עורך דין פלילי במרכז: עו"ד נאוה זרנגר בתחום משפט פלילי וצווארון לבן

עבודתו של עורך דין פלילי היא להגן על הנאשם ולהביא להפחתת האישום ואף לביטולו. במקרים רבים, תיק שמתחיל באופן חמור מסתיים אחרת לחלוטין. הכירו את עו"ד נאוה זרנגר – עורכת דין פלילי, קצינה ותובעת משטרתית לשעבר, המחזיקה בהצלחות מרשימות בניהול תיקים פליליים מורכבים

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד נאוה זרנגר במשרד שלה
עורך דין פלילי במרכזצילום: יניר סלע
ניבה שור
תוכן שיווקי

המשפט הפלילי הוא תחום משפטי סבוך ומורכב המצריך ידע וניסיון מקצועיים וממוקדים. אדם מן השורה הנקלע לסיטואציה שבה הוא נחקר או מואשם בעבירה פלילית, נדרש להתמודד עם מערכת החוק המסועפת ועם ההשלכות הבלתי הפיכות של המצב. עם זאת, ייצוג של עורך דין פלילי המתמחה בתחום זה, עשוי להפחית משמעותית את חומרת המקרה ואף להביא לזיכוי.

משפט הפלילי וצווארון לבן הוא תחום התמחותה של עורכת הדין נאוה זרנגר, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני בהצטיינות מטעם אוניברסיטת תל-אביב, שניהם במסלול המשפט הפלילי. לאחר סיום לימודיה, התגייסה למשטרה ושימשה כקצינה ותובעת משטרתית במפלג תביעות פלילי תל אביב. עם סיום שירותה במשטרה, כיהנה עו"ד זרנגר כתובעת עירונית בעיריית רעננה, אך תחום המשפט הפלילי המרתק והמאתגר קרא לה לשוב לשורותיו כעורכת דין בעלת משרד עצמאי.

משרדה של עו"ד נאוה זרנגר הנמצא בתל אביב, עוסק אך ורק בתחום הפלילי וצווארון לבן בנושאים נרחבים כגון עבריינות מין, נשק, סמים, רכוש, אלימות לרבות אלימות במשפחה ועבירות מחשב וסייבר. המשרד מטפל בתיקים גדולים וזוכה להצלחות רבות, חלקן מופיעות בתקשורת ובעיתונות. המשרד אף קיבל חותם אמינות מטעם דן & ברדסטריט. במסגרת שלל תפקידיה, משמשת עו"ד זרנגר כסגנית יו"ר פורום פלילי ארצי מטעם לשכת עורכי הדין.

"חזון המשרד הוא להיות בין המשרדים המובילים בארץ למשפט פלילי, תוך מתן מעטפת משפטית שנותנת מענה לכל סוגיות המשפט הפלילי, לצד שירות ויחס אישי. חזון זה בא לידי ביטוי בהצלחות הרבות של המשרד בסגירת תיקים והישגים מרשימים בבתי המשפט", מציינת עו"ד נאוה זרנגר.

עו"ד נאוה זרנגרצילום: צילום: יניר סלע

אסטרטגיית הגנה חזקה

הנושאים המורכבים שבהם מטפלת עורכת הדין נאוה זרנגר נראים בהתחלה כמקרים בלתי ניתנים לפתרון, במיוחד בכל הקשור לעבירות של אלימות במשפחה, סמים, רכוש ובוודאי של עבירות מין. עם זאת, עו"ד נאוה זרנגר, באמצעות אסטרטגיית הגנה חזקה, עבודה מקצועית וניסיון רב, מצליחה להפחית את האישומים ובמקרים רבים גם לסגור את התיק הפלילי, מבלי שיוגש כתב אישום כנגד לקוחותיה.

"תיקי אלימות במשפחה מתחילים תמיד בסכסוך גירושין בעצימות גבוהה. אחד מהצדדים מתלונן במשטרה ומבקש צו הרחקה כדי לקבל יתרון בהליך האזרחי. הקשבה מעמיקה ללקוח, העמקה בפרטים הקטנים של התיק ושימוש במצלמות גוף זעירות והקלטות, יכולים להראות מי הוא בעצם הצד האלים ולשנות את פני התיק כולו", מסבירה עו"ד זרנגר.

