"אנו רואים במתמחים את הפוטנציאל של הדור הניהולי הבא של הפירמה"

ב-BDO ישראל מציעים למתמחים התפתחות מקצועית וקבלת כלים ישימים ומשמעותיים כבר בתחילת דרכם המקצועית. "אנו מאפשרים עבודה עצמאית, תוך נגיעה במגוון תחומים במסגרת התמחות אחת", מדגישים מנהלי הפירמה ומצביעים על סביבת עבודה גמישה, נעימה, מגבשת ומאפשרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעודדים יזמות אישית 
בכל שלב בקריירה
מעודדים יזמות אישית בכל שלב בקריירהצילום: shutterstock

תקופת ההתמחות בראיית חשבון נחשבת כפרק זמן משמעותי בחייו של רואה חשבון. אחד הקשיים הגדולים בתקופה זו הוא הצורך לעמוד במקביל הן בדרישות של הפירמה והן בדרישות של מועצת רואי החשבון, אשר מצפה כי מי שמבצע התמחות בחשבונאות בפרקטיקה, ישלוט היטב בהיבטים התיאורטיים של מקצוע החשבונאות. מדובר בתקופה קשה ומלחיצה. בפירמת BDO ישראל, מבינים היטב את הצרכים והאילוצים של המתמחים ולצד הדרכות מקצועיות והכשרה ייחודית למתמחים, התואמת הן לצרכים ולעולמות התוכן המקצועיים והן לצורך העשרה, הם מבצעים הדרכות ייעודיות והכנה למבחני מועצה למתמחים ואף מאפשרים להם חופשות ממושכות וגמישות מרבית במהלך הבחינות, בהתאם לצרכיהם.

ימית פלדצילום: גבע טלמור

"הפירמה מאופיינת במערכת יחסים בגובה העיניים", אומרת ימית פלד, סמנכ"ל משאבי אנוש ב-BDO ישראל. "היא ממוקדת בהתפתחות האישית והמקצועית של העובדים והמתמחים, תוך שילובם בעולם העסקי וחשיפה משמעותית מול לקוחות הפירמה, מה שמסייע בידם לקבל כלים יישומים להמשך התפתחותם אצלנו או בשוק העבודה. אנו תומכים בסביבת עבודה גמישה ומאפשרת.
"מתוך הכרה בחשיבות החברתית, הפירמה מממשת באופן מעשי ובולט את האסטרטגיה של קרבה לקהילות הגיאוגרפיות ולמגזרים בחברה הישראלית על מנת לייצר סביבות עבודה מגוונות מכילות ותומכות", היא מוסיפה.
אתם קולטים מאות מתמחים מידי שנה.

מהן דרישות הסף? על מה אתם שמים דגש?

"דרישות הסף הן מתמחים אשר לומדים במסלולי חשבונאות, בעלי מוטיבציה ורצון להצליח. אנו מקפידים על גיוון תעסוקתי מלא ומעסיקים עובדים מכל המינים והמגזרים, אף נציין כי למעשה יש לנו רוב נשי מובהק בפירמה. אנו שמים דגש על תכונות האופי והאיכויות אשר יש לכל מועמד בהתאמה למנהלים המגייסים, על מנת לייצר הצלחות ושביעות רצון גבוהה לאורך זמן, הן של המתמחים והן של המנהלים".

מעודדים יזמות אישית
בכל שלב בקריירה

BDO ישראל הינה פירמת ראיית חשבון ויעוץ עסקי דינאמית ובעלת אוריינטציה עסקית, השנייה בגודלה בישראל. הפירמה נוסדה בשנת 1983 כחלק מהרשת הבין-לאומית BDO ומפעילה שמונה סניפים ברחבי הארץ. הפירמה מעסיקה כיום בישראל כ-1,700 עובדים ועובדות ו-75 שותפים ושותפות. שלושת תחומי הפעילות העיקריים הינם ביקורת וראיית חשבון, מיסוי וייעוץ.

תחום הייעוץ מושתת על שבע חטיבות, שכל אחת בנפרד וכולן ביחד, עונות על צורך אמיתי שקיים בכל חברה: אסטרטגיה, צמיחה וחדשנות; כלכלה ופיננסים; טכנולוגיה וסייבר; ממשל תאגידי ורגולציה; תפעול ולוגיסטיקה; הון אנושי ומנהלות ציבוריות.

הפירמה פועלת בהתמחות סקטוריאלית וליווי עסקים בגדלים שונים וברמות מורכבות שונה. בין הסקטורים המובילים: טכנולוגיה, תעשיה, נדל"ן ובנייה, מסחר ושירותים, פיננסים, אנרגיה ותשתיות, ביומד ופארמה, בריאות, קיבוצים ומושבים, מלכ"רים והמגזר המקומי והממשלתי.

