הטרנד של החברות הגדולות: קורס ערבית מדוברת ושימושית לעובדים

הלומדה המתקדמת של שפה1 סייעה כבר לעשרות אלפי אנשים להגשים חלום וללמוד ערבית. עכשיו מתחילות גם החברות במשק להבין את היתרונות של למידת השפה והן מממנות את הקורס הפופולרי לעובדים שלהן

רעות חליפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לומדים ערבית עם שפה1
הקורסים של "שפה1" מגוונים, ומתאימים גם לאנשים ללא ידע קודם כלל בערבית
רעות חליפה
תוכן שיווקי

יותר ויותר ארגונים, סטארטאפים וחברות בישראל מבינים את חשיבות השפה הערבית לעסק שלהם: בין אם כדי לתת שירות פרסונלי ללקוחות דוברי ערבית, או כדי להגדיל מכירות ולפתוח שווקים חדשים. אלו הארגונים שמציעים לעובדים שלהם ללמוד ערבית באמצעות אחד הקורסים הכי אפקטיביים בתחום – שפה1. הקורס מתבצע כולו אונליין וכך מאפשר לארגון להציע אותו לכלל העובדים בהתחברות נוחה מכל מקום בו הם נמצאים.

השיטה של שפה1 נהנית מהצלחה אדירה בישראל וכבר צברה לעצמה לקוחות גדולים כמו אוניברסיטאות, בתי ספר, משרד הביטחון, מד"א, דסקים בחדשות ועוד, עכשיו גם המגזר הפרטי ותעשיית ההייטק נכנסים לתמונה, ומציעים לעובדים שלהם ללמוד את השפה הנפוצה השנייה בישראל – והופכת בכך למקומות עבודה נחשקים עוד יותר.

"הלומדה שלנו עובדת מצוין, ועזרה כבר להמוני אנשים ללמוד ערבית, בין אם לצורכי עבודה, לימודים או בידור והנאה", אומר יונתן מנשה, מנכ"ל "שפה1". "עכשיו, גם ארגונים מכל הסוגים מבינים את החשיבות של ידיעת ערבית בישראל. 20% מהאוכלוסייה שלנו היא דוברת ערבית כשפת אם, והלימודים שלנו מאפשרים לתקשר איתם ברמות שונות וכך להגדיל את הנגיעה של העסק למרקם החברתי ולקהל לקוחות גדול יותר".

בנוסף, מדגיש מנשה כי "מאז הסכמי השלום עם האמירויות, יש ביקוש אדיר מצד אנשי עסקים וחברות הייטק שמזהות את הפוטנציאל בהתרחבות עסקיהם גם לשם. הם מגיעים ללמוד את השפה ואת המנהגים של המקום כדי שיוכלו לתקשר איתם ולא להרגיש לא בנוח עם העובדה שהם חיים בישראל אבל לא מבינים מילה בערבית".

"המטרה שלנו היא ללמד ערבית כשפה חיה ותוססת, עבור מי שרוצה לנהל שיחות בערבית"

"הקורס מאוד קידם אותנו מבחינה עסקית"

הקורסים של "שפה1" מגוונים, ומתאימים גם לאנשים ללא ידע קודם כלל בערבית. ב-10 שנות פעילותה של החברה, כבר למדו באמצעותה ערבית יותר מ-90,000 איש. ההצלחה הובילה לכך שקבוצת "הארץ" החליטה ב-2020 לרכוש כ-50% מהחברה. "ההצלחה שלנו נובעת מהשיטה המיוחדת שפיתחנו", מסביר מנשה. "אצלנו, לומדים שפה כפי שתינוקות לומדים, באופן טבעי. כל האינטראקציות הן בערבית, ולקוחות מסיטואציות שונות בחיים, מה שעוזר להבין וללמוד את ההקשר".

