"לצרכן החדש יש נאמנות אפסית למותגים"

מערכת ה–ERP שפיתחה חברת COMAX מוכיחה כי שיתוף הדאטה הארגוני יכול לשמש כלי ליצירת נאמנות לקוחות ושיווק ממוקד בעולם הקמעונאות

גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף COMAX
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף COMAX
תוכן שיווקי

"יש לכם מכרה זהב של מידע, האם אתם מנצלים אותו?" שאלה שלומית כדיר, מנהלת תחום השיווק ודיגיטל COMAX - מפתחת מערכת ERP המציעה פתרונות לניהול כלל המחלקות, הדאטה וצרכי הארגון במקום אחד, בוועידת Commerce 2022 של TheMarker Labels. לדבריה, ייחודיות המערכת באה לידי ביטוי ביכולת לשתף ידע, לנהל נכון תהליכים ולקבל החלטות מושכלות, תוך הימנעות אוטומטית מרעשי הרקע הכוללים מידע לא רלוונטי, להשגת יעילות וצמיחה עסקית. מדובר במערכת אחת אחידה שמדברת קמעונאות שוטפת, מייצרת המלצות אוטומטיות, בנוסף להתמחות הכוללת מחקר ופיתוחים מתמידים המתאימים לצרכי שוק הקמעונאות, כיום ובעתיד.

שלומית כדירצילום: ליאת מנדל

כדיר מדגישה את חשיבות מיקוד איסוף הדאטה ואופן השימוש בו כמענה למגמות בעולם הקמעונאות ולצרכי הלקוח, ומגלה כי דור המילניום, המונה כיום כ-2 מיליארד איש בעולם, משמש בארה"ב ככוח העבודה הגדול ביותר שמוציא 1.3 טריליון דולר בשנה, עם צפי של הוצאת 8.3 טריליון דולר בעשור הקרוב. לדבריה, חשוב להכיר את הלקוח העכשווי והעתידי ואת מאפייניו, כדי לתת מענה מותאם: "לצרכן החדש יש נאמנות אפסית למותגים, ראייה של 'כאן ועכשיו' וחוסר רצון שיגבילו אותו. זאת בנוסף לצריכת מידע מכמה שיותר ערוצי הפצה וללא הגבלת זמן, כמו גם החתירה למקסימום פרסונליזציה וחיפוש אחר מוצרים חדשניים וייחודיים. הלקוח העומד לפנינו התברך ביכולת טכנולוגית גבוהה ועושה שימוש נרחב באפליקציות קנייה בצורה מושכלת. עם השנים הוא הפך לקונה חכם יותר שמשווה ובודק, ואינו מעוניין בממשקים מעכבים, אלא בעצמאות מקסימלית".

כדיר מוסיפה כי ישנם כמה פרמטרים שיכולים לסייע לכל ארגון להפוך לבחירה הראשונה של הלקוח "החל מיצירת בידול, מענה טוב יותר לצרכים ביחס למתחרים, דיגיטציה של רצפת המכירה וחדשנות". מינוף הדאטה להתמודדות עם אתגרים העומדים בפני עולם הקמעונאות כולל הפחתת הממשקים מול הלקוח, אפיון קבוצות צרכנים, יישום תהליכים דיגיטליים גם בחנויות הפיזיות, שימוש בדאטה בכלל ערוצי ההפצה, ודיגיטציה מקסימלית של ממשקים ותהליכים.

"אם אתם רוצים למשוך את דור המילניום חשוב שתקפידו גם על גיבוש דרך פעולה רב ערוצית כדוגמת הכנת תוכנית מגירה למטווארס, יצירת יעילות גבוהה באמצעות כל הכלים הטכנולוגיים האפשריים, והגדלת האוטומציה בארגון, כמו גם יצירת מעטפת תקשורת מלאה עם הלקוח בכל שלבי הרכישה, ואיתור הזדמנויות עסקיות חדשות עם רווח גבוה", היא מסכמת.

בשיתוף COMAX