"כולם רוצים להגיע לפסגה, אבל הדבר האמיתי נמצא בטיפוס עצמו"

רונית קופר היא אם חד הורית לשני ילדים, אבל היא לא נותנת לעובדות הללו לנהל אותה, או להפחית מעוצמת חלומותיה וקצב השגתם. לפחות על אחד מהם היא סימנה וי: ניהול התוכנית כוח נשי בתעסוקה וסיוע לנשים חד הוריות ברחבי הארץ לגלות את התשוקה האמיתית שלהן למצוא תעסוקה הולמת

ליעונה מנקלי, בשיתוף רונית קופר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו התוכנית "כוח נשי בתעסוקה"
לוגו התוכנית "כוח נשי בתעסוקה" צילום: רמה יאזמה שפי
ליעונה מנקלי, בשיתוף רונית קופר
תוכן שיווקי

רונית קופר, יועצת ארגונית ומאמנת לפיתוח קריירה ולהתנהלות באי ודאות, היא אשת קריירה בכל רמ"ח איבריה: בוגרת תואר שני בייעוץ ארגוני, תואר ראשון בניהול משאבי אנוש ובעלת תעודת מאמנת אישית, מנחת קבוצות ומדריכת הורים מאוניברסיטת חיפה. בעבר כיהנה בתפקידים בכירים בתעשייה כמנהלת משאבי אנוש ופיתוח ארגוני בחברות הגדולות במשק, ביניהן אלביט, רפא''ל, קסלמן וקסלמן, שירות התעסוקה וגו'ינט ישראל-תבת – קריירה שנקודת המפנה שלה נרשמה לפני כשלוש וחצי שנים. אז איבדה קופר את בעלה, שנפטר מסרטן, תוך שהיא מחזיקה במשרה נחשקת של מנהלת מערך משאבי אנוש בבית חולים מטעם משרד הבריאות.

"ברגע אחד הפכתי לאלמנה ולאם יחידנית וחשבתי לעצמי איך אני ממשיכה מצד אחד לעשות קריירה, אחרי סדרת תפקידים בכירים במשק, ומצד שני נשארת אמא כמו שאני רוצה להיות", היא מספרת. "אמנם בשנת האבל הראשונה עדיין עבדתי במשרד הבריאות, אבל יותר ויותר התחדדה אצלי ההבנה שחיים רק פעם אחת. האובדן ורשימת החלומות איפשרו לי להסתכל אחרת על המציאות".

רונית קופר צילום: רמה יאזמה שפי

בעקבות זאת החליטה קופר להפוך לעצמאית, ובשלוש השנים האחרונות היא מלווה אנשים פרטיים וארגונים, מכשירה יועצי קריירה, מפתחת סדנאות ומרצה בארגונים בכל נושא הקשור לפיתוח קריירה והתנהלות באי ודאות ארגונית. בין שלל עיסוקיה יצרה קופר עבור נשים חד הוריות תוכנית, מתוך המסע האישי שלה שכלל שיקום אישי, לאחר האובדן.

לא לוותר על חלומות
"בעלי נפטר תוך שנה מגילוי המחלה", היא מספרת. "ובתקופה הקצרה הזו הספקנו להכין ביחד רשימה של כל החלומות שהוא היה רוצה להגשים. מתוך 100 הספקנו להגשים סך מרשים של 92 חלומות". קופר מספרת כי רשימת החלומות היא רעיון שלא התפוגג לאחר לכתו, אלא קיבל משנה תוקף לא רק בזמני משבר. "בין החלומות ברשימה שלי היה להיות אמא ולהעניק משהו משמעותי לעולם", היא מדגישה. את התוכנית, בשם "כוח נשי בתעסוקה", היא יזמה ופיתחה עבור מרכז הזדמנות בתעסוקה נתניה, השייך לעיריית נתניה ולמשרד הכלכלה והתעשייה, זרוע העבודה. התוכנית הייחודית משמשת לאימון נשים חד הוריות בתחום התעסוקה ומסייעת להן לצמוח מתוך המשבר בעזרת מגוון שיטות, כלים, תהליכים ופרקטיקות, לשילובן המיטבי בעולם העבודה.

"זוהי בעצם תוכנית למימוש אישי ותעסוקתי שמיועדת לנשים פרודות, אמהות יחידניות, גרושות, חד הוריות, שבוחרות לרצות יותר לממש את עצמן, למצוא כיוון תעסוקתי ולפתח קריירה, מבלי לוותר על הצרכים שלהן ולעסוק רק בעבודה ממקום הישרדותי", היא מסבירה. "קיבלתי החלטה לגרום לנשים האלה לעשות מסע דומה לשלי, לא לוותר על קריירה ולדאוג לעצמן לתעסוקה הולמת, ומצד שני לקחת בחשבון את הסטטוס ואת האתגרים שלו, כמו עול פרנסת המשפחה וגידול יחידני של הילדים".

