“ביטחון לקוחותינו מושתת על טכנולוגיה מתקדמת ואיכות ההון האנושי“

שנים של גידול תמידי במחזור העסקי, השקעות של עשרות מיליונים בטכנולוגיות חדשות, כ-50 אלף לקוחות ו-6,500 עובדים. ניר גלבוע, מנכ“ל ובעלי “צוות 3”, קבוצת האבטחה והמוקד הגדולה במשק, מסכם שלושים שנות פעילות

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר גלבוע, מנכ“ל ובעלי “צוות 3”
ניר גלבוע, מנכ“ל ובעלי “צוות 3”
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

צוות 3 הוקמה ב-1990 על ידי ניר גלבוע, שפיתח והוביל אותה מחברה שהעסיקה בתחילת דרכה עובדים בודדים, לאחת החברות הגדולות במשק. גלבוע הרחיב את סל השירותים לתחום שירותי המוקד, מערכות המיגון ותחום הניקיון, וכיום, במלאת 30 שנות פעילות, הקבוצה מעסיקה כ-6,500 עובדים, מעניקה שירותים בפריסה ארצית.

“כשהקמתי את החברה החלטתי שאני מקים חברה חדשנית בענף מסורתי. האמנתי שהסוד טמון באנשים, כאשר היכולת לבדל את עצמנו בשוק תחרותי נשענת על שני נושאים חופפים המשלימים זה את זה - שביעות רצון העובדים ושביעות רצון הלקוחות. לחזון הזה הצטרפו מנהלים שהולכים יחד איתי עד היום“, אומר גלבוע.

איך מצמיחים שדרה ניהולית איתנה ויציבה במשך שנים כה רבות?

“אחד הסודות של צוות 3 לשימור ההון האנושי הוא הנהגת מדיניות של הכשרה וקידום עובדים. את התוצאות אפשר לראות בשדרה הניהולית שלנו, הכוללת מנהלי סניפים, סמנכ“לים ומנכ“לים שהחלו את דרכם כמאבטחים, סיירים או טכנאים והתקדמו עד לעמדות הניהול הבכירות ביותר.

“על מנת שזה יקרה, הקבוצה משקיעה בתהליכי הכשרה, שהעובדים עוברים החל מהיום הראשון לקליטתם ומאפשרת להם לצמוח ולהתקדם. נכון להיום הקבוצה מעסיקה עשר רכזות כוח אדם ויועצת ארגונית האמונה על העברת הכשרות, קורסים וסדנאות. מדובר, בין היתר, בהכשרות ובמיומנויות ניהוליות, כגון ניהול זמן, שירות לקוחות, שימור עובדים וטיפוח העתודה הניהולית.

“טיפוח העתודה הניהולית מיושם באמצעות פרויקט ‘עתודה ניהולית‘. בפרויקט זה אנו מאתרים מאבטחים או אחראי משמרת שזיהינו אצלם פוטנציאל ניהולי. עובדים אלה עוברים סדנאות ייעודיות עם תכנים ניהוליים מגוונים. לכל עובד בפרויקט מוצמד מנהל בכיר יותר, המשמש כ-‘buddy‘ שלו. במסגרת זו הם מבצעים יחד חפיפות בשטח, עבודה מול הלקוחות, ומכשירים אותם למעשה לניהול בדרג בכיר יותר. מנהלים רבים בארגון צמחו בתוכנית“.

ניהול מבוסס מדדים, שקוף ללקוח
איך ממשיכים להעניק שירות ברמה גבוהה על אף ההתרחבות והגידול בפעילות העסקית?

“לאורך כל הדרך ניהול החברה הושתת על חזון ברור - חברה גדולה עם תכונות ומאפיינים של חברה קטנה, זריזה, מקצועית ומשפחתית, המעניקה יחס חם ואוהב לסביבתה. אלה לא סיסמאות ריקות מתוכן התלויות על קירות המשרדים. חזון זה בא לידי ביטוי באופן יומיומי בניהול פעילות הקבוצה על כל רבדיה“.

