הדמיות תלת מימד: הכירו את המעצבים שהופכים דמיון למציאות

בעבר, כשדמיינתם משהו שרציתם להוציא את הפועל, הייתם דרשים להמתין זמן רב כדי לגלות איך הוא יראה באמת. כיום ניתן לקצר במידה ניכרת את הזמן הזה באמצעות הדמיות תלת מימדיות מתקדמות. אז איך זה עובד ומה אפשר לעשות עם הכלי הייחודי הזה?

מאור מואינגר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה במחשב
הדמיות תלת מימדצילום: Shutterstock - Have a nice day Photo
מאור מואינגר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

בין אם אתם רוצים לבצע מיתוג לעסק, לעצב מחדש את המשרד או הקליניקה או אפילו לייצר חבילות חדשות למוצרים שלכם – לעיתים קשה להעריך בשלב התכנונים איך באמת יראו התוצרים האלו בפועל בתום התהליך. אולם כיום לא חייבים להתאמץ יותר מדי כדי לראות איך החזון שלכם יקרום עור וגידים – עכשיו אפשר פשוט להיעזר במעצבים עם ניסיון בעבודה עם תוכנות תלת מימד כדי לייצר הדמיות מתקדמות וריאליסטיות ביותר של כל מה שיושב בדמיון שלכם ושלהם. הדמיות אלו יכולות במקרים מסוימים אף להחליף צילום מקצועי של מוצרים – דבר שיכול לעיתים דווקא לצמצם את עלויות הפרסום. כך ההדמיות יכולות לשמש אתכם בעיצוב קטלוגים מקצועיים, חומרי פרסום או קמפיינים שונים.

אז מה זה אומר בדיוק לבצע הדמיה תלת מימדית, איך זה עובד בפועל ובאילו דרכים ניתן להטמיע את זה במהלכי השיווק או המיתוג שלכם? כדי להכיר את הנושא הזה בצורה מעמיקה יותר, שוחחנו עם שניים מהמומחים בתחום - הכירו את Yeti Group ו- סטודיו אנדימייד:

Yeti Group מציגה: הקלף החזק שמשפר את יכולות המיתוג לעסקים

אנחנו חיים בעולם שרק הופך מאתגר יותר ויותר בעבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים. במציאות של משבר כלכלי עמוק, טלטלות רבות במשק ובעיקר חוסר ודאות, אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לבעלי עסקים לעשות הוא לחשוב כיצד לגרום לקהל לזכור דווקא אותם – ולהרגיש מחובר יותר מבחינה רגשית, רעיונית וערכית למוצר או לשירות שלהם.

אחד הכלים העוצמתיים שעוזרים לעשות זאת הוא מיתוג עסקי. אנשים חושבים שמיתוג מסתכם רק בלוגו, כרטיסי ביקור, צבעים ושפה עיצובית אחידה – אך למעשה הוא הרבה יותר מזה. "מיתוג הוא הזיקוק המדויק ביותר של זהות העסק", אומר גיא עמיר, מעצב ראשי (Head of Design) בחברת Yeti Group המתמחה במיתוג ועיצוב גרפי לעסקים. "כשלקוח נחשף למיתוג טוב, זה מושך לו את העין ומפעיל אצלו רגשות שאולי הוא לא מודע אליהם – אבל הם משפיעים עליו ועל החיבור שלו למה שהוא רואה".

גיא, שעוסק במקביל גם בטיפול אלטרנטיבי ב"סייקי שיאצו", מבין כמה הרגשות שלנו משפיעים על קבלת ההחלטות. במשך שנים הוא לימד את עצמו עיצוב גרפי ובשנים האחרונות הוא מלווה עסקים רבים במאמץ לגרום לכמה שיותר אנשים לזכור דווקא אותם.

הדמייה תלת מימדית של קולקציית התכשיטים "סאיה" צילום: עיצוב: גיא עמיר

כבר לא צריכים לדמיין כל כך הרבה

מיתוג יכול לכלול שורה ארוכה של תוצרים לרבות חבילות מוצר, אתר אינטרנט, כרטיסי ביקור, מיתוג חלל העסק, חומרי פרסום ועוד. כדי לייצר מיתוג יעיל, החברות שעוסקות בכך לומדות את העסק, את הערכים הייחודיים שלו ואת המאפיינים הבולטים ביותר שלו. לאחר מכן נדרשת מידה רבה של יצירתיות וגם היכרות עם קהל היעד על מנת לגבש אסטרטגיה שתצליח להשיג את המטרות העסקיות בצורה הטובה ביותר.

