מגדלי YAM: מגורי יוקרה מול הים הכחול

דירות יוקרה — בקו הראשון לשפת הים. פרויקט חדש של חברת ICR משלב בין גישה לעיר התוססת לבין מגורים מול נופי הים התיכון

טלי ציפורי, בשיתוף ICR
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית מגדלי YAM, בת ים
הדמיית מגדלי YAM, בת ים
טלי ציפורי, בשיתוף ICR
תוכן שיווקי

"80 צעדים מחוף הים", זו גולת הכותרת של פרויקט מגורים חדש בבת ים שאותה מובילה ICR — ישראל קנדה וראם מגורים. פרויקט מגדלי YAM נמצא בסמוך לחופי בת ים ומאפשר להתגורר בקו ראשון על חוף הים הכחול ובמקביל להישאר בקרבה ללב העיר התוססת ומרכזי תעסוקה — וכך ליהנות מכל היתרונות של החוף והעיר כאחד.

בימים אלו נמצאת ICR בעיצומה של בניית הפרויקט היוקרתי — אחד ממיזמי הדגל של החברה. מגדלי YAM כוללים שני מגדלי יוקרה, שמתנשאים כל אחד לגובה של 30 קומות — ומשקיפים על קו החוף הצפוני והמבוקש של בת ים. אכלוס הפרויקט צפוי להתבצע במחצית השנייה של שנת 2024. חברת ICR משמשת כחברה היזמית של הפרויקט, כאשר את הבנייה מבצעת חברת תדהר, מהמובילות בתחומה, ועל התכנון מופקד משרדה של האדריכלית קיקה ברא"ז. בתכנון הפרויקט היוקרתי הושם דגש על שילוב בין קווים אורבניים מודרניים לבין תכנון פונקציונלי ברמה גבוהה. בנוסף לשטחי המגורים, יכלול הפרויקט גם כ-300 מ"ר שיוקדשו לשטחי מסחר ופנאי.

חלום שהולך ומצטמצם

היתרונות של מגדלי YAM בולטים במיוחד נוכח מצבו של שוק הנדל"ן. רצועת החוף של ישראל משתרעת לאורך 196 ק"מ, אך חלק לא מבוטל ממנה סגור לצורכי נמלים, תחנות כוח, תשתיות וביטחון, וחלק ממנה מוכרז כחופי רחצה. רצועת החוף שעליה ניתן לבנות יחידות מגורים, שגם ככה מוגבלת, הולכת ומצטמצמת — וההזדמנויות לגור עם נוף מלא לים התיכון הולכות ומתמעטות. גם תוכניות הבנייה שנהנות מגישה לרצועת החוף — מיועדות בחלקן הגדול לבניית בתי מלון וכפרי נופש. בנוסף לזאת, מעט מיזמי המגורים הנבנים על הים מוקמים לרוב בערים המרוחקות מאזורי הביקוש בגוש דן — כמו למשל נהריה או חדרה. הפרויקטים הממוקמים בתל אביב, לעומת זאת, מתהדרים בתג מחיר גבוה להפליא — שמטפס למעלה בכל שנה שחולפת. כך מספר הדירות החדשות הממוקמות על קו החוף של מדינת ישראל — בתוך אזורי הביקוש ובמחירים סבירים — רק הולך ופוחת.

הדמיית פנטהאוז במגדלי YAM

ג'יל יהב, מנהלת השיווק של ICR, מסבירה כי "רצועת החוף בישראל מצומצמת — ולכן לא שכיח למצוא יחידות מגורים שבנויות ממש על החוף וגם מאפשרות חוויית מגורים אורבנית". לדבריה, פרויקט מגדלי YAM מאפשר "ליהנות ממגורים על קו התפר בין בת ים ויפו — במחירים נמוכים יחסית לדירות מקבילות בתל אביב, שהמחירים שלהן כבר הרבה פחות נגישים ולרוב חוצים את רף 120 אלף השקלים למ"ר".

עם זאת, על רקע רמת החיים העולה — ולמרות העלייה במחירי הדיור — רוכשי הדירות מסרבים להתפשר על איכות החיים במיזמי נדל"ן למגורים. אחד הטרנדים הפופולריים ביותר בשוק הנדל"ן הוא תקן Wellness העולמי — השואף לשפר את התפקוד הפיזי, הבריאותי והנפשי של הדיירים. התקן מתבסס על יישום שיטות בנייה ירוקה, טכנולוגיות מתקדמות לטיהור אוויר, גישה לפעילות גופנית וכן שמירה על שטחים פתוחים וירוקים.

