קורס מאמנים אישיים: המקצוע שיתן לכם כלים לחיים

חולמים להבין טוב יותר את הסובבים אתכם, את מחשבותיהם והרגשות המניעים אותם? בכתבה הבאה תמצאו קורסים ייחודיים על פיתוח עצמי, הגעה למטרות ויצירת חיים טובים יותר עבור אחרים

גיא כספי, שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קורס מאמנים אישיים
קורס מאמנים אישייםצילום: Shutterstock - Jirsak
גיא כספי, שרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

היכולת לעזור לאנשים הסובבים אותנו ולתקשר איתם בצורה טובה יותר, מתחילה קודם כל בתקשורת בינינו לבין עצמנו. כדי להבין כיצד ניתן לשנות את המציאות של אחרים, כמו גם את זו שלנו, עלינו להוסיף תחילה לארגז הכלים האישי שלנו עוד מספר טכניקות, כלים ושיטות שיעזרו לנו לכוון את המחשבה למקומות הנכונים - ואיתה גם את הפעולות שלנו ושל הסביבה שמקיפה אותנו ליצירת תקשורת בין אישית טובה יותר.

בואו להכיר את ההכשרות הנכונות שיובילו אתכם למקומות הנכונים בחיים: כיוונים, CTI, מכללת ICCM

כיוונים – בית ספר להכשרת מאמנים

לעזור לעצמנו זה לעזור לסביבה שלנו – להוציא מתוכנו את הטוב ביותר כדי להפוך את חיינו למלאי שמחה ושלווה, וכך גם את חייהם של הסובבים אותנו. את הגישה הזו בדיוק מיישמת בכל יום ויום מחייה ד"ר מגי בן יהודה, מאמנת אישית ועסקית ב-15 השנים האחרונות, בעלת דוקטורט בתחום האימון האישי, מקימת בית ספר ״כיוונים״ להכשרת מאמנים, ואדם מעורר השראה.

כמו כל אדם העובר קושי בחייו, במהלכו הוא נאלץ להחליט האם הוא מחזיר לידיו את השליטה בחיים או מוותר עליה, כך קרה גם למגי. אירועים מטלטלים בחייה האישיים שהיו יכולים לגרום לכל אחד להרים ידיים ולוותר, הם אלה שהצמיחו בה עור של פיל ונתנו לה את הדחיפה להתגבר על כל הקשיים והאתגרים שבחייה, ולהגשים את עצמה במלוא מובן המילה.

את בית הספר ״כיוונים״ המלמד את תלמידיו כיצד להבין את עצמם ואת הסביבה, לתקשר פנימה והחוצה בצורה נכונה יותר, ולהפוך את העדשות האפרוריות שחלקנו מרכיבים בחיינו לעדשות ורודות שמציירות עולם טוב, יפה ושופע בהזדמנויות, הקימה מגי במטרה לחלוק מהידע שצברה במהלך השנים, וכדי לתת לאנשים הזדמנות לקחת בחזרה את המושכות לחייהם ולהיות מי שתמיד חלמו להיות.

אווירה טובה בשיעור טוב לא פחותצילום: צילום: Orby Photography

עוזרים לכם למצוא את הכיוון הנכון

כולנו נתקלים בחיינו במשוחות, חלקנו מדלגים מעליהן בקלות ואחרים נעצרים במקום. האמת היא שברוב הפעמים, הבעיות שאנחנו נתקלים בהן בחיינו הן לא באמת בעיות. פעמים רבות כשאנחנו מתמודדים עם בעיה, היא נתפסת ככזו מכיוון שפשוט אין לנו את הכלים הנכונים להתמודד איתה. דמיינו לרגע שאתם מנסים לפתוח דלת נעולה, אם יש לכם את הכלי הנכון – מפתח במקרה שלנו – צ'יקצ'ק תוכלו לפתוח את הדלת. אם אין לכם מפתח, אז אתם כבר בבעיה.

במהלך הקורס תקבלו את הכלים הנכונים לחיים שישנו לבלי היכר את האופן בו אתם מסתכלים ומתמודדים עם סיטואציות בחייכם. תגלו כיצד ניתן לגשת לכל אתגר בביטחון ובתעוזה, לצאת מאזור הנוחות ולכבוש את כל המטרות והיעדים שהצבתם לעצמכם בחיים – אפילו את אלו שכיום ייתכן ואתם אפילו לא מעיזים לדמיין.

