עורכי דין פליליים: הסנגורים שכדאי להכיר

קיבלתם כתב אישום? מרגישים מאויימים על ידי מערכת אכיפת החוק? לפני הכל התייעצו עם עורכי דין פליליים שיעזרו לכם לגבש תוכנית פעולה

דניאל דותן, שרה כהן וניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכי דין פליליים
עורכי דין פלילייםצילום: Shutterstock - Proxima Studio
דניאל דותן, שרה כהן וניבה שור
תוכן שיווקי

פעמים רבות במצבים של הסתבכות בפליליים, הנתבע מרגיש שאין פתרון למצב. אך חשוב לדעת שייעוץ עם עורכי דין פליליים עשוי להציל אתכם ולגרום לתמונה להיראות הרבה יותר בהירה ממה שנראה בהתחלה. הכירו את עורכי הדין בתחום ובהם עו"ד גיא קמרי ועו"ד אושרי בן ישי, עו"ד יפעת כהן, עו"ד מעיין חיימוביץ ועו"ד אברהם זאדה הרפז.

עו"ד גיא קמרי ועו"ד אושרי בן ישי

עו"ד פלילי גיא קמרי ועו"ד אושרי בן ישי, משלבים כוחות ומספקים הגנה משפטית משולבת בתיקים פליליים. עבודתם המשותפת מובילה לאסטרטגיה משפטית מנצחת והם מאחדים את הידע והניסיון שלהם למתן ייעוץ וליווי משפטי מתקדם בתיקים פליליים.

עו"ד גיא קמריצילום: צילום: tzvika assaf photography

עו"ד פליליים קמרי ובן ישי מנוסים ומקצועיים בתחום הפלילי, ורותמים את ניסיונם הרב לבניית אסטרטגיית ההגנה יעילה לכל תיק. במשך כעשור הם רשמו הצלחות והישגים בתיקים מורכבים וסבוכים, והחליטו לאחד כוחות להגנה משפטית משותפת מנצחת.

מהי החשיבות בבחירת עורך דין פלילי בעל ותק וניסיון?

"חשיבותו של עורך דין פלילי מנוסה בתל אביב אינה מוטלת בספק ויכולה לעשות את ההבדל בין שחרור הנאשם ובין מאסר בכלא", אומר עו"ד אושרי בן ישי, "עו"ד פלילי בעל ניסיון מכיר היטב את העבודה שיש לעשות, את חומרי החקירה שיש לבחון לעומק, כיצד לדרוש מהפרקליטות הסברים והבהרות וכן וחומרי חקירה נוספים, והוא מייעץ ללקוחותיו כבר בשלב החקירה הראשונית ולמשך כל החקירות הבאות, כדי שלא יפליל או יזיק לעצמו.

עו"ד אושרי בן ישיצילום: צילום עצמי

"כבר בשלב המעצר, כשהחשוד מוסר את הגרסה הראשונית שלו למקרה, חשוב ואף קריטי שעורך הדין הפלילי יפגוש אותו וינחה אותו בדברים שהוא עתיד לומר בחקירה. הגרסה הראשונית היא הגרסה שתלווה אותו לאורך כל המשפט. כאשר שופט מאריך מעצרים לצורכי חקירה, אנחנו פועלים כדי לשחרר את הלקוח שלנו, שלא יהיה במעצר. גם לאורך כל תקופת המעצר במהלך החקירות, אנו מלווים את הלקוח לאורך כל הדרך ומייעצים לו כל הזמן".

כיצד הניסיון והידע שלכם מסייע מול עבודה המשטרה?

"במקרים מסובכים של פשיעה חמורה ועבירות צווארון לבן, המשטרה מבצעת 'תרגילי חקירה' שהנאשמים ברובם אינם מודעים להם, כגון: הכנסת מדובבים לחדר המעצר עם החשוד, הפעלת לחץ עליו, פיתוי והשאה, בדיית ראיות, הבטחות שווא לשחרור ממעצר, ועוד. כעורכי דין פליליים מנוסים, אנו מכירים היטב את התרגילים הללו, ושומרים על הלקוחות שלנו מפניהם". אומר עו"ד בן ישי.

