פתרונות ייעול לעסקים: המקפצה של העסק שלכם להצלחה

בתקופה מאתגרת ודינמית כמו היום, פתרונות ייעול לעסקים מעלים את העסק על דרך המלך ומזניקים אותו קדימה. מהם הפתרונות האידיאליים עבורכם? כל התשובות בפנים

אסף לבנון, לידור יעקב וגיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ייעול עסקים
פתרונות ייעול לעסקים: המקפצה של העסק שלכם להצלחהצילום: צילום: Shutterstock - Monster Ztudio
אסף לבנון, לידור יעקב וגיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

העולם הטכנולוגי מתפתח היום בקצב מסחרר, מי שלא יעמוד בקצב - יישאר מאחור. עסקים רבים מצליחים להמציא את עצמם מחדש דווקא בתקופות מאתגרות כמו היום וזאת, בין השאר, בזכות פתרונות ייעול לעסקים.

כל ארגון באשר הוא, שואף להתייעל ובכך לשפר ביצועים ולהגדיל את רווחיות העסק. לרשות העסקים עומדים כיום מגוון פתרונות ייעול אפשריים, כאשר האתגר הינו לבחור בפתרון הנכון שיתאים להם לצרכי העסק, לאופיו ולאתגרים עמם הוא מתמודד.

אחד מפתרונות הייעול הקיימים הינו מערכת תזרים מזומנים שמאפשרת בקרה ושליטה בתחום הפיננסי. פתרון ייעול נוסף כולל ייעוץ לטכנולוגיות מידע הכולל התאמת הכלי הטכנולוגי לעסק, הטמעתו והדרכת העובדים לעבודה מיטבית עמו, לצד הקמת נכסים דיגיטליים הנכונים עבור עסק. דרך נוספת להתייעלות עסקית הינה קיום תהליך לניהול מיטבי של הידע והמידע הארגוני והמקצועי בעסק. הכירו את אמיר תזרים מזומנים, ROM Knowledgeware, דליה בן דוד - ייעוץ חכם מחשוב ושיווק באינטרנט, Logical BI ו-Beinenu ERP.

אמיר תזרים מזומנים

אם תערכו סקר בין בעלי עסקים קטנים ובינוניים ותשאלו אותם מהם פתרונות ייעול העסק ששיפרו את עבודתם באופן החד ביותר - תמצאו לפחות 6,000 עסקים שיענו תשובה פשוטה: "אמיר תזרים מזומנים". כבר עשרים שנה שהחברה מאפשרת לעסקים לעשות סדר בכל הכנסותיהם והוצאותיהם, להתאים ולתכנן אותן ולשפר את הנזילות בצורה משמעותית.

איתן אמסטר: "המערכת שלנו לוקחת את לוגיקת ניהול התזרים של ארגונים גדולים, מביאה ומנגישה אותה לעסקים הקטנים והבינוניים בתקציב התואם את יכולותיהם"צילום: צילום באדיבות החברה

"אפילו כיום חלק מהעסקים מתנהלים בקבצי אקסל. יש כאלו שעדיין מתנהלים באופן ידני ורושמים ביומן. השיטות האלו לא מספיק טובות, הן לא מאפשרות להכניס את כל הנתונים הרלוונטיים ולייצר מהם תמונה כללית", אומר איתן אמסטר, מנכ"ל ומקים החברה. "לא כולם יודעים שיש דרך קלה ופשוטה לנהל את התזרים, דרך שמייעלת את העסק ומאפשרת לו להיות כל הזמן עם יד על הדופק של מצבו הכספי. המערכת שלנו לוקחת את לוגיקת ניהול התזרים של ארגונים גדולים, מביאה ומנגישה אותה לעסקים הקטנים והבינוניים בתקציב התואם את יכולותיהם".

מי שכבר התנסה, מלא בשבחים. "המערכת מסונכרנת באופן אוטומטי עם מערכות הנהלת החשבונות של הקבוצה ומהווה כלי משמעותי בידי מקבלי ההחלטות", אומר אלון הוד, מנהל החשבונות הראשי של קבוצת 010 יזמות בע"מ. "אמיר תזרים מזומנים היא תוכנה פשוטה ידידותית ויעילה. ביום שגיליתי אותה לא הבנתי איך עבדתי קודם בכל שלוש החברות", מספר צורי מ"רן וענת בע"מ.

