ההכשרות שישאירו את העובדים בחזית הטכנולוגיה

עובדי ההיי־טק מצפים כיום לתנאים שונים מבעבר, בעיקר אפשרויות קידום והתפתחות מקצועית שישפרו את האופק התעסוקתי שלהם - כך אומרים בחברת ההיי־טק SQLink

טלי ציפורי, בשיתוף SQLink
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי ציפורי, בשיתוף SQLink
תוכן שיווקי

הגאות בשוקי ההון פינתה את מקומה לשפל ונראה ששוק ההיי-טק מבטא את המגמה הזאת יותר מכל שוק אחר. לאחר עשור של גיוסי הון בלתי פוסקים ומרדף מתמשך אחרי עובדים איכותיים - שוק ההיי-טק חווה האטה שבאה לידי ביטוי בהקפאת גיוסי הון וגיוסי עובדים ואף בפיטורי עובדים. "אין ספק שהמגמה השתנתה בשנה האחרונה", אומרים מעיין מרדו,
VP HR & Legal בקבוצת SQLink, ושחר אפרים, מנכ"ל SQLabs, המכללה למקצועות ההיי-טק מקבוצת SQLink. "כשמתחיל משבר, מועמדים מחפשים תנאי תעסוקה הרבה יותר משמעותיים מנופש חברה או כרטיס תן ביס".

מעיין מרדו, VP HR & Legal בקבוצת SQLinkצילום: אינגה אבשלום שילי

כשמרדו מדברת על שינוי מגמה בתנאים - הן מצד המועמדים והן מצד המעסיקים - היא מדגישה כי בעת הנוכחית מדובר בעיקר באפשרויות קידום והתפתחות מקצועית שישפרו את האופק התעסוקתי והמקצועי של המועמד או העובד. "הרבה יותר חשוב לו איך הוא מפתח את עצמו לעתיד לבוא".

שחר, כמנכ"ל המכללה, כיצד אתה חווה את המגמה?
"אני חווה אותה ב-360 מעלות מכיוון שאני רואה אותה משלוש זוויות שונות: מאלה שנרשמים לקורסים שלנו, מאלה שמועמדים להעסקה אצלנו - בין אם למדו במכללה שלנו ובין אם לא - ומהמעסיקים, שמזמינים אצלנו קורסים עבור העובדים שלהם, שאנחנו מתאימים להם לפי דרישותיהם. הנרשמים לקורסים שואלים אותי כעת שאלות שלא שאלו עד לפני שנה, דוגמת 'האם אוכל להשתלב לאחר הקורס במקומות עבודה יציבים יותר מסטארט–אפים, דהיינו חברות גדולות, חברות ממשלתיות או בנקים?'. מועמדים מחפשים הרבה יותר יציבות תעסוקתית מבעבר, ולכן סטארט–אפים פחות קורצים להם והם אפילו מוכנים לחתום להתחייבות בת שנתיים לאחר ההכשרה - סעיף שבעבר היה דגל אדום מבחינתם".

שחר אפרים, מנכ"ל מכללת SQLabs מקבוצת SQLinkצילום: אינגה אבשלום שילי

מרדו: "בעבר מועמדים נרתעו מעבודה בחברות גלובליות, והיום הקערה התהפכה על פיה. יש יותר ביקוש למשרות בחברות גדולות ויציבות כאלה. סטארט–אפים בקושי מגייסים ואף מפטרים, בעוד שבחברות הגדולות בקושי יש פיטורים, ובמקרה הגרוע יש הקפאה זמנית של גיוס עובדים חדשים. נוצר מצב שבמעמד חתימת החוזה, המועמד שואל אותי מה תהיינה ההכשרות המקצועיות שהוא יקבל ומהן אפשרויות הקידום שיציעו לו, ולא שווי כרטיס תן ביס".