ממלאים את ארגז הכלים

במהלך חיינו אנחנו נתקלים באתגרים שונים, חלקם חדשים לנו וחלקם מוכרים לנו היטב. אם ניקח את הדוגמא הקודמת של הדלת, עכשיו נוכל לדמיין 10 דלתות שונות, כל אחת היא אתגר אחר וכל אחת דורשת מפתח אחר.

במהלך הקורס תרכשו כלים שונים שיעזרו לכם להגיע לתוצאות המיטביות ביותר בחייכם, יעניקו לכם תחושת ביטחון ועוצמה, ויאפשרו לכם להתמודד עם אתגרים שונים הנקרים בדרככם, כאילו היו רק שלולית קטנה בדרך שמעליה ניתן לדלג בקלילות.

בין הכלים שתקבלו בקורס:

תקשורת בין אישית: הבנה של סגנונות תקשורת שונים והבנה כיצד ניתן להשתמש בכל סגנון כדי לתקשר עם אנשים שונים בחיינו.

הגדרת מטרות: למידה של הגדרת מטרות בחיינו האישיים ויצירת דרכי פעולה להשגתן.

סיפור פנימי: לכל אחד יש סיפור פנימי: אני חכם/ טיפש, אני מוצלח/ לא מוצלח, אני מסוגל/ לא מסוגל וכו'. הסיפור הפנימי שלנו, כמו נבואה שמגשימה את עצמה, הוא שיוצר את המציאות שלנו. שינוי של הסיפור, השפה והדיאלוג הפנימי שלנו, הוא שיעזור לנו לראות את עצמנו ואת החיים בצורה חיוביות ויעילה יותר, ויעזור לנו להגיע להישגים שונים בהתאם למטרות שהצבנו לעצמנו.

סיום קורס בכיווניםצילום: צילום: Orby Photography

פרדיגמות: פרדיגמה היא תבנית חשיבה, מעין תוכנה קטנה שיש לנו בראש שמובילה אותנו תמיד לאותן התוצאות. שינוי של תבנית חשיבה מביא לשינוי של תוצאות, וכשאתם יודעים כיצד לשנות את התבנית אתם יכולים להחליט מה יהיו התוצאות שתקבלו.

מודל אפרת: המודל מדגים את אופן תגובותינו והתנהגותנו לכל אירוע בהתאם למחשבות ולרגשות שאירוע זה גורם לנו. שינוי של המחשבה עשוי לעזור לנו לשנות את ההרגשה ומכאן כמובן גם את ההתנהגות.

כולם להיכנס לכיתה

קורס הכשרת המאמנים האישיים של כיוונים מיועד למי מכם שרוצים להתפתח ולהכניס לחייהם עוצמות, ולאלו המעוניינים לעסוק בתחום כקואצ'רים שרוצים לשנות את חייהם של אחרים. הלימודים נמשכים כשנה ומחולקים לשני חלקים: 8 חודשים ראשונים של למידה תיאורטית עם תרגולים חווייתיים בכיתה, ועוד 4 חודשי סופרויז'ן במהלכם מי שרוצה לעסוק בתחום ולאמן אנשים מתחיל להעביר אימונים אישיים, ולאחר מכן מגיע לכיתה כדי לשתף בחוויות ובאתגרים בהן נתקל במהלך האימון כדי ללמוד כיצד להתמודד איתם.

בית הספר ״כיוונים״ מציע קורס מעורר השראה שיעניק לכם כלים לחיים, ויראה לכם כיצד ניתן לחיות חיים טובים, נעימים ומלאים ביטחון ועוצמה להיות מי שאתם. בין אם אתם רוצים לפתח את עצמכם ובין אם החלום שלכם הוא לעזור לאחרים, בעזרת הכלים שתקבלו בקורס תוכלו לפרוס כנפיים ולעוף הכי גבוה שיש, כי השמיים הם שמיים ואת הגבולות רק אתם קובעים.

כיוונים
טלפון: 054-7955535
מעבר לאתר הקורס>>>
מעבר לפייסבוק של הקורס>>>
מעבר לאתר של מגי>>>
מעבר לפייסבוק של מגי>>>

----------------------------------------------

CTI: בית הספר להכשרת מאמנים בשיטה הקו-אקטיבית

"אימון אישי נמדד על-ידי הערך שאתה כמאמן/כמאמנת נותן/נותנת למתאמנים שלך. בשיטת הלימוד של CTI, חוויית הערך מורגשת כבר בשעה הראשונה. תהליך הטרנספורמציה שעובר כל משתתף בתכנית ההכשרה שלנו הוא מהותי, ומתבטא בין היתר במענה עמוק ואמתי לשאלות , מי אני כעת? מי אני בוחר להיות? איך אגיע לשם?", אומרת ד"ר ענת טרייסטר-גורן, מבכירות המאמנים בארץ ובעולם בשיטת קו אקטיב והבעלים של בית הספר CTI בישראל. "שיטת קו-אקטיב מפתחת במקביל את ההוויה ואת העשייה של האדם. היא עוסקת בין השאר באימון להגשמת חלומות, שינויים, הסרת מכשולים ועכבות פנימיות, ומתבססת על ההנחה שהאדם שלם מטבעו כך שיש בו את כל המשאבים הנדרשים והיצירתיות לעשות שינוי ולהתקדם במסלול בו הוא יבחר".