קרדיט: אמיר תזרים מזומנים

תמיר סמוראי מ"סמוראי יעוץ עסקי" מסכם: "הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לעסק בתהליך הייעוץ ובכלל, הוא עיסוק יתר בתזרים והפניית משאבי הניהול היקרים לטובת ניהול התזרים. תוכנת אמיר תזרים מזומנים מאפשרת לנו לצמצם את הזמן שאנחנו צריכים לנתב לטובת ניהול התזרים - ללא קשר למצבו - ולהקדיש את מירב המשאבים לטובת תהליכי פיתוח עסקי וייעול הפעילות הקיימת, שהם התהליכים שבסופו של דבר יבואו לידי ביטוי גם בתזרים מרווח יותר. זו הסיבה שהשימוש באמיר תזרים מזומנים הפך לתנאי סף לעבודה שלנו עם לקוח עסקי".

אז איך זה עובד?

המערכת של "אמיר תזרים מזומנים" מותקנת על מחשבי הלקוח או בענן המחשוב. לאחר מכן היא מתממשקת לכל מערכותיו הפיננסיות של העסק: חשבון הבנק (המערכת מסוגלת להתחבר לכל הבנקים בישראל), תוכנת הנהלת החשבונות (חשבשבת, רווחית, סאפ, פריוריטי, כספית חשבונית ירוקה ועוד) וכל שאר הכלים בהם נעשה שימוש. לאחר החיבור מוזנים הנתונים למערכת בצורה אוטומטית, מבלי שהמשתמש יצטרך לעשות משהו כדי שייכנסו או כדי שייתעדכנו.

המערכת שתעשה לכם סדר במזומניםצילום: תמונה באדיבות החברה

שטף הנתונים הזה מתמיין ונוצרת ממנו תמונת מצב ברורה ודינמית. בכל עת יכול בעל העסק להסתכל על הדו"ח ולראות בדיוק היכן הוא עומד ולמה עליו לשים לב. בהתבסס על כך יוכל להרים דגלים אדומים בעת הצורך, להשוות תחזית מול ביצוע ולהיערך מבעוד מועד לבעיות אפשריות, דוגמת לקוח שמאחר בתשלום החשבון שנשלח אליו.

"המערכת של אמיר תזרים מזומנים לוקחת את כל המידע הקיים ומרכזת אותו לתמונה אחת. מצד אחד היא מקבלת את הנתונים באופן אוטומטי ממקורות המידע, מצד שני היא מאפשרת גמישות ושינויי נתונים בתוך המערכת - שזה היתרון הגדול. זה לא דו"ח סטטי אלא משטח עבודה עליו אפשר לעשות הערכות", מסביר אמסטר. "זו המערכת היחידה שבאמת יודעת להתחבר לסדרה משמעותית של מערכות הנהלת חשבונות ולמשוך את כל הנתונים: הצעות מחיר, הזמנות עבודה, הצעות רכש. כך מתקבלת תמונה מקיפה ורב מימדית על תזרים המזומנים. בעזרתה העסק יכול לבנות תוכנית עבודה שנתית ולממש אותה".

בתקופה כזו, בה מגפת הקורונה מקשה על כל העסקים, קטנים כגדולים, ולעתים מאלצת אותם להגיע לבנק כדי לבקש הלוואה או הרחבת מסגרת אשראי, שימוש במערכת של "אמיר תזרים מזומנים" חשוב אפילו עוד יותר. כשהבנק רואה שהעסק מתנהל עם שתי הידיים על ההגה הפיננסי, יודע בדיוק מה נכנס, מה יוצא ומתי - קל לו יותר לסמוך עליו ולהיענות לבקשתו.

התמונה המדויקת שמספקת המערכת לבעל העסק אף מאפשרת לו לדעת בדיוק כמה אשראי הוא צריך מהבנק וכך לבקש לא יותר מדי ולא פחות מדי. "כיום כל עסק שרוצה לקבל הלוואה בערבות המדינה נדרש להגיש לבנק תחזית תזרים מזומנים בה מוצגת הפגיעה התזרימית שלו ומשמעותה", אומר אמסטר. "מי שמנהל את התזרים שלו בעזרת המערכת שלנו - יכול להפיק את הפלט בזה בשתי לחיצות כפתור. מכאן ועד אישור ההלוואה - הדרך תהיה קצרה".

אמיר תזרים מזומניםצילום: לוגו באדיבות החברה

אמיר תזרים מזומנים בע"מ

טלפון : 1599-590-555

מעבר לאתר>>>

--------------------------------------------

ROM Knowledgeware – ניהול ידע ככלי לייעול לעסקים

"המידע והידע שברשות הארגון הפכו במאה ה-21 לגורם משמעותי להצלחתו", אומרת ד"ר מוריה לוי, מנכ"לית ובעלים ב-ROM Knowledgeware ואחת ממובילי הפעילות בתחום ניהול ידע בארץ ובעולם. "העבודה של כל אחד מאיתנו הפכה להיות עתירת ידע. מחקרים מהשנים האחרונות מלמדים שיותר מ-90 אחוז מהעובדים כיום הם עובדי ידע הנדרשים במסגרת תפקידם להשתמש בידע ולייצר ידע, והידע שברשותם הוא מרכיב חשוב ביותר להצלחתם בתפקיד" היא מוסיפה.

