"כשכולם התמקדו באונליין, החנויות הפיזיות הוזנחו"

רונן ימיני, מומחה Retail Execution ומנכ"ל eyedo: האונליין לא החליף את החנויות הפיזיות, אלא נהפך לעוד ערוץ שצריך לנהל. הבעיה המרכזית היא ריבוי הטכנולוגיות. לכן עסק צריך לעבוד עם פלטפורמה אחת"

רואי פרסול, בשיתוף eyedo
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואי פרסול, בשיתוף eyedo
תוכן שיווקי

"לפני חמש או שש שנים הספידו את החנויות הפיזיות והקניונים ואמרו שכולם יעברו להיות מקוונים. דיברו על עולם האופטימיזציה וכיצד אפשר לייצר יותר מכירות באונליין. אבל האונליין לא החליף את החנויות הפיזיות, אלא נהפך לעוד ערוץ שצריך לנהל", אמר רונן ימיני, מומחה Retail Execution ומנכ"ל eyedo, בוועידת Commerce 2022 של TheMarker Labels.

רונן ימיניצילום: ליאת מנדל

לדבריו, "הבעיה היא שבזמן שכולם התמקדו באונליין, החנויות הפיזיות הוזנחו. צריך לחזור לנהל את הקנייה בחנויות הפיזיות, שנשארו רלוונטיות וממשיכות לעבוד. מנהלי רשתות ויתרו על שדרוגי תשתיות בחנויות ובשנים האחרונות לא בוצעה מספיק השקעה. כדי להגדיל את המכירות צריך לשנות את הגישה ולהגדיל השקעה. אלה שהמשיכו להשקיע בחוויית הקנייה מנצחים והגדילו מכירות. אלה שיידעו לייצר את האנליטיקה הנכונה וייתנו לאנשים בקצה את כל מה שהם צריכים כדי לתת חוויית קנייה — ינצחו".

ימיני הסביר כי "אחת הבעיות שקמעונאים מתמודדים איתן כיום היא ריבוי טכנולוגיות, מצב שיצר בלגן וקשה לדעת במה להתמקד. חנויות פיזיות תלויות בשרשרת אספקה מורכבת, הן מנוהלות על ידי אנשים שעמוסים מאוד וקשה להם להחליט מה לעשות קודם. מנהל רשת צריך להבין שבקצה עומדים אנשים, ואם הוא יעטוף אותם בכלים טכנולוגיים שינגישו להם מידע ובמקביל אם הוא ינחה אותם צעד אחר צעד, הם ינצחו את המלחמה. צריך להפוך את העובדים לחלק מההבנה הניהולית הארגונית. לעסק נכון לעבוד עם פלטפורמה אחת ולא עם ריבוי של פתרונות.

ימיני הסביר כי "EYEDO היא פלטפורמה שאפשר לעשות איתה הכל. יש לנו בפלטפורמה ראיית מכונה, ניתוח נתונים מהחנות, ניהול הזמן של האנשים, ניהול פרויקטים מורכבים, אינטגרציות מובנות לכל אפליקציית מכירה, חנות או רשת".

לדברי ימיני, "בשנה הקרובה אנחנו מבטיחים לחבר את הפלטפורמה לכלים הטכנולוגיים של הלקוח או לחנות האוטונומית לדוגמה: אנחנו הולכים לפתור את בעיית הבשר הטרי שיש לקמעונאים ולנהל את המלאי, זה יחסוך להם כסף רב ובלאי. אנחנו מפתחים בינה מלאכותית שתמקסם את כל הבשר הטרי שנמכר בחנויות, מה שבסופו של דבר אמור לעזור ללקוח עם הצעה של מחירים נוחים ומבצעים אטרקטיביים".

בשיתוף eyedo