שיטת האימון הקו-אקטיבי הגיעה לישראל לראשונה בשנת 2003. שמה של השיטה הוא שילוב של שתי המילים: "קו" המייצגת הכלה, ו"אקטיב" המסמלת פעולה. האימון הקו-אקטיבי מחבר את האדם להווייתו: מה חשוב לי, מה הרצונות שלי, מה הבחירות שאני עושה, ומתוך זה מה אני עושה בעולם כדי לחבר בין הערכים שלי לפעולות שלי.

מודל האימון, הנלמד באופן אקסקלוסיבי ב- CTI, כמו גם שיטת ההנחייה הייחודית של "קו-אקטיב" הינם חלק מפטנט רשום, בן למעלה מ-30 שנה, שעל בסיסו נבנו מודלים ושיטות אימון נוספות. האימון הקו אקטיבי נותן סט כלים ברורים המאפשרים למאמן להביא את עצמו לידי ביטוי ולמקסם את הניסיון והיכולות הייחודיות שלו. "המודל היום הוא בסיס וסטנדרט מקצועי לכל מאמן המבקש להתמקצע באימון", מסבירה ד"ר טרייסטר-גורן. "לראיה, הספר "אימון קו אקטיבי" הפך לספר הנמכר ביותר כיום בתחום האימון בישראל, ורוב בתי הספר לאימון בארץ כוללים אותו בספרות החובה שלהם. עם זאת, כדאי לזכור ששיטת הלימוד שפותחה ב-CTI לרכישת יכולת אימון קו-אקטיבי, הינה היחידה המבטיחה רכישה תקינה ואפקטיבית של האימון. השיטה עצמה הוטמעה בארגוני אנטרפרייז, כדוגמת IBM וטלפוניקה, roche , google העולמיים, כמו גם בעולם העסקים, ברפואה, חינוך, ארגונים ללא מטרות רווח (UNICEF, WHO, (MSF ובמקומות רבים אחרים".

ד"ר ענת טרייסטר-גורןצילום: רמי זרנגר

הספר בגרסתו בעברית התאפשר הודות לעריכה המדעית, עבודת התרגום והתאמתו לעולם המושגים, והתרבות הישראלית, שיזמה ד"ר טרייסטר-גורן בשנת 2005.

CTI העולמית, היא המוסד הגדול בעולם להכשרת מאמנים, כאשר קהילת המאמנים שהכשירה ברחבי העולם מונה למעלה מ- 60,000 בני אדם. המועצה האמריקאית לחינוך, המהווה ישות משמעותית בפיתוח מנהיגות בהשכלה גבוהה, ממליצה למכללות בארה"ב להכיר בשבעה מהקורסים של CTI לקבלת נקודות זכות אקדמאיות.

"השיטה בולטת בפשטות שלה, במעשיות שלה, ובעומק הרגשי והתוכני שהיא מספקת. שלבי ההכשרה הינם אינטנסיביים מבחינה חווייתית והתנסותית. היא מורכבת מכמה שלבים שעל המאמנים לעבור כדי לרכוש מקצועיות", ממשיכה ד"ר טרייסטר-גורן. "תוכנית ההכשרה מונחית על ידי שני מנחים שההנחיה שלהן מדגימה את מערכת היחסים והשותפות האנרגטית הנוצרות בין המאמן והמתאמן. יתרה מכך, בכל קורס מוצע שילוב שונה של שני מנחים מנת לתת ערך למשתתפים הנחשפים לסגנונות השונים בהם ניתן לממש את האימון הקו-אקטיבי, המתאימים לאישיות השונה של כל מנחה".