חברת ROM Knowledgeware היא אחת החברות המשמעותיות והמובילות בתחום ניהול הידע, הפועלת זה למעלה מ-20 שנה בישראל ובעולם ומלווה עסקים לשימוש נכון בידע ארגוני, שימור ידע לצד שיתוף והנגשת ידע בין הגורמים השונים בארגון, ופיתוח ידע ואסטרטגיות מבוססות ידע.

לROM- מגוון לקוחות גדולים, בינוניים וקטנים מתחומי הפיננסים, ההייטק והתעשייה המסורתית, עמותות ועוד.

"התייעלות עסקית משמעותית יכולה להתקיים גם ללא השקעה כספית משמעותית, רכישת טכנולוגיה או הקמת תשתית. זאת על ידי התמקדות בדרכי השימוש ובשיתוף הידע בארגון. הניסיון רב השנים שלנו בתחום הוא שסייע לנו בפיתוח מגוון פתרונות ומתודולוגיות מוכחות בייעול עסקים", מספרת לוי.

ייעול העבודה עם מסמכים ומיילים

הקמת סביבת שיתוף מידע היא כלי לייעול ביצועים, בכל מצב, ובוודאי בעתות של אי ודאות שבהן גם נדרשים לעבודה מרחוק. ROM מסייעת בהקמת סביבות יעילות ואינטואיטיביות מסוג זה.

לדברי לוי, גם נושא הצפת המיילים הוא תחום פעולה חשוב לייעול ביצועי הארגונים. כמעט בכל ארגון כיום יש עומס של מיילים, ויש יותר מדי מקרים שבהם המיילים מנהלים אותנו במקום שאנחנו ננהל אותם. חברת ROM מעניקה שירות של ניתוח המיילים ביחידות/מחלקות הארגון, תוך הצעה כיצד נכון להקטין את עומס המיילים המתקבלים ולייעל את דרך השליחה והטיפול בהם.

ד"ר מוריה לוי, מנכ"ל ROM Knowledgewareצילום: נוראל זאבי

"ניהול נכון של מיילים מקטין את הצפת המידע בארגון, מייעל את הטיפול במידע ומקל על ניהול המסמכים השונים. ניתן לחסוך כ-30 אחוז בהיקף המיילים באמצעות תכנון ויישום נכון של כמה כללים", אומרת לוי.

איתור סיכונים, למידה מטעויות ושחזור הצלחות

איתור מקדים של סיכונים לפני יציאה לדרך של פרויקט או פעילות יקטין את כמות התקלות השוטפות בפרויקט עצמו. ROM פועלת תוך יישום שיטת BAR לאיתור יעיל ומתודי של סיכונים אפשריים לפני פעילות או בהתנעת פרויקט.

"ארגון שמסוגל ללמוד מטעויות ולשחזר הצלחות יחסוך לעצמו משאבים רבים וישפר את ביצועי העסק בכל פעם מחדש", מדגישה לוי, הן על ידי מניעה מראש, והן על ידי ניתוח פעילויות, אירועים ופרויקטים בדיעבד ולמידה מהם. ל-ROM מתודולוגיה ייחודית מבוססת שיטת AAR לתהליכי למידה קצרים ואפקטיביים – תוך שעה-שעתיים כבר ניתן להציג תובנות חדשות. ל-ROM שיטות ייחודיות המגדילות את הסיכוי שאכן הידע הנלמד יבוא לידי ביטוי בהמשך ולא סתם יילמד ויישכח.

"תהליך למידה והסקת מסקנות עלול לגזול משאבים רבים, ולאף ארגון אין היום את הפריבילגיה להתחייב לתהליך ארוך וטרחני, ובוודאי שלא לבצע תהליכים שבסופו של דבר לא ישתמש בידע", היא מדגישה.

התאמת נוהלי הארגון לעובדי המאה ה-21

אפשרות נוספת לייעול עסקי היא באמצעות ייעול של נוהלי הארגון וההנחיות המקצועיות שלו. לדברי לוי, בעוד ארגונים מסוימים משלבים בנהלים נושאים רגולטיביים בלבד, אחרים משכילים לשלב בהם גם את דרכי הפעולה הנכונות שלמדו לאורך הדרך (Best practices). ROM עושה שימוש בשיטה ייחודית לכתיבת נהלים, המותאמת לעובדי ולקוראי המאה ה-21, ובכך מקלה על העובדים להבין ולעשות שימוש בידע.