כיצד באה לידי ביטוי הטמעת החדשנות בענף מסורתי?

“לאורך השנים השקענו מיליוני שקלים בטכנולוגיה ובחברות סטארט-אפ בתחום האבטחה והביטחון. אנו בוחנים מהו הערך המוסף של הטכנולוגיה ללקוח ויודעים להעריך את הפוטנציאל העסקי בארץ ובעולם. במקרים רבים אנו מהווים beta-site עבור חברות סטארט-אפ נבחרות ועל ידי כך מחדדים ומשפרים את המוצר ומקצרים את הדרך שלו אל השוק. ההשקעה בטכנולוגיה באה לידי ביטוי הן בשיפור שביעות רצון הלקוחות שלנו והן בפיתוח יכולות הניהול היומיומי שלנו כקבוצה. כיום אנחנו יודעים לתרגם את חוזי העבודה מול כל לקוח אל מערכות לניהול אנשי השטח, ובכך להתאים ללקוח את השירות הטוב ביותר עבורו. כלל השדרה הניהולית פועלת על פי ניהול מבוסס מדדים, החל בניהול עובדי הקצה וכלה במעקב ובקרה אחר פעולות ייחודיות אצל לקוחותינו, לרבות תרגולים וביקורות ואף שיחות משוב עם הלקוח. הכל מתועד, מבוקר, מדיד ושקוף ללקוח, וזאת על מנת לשפר תמידית את איכות השירות ולוודא עמידה ביעדים ביצועיים ואיכותניים“.

איך אתה מסביר את התמקדות הקבוצה בלקוחות ממגזרי האנרגיה וההייטק?

“לאורך השנים זיהיתי כי היתרונות היחסיים של הקבוצה באים לידי ביטוי ומוערכים היטב במגזרי האנרגיה וההייטק. חברות ממגזרים אלה פועלות על פי סטנדרטים בינלאומיים, מצפות לרמת שירות גבוהה ביותר ומעניקות משקל משמעותי למרכיבי איכות ולא רק למחיר השירות. הגמישות הרבה שלנו כקבוצה והיכולת להתאים את השירות באופן מוחלט לצורכי הלקוח, החל בבניית מתודות סדורות למיון, גיוס, הכשרה ואימון המאבטחים וכלה בבניית תיקי לקוח מבצעיים, המנוהלים באמצעות כלי מדידה טכנולוגיים השקופים ללקוח, מעניקים לנו יתרון יחסי בענף ומוערכים על ידי לקוחותינו. כיום אנחנו קבוצת האבטחה המובילה בקרב חברות ההייטק הבינלאומיות ובקרב חברות האנרגיה הגדולות“.

יתרון מובהק לגודל ולפריסה ארצית

יכולות הניהול הגבוהות של צוות 3, לרבות גיוס והפעלת כוח אדם רב תחת לוחות זמנים קצרים, באו לידי ביטוי לאחרונה ביום הבחירות לכנסת בחודש ספטמבר האחרון. כזכור, צוות 3 היתה החברה הראשונה בישראל שנבחרה לנהל את מערך הפיקוח על טוהר המידות במהלך יום הבחירות לכנסת. החברה עמדה במשימה הלאומית ובזמן שיא של שבועיים הצליחה לגייס כ-3,000 מפקחים, שפיקחו על כלל הקלפיות בישראל. התהליך כלל מיון מועמדים, ראיונות, גיוס, חתימה על טפסים, הצהרות היעדר ניגודי עניינים מול עורכי דין, הטסת ציוד אד-הוק ליום הבחירות, אריזת “קיט“ מיוחד למפקחי טוהר המידות, ומעל הכל ניהול בזמן אמת של אלפי מפקחים הפזורים ברחבי המדינה והענקת פתרונות מיידיים בהתאם לצרכים שעלו מהשטח.

