שמאי רכב פרטי |

שמאי רכב פרטי: הדרך ההוגנת לבדיקה המקיפה של רכבכם

במקרה של תאונת דרכים או כשנגרמו נזקים לרכב שלכם, מומלץ לפנות לשמאי רכב פרטי שאינו מייצג את חברת הביטוח שיספק עבורכם שמאות אובייקטיבית. הנה כמה מהבולטים בשוק

דניאל דותן, נורית פלד-קירשטיין, תוכם מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמאי רכב פרטי
שמאי רכב פרטיצילום: Shutterstock - loraks
דניאל דותן, נורית פלד-קירשטיין, תוכם מקודם
תוכן שיווקי

אם נגרם לרכב נזק עקב תאונה, ניתן לתבוע את חברת הביטוח ולקבל החזר עבור הנזקים שנגרמו. חברות הביטוח מפנות את לקוחותיהם לרשימת השמאים איתן הן עובדות, כברירת מחדל, אך כשרוצים לקבל חוות דעת ושמאות אובייקטיבית ולא כזו שניתנת על ידי שמאי המייצג ופועל לטובת חברת הביטוח בכדי לצמצם את העלויות, מומלץ לשכור את שירותיו של שמאי רכב פרטי. שמאי רכב פרטיים מבצעים בדיקה מקיפה של הנזקים ברכב ומכינים דוח שמאות מפורט ואפקטיבי עבור חברות הביטוח, מבלי להוזיל עלויות תיקון או לצמצם את היקף הנזקים. הכירו את שמאי הרכב הפרטיים שיעמדו לרשותכם ביעילות ובמהירות ויספקו עבורכם שומה אובייקטיבית והולמת, כך שתוכלו לבצע את התיקונים הנדרשים מבלי לחסוך בעלויות.

בכתבה הבאה תכירו שלושה מהשמאים הבולטים - צוריאל חביב, מיכאל אילשטיין, אלי אמרן וארז ערן:

צוריאל חביב

תחום שמאות הרכב סובל כל חייו מבעיית ריכוזיות וחוסר אובייקטיביות משמימה. כשאדם מבקש לתקן את רכבו שנפגע בתאונה ופונה אל חברת הביטוח, זו ממהרת להפנותו אל רשימת שמאי רכב מטעמה שתפקידם בראש ובראשונה הוא לשמור על האינטרסים של חברת הביטוח, ולחסוך עבורה בעלויות תיקון ככל האפשר.

"במקום שבעל הרכב יקבל שמאי אובייקטיבי שיעבור על כלל הנזקים שנגרמו לרכב בזמן התאונה ויכין דוח אובייקטיבי ומסודר עם דרישות התיקון, בעל הרכב מופנה לשמאי מטעם חברת הביטוח המוטה לטובתה". אומר צורי חביב, שמאי רכב פרטי.

צורי (צוריאל) חביב הוא שמאי רכב פרטי שאינו פועל מטעם חברת ביטוח זו או אחרת. הוא עוסק בתחום שמאות הרכב מזה 8 שנים, כשלפני כן עבד מספר שנים במכון לתיקון שלדות ובדיקת פרונט וקודם לכן עבד לאורך שנים כמכונאי רכב. הוא בעל ידע וניסיון רב, מעשי ופרקטי במכונאות רכב ושמאות, ומתמחה בשמאות רכב לכל סוגי הרכבים: רכבים פרטיים, אופנועים, קטנועים, רכבים מסחריים, משאיות וכלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי).

מדוע עברת ממכונאות רכב לתחום השמאות?

"התעניינתי בכל נושא הערכת הנזקים ופיצוי למבוטחים, וידעתי שמתוך הידע והניסיון שצברתי אוכל להעניק ללקוחותיי את השירות הטוב ביותר בתחום זה".

מהם יתרונותיך בהתמחות בשמאות לרכב דו גלגלי, מעבר להתמחות ברכב פרטי?

"שמאי לרכב דו גלגלי צריך להבין את המבנה של האופנוע, שיטות העבודה והתיקון. מעבר לזה שאני רוכב המון שנים, אני מכיר את המבנה של האופנוע בכללותו.