שימור הידע הארגוני

"כאשר יוצאים מנקודת הנחה שרוב העובדים כיום הם עובדי ידע שמבינים את חשיבות שימור הידע ואת הצורך בפעילות יזומה – כאשר עובדים ובמיוחד מומחים עוזבים את הארגון, הידע שהם מחזיקים עלול ללכת לאיבוד עם עזיבתם", אומרת לוי.

ROM פיתחה מתודולוגיה לשימור הידע שברשות אותם מומחים לצמצום הנזק הארגוני שעלול להיגרם ביום שלאחר עזיבתם ועזיבת המידע עמם. השירות ש-ROM מציעה מתייחס גם למסמכים שנכתבו על ידם, אך יותר מכך, לידע שברשותם שלא תועד. הפתרון נבנה כך שלא רק הידע יישמר, אלא שעובדים אחרים בתפקיד יוכלו לעשות שימוש קל ונוח בידע הזה בעתיד.

ניהול ידע ככלי לייעול עסקי, ROM Knowledgewareצילום: נועה נשר

"ידע הוא אחד הנכסים הארגוניים המשמעותיים ביותר עבור עסקים, ללא תלות בסוג העסק או בתחום שבו הוא פועל. הידע והמידע של העסק הוא המפתח שלו להצלחה. לכן טיפול חכם בידע הארגוני ייעל את ביצועי העסק, ישפר את התוצרים ויוביל לצמיחת העסק", מסכמת לוי.

ROM Knowledgeware: ניהול ידע עם משמעות

טלפון: 077-5020771

אתר

פייסבוק

פרופיל הלינקדאין של מוריה לוי

--------------------------------------------

דליה בן דוד - ייעוץ חכם מחשוב ושיווק באינטרנט

"כל עסק ברחבי הגלובוס נדרש כיום להבין במכלול טכנולוגיות המידע הרלוונטיות לתחום העיסוק שלו. קיומן של טכנולוגיות מידע המותאמות לצרכי העסק הן אלו שיקבעו במידה רבה את הצלחתו של העסק, יובילו תהליכים עסקיים נכונים ויאפשרו לו צמיחה וגידול במכירות", אומרת דליה בן דוד, מנכ"ל ובעלים 'דליה בן דוד – ייעוץ חכם מחשוב ושיווק באינטרנט'.

דליה מהנדסת תעשיה וניהול ומערכות מידע, בוגרת הטכניון. לדליה ניסיון של שני עשורים בתחום מחשוב ומערכות מידע לעסקים כגון: ERP, CRM, ניהול פרויקטים, מערכות פיננסיות, ניהול ידע, ניהול חיי מוצר ועוד, בארגונים מהגדולים והמובילים במשק.

בשתיים עשרה השנים האחרונות, מעניקה דליה מגוון שירותי ייעוץ מקיף של טכנולוגיות מידע לעסקים, ארגונים ויזמים.

בין היתר, דליה מציעה שירותי אפיון, בחירה, יישום והטמעה וכן הדרכה של מערכות מידע לעסקים, כמו גם ייעוץ אסטרטגי ויישומי לשיווק באינטרנט ולמסחר מקוון, אוטומציה שיווקית ועסקית, כולל בוטים וממשקים.

על לקוחותיה נמנים עסקים במגוון תחומי תוכן כגון: בריאות ופארמה, הייטק, קמעונאות, פיננסים, תעשיה, בטחון, קולינריה, תיירות, ייעוץ ואורח חיים בריא ועוד.

מהן טכנולוגיות מידע?

טכנולוגיות מידע הינו מושג רחב הכולל בתוכו: תשתיות מחשוב מבוססות ענן, מערכות מידע כגון ERP ,CRMמערכות לניהול פיננסי, מערכות סליקה, ערוצי הפצה ושיווק דיגיטליים (אתר תדמיתי, חנות מסחר מקוונת, נוכחות ברשתות חברתיות), לצד ממשקים בין מערכות לצורך העברת מידע ביניהן, יצירת אוטומציה וייעול בתהליכים שיווקיים ועסקיים.

CRM ריבוי ערוצים לערוץ אחד מרוכזצילום: תמונה באדיבות הלקוחה

תהליך ליווי שמניב תוצאות

ניסיונה העשיר ורב השנים בתחום טכנולוגיות המידע, הוא שמאפשר לדליה ללוות עסקים בתהליך התייעלות באמצעות בחינת טכנולוגיות המידע בהן עושה העסק שימוש, אל מול המענים הנדרשים לו.