"חשוב להבין, כי בעבירות צווארון לבן, לרוב מדובר באנשים נורמטיביים שאינם מכירים את העולם הזה ולכן הם עלולים 'ליפול' בתרגילי חקירה מסוימים שמבצעת המשטרה, לכן יש חשיבות וזכות חוקית לקבל ייעוץ מקצועי ונכון ע"י עורך דין פלילי מנוסה ומקצועי. אנשים ברובם לא מודעים, שייעוץ שגוי על ידי עורך דין מנוסה פחות, עלול לסבך את החשוד במידה משמעותית".

כיצד שני עורכי דין מנוסים ובעלי מוניטין כל אחד בפני עצמו, מחליטים לחבור יחד ולספק שירותי הגנה משפטית משולבים?

"אנו מכירים עוד מתקופת הלימודים ועל אף שכל אחד מאיתנו עבד באופן עצמאי, נשארנו בקשר. בסופו של דבר החלטנו לאחד כוחות ולשלב את הכישורים והמקצועיות של כל אחד מאיתנו בתחום המשפטי הפלילי, מתוך הבנה שלקוחותינו יזכו באמצעות כך, לתכניות ואסטרטגיות הגנה מקסימליות. תיקים פליליים הם עדינים וקריטיים, כיוון שלתוצאה שלהם יש השלכות ארוכות טווח על כל חייו של הנאשם. לכן, חשוב לנו לספק ללקוחותינו את ההגנה הטובה והאיכותית ביותר שיש. שיתוף הפעולה בינינו מכפיל את הניסיון המצטבר ובכך מקנה ללקוח את השירות והייצוג המשפטי הטובים ביותר להשגת התוצאות האידאליות".

עו"ד גיא קמרי ועו"ד אושרי בן ישי

הפלמ"ח 34, יד אליהו תל אביב
טלפון: 050-9577710
החרושת 48 כרמיאל
טלפון: 054-7563989
מעבר לאתר>>

----------------------------------

עו"ד יפעת כהן – מתמחה בעבירות רגישות כמו אלימות במשפחה ועבירות מין

על אף שמשרדה של עורכת הדין הפלילית יפעת כהן נמצא בעיר חיפה, מגיעים אליה לקוחות מכל רחבי הארץ – וזאת בזכות המומחיות הספציפית שלה בתחומי עבירות אלימות במשפחה ועבירות מין. היא עוסקת בעריכת דין זה למעלה מעשור והמשרד שלה הוא משרד בוטיק בתחום המשפט הפלילי ועוסק בייעוץ, ליווי וייצוג חקירה ומעצר בהליכים פליליים - משלב המעצר ועד לייצוג בערכאות המשפטיות השונות. בתחום עבירות המין היא מייצגת גם נפגעי עבירות מין ולא רק את הפוגעים.

כיצד הגעת להתמחות בנושאים כה רגישים כמו אלימות במשפחה ועבירות מין?

"בתחילת דרכי כעורכת דין אכן לא חשבתי שאייצג עברייני מין. אבל אז הצטרפתי כעורכת דין שותפה לתיק שבו אדם הואשם בעבירות מין בקטין. הנאשם לא קיבל את ההסדר שהוצע לו והעדיף לשבת שלוש שנים בבית הסוהר. טרום קבלת ההחלטה, השופטת ביקשה ממנו להודות בכתב האישום, והוא התקשה מאוד. השופטת הבינה שיש דברים נסתרים בתיק, ואנחנו ביקשנו שהיא תיתן לנו זמן לפתוח שוב בדיון. בסופו של דבר, בתום הליך משפטי ארוך הבאתי את אותו נאשם לזיכוי מלא. עבורי זו הייתה הצלחה מקצועית מסחררת, ולצערי בתחומים האלה יושבים אנשים רבים בבית הסוהר על לא עוול בכפם. לעתים אותם אנשים מעדיפים להודות בעבירות שהם לא ביצעו כתוצאה מייעוץ משפטי כושל על מנת שבית המשפט יכבד את העונש שהוסכם עם הפרקליטות. הבנתי שיש כאן בהחלט שדה נרחב לפעולה עבורי".

