בחיבור שבין המינימלי לפונקציונלי

ALUG מותג מערכות האלומיניום ממשיך לעדכן את היצע מוצריו עם מגוון מערכות אלומיניום העונות לכל דרישה עיצובית ומותאמות למפתחים גדולים, חלונות, דלתות וכל דרישה הקשורה למעטפת המבנה. עידן בקשי בעלים משותף בחברה, מספר על השילוב בין המענה העיצובי, הבידוד התרמי והתאמת המוצרים לתנאי מזג אוויר קיצוניים ולתקני בנייה ירוקה

לימור קלר, בשיתוף ALUG
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
SLIM, מערכת הזזה מינימליסטית למפתחים גדולים. עיצוב שיר שטייגמן. צילום: קרין רבנה
SLIM, מערכת הזזה מינימליסטית למפתחים גדולים. עיצוב שיר שטייגמן. צילום: קרין רבנה
לימור קלר, בשיתוף ALUG
תוכן שיווקי

בעשור האחרון הולכת וגוברת המגמה בעולם העיצוב והאדריכלות, שבה חלונות מחליפים את קירות הבית. כמה שיותר נוף, כמה שיותר ויטרינות ענקיות – וכמה שפחות קירות. מגמה זו הביאה את ענף האלומיניום לשיאו בפיתוח מערכות אלומיניום מינימליסטיות העונות על הדרישה העיצובית, לצד התמודדות עם אילוצי רוחות וגשמים, בידוד תרמי ואקוסטי והתאמה לתקני בנייה ירוקה. לא רק בבתים פרטיים, אלא גם בבנייה רוויה ניתן לראות את המגמה הזו, כשבפנטהאוזים מיושמות מערכות אלומיניום מינימליסטיות ובבנייני בוטיק מיושמות מערכות פרימיום. הסטנדרט הקבלני עולה מדרגה ואיתו הדרישה לחלונות מעוצבים, מינימליסטיים והסינרגיה בין החוץ לפנים.

כשגמישות היא שם המשחק
המותג ALUG הינו בית מערכות אלומיניום מקבוצת גולד הוותיקה והידועה. בעשור האחרון פיתח המותג למעלה מ-25 מערכות אלומיניום שונות, העונות לכל צורך עיצובי ולכל דרישה הקשורה למעטפת הבניין - ממערכות SLIM המותאמות למפתחים גדולים ועד חלונות ודלתות בסגנון בלגי, מערכות הזזה, פתיחת ציר, דלתות וחלונות, מערכת הרם-הזז לפתיחה קלה של ויטרינות ענק ועוד. כל מערכות האלומיניום של ALUG נושאות תו תקן ישראלי ו-10 שנות אחריות.

ALUG, שמפתחת ומשווקת את מערכות האלומיניום, הינה חלק מקבוצת גולד, שעימה נמנים גם המותגים אלום גולד, פניציה זכוכית, כלבו-אלומיניום ואור-אלום. היא פועלת זה 50 שנה ונמצאת בבעלות משפחת בקשי. הקבוצה מעסיקה כ-130 עובדים, וממרכזיה הלוגיסטיים, הפרוסים על פני 30 אלף מ"ר, מגיעים מוצריה לכל רחבי הארץ לפרויקטים של בנייה פרטית או רוויה, לפרויקטים ציבורים או מסחריים ולמגדלי משרדים בהם הפכו קירות המסך לסטנדרט של ממש. ברזומה שלה חברות קבלניות ידועות מאוד, כמו תדהר, דניה סיבוס, אלקטרה ועוד רבים וטובים.

מגדלי בית לסין. צילום: מתן ברנס

"הנחת העבודה הבסיסית שלנו היא שאין מענה שלא נוכל לתת ללקוחות שלנו", אומר עידן בקשי, בעלים משותף בחברה. "גמישות היא שם המשחק. למרות שמדובר בחברה גדולה, היא גם יודעת לתת פתרונות מותאמים אישית לצורכי הפרויקט ולפתח מערכות עבור פרויקטים ספציפיים. גם האספקה מהירה מאוד יחסית לשאר השחקנים בשוק. המרכזים הלוגיסטיים שלנו פרוסים מהמרכז ועד הצפון הרחוק והמלאי הגדול מאפשר אספקה מהירה".