עוד בטרם זיהוי צרכיו העסקיים של הארגון, מעמיקה דליה בהבנת סוג העסק, תחום פעילותו, המצב העסקי בו הוא נתון (האם הוא רווחי או הפסדי), הרכב ואופי העובדים שבו, זיהוי ותעדוף תהליכים עסקיים הדורשים עדכון ו/ או החלפה של טכנולוגיות מידע. שאלות אלו חשובות ביותר ומהוות בסיס לתהליך הייעוץ.

כמו כן, דליה בודקת מהן טכנולוגיות המידע הקיימות בעסק וכן מהי גישתו בכל הנוגע למחשוב בעסק – האם הוא ארגון בעל תפיסה שמרנית או פתוח לשינויים ולחדשנות טכנולוגית.

השלב הבא בתהליך העבודה הינו אפיון של צרכי העסק, התהליכים העסקיים והדרישות הפונקציונליות והעסקיות. לאחר מכן מתבצעת בחינת חלופות טכנולוגיות ובחירת הכלי שיתאים באופן המדויק ביותר לצרכי העסק. דליה מלווה את לקוחותיה יד ביד לאורך התאמת הכלי הטכנולוגי לעסק, הטמעתו והדרכת העובדים לעבודה מיטבית עמו.

"דליה בן דוד: "קיומן של טכנולוגיות מידע המותאמות לצרכי העסק הן אלו שיקבעו במידה רבה את הצלחתו של העסקצילום: צילום: לינה מיארה

ומה לגבי הנתונים שברשות העסק?

"בתהליך של עדכון טכנולוגיות מידע עסקים נוטים לשכוח את חשיבותם של הנתונים", אומרת דליה, "כחלק מהתהליך אני מלווה עסקים בבחינת הנתונים והמדיה הדיגיטלית שברשותם – היכן הם נמצאים, האם במערכת אחת, או שמא הם מפוזרים? עד כמה הם עדכניים? האם יש צורך לטייב אותם?

חקר, ניהול, הצגה וניתוח נתונים מהוויים את אחת הסיבות העיקריות שלשמן מבצעים ארגונים עדכון ושינוי בטכנולוגיות המידע שברשותם, ואסור לשכוח את חשיבותם", היא מדגישה.

נכסים דיגיטליים - כלי הכרחי לכל עסק

"בעוד בעבר שיווק ופרסום התבססו על ערוצים מסורתיים ולא מדידים , כיום הם מתבצעים באמצעות האינטרנט והרשתות החברתיות. חנויות מקוונות מתווספות כערוץ מכירה נגיש, לכל עסק גדול כקטן חובה שיהיה אתר תדמית. עסק שאין לו נוכחות ברשת לא קיים", אומרת דליה.

דליה מלווה את עסקים לאפיון אסטרטגי ולהקמת נכסים דיגיטליים הנכונים עבור העסק. "חשוב להבין שלעסקים שונים נדרשת נוכחות שונה ברשת", היא מדגישה, "אנחנו מתחילים בבחינת הצורך בנוכחות דיגיטלית הכוללת מגוון שאלות: מיהו קהל היעד של העסק, היכן לקוחותיו נמצאים ומהו אופי ההתנהלות שלהם ברשת, מהי פעילות העסק בארץ ובעולם ועוד. בהתאם, תבנה תכנית אסטרטגית לנוכחות דיגיטלית ותותאם החלטה על הכלים הדיגיטליים המתאימים עבור העסק ושילובם במערכות המידע", היא מסבירה.

עדכון טכנולוגיות המידע – בהובלת מנהלי הארגון

"היות ותהליך עדכון טכנולוגיות המידע הינו תהליך המשפיע על כלל הארגון, העובדים ואופי העבודה, חשוב ביותר שההנהלה היא זו שתניע את התהליך ותהיה מעורבת בו לכל אורך הדרך", מדגישה דליה, "כמו כן, מניסיוני הרב אני מייעצת לעסקים למנות סוכני שינוי, מנהלים או עובדים המבינים את חשיבות עדכון טכנולוגיות המידע ויסייעו בהטמעה, בהדרכה ובאימוץ של שיטות עבודה חדשות בקרב העובדים".