סל של קורסים

מצד המעסיק, טוען אפרים, המגמה באה לידי ביטוי באופי הקורסים שמזמינים ממנו מעסיקים עבור העובדים הקיימים והעתידיים. "עד לפני שנה, הנטייה היתה להזמין קורס נישתי למחלקה ספציפית. היום דורשים ממני סל של קורסים שמיועדים לכמה שיותר עובדים, קיימים ועתידיים כאחד, ולא רק לעובדי אותה מחלקה. כלומר, המעסיק רוצה לתת לעובדיו כמה שיותר הכשרות מקצועיות, ממגוון רחב של תחומים בהיי-טק, כדי לסייע לו בהתפתחות המקצועית שלו וכך לשמר אותו. לעתים קרובות המעסיק מפרסם את רשימת הקורסים לכל עובדיו, בודק למה יש ביקוש ולמה לא, ואנחנו מתאימים את עצמנו לביקוש. את המגמה הזו, של בניית מארז קורסים כבר בתחילת השנה עבור השנה כולה לא חוויתי בעבר - לפחות לא בעוצמות או ברזולוציות הללו".

לדבריו, מעבר לקורסים מקצועיים, יש ביקוש לקורסים של מיומנויות רכות דוגמת NLP, פיתוח מנהלים, אקסל למתקדמים או אנגלית עסקית. "כשמעסיק מציע מגוון כמה שיותר רחב של קורסים, זה משחק לטובתו - במיוחד בעת הנוכחית", הוא אומר.

לסיום, מרדו מציינת כי המגמה הנוכחית כן מתאימה לדור ה-Y וה-Z שלמד כיצד לדאוג לעצמו לטווח הארוך יותר, בדגש על ביטחון ואופק תעסוקתי. לדבריה, "הדורות האלה כן רוצים לדאוג לעתיד הרחוק יותר, וכן רוצים להתפתח ולהתקדם".

קבוצת SQLink, שהחלה את דרכה בשנת 1994 כבית תוכנה, התרחבה משמעותית לאורך שלושת העשורים האחרונים, וכיום מעסיקה כ-2,700 מומחים ויועצים מחזית הטכנולוגיה. הקבוצה מספקת ללקוחותיה קשת רחבה של פתרונות ושירותים המותאמים לדרישות הדינמיות של שוק ההיי-טק באמצעות שמונה חברות–בת שפועלות בסנכרון זו עם זו: Got Friends, חברת ההשמה הגדולה בישראל המתמחה בגיוס טאלנטים לסטארט–אפים ולחברות גדולות כאחד; Dialog, חברת השמה מהוותיקות בישראל; SQLabs, מכללה למקצועות ההיי-טק והטכנולוגיה; Opisoft, המספקת פתרונות בעולמות ה-BI, ‏BIG DATA ואנליטיקה; Genius, המתמחה בבינה מלאכותית ולמידת מכונה; Tvuna המתמחה בבניית אתרים; Zigit, המתמחה בפיתוח אפליקציות, אתרים WEB ומובייל, ומתמקדת בפיתוח פתרונות UX-UI‏; QA; ו-BoarDirector - מערכת לניהול ישיבות דירקטוריון ומזכירות החברה.

ברבות השנים הפכה קבוצת SQLink לביתם של מרבית החברות והארגונים המובילים במשק הישראלי. בין לקוחותיה מאות חברות טכנולוגיה, תאגידים עסקיים, תאגידים ממשלתיים, רשויות מקומיות, גופים ביטחוניים, בנקים ומוסדות פיננסיים, מוסדות אקדמיים, חברות תקשורת, רשתות מזון, חברות נדל"ן, גופים תעשייתיים ועוד. כך מתנהלת הקבוצה עם אצבע על הדופק בכל הקשור לשוק ההיי-טק, בתקופות של גאות ושפל כאחד. "הספינה שלנו זזה עם השוק", אומר אפרים.

SQLink
כתובת: מנחם בגין 11, רמת גן
טלפון: 03-6111457
למעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>

בשיתוף SQLink