יונתן מנשה, מנכ"ל שפה1

מערכת חכמה לרכישת שפה

"המשתמשים הם אלו שלימדו אותנו איך התוכנה צריכה ללמד" מספר מנשה, "פיתחנו מערכת חכמה ללימוד שפה, המבוססת על דאטה מאלפי משתמשים לאורך שנים. פיתחנו מעל 100 אינטראקציות למידה ובדקנו מול הלומדים שלנו, מה מביא אותם לתוצאות הטובות ביותר. מי שלומד היום עם שפה 1, מקבל חווית לימוד ערבית ברמה הכי גבוהה שיש.

"המטרה שלנו היא ללמד ערבית כשפה חיה ותוססת, עבור מי שרוצה לנהל שיחות בערבית, לערוך קניות בערבית, לבקר במדינות ערביות, ללמוד בערבית, לעשות עסקים עם מדינות ערביות, לדבר עם לקוחות ערביים ועוד", הוא אומר. "הודות לאפקטיביות של השיטה, רבים העידו שבתוך 10 שעות בלבד, הם כבר יכלו לפטפט בערבית, להשתלב בשיחות ולהבין כשמישהו פנה אליהם בערבית".

שי חמאני, מנהל סניף בנק הפועלים בתלפיות, מספר על השינוי שהקורס עשה בסניף: "כבר מההתחלה ראינו איך הקורס מייצר מכנה משותף ואינטרקציה חלקה בין העובדים. הקורס גם מאוד קידם אותנו מבחינה עסקית – אנחנו מגיעים ללקוחות שלא הצלחנו לתקשר איתם קודם וזה עושה את העובדים שלי מאוד מרוצים", הוא אומר ומוסיף כי "בשפה1 התאימו את התכנים לצרכים של הבנק שלנו וזה עזר מאוד לאפקטיביות של הלימודים".

"המשתמשים הם אלו שלימדו אותנו איך התוכנה צריכה ללמד"

מתאים לכל רמות הלימוד

הקורסים מועברים אונליין עם מורים מהצוות המיומן של שפה1, שכולם הוכשרו ללמד בשיטה הייחודית של החברה. ניתן לבחור בין חמש רמות לימוד שונות, ממתחילים ומתחילים פלוס, ועד ממשיכים, רמת שיחות וסיפורים ורמת ערבית בכיף.

"לכל אורך הקורס, המורים מעודדים את התלמידים לא רק להאזין, אלא גם להתנסות בדיבור, שזה החלק החשוב ביותר בלימוד שפה חדשה, והוא הכרחי כדי לרכוש את הביטחון העצמי הדרוש", אומר מנשה. "החלוקה לפי רמות מאפשרת לנו להתאים את חווית הלימוד לפי הצורך".

"בעלי עסקים מבינים שזה שווה כסף"

כמענה לביקוש הגובר מצד ארגונים להעשיר את עובדיהם בשפה הערבית, מציעים בשפה1 התממשקות מלאה של תוכנת הלימוד עם מערכות ה-LMS (מע' ניהול הלמידה) של הארגון וכך גישה נוחה לכלל העובדים ומעקב של מקום העבודה על השימוש בתוכנה. "קהל הלקוחות המוסדיים שלנו רחב מאוד וכולל את אינטל, נספרסו, בית החולים הדסה ואיכילוב, אוניברסיטת תל אביב, בן גוריון, בנק הפועלים, הדסק של הארץ ודה מרקר, כאן 11, YNET ועוד.

"אנחנו באמת מאמינים שלימוד ערבית הוא ערך בחברה הישראלית של היום. אנחנו עושים זאת מתוך אחריות חברתית וראייה כוללת של הצרכים שלנו כאן וגם בעלי העסקים מבינים שיש פה יתרונות ששווים כסף. בזכות השיטה שפיתחנו כל אחד יכול ללמוד, בכל גיל ובכל רמה", מסכם מנשה.

לומדים לדבר ערבית מדוברת באופן שוטף ובביטחון עם הקורס השלם של שפה1>