דליה בן דודצילום: לוגו באדיבות הלקוחה

דליה בן דוד
נייד: 052-382-7225 משרד (וואטסאפ עסקי): 053-982-3028
למייל של דליה בן-דוד >>>
לאתר של דליה בן-דוד >>>
לינקדאין של דליה בן-דוד >>>
דף הפייסבוק של דליה בן-דוד >>>

-------------------------------------

nullלוג'יקל BI - זמין בכל מקום שתבחרו

בעידן בו ניתן דגש רב על ייעול משאבי החברה ותפוקותיה, בזמן בו כל תקציב מחושב שבעתיים, יש חשיבות רבה ליכולת ניתוח נתוני הארגון. מקבלי ההחלטות יודעים שהצלחה תלויה במידה רבה במהירות התגובה של הארגון ומשוועים למקורות מידע אמינים ומפורטים. היכולות הטכנולוגיות לצבירת מידע גרמו לצבירת נתונים רבים מכלל ערוצי הפעילות אבל היכולת להסיק תובנות מתוכם נהייתה מורכבת. אל המציאות הזו צועדת טכנולוגיית הבינה העסקית - business intelligence - שמציעה כלים מיוחדים לניתוחי עומק של נתוני הארגון, הדמיית תמונת המצב, חיזוי תרחישים, מעקבים ועדכונים.

בחזית עולם הבינה העסקית בישראל ניצבת חברת לוג'יקל BI. החברה שהוקמה בשנת 2015 על ידי המנכ״ל והבעלים שלמה הרשקופ, לוקחת ארגונים ממגוון ענפי התעשייה, משתמשת במערכות המידע העסקיות שלהם ומתאימה להם כלי בינה עסקית. בין הלקוחות נמנים רשתות קמעונאות, קונצרני נדל"ן מניב, בתי השקעות, עמותות וספקי שירות. התאמת המערכות למגוון הענפים והמחלקות סיפקה ניסיון רב לחברה ומיצבה אותה כמומחית בפיתוח מודלים ופתרון בעיות.

"לוג'יקל BI מספקת פתרונות רחבים לניהול מגוון תהליכים בארגון. לקוחותינו מספרים שכתוצאה מהטמעת הפתרונות הם הצליחו לראשונה לקבל תמונה מפורטת ומדויקת על המתרחש בארגון. עד ההטמעה תהליך קבלת ההחלטות בארגון התבסס על חוות דעת, טבלאות ונתונים מפוזרים, אך לאחר שילוב המערכת ועלייתה לאוויר כל תהליך ניהול ההחלטות הפך להיות מהיר, יעיל ומקצועי. בלחיצת כפתור ניתן לראות את המצב העדכני של תהליכי המכירה, מצב המלאי, תפוקות הייצור, פריון העובדים, מכירות, יחידות הרווח תזרים, תחזיות ועוד, כשהכל מוצג בצורה ברורה ונוחה", משתף שלמה מנכ"ל החברה.

קרדיט: Logical MAX-BI

הופכים נתונים לתובנות

ארגונים אוגרים כמויות אדירות של מידע שמגיע ממקורות שונים. על מנת שמידע זה יוכל לשמש את מקבלי ההחלטות באופן יעיל יש לנהל אותו בצורה נכונה. מנהלים ומקבלי החלטות מתוסכלים לעיתים מהצפת הנתונים, כמו גם מחוסר הגמישות של מערכות המידע. הצורך בהפעלת אנשי מקצוע שינתחו את הנתונים ויספקו המלצות מכביד על תהליך קבלת ההחלטות.

אל הזירה הזו נכנס צוות המפתחים והמיישמים של לוג'יקל BI. הנתונים נמשכים בצורה מאובטחת ממערכות המידע ואז עוברים תהליך טיוב והעשרה ונטענים בדשבורד דינאמי. באמצעות מחקר והטמעת נוסחאות חכמות, נולדים נתונים חדשים מתוך אלו הקיימים ושופכים אור חדש על מצב הארגון. הדשבורד נגיש מכל פלטפורמה ומתאפיין בחוויית משתמש מצוינת. מרגע שמשולבת הבינה העסקית בחברה נוצרת 'אמת ארגונית'. תצוגת הנתונים הבהירה והנוחה יוצרת תמימות דעים בשולחן קבלת ההחלטות ובעקבותיה החלת רפורמות מואצת.

עדכונים רציפים לקבלת תמונת מצב עכשווית

פתרונות הייעול של לוג'יקל BI מגישים את הנתונים והתובנות במקום אחד מרוכז הנקרא ״דשבורד״. בדיוק כשם שהדשבורד ברכב שלנו מוסר לנו נתונים אודות מצב הרכב, מהירות הנסיעה, תקלות והתראות, כך הדשבורד של לוג'יקל BI מציג גם הוא את כל המידע הרלוונטי עבורנו בצורה נוחה וקלה להבנה.