"אופי הפגיעה שונה לחלוטין בין אופנוע למכונית כיוון שבדרך כלל, במהלך תאונה, אופנוע עף כתוצאה מהפגיעה והמכה הרבה יותר חזקה ומפוזרת להרבה יותר מוקדים. בנוסף, בפגיעה במכונית לרוב רואים את המכה בעין ובאופנוע צריך לעשות בדיקות מעמיקות כדי לאתר את כל הנזקים, ויש לצאת מנקודת הנחה שהוא נפגע בכמה מוקדים מאותה התאונה".

מהי הבעייתיות בהערכת שמאות של שמאי הרכב מטעם חברת הביטוח?

"ברגע שמזמינים שמאי מטעם חברת הביטוח לבדוק את הרכב, אוטומטית הלקוח של אותו שמאי היא חברת הביטוח והנאמנות שלו היא כלפיה, זה פוגע בנאמנות שלו ללקוח. תפקיד השמאי מטעם חברת הביטוח הוא להוזיל את המחירים וזה ניכר בתיקון וכמובן בירידת ערך בגין אותו הנזק.

"שמאי רכב פרטי לעומת זאת, שומר אובייקטיביות ופועל מטעם הלקוח - בעל הרכב. הנאמנות שלי כשמאי פרטי היא כלפי הרכב ולא כלפי אף אחד אחר. עצם העובדה שהלקוח שוכר את שירותיי לא אומר שאטה את דוח השמאות לטובתו, אלא אתן לו בדיוק את מה שמגיע בכדי לתקן את הרכב באופן הטוב והבטוח ביותר".

כיצד נערכת הערכת השמאות לרכב?

"הבדיקה בדרך כלל נעשית במוסך. אני פוגש את בעל הרכב ועובר על כל הנזקים שנגרמו בתאונה ומכין דוח שמאות הכולל את התיקונים הנדרשים והערכת עלותם. יש אפשרות לערוך 'דוח גלובלי' שהוא דוח ללא חבות תיקון, כלומר לבצע חוות דעת בלי שהלקוח יתקן את הרכב בפועל.

"היתרון בכך הוא שבעל הרכב לא מחויב לתקן את הרכב, הוא יכול לקבל את הכסף שמגיע לו מחברת הביטוח ולבחור שלא לתקן את הרכב, או לתקן אותו לאחר שיקבל את הכסף. השמאים של חברות הביטוח לא יציינו את האפשרות הזו בדרך כלל, אלא ישמרו את המידע הזה לעצמם.

"כשמאי פרטי אני נותן את כל המידע ללקוח ומלווה אותו בכל התהליך עד שהוא מקבל את התשלום מחברת הביטוח".

כיצד שמאי הרכב של חברות הביטוח מנסים לחסוך כסף לחברת הביטוח?

"הם מנסים לחסוך על חשבון טיב התיקון. אם לדוגמה, אני רואה שדלת מסוימת התעקמה עד שלא שווה לתקן אותה, אמליץ להחליפה. שמאי רכב מטעם חברת ביטוח לעומת זאת, ככל הנראה ימליץ בכל זאת לתקן את הדלת כדי לחסוך לחברת הביטוח את העלות של דלת חדשה. גם אם אדם תובע את חברת הביטוח שלו, זכותו להזמין שמאי פרטי ואף לקבל החזר מלא מחברת הביטוח גם על השמאי. מעבר לכך שהלקוח מקבל החזר מלא, בסופו של דבר הוא לא נפגע מזה אלא רק מרוויח.

"צוריאל חביב: "אני מספק ללקוחותיי שמאות הוגנת, איכותית ואובייקטיבית שתשרת את צרכיהםצילום: צילום עצמי

"מדברים על ביטול רשימת שמאי הרכב מטעם חברת הביטוח מזה כ- 6 שנים, ובכל פעם החוק ממש מעבר לפינה אך זה לא קורה".

מהם היתרונות שאתה מספק ללקוחותיך?

"מעבר לאובייקטיביות שלי כשמאי פרטי, יש לי ניסיון מעשי במכונאות רכב בשטח. באתי מלמטה וידעתי לתקן רכבים עוד לפני שידעתי לצלם אותם. בחרתי במקצוע, המקצוע לא בחר בי. אני עובד בכל רחבי הארץ ומספק ללקוחותיי שמאות הוגנת, איכותית ואובייקטיבית שתשרת את צרכיהם".

