קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

"אף אחד לא רוצה להיות אחראי להפלת השירות של החברה שלו"

חברת Datree מפתחת כלי אשר מונע תקלות והגדרות שגויות בקוברנטיס (Kubernetes), בתהליך כתיבת קוד של המתכנתים בחברה. כעת היא מחפשת לצרף עוד מכורים לטכנולוגיה לצוות החברה

אסף לבנון בשיתוף Datree
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עובדי חברת Datree. צילום: אילן ספירא
עובדי חברת Datreeצילום: אילן ספירא
אסף לבנון בשיתוף Datree
תוכן שיווקי

שמעון טולץ עבד כראש מינהל מחלקת פיתוח בחברת טכנולוגיה גדולה ובולטת. בעבודתו נתקל במקרים רבים שבהם מתכנתים ביצעו טעויות קונפיגורציה תוך כדי כתיבת קוד, שמאוחר יותר גרמו לנזקים ועיכובים. טולץ צירף אליו את חברו אייר זילברמן, וביחד הם הקימו את datree - חברה המפתחת כלי למניעת תקלות והגדרות שגויות (Misconfiguration) בעבודה על תשתיות מחשוב ושרתי פרודקשן. "חקרנו ומצאנו את מקור הבעיה, וכיום אנחנו מציעים כלי ייחודי שמאפשר לחברות להשתמש בקוברנטיס בלי לדאוג לתקלות מהסוג הזה", מספר טולץ.

כיום Datree מספקת פתרון אופן סורס שהגיע ליותר מ-5,000 GitHub Stars וכ-500 חברות המפתחות בסביבת קוברנטיס. זה כלי המאתר בצורה אוטומטית תקלות לפני שהן נכנסות לסביבת ההפקה (Production). הכלי גם מנטר בזמן אמת את תהליך כתיבת הקוד, מזהה כל תקלה פוטנציאלית, פירצת אבטחה, הגדרה שתסכן את יציבות השרתים בענן, או כל דבר אחר. "באמצעות הפתרון שלנו, הארגון מוגן יותר מפני תקלות ושגיאות אפשרויות, והמתכנתים נהנים מאוטונומיה בתהליך הפיתוח, ויכולים להיות רגועים שגם אם יעשו שינויים, הם יוכלו לעלות לסביבת העבודה בלי לגרום נזק", מסביר טולץ.

האם חברות רבות סובלות מתקלות הנגרמות משגיאות בקונפיגורציה?
"זו בעיה כואבת מאוד. במיוחד היום, שעולם הפיתוח נהיה מבוזר, רבים מהעובדים מבצעים את עבודתם מהבית, ולמהנדסים יש חופש פעולה מקצועי רחב. קשה יותר לתאם בין כולם, ולוודא שהם עובדים לפי נהלים ארגוניים".

מימין: שמעון טולץ ואייר זילברמן צילום: אילן ספירא

איך עובד הכלי של דטרי?
"הוא מתממשק לסביבת הפיתוח בתהליכי ה-CI/CD ומנטר את כל העבודה. בכל פעם שמתבצע שינוי קונפיגורציה בקובצי קוברנטיס - הכלי סורק את השינויים ובודק את תקינותם מול נוהלי הארגון, לדוגמה - האם יש הגבלה לכמות הזיכרון שיכול לצרוך משאב מסוים? אם אין, הכלי של Datree לא יאפשר את השינוי, כי זה יהיה לא בטוח להעלות עומס עבודה נטול הגבלת צריכת זיכרון. הכלי עורך בדיקות "חיות" ומוכנות (Liveness Probe and Readiness Probe) בקוברנטיס ומשתמש בתשדורות הבודקות אם עומס העבודה תקין. הכלי מאפשר לתייג כל משאב, כדי לדעת לאיזו מחלקה הוא שייך, מה שמאוד מסייע בביצוע וניהול הקצאת משאבים (Resource Allocation)".

"מחפשים עובדים שדלוקים על פיתוח"

אפשר לומר שטולץ נולד עם מקלדת ביד. בגיל 12 הוא התקין את שרת הלינוקס הראשון שלו ובגיל 15 הוא פתח את החברה הראשונה שלו. כיום טולץ מוכר כמוביל קהילת 8,000 מפתחים בפלטפורמת מחשוב הענן של אמזון בישראל. אמזון העניקה לו את התואר "גיבור קהילת AWS" (AWS Community Hero). שותפו, אייר זילברמן, מוביל קהילה של 2,800 מפתחי GitHub. "לא במקרה הגענו לעשות את מה שאנחנו עושים", אומר טולץ, "זה החיים שלנו. אנחנו חיים ונושמים את העולם הזה של DevOps ותשתיות פיתוח. אנחנו מאוד אוהבים לתרום ולעזור לקהילת המפתחים ונמצאים איתה בקשר רציף. חלקים בפלטפורמה של Datree בנויים כקוד פתוח, ויש מפתחים שתורמים ומשפרים אותו למרות שהם לא קשורים לחברה". על פי טולץ, זו אינדיקציה נוספת לחיוניות הכלי לקהילת המפתחים. "כשאנחנו רואים איך הסטארט-אפ הקטן שהקמנו מעסיק 30 עובדים ומאות חברות משתמשות כלי שלנו, שיש לה יותר מ-5,000 כוכבים בקהילת GitHub - זה ממלא אותנו בסיפוק ועושה חשק להמשיך".

כדי לאפשר את הצמיחה, חברת Datree גייסה 15 מיליון דולר מקרנות הון סיכון מובילות, וכעת מגייסת עובדים חדשים שיצטרפו לצוות במשרדים במתחם שרונה בתל אביב. טולץ: "אנחנו מחפשים אנשי פיתוח מלאי תשוקה לעבודתם, אנשים שנושמים פיתוח, כאלו שגם בהפסקת הצהריים שמחים לדבר על הנושא". בתמורה, טולץ מבטיח סביבת עבודה מרתקת ומאתגרת, גמישות בעבודה המאפשרת גם לעבוד חלק מהזמן מהבית, עיסוק בטרנדים החמים ביותר בעולמות הפיתוח ותנאים מצוינים. "אני תמיד אומר Datree לא מתאימה לאלו שרק באים לעבוד. היא מתאימה לאלו שבאמת מתחברים לתחום הפיתוח ומדליק אותם להיות חלק מפיתוח מוצר שלכל ארגון פיתוח כדאי להשתמש בו", מסכם טולץ.

datree.io

בשיתוף Datree