התהליך הזה מטבע הדברים עשוי לקחת זמן רב, אולם כיום יש דרך די מקורית לקצר אותו, בין היתר באמצעות הדמיות תלת מימד שמאפשרות לראות עוד בשלב התכנונים את התוצרים הסופיים שהופכים חזון מופשט למציאות. ההדמיות מסייעות מאוד לבעל העסק להבין אם הוא מתחבר לתוצרים או לחילופין להבין איך לשפר.

"ככה הלקוח שלנו לא צריך לדמיין שום דבר – כי הוא כבר מקבל את התחושה שאנחנו רוצים לשדר ללקוחות שלו בכל הרמות", מדגיש גיא. "אנחנו יכולים להראות לו איך יראה העסק עם המיתוג החדש, להציג מוצרי עיצוב כמו כרטיסי ביקור ופליירים, לייצר קטלוג מוצרים ואפילו לדמות דוכנים שלמים שיופיעו בתערוכות ובכנסים".

לדברי גיא, היכולת לעצב הדמיות ריאליסטיות ומורכבות בתלת מימד שינתה לחלוטין את האופן שבו הוא עובד: "כיום יש לי את היכולת ליצור מאפס את העולם שאני מדמיין. יש לי חופש מוחלט לעצב את מה שאני רואה בעיני רוחי – כמו צייר שעובד על קנבס לבן. כשלומדים לעבוד בתלת מימד – אין שום דבר שמגביל או מפריע".

הדמייה תלת מימדית של חלל בית העסק A to Zen Therapyצילום: עיצוב: גיא עמיר

זול יותר מצילום מקצועי

הפוטנציאל הטמון בעיצוב בתלת ממד והדברים שאפשר לעשות איתו כמעט בלתי מוגבלים. לצד פעילויות המיתוג לעסקים, הסטודיו גם מבצע הדפסת עבודות אומנות בתלת מימד וכן מייצר חולצות עם עיצובים תלת מימדיים.

לאורך הדרך החברה עיצבה בין היתר קליניקה לטיפול אלטרנטיבי בשם A to Zen Therapy למטפל דניאל עמר שהוא בין היתר גם אמן. "אני זוכר שצילמנו עבודות אומנות שהוא צייר, סרקנו אותן ויצרנו מהן את השפה העיצובית לעסק. את המיתוג הצגנו עוד בשלב התכנונים בעזרת הדמיות תלת מימד. זה די מדהים שאפשר להפוך ציורים של אדם לחלק משמעותי ובולט ממיתוג העסק שלו".

בהזדמנות אחרת גיא וצוות המשרד ליוו מעצבת תכשיטים שמשלבת בעבודתה אותיות עבריות קדומות. "בעזרת תוכנת ההדמייה הצגנו את התכשיטים בקטלוג ייעודי עם שפה אחידה ובנינו קונספט ייחודי לאריזות התכשיטים", הוא נזכר. "בנוסף, יצרנו לה פונט ייחודי בעברית ובאנגלית שמבוסס על האותיות הקדומות והיווה את הבסיס לשפה העיצובית בעסק".

לאורך הדרך הבין גיא כי כאשר הלקוחות רואים את המיתוג באופן מוחשי עוד בשלב התכנונים, קל להם יותר להבין אותו להתחבר אליו, מה שגם משפר את הסיכוי שהם יהיו מרוצים מהתוצאה בפועל. בנוסף, אם רוצים לבצע צילום מקצועי של מוצרים, השימוש בטכנולוגית תלת מימד יהיה באופן מפתיע זול יותר מצילום מקצועי בסטודיו במקרים רבים.

"הסיבה לכך היא שכדי לעצב בתלת מימד כל מה שצריך זה מעצב שמכיר את העבודה הזאת. אנחנו לא צריכים סטודיו, תאורה או צוות צילום מקצועי", מדגיש גיא. "בתוצרים האלו ניתן להשתמש גם להצגה באתר או בחומרים הפרסומיים ובכך לחסוך בעלויות השיווק".

Yeti Group – הדמיות תלת מימד

טלפון: 050-9330509

לאתר של Yeti Group >>>

למייל של Yeti Group >>>

דוגמאות להדמיות תלת מימד >>>

דוגמאות לאומנות דיגיטלית >>>

-----------------------------

סטודיו אנימייד - מספרים סיפור משכנע

"על מנת להבין מהו סרטון הדמיה תלת מימדי ומה הכוח שלו, מספיק לצפות בכמה שניות בודדות מסרטון שכזה", כך בוחר ברוך גוטמן, מייסד ״סטודיו אנימייד״ להתחיל את הראיון. את אנימייד הקים גוטמן בשנת 2010 כסטודיו לאנימציה דו מימדית. רק שנים לאחר מכן, בשנת 2014, לאחר שראה איך תחום ההדמיה מתפתח ומשתכלל ללא הרף, עשה צעד והוסיף לסטודיו יכולות חדשות בתחום ההדמיה התלת מימדית. במהרה ברוך הבין את הערך האמיתי, וכיום תחום סרטוני הדמיה בתלת מימד מהווה את מירב העבודה בסטודיו.