צוריאל חביב – שמאי רכב פרטי

לאתר של צוריאל חביב>>>
מייל ישיר ליעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות>>>
טלפון: 054-3088428

---------------------------------------------

מיכאל אילשטיין

בכדי להעריך את הנזקים ברכב שעבר תאונה ולקבל בגינם החזר מחברת הביטוח, יש לקבל חוות דעת מקצועית משמאי רכב. על אף שחברות הביטוח עובדות עם רשימת שמאים מטעמן, מומלץ לשכור את שירותיו של שמאי רכב פרטי, שאינו מטעם חברת הביטוח ויוכל לספק חוות דעת אובייקטיבית באשר למהות הנזקים ועלותם.

מיכאל אילשטיין, שמאי רכב פרטי בעל רישיון ממשרד התחבורה, עוסק בתחום המוסכים והרכב מזה עשרים שנה, ומספק חוות דעת לקביעת גובה הפיצוי הנדרש מחברת הביטוח. בין השירותים שמשרדו מספק: הערכת נזקים לרכב פרטי, מסחרי, משאיות, מוניות, אוטובוסים ואופנועים. בקרות וחוות דעת נגדיות, ליווי בבתי משפט במקרה הצורך והערכות לביטוח.

באילו מקרים ניתן להיעזר בשמאי רכב פרטי?

"לאחר תאונה או כל אירוע אחר בו נגרם נזק לרכב, ניתן לשכור שמאי רכב פרטי", אומר מיכאל אילשטיין, "היתרונות בכך הם שהוא בלתי תלוי בחברת ביטוח והוא מספק חוות דעת אובייקטיבית לחלוטין, בניגוד לשמאי הרכב שעובדים עם חברות הביטוח והמגמה שלהם היא להפחית את הפיצוי הכספי בגין ירידת הערך של הרכב ואת עלויות התיקון".

כיצד ניתן "להפחית" את עלויות תיקון הרכב עבור חברת הביטוח?

"לשמאי רכב שעובדים עם חברות הביטוח יש 'שיטות' שונות להפחית עלויות עבור החברה. לדוגמה, חלקים ברכב ששמאי בפרטי יציין שיש להחליפם, שמאי של חברת ביטוח לעומת זאת, ינסה להמליץ לתקנם במקום להחליף לחדשים כדי לחסוך עלויות, או להחליף לחלק לא מקורי, כי חלקים מקוריים עולים יותר. שמאי רכב פרטי שומר אך ורק על האינטרסים של הלקוח שלו – בעל הרכב ומבצע עבורו הערכת שמאות אובייקטיבית והוגנת. חשוב לדעת, כי בעל הרכב זכאי להחזר מחברת הביטוח שלו, גם עבור התיקונים הנדרשים ברכב וגם עבור שכר טרחה של השמאי (כל עוד יש לו רישיון שמאות מטעם משרד התחבורה), גם כאשר מדובר בשמאי פרטי מטעמו".

מה שמאי בודק במקרה של תאונה?

"שמאי הרכב קובע פגישה עם בעל הרכב ומגיע למקום שנוח לו, בין אם הרכב במוסך או בין אם הוא בחניה. הוא מבצע בדיקה מקיפה לרכב והערכת נזק הכוללת את עלויות התיקונים, החלקים והעבודה נותן הוראות למוסך ומלווה את הרכב עד גמר התיקון, מקבל חשבונית תיקון וכותב חוות דעת הכוללת הערכת פיצוי עבור הנזקים ופיצוי בגין ירידת ערך מסחרי לרכב כתוצאה מהתאונה.

"ניתן לבצע 'דוח גלובלי', כך שבעל הרכב יקבל מהשמאי דוח חוות דעת של ככל התיקונים הנדרשים והעלויות, מבלי שיבצע את התיקונים בזמן זה. בעל הרכב יוכל להשתמש בדוח השמאי בכדי לתבוע את חברת הביטוח ולקבל ממנה החזר, גם כאשר הרכב לא מתוקן בפועל. הוא לא מוכרח לתקן את הרכב כדי לקבל את הפיצוי".

מיכאל אילשטייןצילום: אינה וולוסוב.

איך בודקים שהנזקים נגרמו בתאונה הנוכחית?

"שמאי בעל ניסיון יודע לראות את הנזק שנגרם לאחרונה, לעומת נזקים ישנים. הוא רואה לפי סוג הנזק, המיקום שלו, וכד', מה רלוונטי לתאונה הנוכחית ומה לא. חשוב לציין, כי אנו עובדים עם לקוחות בכל מרכז הארץ ואזור השרון ומשתדלים להגיע כמה שיותר מהר, לרוב בטווח של שעה, למקום בו הרכב נמצא ולספק שמאות ראויה והולמת. ההגעה לבית הלקוח הינה ללא תוספת תשלום. הנפקת חוות דעת שמאית מבוצעת בטווח של עד 24 שעות מהרגע שהתקבלה חשבונית תיקון מהמוסך".