אילו מערכות השיקה החברה לאחרונה?
"השקנו מספר מערכות שהפכו למבוקשות מאוד בשלל פרויקטים: ALUG SLIM הינה המערכת המבוקשת ביותר בפרויקטים פרימיום של בנייה רוויה. זוהי מערכת הזזה מינימליסטית למפתחים גדולים, המאופיינת בעיצוב נקי המתאימה לתנאי מזג אוויר קיצוניים ולעומסי משקל כבדים. היא ניתנת ליישום בגובה כנף של עד 3,000 מ"מ ובמשקל של עד 240 ק"ג לכנף. ALUG SKINNY עונה על הטרנד העיצובי בעולם הפתחים - חלונות בפרופיל דקיק עם פרופיל נוסף בהדבקה, שנועד לייצר חלוקת ריבועים גמישה לכל תצורה וצורך עיצובי. המערכת ניתנת ליישום בגובה כנף של עד 2,800 מ"מ ובמשקל של עד 165 ק"ג לכנף".

ומה לגבי הלובאים החדשים שרואים היום במגדלי המגורים?
"הלובי שהיה בעבר אפרורי ומשעמם, תופס מקום של כבוד כמבואת כניסה מרשימה שמעניקה חוויה עיצובית לא שגרתית. הלובאים מאופיינים בתקרות גבוהות מתהדרים בקירות מסך ייחודיים. לאחרונה השקנו את ALUG TITAN - דלת סטרוקטורלית המיועדת ללובאים ולמגדלי עסקים ומשרדים. זוהי דלת ציר מרשימה במיוחד במידה לא סטנדרטית - רוחב עד 1,500 מ"מ וגובה עד 3,000 מ"מ – והיא מאפשרת מישור חיצוני אחיד של זכוכית בשילוב עם קיר מסך".

מגדלי הצעירים. צילום: שרון צרפתי

מענה לכל דרישה
מעבר לגמישות, למלאים ולאספקה המהירה כאמור, ההחלטות ב-ALUG מתקבלות מהר ומתבצעות מהר. "מכיוון שאנחנו עסק משפחתי, אין בירוקרטיה או היררכיה ארגונית שמסרבלת את שרשרת קבלת ההחלטות. לעיתים החלטות מתקבלות סביב שולחן האוכל ויורדות לביצוע בזמן קצר מאוד. אנחנו נוקטים במדיניות של דלת פתוחה עבור העובדים שלנו וכל נושא עולה במיידי לדיון והחלטה", מסביר בקשי.

עם אילו אתגרים התמודדתם בפרויקטים מרכזיים שלכם?
"יש לא מעט כאלה. בפרויקט מגדלי הצעירים למשל, נדרשנו, ביחד עם מ.ש. אלומיניום, לפתח מערכת מיוחדת שנועדה להצללה. המערכת פועלת על ידי הזזה וניתן לווסת את כמות האור ואת מיקומו. הפתרון שלנו היה מערכת העשויה לוחות אלומיניום בסגנון רפפה הנעות על גבי מסילות. המערכת נתנה גם נופך עיצובי ייחודי לפרויקט. פרויקט אחר הוא מגדל אשדר בבת ים מקבוצת אשטרום. מדובר במגדל בן 34 קומות המתנשא לגובה של 130 מ"ר בקו ראשון לים. נדרשנו לפתח מערכת אלומיניום שתעמוד ברוחות ובלחצי האוויר המאפיינים פרויקט במיקום כזה. פיתחנו עבור הפרויקט את מערכת HORIZON – מערכת הרם-הזז עם שולבים מחוזקים (פרופילים המחברים שתי כנפיים), שעונה על אתגרי מזג האוויר הקשים שמציב פרויקט מסוג כזה".

מה תוכניות החברה לשנים הבאות?
"אנחנו ממשיכים בתנופת הפיתוח של מערכות ייחודיות. בקרוב נשיק מערכת מינימל המיועדת לוויטרינות ענק ומאופיינת בפרופיל דקיק בהתאם לטרנד העיצובי של כמה שיותר נוף פתוח וכמה שפחות קירות. לאחרונה נכנס לתוקפו בישראל התקן הישראלי לבנייה ירוקה שמעגן בין היתר ניצול מרבי של אור טבעי ושל חום השמש, בידוד תרמי של מעטפת הבניין, שימוש מופחת באנרגיה לצורך חימום/קירור ועמידות לאורך שנים. אנו מציעים ללקוחותינו פתרונות של מערכות אלומיניום עם נתק תרמי העונות לדרישות התקן הירוק ועומדות בחזית החדשנות והקיימות".

מגדל אשדר בת ים. צילום: מתן ברנס

בשיתוף ALUG