בת ים בתנופה

בעשור האחרון נמצאת בת ים בעיצומה של פריחה. מבדיקה שנערכה על ידי משרד האוצר עולה כי העיר זינקה למקום הראשון ברשימת הערים המבוקשות ביותר על ידי משקיעי נדל"ן — לאחר תקופה ארוכה שמוקמה בתחתית הרשימה. בין הסיבות לכך, מלבד עבודות הרכבת הקלה, קרבתה לתל אביב והיותה עיר החוף הזולה ביותר הגובלת בתל אביב, ניתן למנות גם את התפתחותן של שכונות שונות ברחבי העיר, רובן במרחק ניכר מרצועת הים. בין הפרויקטים החדשים שבהם מתהדרת העיר, מגדלי YAM בולטים במיוחד, בהיותם נדל"ן יוקרתי למגורים בקו ראשון לחוף.

הדמיה בת ים

במגדלים נבנות כ–220 דירות יוקרה בנות 3, 4 או 5 חדרים, ולאחר תהליך שיווק מוצלח עובר המיקוד כעת לגולת הכותרת של הפרויקט — דירות מיני–פנטהאוזים ופנטהאוזים למכירה. "כל אחד מהפנטהאוזים משתרע על קומה שלמה וממצה את מלוא היתרונות של מגורים לגובה מול הים התיכון. דירות הפנטהאוז כוללות 6 חדרים ומשתרעות על פני שטח כולל של 190 מ"ר ומרפסת בת 117 מ"ר. דגם המיני פנטהאוז מציע 6 חדרים על שטח של 153 מ"ר עם מרפסת של 71 מ"ר", מסבירה יהב.

הדמיה בת ים

על עיצוב דירות הפנטהאוז בפרויקט — כמו גם שטחי הציבור, הכוללים את חלל הלובי הראשי בכניסה לבניין ואת חללי הלובי בכל קומה — אחראי מעצב הפנים המוכר מיכאל אזולאי, לו 25 שנות ניסיון בעיצוב חללי מסעדות, מועדונים ואולמות אירועים, ובשנים האחרונות הוא מתמקד בעיצוב יחידות מגורים, בתי מלון ואתרי נופש בארץ ובעולם. לדברי אזולאי, כל תהליך התכנון והעיצוב הושפע מהקרבה לקו החוף ונוף הים המשתקף מהדירות. "מגורים בסמוך לחוף מייצרים תחושת נופש וחופש — שהנחתה אותנו מתחילת הדרך".

במרחק נגיעה מתל אביב

פרויקט מגדלי YAM, הממוקם ברחוב ירושלים פינת סוקולוב, מאפשר לדייריו ליהנות גם מהיתרונות של מגורים על חוף הים — וגם מהקרבה למרכז העיר. "כל מה שאטרקטיבי נמצא במרחק הליכה או נסיעה קצרה למדי", מסבירה יהב. "הפרויקט יוצא דופן במיוחד בגלל שהוא ממוקם על רצועת החוף הצפונית ביותר בבת ים, במרחק של כקילומטר הליכה בלבד מחוף הים של יפו. דיירי המגדלים יהנו מהסמיכות לעיר ומוקדי הבילוי והתעסוקה בה, בלי שייאלצו להכניס לביתם את האינטנסיביות האורבנית שתל אביב מאופיינת בה בשנים האחרונות".

מלבד הקרבה לחוף הים, דיירי הפרויקט ייהנו מנגישות לצירי תנועה מרכזיים בזכות הקו האדום של הרכבת הקלה שיעבור ממש מתחת למגדלים — ויאפשר גישה מהירה במיוחד לכל היעדים הפופולריים והמבוקשים בתל אביב ובגוש דן. בזכות כל אלו מגדלי YAM מגלמים סטנדרט חדש של מגורים שמשלב יוקרה, איכות חיים בלתי מתפשרת, חוויית wellness מקיפה ובנייה מתקדמת — בקו ראשון לים התיכון.

בשיתוף ICR