מיכאל אילשטיין – שמאי רכב
טלפון: 050-9898141
לאתר של מיכאל אילשטיין >>>
למייל של מיכאל אילשטיין >>>

-----------------------

אלי אמרן

אלי אמרן, שמאי רכב פרטי, עוסק בענף הרכב מעל ל- 35 שנה. אלי הוא שמאי בעל רישיון שמאות רכב ממשרד התחבורה, נמנה ברשימת השמאים של בתי המשפט, משמש עד מומחה ומספק חוות דעת משפטיות, עורך שמאות רכב פרטית לרכבי יוקרה – ספורט, ג'יפים, רכבים משופרים, אופנועים, משאיות, אוטובוסים, ועוד, הערכות שווי ורכב ותוספות.

במקרה של תאונת דרכים, אלי אמרן מספק הערכת שמאות מעמיקה ומקיפה בכדי לקבוע את עלויות תיקון כלל הנזקים שנגרמו, לטובת הלקוח. הוא מספק שמאות אובייקטיבית המשרתת את האינטרסים של בעל הרכב בלבד, ואינו עובד מטעם חברות הביטוח.

"עולם שמאות הרכב בישראל, סובל מחוסר אובייקטיביות משוועת", אומר אלי אמרן, "כשרכב נפגע בתאונה ובעליו מתקשר לחברת הביטוח, מיד מצמידים לו שמאי מטעם חברת הביטוח עצמה, ששומר על האינטרסים של החברה ותפקידו כמובן, להוזיל את עלויות התיקון ככל האפשר לטובת החברה ועל חשבון הלקוח, גם כשזה בא על חשבון התיקון האידאלי של הרכב".

ספר על מקרים לדוגמה, בהם נחשפת לכך.

"דוגמה מהשבוע האחרון, אני מטפל במקרה מעציב, תאונה שהתרחשה בה הנהגת נפגעה באופן משמעותי וכעת מאושפזת בבית החולים ללא הכרה. הרכב במצב טוטאל לוס עומד במוסך של היבואן וחברת הביטוח שלחה שמאי רכב מטעמה להעריך את הנזקים שנגרמו לרכב. השמאי של חברת הביטוח מתכחש לכך שהרכב טוטאל לוס. במקום זה, הוא ממליץ לתקן חלקים שנפגעו (אפילו לא להחליפם, וזאת כדי לחסוך כסף לחברת הביטוח). ההוכחה העגומה ביותר לכך שהוא פועל שלא כחוק כדי לחסוך כסף לחברה היא, שהשמאי ציין בחוות הדעת שהכין כי תשלום עבור העבודה במוסך היא בעלות של 100 לשעת עבודה, כשבמוסך עצמו תלוי שלט בו מצוין כי שעת עבודה היא בעלות של 350 . אני באופן אישי, לא מכיר מוסך בו גובים 100 לשעת עבודה, זה מראה את האבסורד של הדו"ח.

"בנוסף, במקום להשבית את הרכב ולזכות את הלקוח בשווי שלו, השמאי של חברת הביטוח מנסה לתקן את החלקים שלא ניתן לתקנם. בעל הרכב פנה אליי וביקש את עזרתי. נרתמתי לסייע להם ואני מצר על כך שבשעה קשה זו, בזמן שאשתו מאושפזת ללא הכרה בבית החולים, חברת הביטוח פועלת כנגד שלא בתום לב ומערימה עליהם קשיים. אני מנסה להאיר את עיניהם של חברת הביטוח והשמאי כדי שיהיו ערים למה שקורה וירימו את הכפפה, כי לאנשים הללו אין רכב כרגע, הם לא יכולים להתנייד וזה רכב שנרכש בהלוואה שעליהם להחזיר.

אלי אמרן: "תפקידו של השמאי הוא להיות 'העיניים' של בעל הרכב במוסך"צילום: צילום עצמי

"דוגמא נוספת לניסיונות של חברות הביטוח 'לחסוך' בעלויות לחברה על חשבון בעל הרכב, כאשר סוכן הביטוח מפנה למוסך הסדר ושמאי הסדר זה ניגוד אינטרסים 'זועק לשמיים'. אחרי התיקון במוסכים אלו מקבלים רכב במצב גרוע עם חלקים לא מקוריים ולעתים אפילו במצב שעשוי לסכן את הנוהג ברכב".

