זכויות עובדים בזמן קורונה: עורכת הדין ענבל תמם עושה לנו סדר

כללי העבודה המסדירים את זכויותיהם של עובדים ומעסיקים בשגרה, משתנים כעת כמעט באותה מהירות בה מתפשט וירוס הקורונה. עורכת הדין ענבל תמם המתמחה בדיני עבודה, עונה על כל השאלות הלא פתורות

דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכת דין ענבל תמם
עורכת דין ענבל תמםצילום: Jirapong Manustrong - Shutterstock
דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

"עם אלפי עובדים שהוצאו לחל"ת ועסקים שנסגרו או שהצטמצמו משמעותית לתקופה לא ידועה, חוקי העבודה אף הם משתנים כך שעובדים ומעסיקים רבים מבולבלים ולא יודעים בדיוק על פי אילו חוקים לפעול", אומרת עו"ד ענבל תמם, שמתמחה בדיני עבודה.

עם אילו אתגריים עיקריים מתמודדים מעסיקים בתקופה הזו?

"מעסיקים בתקופת הקורונה מתמודדים עם כמה אתגרים: ראשית, חוסר הוודאות באשר למה שיקרה ביום שאחרי התקופה. אם יהיה להם עסק לחזור אליו, כיצד הם יצליחו להחזיר את ההוצאות השוטפות כאשר העסק סגור או מצטמצם באופן משמעותי ואין כמעט הכנסות. רבים מבעלי העסקים 'נלחמים בשיניים' כדי לשרוד במהלך השגרה ותקופת הקורונה מערימה עוד ועוד קשיים. בנוסף, מרבית העובדים מבלים את רוב היום בעבודה וכך נוצרת מערכת יחסים קרובה, כמעט משפחתית, בין העובדים למעסיק. במצב דברים זה, שלמעסיק אין ברירה ועליו לפטר עובדים או להוציאם לחל"ת, נפגעים העובדים ופגיעה כזו משמעותה פגיעה בפרנסתם ובבני משפחותיהם.

עורכת הדין ענבל תמםצילום: עצמי

"ברובד האחרון, יכול להיווצר מצב בו עובדים שיצאו לחל"ת לא יחזרו לעבוד לאחר תום התקופה, ובמצב דברים כזה, יצטרך המעסיק לערוך לכל אחד מהם גמר חשבון ולשלם לו פיצויי פיטורים, פדיון חופשה, הבראה ועוד - הוצאה משמעותית שיכולה להכביד על העסק שכאמור לא עבד תקופה ארוכה ונאלץ כעת לשאת בתשלומים שלא בטוח שיהיה לו לשלם".

אילו סוגיות בתחום דיני העבודה מצריכות התייחסות מיוחדת?

"במקרה של עובדת בהריון לדוגמה, שעובדת למעלה מ- 6 חודשים והמעסיק מוציא אותה לחל"ת ללא הסכמה, הרי שמדובר בפיטורין שלא כדין. במקרה כזה, על המעסיק לבקש היתר לפיטורין מהממונה על חוק עבודת נשים בטרם הוא מוציא אותה לחל"ת ללא הסכמה. סביר להניח כי בתקופה זו, בגלל המצב, המעסיקים יקבלו היתר בקלות יתרה. לא כמו בתקופה רגילה שאז המעסיק נדרש להוכיח שאין קשר בין הפיטורין להריון.

"הנחיות הממשלה לגבי צמצום נוכחות עובדים במקומות עבודה, סגירת עסקים שאינם חיוניים והוצאת עובדים לחל"ת, מייצרות שינוי בדיני העבודה ומעסיקים ברובם לא מודעים לאפשרויות שעומדות בפניהם בתקופה זו. המצבים הללו עדיין לא הגיעו לפתחם של בתי המשפט, אך אנו כעורכי דין לדיני עבודה מקבלים לקוחות ומספקים להם מידע והכוונה על פי החוק במקרים הרלוונטיים ועל פי ניסיון קודם".

מה לגבי העובדים, כיצד המציאות הזו משפיעה עליהם?

"עובדים אשר הוצאו לחל"ת ללא הסכמה, מקבלים דמי אבטלה מביטוח לאומי. כמובן, שדמי האבטלה נמוכים מהשכר שקיבלו והם גם לא מקבלים את כל הזכויות כגון: צבירה לפנסיה, ביטוח מנהלים וכד'. אם הם לא עבדו במשך 6 חודשים רצוף בטרם הוצאו לחל"ת הם לא זכאים אפילו לדמי אבטלה ואז הם נותרים ללא הכנסה כלל. בנוסף, סביר שהם יהיו האחרונים ברשימה לחזור לעבודה כשהעסק ישוב לפעול. חשוב, דווקא בתקופה זו, להיוועץ עם עורך דין מומחה לדיני עבודה ולהיות ערים לכל הזכויות המגיעות להם על פי חוק".

משרד עורכי דין ענבל תמם בתל אביב עוסק בדיני עבודה, מקרקעין וליטיגציה אזרחית. עו"ד ענבל תמם, בוגרת תואר ראשון LL.B בהצטיינות יתרה במשפטים ובנוסף בעלת תואר ראשון במדעי החברה, קרימינולוגיה ואכיפת החוק ותואר שני LL.M במשפט אזרחי מסחרי, באוניברסיטה העברית. משרדה מספק שירותי עריכת דין מקצועיים המבוססים על ניסיון וותק נצבר והוא בעל מוניטין רב. עו"ד ענבל תמם מייצגת מעסיקים ועובדים בתחום דיני העבודה מזה שנים ומעניקה ייעוץ וליווי משפטי איכותי ללא פשרות, להשגת מלוא התוצאות הרצויות עבור לקוחותיה.

משרד עורכי דין ענבל תמם

כתובת המשרד: ברקוביץ 4, תל אביב

טלפון: 03-6935393, 050-2551800

לאתר של משרד עורכי הדין ענבל תמם >>>

למייל של משרד עורכי הדין ענבל תמם >>>