דשבורד ניתוח מכירות לפי מגוון סגמנטיםצילום: באדיבות החברה

לדשבורד הייחודי ניתן להוסיף פתרונות עדכון שידווחו למנהלים ומקבלי ההחלטות על נתוני הארגון ויעזרו בסנכרון ארגוני. כך, מידי בוקר או צהריים, בכל פרק זמן שנקבע, יישלחו התובנות מהדשבורד אל בעלי העניין, שיוכלו לקבל מבט עדכני על פעילות החברה.

המלצות על חשיבות השימוש בכלי ה-BI

לקוחות מובילים בתחומם אשר שילבו את המערכות של לוג'יקל BI משתפים בשיפור המשמעותי שהתחולל בעקבות כך. ארז אריאב, מנהל מערכות מידע, ביג מרכזי קניות משתף, "כקבוצה המובילה בתחומה בישראל, המפעילה 22 מרכזי קניות, נדרשנו למערכת BI אמינה ונוחה שתרכז ותנגיש את כלל הנתונים תחת קורת גג אחת".

יעקב הלפרין מנכ"ל אופטיקה הלפרין מספר, "בעולם העסקי והדינמי של היום, מערכת BI הפכה זה מכבר למוצר צריכה בסיסי לכל ארגון. משקפיים קונים ברשת המקצועית בישראל ומערכת BI מיישמים עם חברת לוג'יקל".

דרור פולס סמנכ"ל כספים, אוטודיל מוסיף, "מערכת ה-BI שפותחה עבורנו מאפשרת לנו לקבל תמונת מצב יעילה ומהירה של מכלול הנתונים של החברה, בצורה קלה ופשוטה."

Logical BI צילום: לוגו באדיבות החברה

Logical BI
כתובת: יונתן נתניהו 6 אור יהודה
טלפון: 03-9603277
שעות פעילות: א'-ה': 18:00-08:00
למעבר לאתר >>

------------------------------------

Beinenunull – פתרונות טכנולוגיים לעסקים יצרניים

Beinenu ERP הינה חברה ישראלית המציעה סל פתרונות טכנולוגיים לעסקים יצרניים קטנים ובינוניים, כאשר אחד הפתרונות העיקריים הוא מערכת מתקדמת לניהול העסק.

"'בינינו' צמחה והתפתחה מתוך הצרכים של לקוחותינו", מספר יובל אגם, מנכ"ל Beinenu ERP, "לקוחות יצרניים מתמודדים עם מגוון אתגרים ניהוליים ואחרים, והייעוד שלנו הוא לאפשר להם ניהול יעיל יותר, תוך מיצוי פוטנציאל העסק וניצול זמן ומשאבים בצורה מיטבית. כבר 7 שנים שאני נפגש מידי יום עם בעלי עסקים בענפים המסורתיים כדי להבין לעומק את הקשיים ולהציע את הפתרונות החדישים והמתקדמים ביותר".

'בינינו' היא מערכת אינטרנטית מבוססת ענן, המציעה פתרון לכל שלבי שרשרת האספקה, תוך שליטה ובקרה מלאה לקבלת תמונת מצב על הסטטוס של כל פריט בהזמנה", מדגיש יובל.

ל'בינינו' לקוחות רבים, ביניהם: נגריות גיא גולד, בונסאי, we wood, אבן צור, ג'ורדן הנגריה, נגרית כנרתי, דא קוצ'ינה מטבחים, דלתות אלון, ועוד רבים.

כלי תמחור מתקדמים ועדכון בזמן אמת להזמנות עבודה

העובדה שעסקים כמו נגריות ויצרני שיש אינם מציעים 'מוצרי מדף', אלא מוצרים בהזמנה אישית,

מציבה בפניהם אתגר תמידי בתמחור המוצרים. 'בינינו' מציעה מגוון כלי תמחור, המאפשרים לעסק תמחור גמיש, מהיר ומדויק. המערכת מאפשרת לבעל העסק לבחור את שיטת התמחור המועדפת עליו ולגרום לכך שהתמחור שיבוצע ע"י נציגי מכירות שונים ייתן תוצאה זהה וימנע את התלות שלהם במנהל. המערכת תאפשר להבין בדיוק מה היא העלות הצפויה ומהו הרווח בשקלים ובאחוזים.