הכשרת המאמנים ב-CTI מתחילה בלימוד קורס יסודות האימון הקו-אקטיבי ולאחריו ממשיכים התלמידים לשלב ב', הכולל ארבעה קורסים: הגשמה – בו מלמדים אימון לגילוי ערכים, מחשבות מגבילות, חזון, והנעה לפעולה; איזון – כיצד מאמנים לבחירה תוך בחינה של נקודות מבט מול נושא מסוים ויצירת תוכנית פעולה הנובעת מבחירת עוצמה; תהליך – בו לומדים כיצד לאמן להכלת הרגשות והרחבת המנעד הרגשי; כשהקורס המסכם הוא סינרגיה – בו נעשה חיבור של כל עקרונות השיטה ויצירת סגנון אישי על ידי כל אחד מהמשתתפים.

ההכשרה מתאימה לכל אדם מכל רקע המבקש לעשות שינוי בחייו ולהפוך למאמן, או לרכוש גישה אימונית שתשדרג את יכולותיו המקצועיות. המשתתפים כוללים מנהלים, בעלי עסקים, מורים, פסיכולוגים, יוצאי צבא, אנשים בצמתי חיים, ועוד. בתום ההכשרה, כל בוגר/ת בונה את קהל היעד שלו/שלה ומחדד/ת את הנישה בה י/תרצה לפעול, עם יסודות אימוניים איתנים ויציבים.

קרדיט: Co-Active Leaders

ד"ר ענת טרייסטר-גורן היא מאמנת אישית, צוותית, וארגונית, בדרגת מאסטר (MCC), המוסמכת על-ידי איגוד המאמנים הבינלאומי לאימון קו-אקטיבי ואימון מערכות יחסים, צוותים וארגונים, תוך התאמת שירותי האימון והפיתוח לצרכיו הייחודים של כל לקוח. הכשרתה כוללת הסמכה והנחיה בינלאומית מטעם שני בתי הספר המובילים והידועים בעולם: The The Co-Active Institute (CTI) וגם ב-Center for right relationship (CRR Global), מאבחנת בשיטת TLC 360 למנהלים בכל העולם. חברת ליד, מנהיגות מחוץ לקופסה שבבעלותה, מספקת לארגונים רבים בארץ ובעולם תהליכי פיתוח, אימון, והכשרה.

השכלתה של ד"ר טרייסטר-גורן כוללת למעלה מעשר שנות עבודה באקדמיה כחוקרת שפה ומוח באוניברסיטאות וושינגטון, בר-אילן ותל-אביב. לאחר-מכן עברה כמנהלת בכירה בתפקידי מחקר ופיתוח, ושיווק בחברות טכנולוגיות לזיהוי דיבור ובינה מלאכותית. בעברה היותר רחוק, שנות השכלה ויצירה בתיאטרון ומוסיקה.

CTI
כתובת: בילו 58, תל אביב
טלפון: 03-6911344, 052-7409669
מעבר לאתר >>>
מעבר לדף הפייסבוק >>>

----------------------------------------------

קורס מאמנים אישיים במכללת ICCM: להרגיש שיש מישהו שמבין אותך

אילן דבש החליט לקחת את עולם הרוחניות והנפש שספג כנער בדרום אמריקה, והפך אותו למכללה שמציעה אימון אישי פסיכולוגי שייתן למאמני העתיד ולמאומנים שלהם כדי שכולם יחד יהפכו את העולם למקום טוב יותר לחיות בו.

אם תמיד חיפשתם אחר הדרך לשפר את רמת האושר שלכם אבל בעיקר לשפר את איכות החיים של הסובבים אתכם, הגעתם לכתבה הנכונה. בפסקאות הבאות אתם תקראו על מקום מיוחד שמעלה את רמת האושר של הלומדים בו בעשרות אחוזים, אבל בעיקר מוציא לאוויר העולם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שמטרתם היא אחת: להבין אתכם יותר ולדאוג שיהיה לכם טוב.

אילן דבש נולד בצ'ילה שבדרום אמריקה לאב שעשה יוגה בכל בוקר ולאמא, ד"ר לחינוך, שהקפידה על מדיטציה. אחרי שספג את עולם הרוחניות עלה לישראל עם משפחתו, והחל לחקור את תחום ההתפתחות האישית במקביל.

הוא למד עוד ועוד, הבין את הערך המוסף שהביא מהתרבות הדרום אמריקאית שם עבר כמה קורסים בתחום האימון האישי ומהספרים שקרא בשפות זרות, והחליט שהגיעה העת לפתוח בישראל מכללה כדי ללמד את תחום האימון האישי ברמה הגבוהה ביותר. כך נולדה מכללת ICCM לאימון ולניהול.