מהו האני מאמין שלך כעורכת דין שעוסקת בתחומים אלה?

"כעורכת דין אני מאמינה מאוד בדרך הטיפולית-שיקומית. בתי המשפט כפופים למערכת החוק ולמתחמי הענישה, אך צריך לחשוב על האדם שיחזור לחברה לאחר תקופת הענישה. חשוב לי שבמועד גזר הדין, תילקח בחשבון גם הדרך שהוא עשה בזמן שחלף, הכלים שהוא קיבל והרצון שלו להשתקם. כאשר אדם מקבל כלים המעלים אותו על דרך המלך, גם החברה עצמה מרוויחה אדם משוקם".

ומה לגבי מקרי אלימות במשפחה?

"היו לי לקוחות מכל הסוגים בתחום הזה. זה בהחלט תלוי בלקוח וברצון שלו לגבי המשך הדרך. טיפלתי בלקוחה, אישה מוכה שרצתה לשלוח את בעלה לתוכנית שיקום ושהם ילמדו כיצד להתנהל כדי שלא לפרק את התא המשפחתי. כמובן שאם מדובר באלימות יוצאת דופן, זה לא המצב והדברים מתנהלים אחרת. ברוב המקרים, אני מייצגת אנשים נורמטיביים וחשוב לי שהם לא יגיעו להרשעה מכיוון שהרשעה פלילית תגרום להם לנזק בעבודה, בעשייה ובהמשך ההתפתחות בחיים הפרטיים שלהם".

עו"ד יפעת כהן

מהי העצה הראשונה שלך לאדם שנחשד בעבירת מין או באלימות במשפחה?

"קודם כל, לפני שאדם הולך לחקירה במשטרה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין שעוסק בתחום ומבין את כל הדקויות – על מנת שינחה אותו לשמירה על זכויותיו. אני מאמינה שלכל עורך דין צריך להיות תחום התמחות שבו הוא טוב ומבין. בדיוק כפי שרופא עיניים אינו יכול להיות אורתופד, כאשר אדם נחשד בעבירות מסוג זה, הוא חייב לבחור עו"ד שבקיא בתחום הספציפי שבו הוא נזקק לעזרה. צריך לזכור שלא כל עורך דין פלילי מבין לעומק בעבירות מסוג זה ויכול לעסוק בהן – זהו תחום רגיש מאוד".

ליצירת קשר:
מעבר לאתר
שדרות אחי אילת 15, קרית חיים, חיפה
טלפון: 053-4570002
פקס: 04-8215544
דוא"ל
פייסבוק

----------------------------------

עו"ד מעיין חיימוביץ

בחירת עו"ד פלילי לעיתים רבות מתגלה כמהלך גורלי ומכריע. בצומת הדרכים בה אדם מוצא עצמו במעצר משטרתי, סוגיית המשך המעצר או שחרורו בתנאים מגבילים תלויה רבות באופן התנהלותו במהלך החקירה ובגרסתו לאירוע.

בין אם החשוד ביצע עבירה ובין אם הוא חף מפשע, התייעצות מקדימה עם עורך דין מנוסה אשר בקיא בהוראות החוק והפסיקה עשויה לשנות את כל התמונה - החל מהסבר על ההליך וזכויותיו בעת החקירה ולאחריה, טיפול בבירוקרטיה, דרך הצגת האפשרויות העומדות בפניו, בניית גרסה סדורה ועד הגנה משפטית וגיבוש אסטרטגיית הגנה מיטבית במקרה הצורך.