"מאחר ואני באה מהמשטרה, אני יודעת כיצד חקירות מתנהלות ולכן מנהלת למעשה חקירה מקבילה בגבולות המותר, ומכינה את לקוחותיי היטב לקראת המצפה להם בחקירה המשטרתית. החקירה שאני מנהלת במשרדי מערבת לעיתים גם שימוש בשירותיו של חוקר פרטי, איתור עדים נוספים, חוות דעת פורנזיות ובדיקת פוליגרף. אנחנו בונים קו הגנה חזק, לפיו אנו משקפים לתביעה ולפרקליטות תמונה אחרת, כך שתיקים שמתחילים חמורים הופכים לקלים ואף נסגרים".

כיצד תורמת ההקשבה ללקוח לפתרון תיקים מורכבים?

"כאשר תיק פלילי מגיע לידי, אני תמיד עוברת בדקדקנות על כל החומרים ומתחילה לחקור. הבסיס של כל חקירה הוא בעצם הלקוח עצמו ובמקרים רבים הקשבה מעמיקה לדבריו עשויה להוביל לפתרון התיק כולו.

"דוגמה לכך, הוא תיק שהתחיל באופן חמור ביותר ובו בחור צעיר הואשם בקשירת קשר לביצוע פשע. בפגישה עם הלקוח והוריו גיליתי שהבחור הוא בעצם אוטיסט, אך המשטרה לא העמידה לו חוקר מיוחד, כפי שהיא נדרשת על פי חוק. החקירה שערכתי עם הלקוח והוריו, באריכות ובסבלנות יתרה, העלתה פרטים נוספים, הכוללים איומים קשים מאוד מצד המתלונן הן כלפי הלקוח והן כלפי חברתו.

"מסתבר, שהמתלונן הוא בן זוגה לשעבר של חברתו של הלקוח והוא נהג לאיים עליה במספר מקרים, על ידי מארבים תכופים ואיומים להפצת תמונותיה האינטימיות ואף לפגיעה פיזית בה ובאביה. לאחר שהעברתי למשטרה דיסקים ותמלולים המתעדים את איומיו הקשים של המתלונן, הוא זומן לחקירה ונפתח נגדו תיק פלילי והתיק נגד הלקוח שלי נסגר".

האם החקירה הקשובה שאת עורכת יכולה לסייע גם בתיקי עבירות אלימות וסמים?

"בהחלט. אחות שעובדת במחלקה קרדיולוגית בבית חולים במרכז הארץ הגיעה למשרדי עם תיק האשמות חמור של פציעה בנסיבות מחמירות – עבירה שיכולה חלילה לפגוע בעיסוקה כאחות. החקירה שערכתי העלתה שהיא נמצאת בטיפולי גמילה מאלכוהול והולכת לטיפול פסיכיאטרי באופן קבוע. החומר מהפסיכיאטר העיד על כך שבמועדים אליהם התייחסו האישומים שבכתב האישום, היא סבלה מדלוזיות ולא הייתה מודעת למעשיה ולכן לא ניתן להעמידה לדין.

"תיק מורכב אחר, עסק בבני זוג נורמטיביים ממרכז הארץ, בעלי חברה גדולה, שצרכו קנאביס ללא רישיון והואשמו בעבירות גידול, ייבוא והפצת סמים. החקירה שניהלתי הראתה שהמעטפה שהגיעה לידי מז"פ ובה היה צריך להיות החומר החשוד כסם, הייתה ריקה ושחצי הקילו שנמצא ברשותם נועד לשימוש עצמי, לטיפול במצב הפוסט טראומטי ממנו הם סובלים. התיק הסתיים באי הרשעה וללא עונש נוסף, למרות שהמדינה עמדה על רגליה האחוריות ועתרה למאסר בפועל".

עבירות מין הן חמורות מאוד. האם גם בהן יש סיכוי להצלת התיק?

"גם בתיקי עבירות מין ניתן לגלות פרטים שעשויים לשנות את סעיף העבירה ואף למחוק את האישום. באחד התיקים שניהלתי, אביה של המתלוננת יצר קשר עם אימו ואחיותיו של הנאשם הנמצאות בחו"ל והציע להן לחזור בו מתלונתו תמורת 50 אלף. החקירה המעמיקה שערכתי עם הלקוח אפשרה לו להיזכר בעובדה זו ובכך להציל את התיק.

