמינים נפוצים ומטרידים לא פחות.

טיפולים מגוונים ופיתוח שיטות חדשות

"עד לפני כעשור, היינו מנתחים את הורידים הללו ומוציאים אותם החוצה", מספר ד"ר חן. נשמע כמו פתרון הגיוני, אך הדבר היה כרוך גם בהוצאת עצבים – דבר עם פוטנציאל גדול לנזקים. בנוסף, הניתוח היה מותיר צלקות וההחלמה ממנו הייתה יחסית ארוכה. עם התקדמות הטכנולוגיה פותחו שלוש שיטות עיקריות להריסת ורידים לא תקינים בהרדמה מקומית: באמצעות לייזר, באמצעות גלי רדיו תוך ורידי (RF ובאמצעות הזרקה של דבק ובמרפאות פרטיות ללא הרדמה.

טיפול בקצף ללא הרדמה מקומית

במרפאותיו הפרטיות מבצע ד"ר דוד חן העלמת וורידים ברגליים באמצעות טיפול בקצף -כשהזרקת הקצף מונחית באמצעות אולטרסאונד. בשיטה זו, מזריקים לווריד את התערובת שתפקידה להרוס את הדופן הפנימי של הוריד. את האלכוהול מערבבים עם קצף מיוחד המאפשר לראות באולטרסאונד את תנועתו בתוך הוורידים." בעזרת מתמר האולטרסאונד, אני עובר על הורידים ו'מכוון' את הקצף למקומות הדרושים - הוריד הספון הגדול או הוריד הספון הקטן, מהם מסתעפים הוורידים ברגליים, כדי לסתום את הוורידים הבעייתיים". מסביר ד"ר חן.

ד"ר דוד חן - אבחון וטיפול בבעיות בכלי הדםקרדיט: ybayybay

"לוורידים ברגליים יש ענפים ופיצולים - באמצעות האולטרסאונד ניתן לראות את כולם ולהזריק את הקצף לכל הפיצולים והענפים שלהם כדי לסתום אותם". היתרונות של הטיפול טמונים בעובדה שאורכו כ- 10 דקות, הוא אינו מצריך הרדמה מקומית ולאחר מספר טיפולים בודדים ניתן לפתור את בעיית הדליות כולה.

בנוסף, הטיפול מבוצע במרפאה ולא בחדר ניתוח, ההחלמה פשוטה ומהירה. "השיטה מתאימה לכל מי שסובל מדליות ברגליים. לאחר הטיפול יש לחבוש על הרגל גרב אלסטית למשך 36 שעות ושמי ולהרים את הרגל למעלה במצב של ישיבה ממושכת כדי להקטין בצקות".

חשוב להבין שמעבר לאי נוחות האסתטית, לדליות עלולות להיות השלכות בריאותיות ויתכנו אף סיבוכים עקב הזנחת הטיפול בהן. ד"ר חן מדגיש כי "יכול להיווצר דימום ושינוי בעור בעיקר באזור הקרסוליים עקב לחץ ורידי גבוה, כשהדם מצטבר והורידים השטחיים והעמוקים אינם מפנים אותו. במצבים קיצוניים, השינויים בעור עלולים להפוך לכיבים ולכן חשוב להשמיד את הורידים הללו. לחברי 'כללית מושלם' מוצעות הנחות לטיפולים ולבעלי ביטוחים פרטיים מסוימים יש החזר כספי".

ד"ר דוד חן: העלמת ורידים ללא ניתוח
אלי לנדאו 12, הרצליה פיתוח (רמת ים). לקביעת תור: 0723319493, 0529126900
אסותא ראשון, רחוב חומה 14. לקביעת תור: 6474*
מעבר ל
אתר >>
לעמוד הפייסבוק >>