מה בעצם כוללת התוכנית?
"יש לתוכנית שלושה פרמטרים מרכזיים: הראשון, תעסוקה והשתלבות במעגל העבודה, השני, מיצוי זכויות והתנהלות כלכלית, ואילו השלישי נוגע לממשק של הורות יחידנית וקריירה. התוכנית, שפועלת מזה כשנתיים במרכזי הזדמנות בתעסוקה של עיריית אשדוד ונתניה, סייעה עד כה ליותר מ-100 נשים בארץ להשתלב במעגל העבודה. החזון שלי הוא שכל אישה חד הורית תעבור את התוכנית, תוכל לנהל קריירה ולא לוותר על עצמה על אף הסטטוס".

קהילת נשים למען נשים
התוכנית שייסדה קופר - בשיתוף מרכז הזדמנות בנתניה, לא "סתם" מסייעת לנשים להשתלב במעגל העבודה, או לצאת ללימודים יחד מטעם המדינה", היא אומרת. מעבר לפגישות שבועיות מתוכננות, התוכנית של קופר יצרה גם קהילת נשים עם הרבה חברויות ויוזמות שיתופיות. "יש לנו קבוצת ווצטאפ רחבה ויש הרבה יוזמות, כמו נשים שהכירו בתוכנית ופתחו עסק משותף או יצאו ללימודים ביחד", היא אומרת.

ועם זאת, קופר מציינת בעצב כי עדיין, בשנת 2022, המצב אינו מזהיר עבור נשים. "בשוק העבודה לצערי יש אפליה מגדרית קשה. רק 19 אחוז מהמנהלים במשק הן נשים, פערי השכר עומדים על 30 אחוזים, ויש עוד הרבה נתונים לא מעודדים שאספתי", היא אומרת. "מאוד קשה לנשים, במיוחד לנשים חד הוריות, למצוא משרות לא זוטרות שאפשר להתפרנס בהן בכבוד".

את רואה אופטימיות באופק?
"אני יכולה לומר לך שבעקבות הקורונה, אותו משבר שהוביל לקשיים עצומים אצל עצמאים ופגע בנשים ובצעירים בעיקר, חל שינוי לטובה שפתח הרבה מאוד אופציות לתעסוקת נשים. אם לפני כן היו מעט מאוד משרות-אם נחשקות, וגם מה שהיה השאיר את הנשים ב'לבל' נמוך ועם שכר נמוך, משבר הקורונה טרף את הקלפים במובן של התפתחות עבודה במתכונת היברידית. המון חברות הגמישו עצמן ואפשרו עבודה מהבית, שירות ומכירה מרחוק, וגם בהיי-טק מאפשרים לעבוד מהבית. כמעט בכל מקום. זה פתח בפני נשים הרבה הזדמנויות שלא היו קיימות".

את חושבת שלנשים יש יתרון על פני גברים מבחינה תעסוקתית?
"כאם חד הורית אני מייצגת את הקול הזה שמראה עד כמה אנחנו יעילות כפליים. אני חושבת שאנחנו עובדות סופר-יעילות, עם יכולות ניהול זמן, סדר וארגון, יכולת בינאישית, ושלל מיומנויות שמתבטאות, בין השאר, ביכולת לעמוד ביעדים במקום עבודה. יש לנו הרבה מוטיבציה, בגלל כובד האחריות והצורך בניהול הבית, וערך מוסף של גמישות מחשבתית ויכולת הסתגלות לשינויים ולכל מיני מצבים. אנחנו יודעות לעשות התאמות ולראות בצורה אסטרטגית רחבה את צרכי הארגון".

תפיסת עולם
"המוטו של העסק שלי, נמצא עמוק בתוך ה'אני מאמין שלי', והוא: 'כולם רוצים להגיע לפסגה, אבל הדבר האמיתי קורה בטיפוס עצמו'. בעיניי הדרך חשובה לא פחות מהיעד. אחרי מה שעברתי, אני מבינה שסוף הדרך הוא ממש לא מטרת העל. גם על תהליך חיפוש העבודה, מייגע ככל שיהיה, צריך לדעת להסתכל כעל יכולת לתקופה של הגשמת חלומות".

לפרטים נוספים>>

בשיתוף רונית קופר