"הפירמה ככלל מאופיינת בחדשנות וביזמות והדבר מתבטא הן במגוון הרחב של העיסוקים והתמחויות היוצאות דופן, כדוגמת קרן פינטק של הפירמה, והן בעידוד יזמות אישית בכל שלב בקריירה של העובד. הפירמה מציעה מערך פיתוח אישי, בין היתר באמצעות מוסד הלימוד המוביל בתחום ההכשרה הפיננסית הפרקטית של BDO האקדמיה לפיננסים", אומר רו"ח שחר זיו, שותף-מנהל בפירמה.

שחר זיוצילום: נתנאל חדד

גמישות תעסוקתית מלאה

ימית פלד מספרת על תהליך ההתמחות במשרד ומציינת, כי "המתמחים המועסקים אצלנו מלווים את העבודה החשבונאית בכל שלביה, תוך עבודה ישירה מול לקוחות, בליווי וחניכה צמודה של המנהלים. המתמחים עוסקים בכל תחומי ורובדי עבודת הביקורת".

כיצד מתבצע התהליך?

"המתמחה מתמיין מראש לשותף שהינו מנהל מגייס, כאשר מוצגת לפניו הפעילות והלקוחות לפי תחומי העיסוק האשכוליים. מיום חתימת ההסכם, גם אם הינו עתידי לטווח רחוק, המתמחה מוצב מראש לעבודה ומכיר את השותף מראש. אנו תומכים גם בעבודת ממשקים ופעילות מול מגוון לקוחות במסגרת ההתמחות על מנת לסייע למתמחים בהתמקצעות ובהיכרות של מגוון עולמות בעבודה".

שם המשחק כיום הוא "גמישות תעסוקתית". מה אתם מציעים בהקשר זה?

"אנו מאפשרים גמישות תעסוקתית מלאה ויש לנו הצעות למשרות חלקיות/ מלאות. למעשה, אנו מאפשרים גמישות כל עוד הינה עומדת בתנאים הנדרשים להתמחות על-פי דרישות המועצה".

מהם תנאי השכר? האם העליתם את שכר המתמחים והתנאים בעקבות מחאת "פורום המתמחים - רואי חשבון"?
"חל שיפור משמעותי ותנאי השכר הועלו. אנו בוחנים את תנאי השכר בהתאם להתאמות הנדרשות לעיתים תכופות".

להפיק את המיטב מתקופת העבודה

אחת השאלות שכל מתמחה שואל.ת את עצמו.ה היא האם הפירמה היא מקום לצמוח איתו לטווח הארוך? "אנו רואים במתמחים את הפוטנציאל להיות הדור הניהולי הבא של הפירמה", משיבה ימית פלד. "כל עובד מקבל תוכנית התפתחות מקצועית וניהולית המותאמת לצרכיו ולרצונו. אנו מעודדים התפתחות מקצועית וגיוון בתחומי העיסוק גם במהלך ההתמחות. העובד יכול להציע בעצמו להתנייד, בתהליך מוסדר בתוך הפירמה, ולעבור בין עיסוקים, תחומים, אשכולות וכדומה, גם במהלך ההתמחות".

לסיכום, מדוע להתמחות אצלכם?

ימית פלד: "הפירמה שלנו מאפשרת התפתחות מקצועית וקבלת כלים ישימים ומשמעותיים לכל מתמחה בתחילת דרכו המקצועית. אנו מאפשרים עבודה עצמאית, תוך נגיעה במגוון תחומים במסגרת התמחות אחת. לכל מתמחה, בהתאם לפוטנציאל ולרצון האישי, מוצע אופק התפתחות מקצועי וניהולי, כל זאת בסביבת עבודה גמישה, נעימה, מגבשת ומאפשרת".

שחר זיו: "חשוב לנו שהעובדים שלנו יגיעו עם חיוך לעבודה, יתפתחו מקצועית ויפיקו את המיטב מתקופת העבודה אצלנו זאת, תוך התאמה מיטבית לרצון העובדים. יתרה מכך, אנו רואים את תפקידה של הפירמה לדאוג לעובדיה ולקידום - לא רק במסלולם בפירמה, אלא גם כאשר הם הופכים לבוגריה ולכל אורך הקריירה העסקית שלהם, והיא מלווה אותם הן בעדכונים מקצועיים והן באמצעות מרכז ההשמה לבוגרים, באיתור וחיבור לתפקידים שיקדמו אותם במסלול הקריירה שלהם".

BDO ישראל
מיקום: דרך מנחם בגין 48, תל-אביב ושמונה סניפים מאילת ועד קריית שמונה
נגישות תחבורתית: בסמוך לתחבורה ציבורית, מציעים הסעות לעובדים
אתר: www.bdo.co.il
דוא"ל: gius@bdo.co.il
מוזמנים להיכנס ל- THE BDO'S באינסטגרם ובפייסבוק ולהתרשם מהפעילות העשירה של הפירמה

בשיתוף BDO ישראל