מהו ההחזר שאמורים לקבל עבור רכב במצב של טוטאל לוס?

"את השווי של הרכב על פי מחיר המחירון שלו או לפי הערכת שווי רכב ע"י שמאי מוסמך".

מדוע חשוב, במקרה של תאונה, לשכור את שירותיו של שמאי רכב פרטי?

"שמאי רכב פרטי שאינו מטעם חברת הביטוח, יספק שמאות הוגנת ואובייקטיבית וישמור אך ורך על האינטרסים של הלקוח שלו. הוא לא יתפשר על תיקון איכותי במוסך מנוסה ומקצועי, ולא על חלקים מקוריים במקרה שצריך להחליף חלקים ברכב. כשאני מבצע הערכת שמאות אני מוודא, בראש ובראשונה, שהלקוח יקבל רכב תקין ובטיחותי לנסיעה בכביש. תפקידו של השמאי הוא להיות 'העיניים של בעל הרכב במוסך'. רוב האנשים לא מבינים בתיקוני רכב והשמאי צריך לשמש מומחה מטעמם ולהיות נוכח בזמן התיקון ולוודא שהם מקבלים את התוצאות הטובות ביותר".

מה לדעתך צריך לקרות במדינה כדי לתקן את העוולות בנושא?

"צריך להיות פיקוח על עבודת השמאים של חברות הביטוח. יש את איגוד השמאים שיכול לשמש כמעין מפקח אבל התנאי, לדעתי לפחות, שלא יהיה ניגוד אינטרסים. מי שעובד על תיק של חברת הביטוח לא יכול להיות מטעם אף חברת הביטוח, זה אבסורד! וזה מה שקורה היום לצערי".

מהם היתרונות שאתה מספק ללקוחותיך?

"כאדם שעוסק בתחום הרכב מעל ל- 35 שנים, גם כמכונאי, אני בקיא ומבין בכל התיקונים ובכל סוגי הרכבים. זה חשוב וקריטי בעבודתי כשמאי, שיודע בדיוק איזה תיקון נדרש בכל מצב וגם מתי 'להרים ידיים' ולקבוע שהרכב לא ניתן לתיקון, מבלי להתפשר. אני רותם את כל הידע והניסיון המקצועי בעבודת השמאות כדי להמליץ בתיקוני הרכב על התיקון הנכון, המקצועי והאיכותי ביותר כי בסופו של יום מה יש לאזרח? בית עם משכנתא ורכב בהלוואה ואם לוקחים את הרכוש וממעיטים בערכו בעשרות אחוזים, גורמים לו להפסד באופן משמעותי".

אלי אמרן
טלפון: 054-6999223
המלצות בפורום Cars-Forunm על אלי אמרן >>>

-----------------------

ארז ערן: שמאי הרכב שיציל לכם את היום

עשית תאונה? רכבך נפגע כתוצאה מהתאונה? אין ספק שסיטואציה זו יכולה לשבש את כל היום. מה עושים עכשיו? למי פונים? איך אומדים את הנזק לרכב וכיצד מתמודדים עם חברות הביטוח בקבלת הפיצוי הכספי?

אחד הגורמים המהותיים בתהליך הוא חוות דעת שמאי הרכב, שאומד את הנזק שנגרם לרכב. ככל שהדוח יוגש בצורה מקצועית, מדויקת וזריזה, כך יקוצר ההליך הביורוקרטי לקבלת התשלום מחברת הביטוח.

משרד שמאות הרכב – ארז ערן מתמחה באומדן נזקים משנת 2000. "שמאי מנוסה מבין שלא מדובר פה רק בחלקי מתכת של רכב, אלא באדם שעבר עכשיו תאונה, וזקוק לשירות זמין וליחס אישי. הוא לא רוצה להתעסק עכשיו עם ביורוקרטיה, אלא שיטפלו לו בצורה מהירה בקבלת הכסף חזרה", מדגיש שמאי הרכב ערן ארז.

קיצור הליכי ביורוקרטיה, יושרה, אמינות, מקצועיות וזמינות הם הערכים המובילים של משרד שמאות הרכב – ארז ערן.