יום זה עבר בהצלחה מרובה, מציין גלבוע, המדגיש כי המפקחים, שצוידו בטכנולוגיה ייעודית, הצליחו להרתיע את מי שניסה לפגוע בטוהר הבחירות. “היערכות צוות 3 לגיוס מערך המפקחים לטובת המשימה הלאומית של שמירה על טוהר הבחירות התנהלה כמו מבצע צבאי מתודי, סדור ומקצועי“, הוא מספר בגאווה.

בשנים האחרונות התרבו הידיעות על רכישות ומיזוגים בעיקר בענף המוקד. מדוע התמקדת דווקא בענף זה?

“ענף המוקדים בישראל עבר תמורות משמעותיות בשנים האחרונות. התחרות הקשה בענף הובילה חברות רבות להפנות משאבים רבים להישרדות עסקית. זיהיתי כי יש יתרון מובהק לגודל ולפריסה ארצית. בעקבות זאת התחלנו לבצע רכישות ומיזוגים אל תוך חברת המוקד, נוסף על הגידול האורגני. בתקופה האחרונה רכשנו מספר חברות בענף המוקדים, בצפון ובדרום. רכישות אלה מסייעות לחברה להעניק שירותים בפריסה ארצית ולהעמיק את פעילותה בדרום ובצפון הארץ, מתוך הכרה ואמונה בפוטנציאל הטמון בפריפריה“.

אגב כך, מהם הפרמטרים החשובים ביותר בעיניך בהחלטה על רכישת חברה?

“מעבר לניתוח הפעילות, הכדאיות העסקית וטיב החוזים, אני מייחס חשיבות רבה ליכולת ההתאמה של החברה הנרכשת לדנ“א של צוות 3. לאורך השנים לא פעם העדפתי שלא לרכוש חברה, על אף תוצאות עסקיות טובות ומחיר אטרקטיבי, כי לא זיהיתי התאמה לתרבות הארגונית שלנו“.

המשך השקעה בהון האנושי
בפתחו של העשור החדש, האם אתה מזהה שינויים בענף האבטחה הישראלי?

“בהחלט. שוק האבטחה הולך ומשתנה וחברות אבטחה קטנות הולכות ומתמעטות ומפנות את מקומן לטובת מספר מצומצם של חברות גדולות. הלקוחות מצפים כיום מחברות אבטחה ל-One Stop Shop - מהתקנה ותחזוקה של מערכות מתח נמוך, כדוגמת מצלמות חכמות, מערכות אזעקה, בקרות כניסה, דרך ניהול מבקרים באמצעות מערכות חכמות, תוך שימוש ביכולות אנליטיקה מתקדמות, ועד ניהול מערכי אבטחה מורכבים בסביבה דינמית של הלקוח. דרישות אלה מובילות להשקעות כספיות גדולות, וחברות שלא יודעות להתאים את עצמן לכך מוצאות את עצמן מחוץ לשוק“.

לסיום, כיצד להערכתך תתאפיין שנת העבודה 2020 בקבוצת צוות 3?

“ב-2020 נמשיך להוביל את הפעילות העסקית על פי החזון והערכים של הקבוצה. יושם דגש על שביעות רצון העובדים ושביעות רצונם של הלקוחות, נמשיך להרחיב את הביסוס הטכנולוגי - החל במכירת שירותים מבוססי טכנולוגיה וכלה בתהליכי דיגיטציה פנים-ארגוניים, שימשיכו וישפרו את יכולות הניהול השונות. מעל הכל נמשיך להשקיע בהון האנושי שמייחד את משפחת צוות 3 ולפתח אותו. ההתמדה, המקצועיות, המשפחתיות והחדשנות מובילים את לקוחות הקבוצה לבחור בנו יום-יום מחדש“.

בחזרה למדור ביטחון >>