עו"ד מעיין חיימוביץ'צילום: צילום: גבריאל בהרליה

לכן, במקרה של חשד לעבירה, יש להיעזר בעורך דין פלילי מנוסה, אשר מכיר את מערכת המשפט היטב ופסקי דין רבים מעידים על טיב ייצוגו, ואם אמרתם עו"ד פלילי ומקצועי, אמרתם עו"ד מעיין חיימוביץ.

קרדיט: קרימינלי

חיפוש מהיר בגוגל יעלה רקורד משפטי עשיר ועשייה ענפה בלשכת עורכי הדין בתפקידיה כיו"ר ועדת סייבר הארצית, סגנית יושבת ראש ארצית של ועדת זכויות נחקרים ועצורים ומחוצה לה כמרצה מבוקשת. בחירתה לאחת מעורכות הדין הבולטות בישראל מתבססת על מאות מיוצגים שהפכו לשגרירים ממליצים.

עו"ד חיימוביץ, עורך דין פלילי בראשון לציון, מתמחה בתחום הפלילי ומייצגת זה למעלה מעשור במגוון רבדיו בתיקי פשע ופשיעה חמורה, עבירות אלימות והמתה, עבירות סמים, עבירות מין, עבירות נוער, והתמחות מיוחדת בעבירות סייבר - פשיעה ברחבי הרשת.

סוד ההצלחה שלה טמון בשילוב בין יכולות ורבליות מעולות, שליטה ובקיאות בכל תיק ותיק, זיכרון פנומנאלי ובעיקר תחושת שליחות ורצון לייצוג איכותי המתבטא בליווי צמוד, זמינות מלאה והתנהלות כנה המבוססת על אמון. לקוחותיה יודעים כי הם הרבה מעבר ל"עוד תיק במשרד" וכי היא תילחם עבור כל לקוח ולקוח בצורה הנכונה עבורו וללא פשרות.

חלק מהתיקים שטופלו ויוצגו על ידי עו"ד מעיין חיימוביץ צברו הדים ופורסמו בכלי התקשורת כהצלחה מסחררת. עו"ד חיימוביץ משתפת באחד מהתיקים שמלווה אותה ומזכיר לה בכל יום, שהיא במקצוע הנכון: "לצערי תופעת תלונות השווא הופכת לכה נפוצה, עד אשר מגיעים אלי נערים בגיל התיכון שמקבלים איומים מבנות גילן שלא חוששות להמציא סיפורי בדיות על הטרדות מיניות, שלא היו, כמעשה נקמה. מעשה שפוגע קודם כל באחיותינו הנשים אשר כן דוברות אמת וגרסתן מוטלת בספק, אך לא פחות בעתידם של הנערים.

לכן, כשקיבלתי תיק של גבר שהואשם שנהג באלימות חמורה כלפי אשתו, אחרי בחינת הראיות ומעבר קפדני על כל פרטי התיק גיליתי כשלים מהותיים בגרסתה של האישה. חשיבה מחוץ לקופסא, היכרות מעמיקה עם המגזר הדתי ממנו אני מגיעה וירידה לפרטי פרטים, הובילה להליך משפטי סבוך וארוך שבסופו זיכוי מוחלט. כשזה קרה – ידעתי שעשיתי את הדבר הנכון ומנעתי מאדם חף מפשע לשלם על מעשים שלא עשה, מה שיכל היה להיגמר בעונש מאסר כבד.

במקרה אחר, תיק "אונס" שלא היה נסגר מחוסר אשמה לאחר שבירור פרטי האירוע, חקירת הנערה וירידה לעומק הדברים הובילו לחשיפת האמת בה נערה שבילתה לילה עם גבר חששה מתגובת אחיה ובדתה אונס. בסופו של דבר אני רואה את האנשים שעומדים מולי כשבליבי מטרה חדה וברורה לשמור על זכויותיהם, להשמיע את קולם, ללחום את מלחמתם ולהשיבם למסלול חזרה למסלול החיים.

