בהייטק מעדיפים לפתור סכסוכים בגישור

עו"ד שני לוי רוזנבלום משלבת בין הרקע המקצועי שלה בהייטק לעיסוקה כמגשרת, למתן פתרונות מיטביים בהליכי גישור בענף זה

רונית מורגנשטרן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני לוי רוזנבלום
עו"ד שני לוי רוזנבלוםצילום: אוהד דיין
רונית מורגנשטרן
תוכן שיווקי

היתרון הגדול של עורכת הדין שני לוי רוזנבלום כמגשרת בעולם ההייטק, הוא שהיא מגיעה ממנו – במשך 12 שנה עבדה עו"ד לוי רוזנבלום כיועצת משפטית בחברות הייטק מובילות בישראל – היא שולטת במונחים ובתכנים בענף זה, מכירה את התפקידים בתחום, את תהליכי העבודה בו, ואפילו את השפה האופיינית, המשלבת אנגלית ועברית.

לוי רוזנבלום קיבלה את התארים האקדמיים שלה במשפטים ובמנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשנת 2001; כיום היא מתעתדת לגשת ללימודי תואר שני ביישוב וניהול סכסוכים באוניברסיטת תל אביב. לוי רוזנבלום התמחתה כעו"ד מסחרי; היא מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בקורסי גישור עד הסמכת פרקטיקום בבתי המשפט כמגשרת מוסמכת מטעם בתי המשפט בגישור בסיסי, זוגי, גירושין בשיתוף פעולה ופרקטיקום בבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב.

"לאחר 12 שנים בהייטק, הרגשתי צורך לעבוד גם עם הלב ולא רק עם הראש, ועשיתי הסבה לגישור בין אנשים – בעיקר גישור בגירושין, וגם צוואות, הורות משותפת, ממון, עריכת הסכמי זוגיות לחיים משותפים ועוד", היא מספרת.

החזרה להייטק כמגשרת

אלא שהתשוקה לעיסוק בתחום ההייטק לא נעלמה, ועו"ד לוי רוזנבלום החליטה לחזור אליו – הפעם כמגשרת, לצד עיסוקה בגישור בין אנשים בתחום האישי.

לוי רוזנבלום: "ענף ההייטק הוא תחום מאוד יצירתי ולכן גם מאוד יצרי ותחרותי, וגם מעורב בו כסף רב. סטארט אפים קמים עם המון אופטימיות, אבל לא פעם השותפים מסתכסכים ואף נפרדים, ואז נשאלת השאלה למי מגיעות זכויות היוצרים על המוצר/התוכנה, על הקוד, איך מתחלקים בכסף, במוניטין, ומה אם יש אופציות ומניות? אני מגיעה מהעולם הזה ומכירה אותו היטב. המאבקים שם יכולים להיות מאוד יצריים ולא פעם הם מגיעים לבתי משפט; המאבקים הם גם בין חברות שונות; בענף זה, שבו מתגלגל כסף רב ורעיונות לפיתוח מוצרים, חוששים ממאבק בבית משפט שבו נחשפים סודות של החברה. זו הסיבה המרכזית לכך שהעוסקים בענף זה מעדיפים לפתור את הסכסוכים בגישור, שהוא הליך חסוי ללא חשש לגילוי מידע או פגיעה במוניטין של החברה".

יתרון הנשיות

לדבריה, גם עצם היותה אישה מגשרת בתחום ההייטק הוא יתרון. "מדובר בענף גברי במהותו; אני רואה כמעט בכל המקרים בהם אני מגשרת, יזמים גברים. כשאני כאישה משמשת כמגשרת, אוטומטית הטונים יורדים, כמו גם ההתבצרות בעמדות; הם יותר קשובים לפתרונות ממוח אחר, ואני יוצרת את האיזונים שלא היו קיימים שם מלכתחילה. כשהם רואים שאני גם מבינה לעומק את עולמם המקצועי, האמון שהם נותנים בי עולה מייד", היא מסכמת.

טלפון: 054-8300664
072-2706220

בשיתוף שני לוי רוזנבלום