"בתיק אחר של מעשה מגונה בקטינה, גיליתי בחומרי החקירה הערכות מהימנות של הקטינה ואחיה, ולאחריהן הערכות מהימנות נוספות, מורחבות באופן שנוסף להן מלל. במסגרת התחקיר שניהלתי, מצאתי כי הפרקליטה שמנהלת את התיק, פעלה באופן דומה בתיק אחר ופגעה בניהול התקין של החקירה, לאחר שפנתה לחוקרת הילדים בבקשה להרחיב את הערכות המהימנות של הקטינים ככל הניתן, מבלי לתעד זאת ולאחר שכבר עמדה כנגדה החלטת הנציב בתיק אחר שחייבה אותה לעשות כן.

קרדיט: Dunsguide Videos

"גם כאשר בית המשפט סירב לקבל את בקשתי לחומרי חקירה, פניתי לבית המשפט המחוזי, שקיבל את הערר שהגשתי והורה למדינה להעביר לידינו את המסמך שערכה הפרקליטה ובעקבותיו שונו הערכות המהימנות של הקטינים. התיק הסתיים עם הסדר מקל של עבודות שירות במקום כלא".

מי הם הלקוחות שמגיעים למשרדך?

"הלקוחות שלי הם אנשים מכל גווני החברה שנקלעו למצבים קשים, כמו: סכסוכי גירושין, סכסוכי שכנים, שימוש בסמים ללא רישיון ועוד. מטבע הדברים, אדם שנקלע לסיטואציה כזו הוא מבוהל ומפוחד, אך לאט לאט אני מצליחה לצמצם את האישומים שבכתב האישום, למחוק את העבירות החמורות ולהוציא את האוויר מהבלון הנפוח שהמדינה בנתה סביבם, לתת להם תקווה ולסיים את התיק אחרת לגמרי מכפי שהתחיל.

"בתיק שניהלתי עבור חבר כנסת לשעבר, שנחקר על עבירות מין חמורות, פנינו לפרקליטות בה התיק נוהל והצגנו בפניהם מסרונים עם תוכן מיני גס ובוטה שכתבה לו המתלוננת, לאחר שכביכול נאנסה. התיק נסגר מחוסר אשמה. במקרה כזה אני פונה לפרקליטות במסגרת ייצוג בהליך שימוע, מצרפת את ההוכחות, ביניהן מסרונים, הקלטת שיחות ולעיתים אף בדיקת פוליגרף ומסבירה מדוע אין להגיש את כתב האישום ומדוע יש לסגור את התיק בעילה של חוסר אשמה. חשוב שפנייתי לפרקליטות תגובה בטיעונים חזקים ומשמעותיים.

"סטודנט להנדסה שהגיע למשרדי עם האשמה בגין אחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, סיים את התהליך ללא הרשעה, שעלולה היתה לסכן את עתידו המקצועי בעבודה ביטחונית יוקרתית. ניהול מו"מ מול יחידת התביעות של המשטרה, שהניב תיקון משמעותי של כתב האישום והרתמות הלקוח והתמסרותו להליך השיקומי בהמלצתי, הובילו לסיום התיק באי הרשעה ובלי פסילה של רישיון הנהיגה שלו, בניגוד לעתירת המדינה.

"דוגמאות אלו משקפות את התהליך המורכב המתנהל בכל תיק המגיע למשרדי, החל משלב החקירה המדוקדקת שאני עורכת ועד להתנהלות בבית המשפט ומול המשטרה. הטיפול המוצלח בתיקים שאני מנהלת מסייע ללקוחותיי לשוב לשגרת חייהם. לקוחותיי סומכים עליי ויודעים שאעשה הכל למען הצלחת התיק, במקצועיות, בזמינות גבוהה ובמסירות גדולה".

עו"ד נאווה זרנגר

שדרות שאול המלך 39, בית הדר דפנה, ת"א
טלפון: 050-5201961
מעבר לאתר>>
מעבר לפייסבוק>>
מעבר לערוץ היוטיוב>>
דנס גייד>>