עו"ד מעיין חיימוביץ מצליחה לבלוט בנוף הפלילי וזה לא דבר של מה בכך. התחום הפלילי דורש איכויות מהגבוהות שיש, ניהול הליכי מו"מ, יכולות וורבליות וחשיבה מחוץ לקופסא כדי לבנות אסטרטגיה הגנתית, שכן מדובר בדיני נפשות ובחירותו של אדם. פעם אחר פעם מצדיקה עו"ד חיימוביץ את היותה בחירת השנה במגזינים נבחרים, ויש שמחכים לראותה על כס השיפוט, אליו היא מכוונת.

עו"ד מעיין חיימוביץ מלווה את לקוחותיה ליווי צמוד ואישי בכל שלבי ההליך הפלילי החל מרגע הזימון לחקירה במשטרה, דיוני המעצר, שימוע, כתב אישום, ניהול ההליך המשפטי וההוכחות וכן בהליכי ערעור בכל הערכאות השיפוטיות.

עו"ד מעיין חיימוביץ יו"ר ועדת סייבר ארצית, וסגנית יו"ר הוועדה הארצית לזכויות עצורים ונחקרים בלשכת עורכי הדין

משה לוי 11, בניין U.M.I, ראשון לציון
טלפון: 073-729-1412
פקס: 03-6035596
סלולרי: 052-355-9949
מעבר לאתר>>

מעבר לעמוד הבית של המשרד>>

----------------------------------

עו"ד אברהם זאדה הרפז – עורך דין פלילי

עו"ד אברהם זאדה הרפז, הוא אחד מעורכי דין הפליליים בירושלים ועו"ד מנוסה ונוטריון, העוסק בתחום הפלילי. משרדו ממוקם בירושלים, ומתאפיין במתן שירותים משפטיים בסטנדרט גבוה רמה מקצועית בלתי מתפשרת, ושירות ויחס האישי שניתנים לכל לקוח ולקוח.

עו"ד הרפז מציין כי אחוזי ההרשעה בישראל שצריכים להדאיג כל אדם. "אחוזי ההרשעה בישראל הם מהגבוהים בעולם, ונעים בין 84-99 אחוז, בין אם מדובר בתלונות על הטרדה מינית, רשלנות, סכסוך בין שכנים ועוד", אומר עו"ד זאדה הרפז עורך דין פלילי בירושלים. "עובדה זו מגבירה את הצורך בעזרתו של עו"ד פלילי בהליך, שיעשה כל שבידו על מנת להביא לזיכוי בתיק ולמנוע הרשעה, או לפחות לצמצם את העונש או להשיג עסקת טיעון באישום מופחת".

מדוע חשוב להיוועץ עם עו"ד פלילי לפני החקירה?

"בכל מקרה שבו אתם צפויים להיחקר או שכבר נעצרתם, יש לכם זכות להיוועץ עם עו"ד פלילי. למפגש זה עם עו"ד ישנה חשיבות מכרעת על החקירה כולה ועל תוצאות המשפט, מאחר שהוא יכול לסייע בקבלת מידע, קביעת טקטיקה, ייעוץ על דרכי ההתמודדות עם שיטות חקירה, מידע על פוליגרף, עימותים, מדובבים ועוד".

"בנוסף, חקירתו או מעצרו של אדם, עלולים לגרום לתחושות קשות של לחץ, סטרס וחוסר ודאות, אשר ישפיעו על תוצאות החקירה. ההכנה של עורך הדין למפגש עם החוקר ולמהלך החקירה, עשויה להפחית את התחושות הקשות הללו ואף להוביל להבדל בין זיכוי להרשעה".