גמישות מקסימלית בהצעות המחיר וההזמנות

חשוב שהצעת המחיר תהיה קלה מאד להכנה (ברמה של שניות או דקות ספורות) ומצד הלקוח מאד אסתטית וברורה. ""פריט" בהצעת המחיר שלנו הוא אובייקט שמאפשר חופש למשתמש, הוא יכול להיות מוצג ביחידות מטר אורך או מטר מרובע או סתם יחידה, או לחילופין מוצר נרכש או מיוצר. ניתן לכלול את הניתוב שלו בתהליך ואת כתב הכמויות שלו, במידת הצורך תמונה שתוצג על גבי ההצעה וכמובן קבצים מצורפים. המשתמש יכול לחלק את ההצעה לסעיפים שמתומחרים בנפרד, לשכפל את ההצעה ולהעביר ללקוח אחר, לנהל את הגרסאות שלה כולל גרסאות להזמנה.

אפליקציה לאנשי השטח ומסכי דיווח ליצרנים - ייעול עבודת הגורמים השונים בארגון

אחד האתגרים המיוחדים לעסקים יצרניים הוא הפיזור הגיאוגרפי של אנשי המקצוע השונים: נציגי המכירות, אולמות התצוגה, המשרד ומחלקות התכנון והנה"ח, הייצור ולבסוף אנשי השטח והמתקינים. העובדה הזו מציבה קושי ניהולי בעדכון וסנכרון בין הגורמים השונים בעסק.

מערכת 'בינינו' מציעה לכך פתרון ייעודי - הן באמצעות מסכי דיווח התקדמות לשלב התכנון ולשלב הייצור והן באמצעות אפליקציה המיועדת לאנשי השטח המאפשרת למשרד ולמנהלים להעביר להם את משימותיהם ולהתעדכן בנתונים או במידע הנדרש לצורך עבודתם. בנוסף, ניתן לצפות בתוכניות ובשרטוטים. עובדי השטח יכולים לעדכן בכל רגע נתון את סטטוס המשימות שבאחריותם, לצלם, להחתים את הלקוח על מסמכים ועוד. אלו מסתכמים לכדי קובץ PDF אותו ניתן לשלוח ללקוח לצורך חתימה, אשר עולה אוטומטית להזמנת הלקוח בתוכנה. כעת עובדת החברה על מימוש מסכי תכנון ושליטה למנהלים ומסכי דיווח לעובדי הייצור.

ניהול תזרים וניהול חשבונאי מדויק

"מרכיב ההוצאות הינו משמעותי בעסקים יצרניים, היות ובכל הזמנה מעורבים ספקים רבים וההוצאות בהתאם. עסקים אלו צריכים להיות עם האצבע על הדופק בכל רגע נתון. המערכת מציעה פתרון כפול – ניהול תזרים מזומנים מובנה המעניק לעסק תמונת מצב עדכנית, כמו גם תחזית באשר להכנסות הצפויות אל מול ההוצאות". למעוניינים, ל'בינינו' ממשק עם תוכנת אמיר תזרים מזומנים, המאפשר חיבור המערכת אל חשבונות הבנק של העסק ומספק תמונה גרפית עדכנית ומדויקת בלחיצת כפתור.

ניהול פרויקטי בניה מול קבלנים בקלות מקסימלית – שוס אמיתי

מנהלים פרויקט גדול עבור קבלנים או יזמים? במהלך החודש הקרוב תשיק 'בינינו' כלי ניהולי ייחודי פשוט ויעיל עבור עסקים המנהלים פרויקטי בניה גדולים. הפתרון יציג במבט אחד ריכוז של כלל הדירות והבניינים בפרויקט על כל הפרטים הנחוצים ושליטה ביתרות החוב של הקבלן לעסק, סטטוס התקדמות ההזמנות וההתקנות והפקת חשבוניות לספקים.

שליחת לינק ללקוחות להחתמתם על מסמכים וטפסים מקוונים - ממש כמו הגדולים

נמאס לכם להדפיס טפסים ומסמכים ו'לרדוף' אחרי הלקוחות כדי שיחתמו עליהם? 'בינינו' מציעה כלי המאפשר שליחת מסמכים לחתימה מהירה ומידית באמצעות קישור, הנשלח במייל \ בהודעת SMS \ וואטסאפ אל הלקוח או קבלן משנה. באופן זה ניתן להחתים את הלקוחות על הזמנות עבודה, תכניות אדריכליות, שרטוטים ומפרט טכני (כל מסמך PDF) הנשלח אוטומטית אל העסק. מערכת 'בינינו' מפיקה טפסים מקוונים לכל עסק לפי בקשתו עבור לקוחות (למשל טופס שביעות רצון לקוח), הוא נשלח כלינק אל הטלפון ולאחר שמולא חוזר אוטומטית אל השולח.

Beinenu ERP
טלפון: 074-769-14-68
לאתר החברה >>