כדי להפיק סרטונים משולבי הדמיות תלת מימד צריך לדעת לשלב שתי יכולות מעולמות תוכן שונים לגמרי - יכולת טכנית גבוהה של הבנת שרטוטים ותהליכים מכניים מורכבים, ויכולת אמנותית, קולנועית ושיווקית - היכולת לספר סיפור משכנע. גוטמן, הבעלים של אנימייד, מרגיש שהוא לא התגלגל לזה במקרה. הוא אמנם בחר בלימודי קולנוע, אך היכולות הטכניות ליוו אותו מאז שהוא זוכר את עצמו. הוא לא מפחד מתחומים טכניים מורכבים, ואם תשבו לידו כשהוא עובד על המחשב, קל יהיה לזהות יכולות אוטודידקטיות ומהירות קליטה וביצוע מרשימים.

אנימייד מתמחה בהפקת סרטוני אנימציה. סרטוני אנימציה יכולים להיות סרטוני הדמיות תלת מימד, סרטוני מוצר, סרטוני הדרכה וסרטוני תדמית. כל מוצר כזה משרת מטרה שונה ובאנימייד מבינים זאת. גוטמן מסביר: "אנימציה ככלי היא אין סופית, אך מאחורי כל סרטון אנימציה טוב, צריך סיפור ואת היכולת להנגיש אותו לקהל. אבל זאת רק ההתחלה. ברגע שסוגרים עסקה מתחיל דיאלוג פורה שבו אנו לומדים את הלקוחות שלנו, מבינים את אופי הסרטון שהם מחפשים ליצור, יושבים על השרטוטים ומבינים לעומק את מהות המוצר ומה השימוש בו. אנו מדברים עם הלקוחות על התדמית שהם רוצים להציג ולבסוף מגבשים קונספט, כותבים תסריט וניגשים לעבודה על הסרטון. זה תמיד מתבצע תוך כדי מחשבה על כיצד סרטון הדמיית תלת מימד ישרת אותם ואת המטרות שלהם בצורה הטובה ביותר".

הדמיות תלת מימד לעסקים - סטודיו אנימיידקרדיט: Animade Studio

סרטון אנימציה משולב הדמיות תלת מימד הוא כלי חשוב ביותר בעידן המודרני, ואנימייד שמחים להיות במקום שהם נמצאים בו היום. בעיניהם, היכולת לקחת מוצר שכרגע קיים רק על הדף ולהציג אותו באופן כזה שלא ניתן להבדיל בינו לבין מוצר אמיתי, היא לא פחות ממדהימה. גוטמן מספר: ״היכולת לפרק את המוצר תוך כדי הסרט ולהציג גם את פרטיו הקטנים ביותר, מייצרת חוויה עבור הצופה שהלקוח לא יכול להשיג בשום דרך אחרת. שלא לדבר על החיסכון האפשרי בצוות צילום גדול, ציוד מתקדם והפסקת ימי עבודה במשרד של הלקוח".

סרטוני הדמייה בתלת מימד מאוד נפוצים בתחום של גיוס הון. זהו אחד האמצעים הנכונים ביותר להשיג מימון, למצוא משקיעים למוצרים חדשים או לבדוק את השוק לפני התחלת פס ייצור. ״הסרטון מאפשר למשקיעים לראות את המוצר על כל צדדיו ומעלותיו מבלי הצורך לראות מוצר אמיתי שבאמת קיים", מסביר גוטמן. "אחרי כל העבודה שנעשית, הלקוח מקבל סרטון אשר מציג את המוצר שלו בצורה הטובה ביותר ומאפשר לחלוק אותו עם הצד השני של העולם בלחיצת כפתור".

גוטמן מבין את הערך החשוב של שילוב הדמיות תלת מימד יחד עם סטודיו לאנימציה. ״אנחנו מקבלים הרבה פידבקים טובים לסרטונים שלנו, וחברות שעבדו איתנו חוזרות אלינו עם מוצרים חדשים. אנחנו רואים כל הזמן שהערך של הדמיות תלת מימד מבחינה שיווקית רק עולה. כמעט לכל עסק או סטארטאפ יצרני שמכבד את עצמו יש סרטוני מוצר. אפילו הקמעונאים נכנסו למשחק. הרי היום כולנו רוכשים הרבה באינטרנט, והדרך הטובה ביותר לחוש את המוצר באופן וירטואלי ולאמוד את איכותו היא באמצעות הדמיית תלת מימד. במקרה כזה הלקוח ממש קונה את המוצר דרך הסרטון".

סטודיו אנימייד

לאתר של סטודיו אנימייד >>>