עו"ד אברהם זאדה הרפזצילום: באדיבות משרד זאדה הרפז

כיצד פועל עו"ד פלילי לטובת הלקוח בתיק הפלילי?

"בהליך הפלילי, בשונה מההליך האזרחי, יש להוכיח אשמה 'מעל ספק סביר' בכל מרכיבי העבירה. על מנת למצוא את אותו הספק שעשוי לגרום לזיכוי, פועל עורך הדין בדרכים שונות כדי לבדוק את תקינות ההליך הפלילי לכל אורכו, משלב המעצר, דרך החקירה ולאחר מכן יטען עבורכם את הטיעונים המשפטיים בפני בית המשפט".

"למשל, האם ניתנה לנאשם זכות להיוועץ עם עורך דין? האם נערך עליו חיפוש באופן חוקי? האם הוזהר כדין? האם הראיות הושגו בצורה כשרה? רק אם ההליך לא ייסגר בשלב מקדמי - עורך הדין הפלילי ידאג להשמיע טענות בנוגע להכרעת הדין וכן בנוגע לגזר הדין ולמדרג הענישה".

"עורך הדין הפלילי בונה אסטרטגיה מתאימה להתמודדות עם התיק ולניהול המשפט, כשלנגד עיניו עומדת החובה להעניק ללקוח את ההגנה הטובה ביותר. לאורך התהליך, עורך הדין מקיים ישיבות לגיבוי ניהול התיק, בכדי לקבל החלטות שונות, כמו האם יש לכפור באשמה ולקעקע את טענות התביעה או לנסות ולהגיע להסדר טיעון שיפחית את מדרג העבירה ואת רף הענישה שבגינה".

מאילו טקטיקות פסולות שנוקטת התביעה מומלץ להיזהר?

"במקרים רבים, נוקטת התביעה בטקטיקה פסולה של הפחדת הנאשם, על ידי הגשת כתב אישום בעבירות חמורות ומנותקות מהמציאות, אשר יטילו אימה מפני הרשעה בגין עונשים כבדים במיוחד, גם כאשר היא מודעת לחולשת התיק. טקטיקה זו נועדה לגרום לנאשם להודות בעבירה פחותה אף שהוא מאמין שלא ביצע, רק מתוך חשש להאשמה בעבירה חמורה יותר. עורך דין פלילי מיומן, ידע להזהיר את הלקוח מפני הודאת שווא ויסייע לו להתגבר על המכשולים לאורך הדרך".

האם ייצוג בפלילי צריך להיות יקר?

"יש כאלו שבוחרים עו"ד פלילי על פי המחיר הגבוה או על פי רמת הפרסום, אולם בחירה כזו אינה מבטיחה תוצאה טובה יותר. לא תמיד מחיר גבוה מעיד על שירות טוב יותר. כעו"ד פלילי בירושלים, אני מעניק שירותי ייצוג מקצועיים במחירים נוחים והתחשבות בלקוח, בעיקר בהליך הפלילי בו הלקוח נמצא לעיתים במצוקה כספית ואף לעיתים נמצא גם במעצר עד תום ההליכים".

עו"ד אברהם זאדה הרפז מסכם: "בחירה נכונה בעו"ד פלילי מקצועי ומתאים, שקולה למעשה לחופש שלכם. כעורך דין ותיק, אני רואה בעבודתי שליחות שעשויה להציל חיים של ממש. משרד הבוטיק שאני מנהל, מעניק שירות אישי, מקצועי ודיסקרטי ועושה כל שביכולתו על מנת לסייע ללקוח להשיג את התוצאה הטובה ביותר. תוכלו להתקשר למשרדי ללא כל התחייבות ולקבל ייעוץ ראשוני".

עו"ד אברהם זאדה הרפז

למעבר לאתר עו"ד אברהם זאדה הרפז ולקריאת מאמרים>>>
כתובת המשרד: בן יהודה 2 ירושלים
טלפון: 054-3001999
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה באמצעות המייל>>>