"אין תורים ואין קופות, הסיוט הפך לחוויה"

Cust2Mate מביאה חוויית רכישה חדשנית לקמעונאים, בזכות עגלות חכמות שמונעות את צוואר הבקבוק שבקופות. "הפוטנציאל הוא אדיר — מהרחבת שעות פעילות הסופר עד לדאטה מדויק בחוויית הלקוח המזוהה", אומר יוסף בן צור, מייסד ומנכ"ל חברת A2Z

נועה בגון, בשיתוף Cust2Mate
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
001448
נועה בגון, בשיתוף Cust2Mate
תוכן שיווקי

"יש לי ארבע בנות ואני מת על קניות. אני אוהב להסתובב בחנויות, וללכת לסופר זאת חוויה והכל כיף ומהנה עבורי - עד שמגיעים לקופה", מספר יוסף בן צור, מייסד Cust2Mate, עגלות חכמות לסופרים. "לפרוק את כל מה שקניתי ולארוז מחדש, כשמישהו ממתין מאחוריי וככל שהתור מתארך הלחץ עולה. הסופרמרקטים של היום הם מקום מעוצב ונקי שנעים להסתובב בו עם תודעת שירות גבוהה והבנה של חוויה צרכנית. אבל בסוף הקופה נראית אותו דבר אצל כולם וזה חלק שלא השתנה כבר שנים רבות".

כך, החליט בן צור, יזם סדרתי ותעשיין, להביא את השינוי לתחום. בן צור הוא המייסד והמנכ"ל של חברת A2Z הנסחרת בנסדא"ק ובבורסה הקנדית, הבעלים של מספר פטנטים ובעל רקורד מוכח. A2Z מחזיקה במספר פעילויות: קבוצת פרויקטים ומתן שירותים שהקים בן צור ב-1985 ומספקת שירותים כמעט לכל זרועות התעשייה הביטחונית לצד חברות אזרחיות, חברת המתכת ישראמט וכאמור - Cust2Mate. אחד היתרונות של Cust2Mate בשוק שלה היא הסינרגיה שתתקיים בתוך חברת האם כך שאת היכולות בתחום השירותים הטכניים והטכנולוגיים היא תספק לחברת הבת החדשה. חלק מהחלקים המכניים של העגלות ייוצרו בישראמט, שנרכשה לאחרונה.

רק קמונעאי מבין קמונעאות

הבעיה היא שקמעונאות (retail) כשלעצמה היא עסק מסובך, מטריצה עם אינספור פרמטרים. לחבר בינה לבין האינטרסים של הצרכן ולאינטרסים הכלכליים של הקמעונאי זה עניין מאוד לא פשוט. אנחנו, הצרכנים, מקבלים בסופו של דבר עגלה שסורקת מוצרים, שוקלת אם צריך, סולקת את כרטיס האשראי ומשחררת אותנו לחופשי. אבל מאחורי ממשק ידידותי במסך מגע צריכים לעבוד אלגוריתמים שיחברו בין חוויה לאבטחה, בין יעילות ופשטות למשתמש לבין הפערים המהותיים שבין שקילת בשר, פירות וקופסאות אוכל ביתי שנמכרות בסופר (שימו לב שהרוטב לא כלול בסך המשקל).

יוסף בן צור, מייסד Cust2Mate ומנכ"ל A2Z בנסדא"ק

בן צור מזכיר כי 80% מכוח האדם ב-Cust2Mate הם אנשים עם ניסיון של עשרות שנים בתחום הקמעונאות, "אנשים שחיים ריטייל ומבינים ריטייל - וזה לא מובן מאליו". רוצה לומר – מיטב המוחות מהתחום עמלו על מוצר שהוא חוויה כלפי חוץ ואלפי ניואנסים מבפנים. מפגש האינטרסים של צרכן ממוצע לקמעונאי עוצב על ידי אנשים שמדברים את השפה.