ארז ערן מספק שירותי שמאות רכב לכל סוגי הרכבים: אופנועים, רכבים פרטיים, רכבים כבדים (אוטובוסים, משאיות) ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות המופנים ישירות על ידי חברות הביטוח, תוך ביצוע הערכות נזק מקיפות ומעמיקות, מתוך יושרה והגינות וראיית הלקוח במרכז.

מהם היתרונות שאתה מספק ללקוחותיך כשמאי העובד גם מטעם חברות הביטוח?

"כשמאי רכב אני הגורם המקשר בין הלקוח שרכבו ניזוק לבין חברת הביטוח. בעולם הביטוח יש הרבה ביורוקרטיה, והמומחיות שלנו, כמשרד אשר עובד שנים ארוכות בתחום מול חברות הביטוח, היא לקצר את תהליכי הביורוקרטיה בקבלת הפיצויים וההחזר. אם לדוגמה, ללקוח יש עיכוב בקבלת התשלום מחברת הביטוח לאחר ביצוע השמאות, אני יודע לפנות לגורם הרלוונטי כדי לפתור את הבעיה ביעילות ובמהירות, ולחסוך ללקוח ביורוקרטיה מסובכת ועיכובים מיותרים.

משרד שמאות הרכב – ארז ערן מתמחה באומדן נזקים משנת 2000צילום: Michael Jin

"אנחנו דואגים שהלקוח יקבל מחברת הביטוח את מה שמגיע לו. אנחנו רואים לטובת עינינו את טובת הלקוח תמיד, והשמאות מתבצעת ביושרה ובהגינות מבלי להיות מוטים לטובת חברה זו או אחרת.

"חשוב להבין כי חברת הביטוח רוצה לשלם ללקוח את מה שמגיע לו, והערכת השמאות המדויקת והשקופה שלנו מאפשרת לחברה לראות בדיוק מה יש לתקן ומה להחליף. אנו עובדים גם מטעם חברות הביטוח בשקיפות מלאה. כשחברת הביטוח מקבלת חוות דעת אמינה ומקצועית, הרבה יותר קל לה לשלם את הכסף במהירות".

האם יש הבדל בין חוות דעת פרטית לכזו שנעשית עבור חברת הביטוח?

"לחלוטין לא. בין אם אני מבצע הערכת שמאות לרכב עבור אדם פרטי או עבור חברת הביטוח, חוות הדעת היא אותה חוות דעת, זה לא משנה מי דורש את השירות. אם החלקים בני תיקון אמליץ לתקנם ואם לא, לעולם לא נתפשר על כך ונדרוש להחליף חלקים.

"עם השנים בעבודתנו יצרנו קשרים ארוכים וחמים עם חברות הביטוח, סוכני ביטוח, מוסכים, דבר המספק ערך רב ללקוחות בזכות יחסי האמון שנוצרו".

אנו מספקים שירות מקצועי ואמין תוך שמירת כללי האתיקה של משרד התחבורה ושל איגוד השמאים".

מה לגבי המשאב האנושי במשרדך?

"המשרד כולל צוות מקצועי של ארבעה אנשים: אני, שמאי רכב בעל ניסיון של מעל 20 שנה ובעלי המשרד, ענת מנהלת המשרד - בעלת תואר בכלכלה עם ניסיון של שנים בניהול עסק, אשר עבדה לאורך שנים במשרות בכירות בתחום הפיננסי בחברות כלכליות גדולות, ושני שמאים נוספים בעלי ידע וניסיון רב. העשייה שלנו היא מלאת תשוקה והתלהבות, ומאחר שמדובר בעסק משפחתי, המשרד לא 'נסגר' בסוף יום העבודה כיוון שאנחנו מבצעים הפניית שיחות לניידים ונותנים שירות בזמינות מרבית ללקוח גם בשעות הערב. שירות הלקוחות שלנו הוא ברמה הגבוהה ביותר ומבחינתנו, הלקוחות שלנו הם ליבת העסק. אנחנו נהנים מלקוחות חוזרים ולקוחות ממליצים, ולקוחות המגיעים מפה לאוזן. אנחנו פה תמיד בשביל לסייע לכל אדם שנקלע למצב שבו רכבו נפגע".

ארז ערן – שמאות רכב בע"מ
כתובת המשרד: שכטרמן 12, נתניה
טלפונים: 09-8855662, 050-4448889