אילן דבשצילום: צילום עצמי

"אנחנו בין המכללות הוותיקות והבודדות בישראל, אולי אפילו היחידה, שמלמדת אימון פסיכולוגי", מדגיש אילן, מאמן מאסטר בינלאומי MCC. "רציתי להקים את המכללה המקצועית ביותר בישראל, שמי שייצא ממנה יספוג הרבה ידע תיאורטי ובעיקר מעשי על פסיכולוגיה, על תהליכים קוגניטיביים, על דינמיקה התנהגותית. לא רק כמה כלים בסיסיים".

במכללת ICCM לא דואגים ללמד אתכם רק על ההוויה של אנשים ועל המנגנונים שמניעים אותם, אלא שמים דגש גם על האושר שלכם ושל הסביבה שאיתה תעבדו. עובדה: במחקר מדעי שביצעה המכללה על בוגריה, נחשף שרמת האושר שלהם עלתה ב-17.5 אחוזים בממוצע אחרי סיום הלימודים.

"אנחנו עובדים עם תהליכים ברורים ועם כלים מדעיים שנחקרו בידי החוקרים המובילים בעולם", מבהיר אילן. "כל צוות המרצים מחזיק בתואר ראשון לפחות, ואנחנו מדברים על נושאים מחקריים, ועובדים ברמה האקדמית הגבוהה ביותר. מרבית הבוגרים שלנו עובדים בתחום האימון, חלקם מרצים מול קהל ואחרים פתחו קורסים משלהם, חלק אפילו פתחו מכללות. כ-70 אחוזים מהבוגרים שלנו שבאו לעבוד בתחום, עושים את זה".

עוד יתרון שיש למכללת ICCM על פני המתחרות, הוא ההכרה שלה בידי ה-ICF – הפדרציה הגדולה בעולם שקבעה מהו אימון אישי ומהן המיומנויות הדרושות למאמן עוד בשנת 1995. מדובר בארגון שפועל ב-147 מדינות, כולל בישראל, והכשיר למעלה מ-35 אלף מאמנים.

מהם מסלולי הלימוד שלכם?

"ראשית אנחנו מאמינים בהוגנות. יש לנו תהליך מיון במהלכו מכירים האחד את השני למשך חודש. כל צד בודק ומתרשם מנושאי הקורס, ובמידה ומתאים הוא נשאר. אם לא אז נפרדים, וקרו מקרים שאנחנו נפרדנו מתלמידים במהלך המיון.

"אנחנו גם המכללה היחידה שעושה מבחן פסיכולוגי לכל תלמיד לפני תחילת הלימודים, כדי לוודא את ההתאמה הפסיכולוגית שלו לקורס. לאחר מכן נכנסים לקורס אימון אישי, זוגי ועסקי ולאחריו ניתן להמשיך לקורס מנטורים לביטחון עצמי שהוא גולת הכותרת שלנו. כל דבר בחיים שלך, כל תהליך, נוגע לבסוף בביטחון העצמי. הקורס הזה נותן ערך מוסף מאוד גדול".

לדברי אילן אדם צריך להיות עם הרבה ענווה, סקרנות וביטחון עצמי כדי להצליח בתחום האימון. לגבי הענווה והסקרנות אין למכללה הרבה מה לעשות, אבל בנוגע לביטחון העצמי יש. במכללת ICCM מספקים ליווי צמוד במהלך הסטאז' ולאחר מכן, גם בבניית העסק שלכם, שכולל חזרה על החומר ללא תשלום, מענה לשאלות, קורסים לפיתוח העסק, וובינרים חודשיים, הפניות ללקוחות ועוד.

קורס מאמנים אישיים במכללת ICCM: להרגיש שיש מישהו שמבין אותך

מה החזון שלכם?

"החזון שמוביל אותי הוא ליצור מאמנים איכותיים כמה שאפשר, כדי שיובילו את החברה לרמת אושר גבוהה יותר. אני רוצה שתפגוש מאמן שלמד אצלנו ותאמר לעצמך שהוא מבין אותך. שתרגיש שיש מישהו איתך, ושהחיים שלך יהיו טובים יותר בזכותו. אני עובד הרבה על ההוויה של התלמידים שלי כדי שיהיו מאמנים טובים, כי אפשר ללמוד מיומנויות לבד אבל זה לא מספיק".

אז אתם מחפשים את השלב הבא בחיים המקצועיים, במסגרתו תוכלו לסייע לעצמכם אבל בעיקר לאחרים, במכללת ICCM מחכים לכם גם בתקופה זו של הקורונה. יש לימודים און ליין ויש לימודים פנים אל פנים, אתם רק צריכים לבחור את המסלול שמתאים לכם.

מכללת ICCM:
טלפון: 077-4204203
לאתר המכללה >>
לעמוד הפייסבוק >>