הסכמים עם הרשתות הגדולות

את העגלות של Cust2Mate תוכלו לפגוש היום ב-15 סניפים של רשת יוחננוף, כשעד סוף מרץ 22 יציעו כל 37 סניפי הרשת את השימוש בעגלות הללו. בן צור מאמין שיסגרו לשנת 2023 פיילוטים בעוד חמש רשתות שיווק בארץ. בפורטפוליו העגלות שלו ניתן למצוא גדלים המתאימים למתחמי ענק כמו גם לסופרים העירוניים הקטנים, סניפי סופרפארם וכדומה. בינתיים, מעידים ביוחננוף על הצלחה מסחררת עד כדי תורים לשימוש בעגלה החדשה. על פי ההודעה האחרונה של Cust2Mate לבורסה, 300 עגלות נוספות כבר הוזמנו על ידי הרשת. בנוסף, Cust2Mate כבר משרתת את לקוחותיהם של רשתות ענק מרחבי העולם, מניו יורק דרך מקסיקו, סינגפור, צרפת וטורקיה. רק בשביל לסבר את האוזן – מדובר בפיילוט מתוכנן עם רשת לה 2,500 סניפים בטורקיה בלבד.

"הפוטנציאל הוא אדיר - גם בשוק הישראלי שהוא יחסית קטן - כי המוצר הוא מהפכני", מסביר בן צור ומדבר על 'אוקיינוס כחול' בתוך שוק שצפוי לעמוד על 4 מיליארד דולר ב-2024 עם יעדי צמיחה בשיעורים גבוהים. "עולם שלם שמחכה לטכנולוגיה שתהפוך קנייה מסיוט לחוויה", הוא אומר. לחיזוק טענה זו, ממחקר שערכה השנה חברת Anyline עולה כי 77% מלקוחות האונליין יהיו מוכנים לחזור לקנות בחנות פיזית שמציעה פתרונות קנייה אוטומטיים. לטענת בן צור, אפשר לראות את הוכחות המחקר בסניפי יוחננוף.

מהנתונים שאספה Cust2Mate עולה כי 50% מהלקוחות שהשתמשו בעגלה חוזרים להשתמש בה. מה שיותר מעניין הוא שנתוני הרכישות דווקא עולים, בניגוד אולי להיגיון. עוד מבחינים הקמעונאים שכבר עובדים עם עגלות Cust2Mate בזמן שהות ממושך יותר של קונים בין מדפי הסופר. בן צור מסביר: "הסיבה לכך היא התפוגגות החשש מפני העומד לבוא בקופה ומאפשר שהות רגועה וממושכת יותר בין המוצרים".

העגלה שמחברת אונליין לאופליין

עגלת Cust2Mate מצוידת במסך שחציו הוא למעשה נדל"ן פרסומי עבור הקמעונאי ואחד הכלים החזקים שמתווספים לארגז הכלים השיווקי שלו. העגלה למעשה יכולה להפוך לשחקן משמעותי בניהול מועדוני לקוחות ובחוויית הלקוח המזוהה. החיבור המיוחל האמיתי בין האונליין לאופליין מושלם בעזרת העגלה, כולל האופציה לרכישת מוצרי אונליין כמו מכשירי חשמל גדולים, לדוגמה, במהלך הבילוי בין מדפי הסופר. סגירת המסע הצרכני בין הפעילות של לקוח אונליין ובתוך שטח החנות עצמה היא, בלי להגזים, משאת נפשם של כל איש ואשת שיווק בעידן הנוכחי ופוטנציאל השימוש של הקמעונאי בדאטה שמייצרת העגלה לא יסולא בפז. דאטה שעובד בשירות המשווק, אך לא פחות גם בשירות חוויית הקנייה של הלקוח.

יתרון נוסף של עגלות קשור לשוק העבודה הנוכחי. רבים מאיתנו נתקלים בעמדות קופה ריקות בסופרים הגדולים. כשמעסיקים כמעט מכל קצוות הקשת מדווחים על קשיים בגיוס עובדים, העגלה היא פתרון טכנולוגי מושלם. "העגלה מאפשרת לסופר גם לעבוד מעבר לשעות הסגירה על ידי שימוש בעגלות חכמות בלבד", מרחיב בן צור. "איש ביטחון בכניסה ואיש טכני בעמדה הראשית יכולים להחזיק סופר שפתוח גם בלילה".

למעבר לאתר >>

בשיתוף Cust2Mate