מייסדת Future Positive: "בעתיד נלבש בגדים שעשויים רק מפיקסלים"

בסטודיו לעיצוב שבו נוצר המותג יוצרת רותם גואטה ושותפה גשר בין עולם האופנה הממשי לזה הווירטואלי ומפתחים בגדים דיגיטליים המיועדים ללבישה בסביבות וירטואליות.

גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף Future Positive
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף Future Positive
תוכן שיווקי

"בעתיד נלבש בגדים שעשויים רק מפיקסלים, בבחינת מוצר שלא קיים או פריט לבוש שלא ניתן לחוש אותו, ולא מדובר במדע בדיוני" — כך הצהירה מעצבת האופנה הדיגיטלית רותם גואטה, מייסדת ובעלים של Future Positive, בוועידת Commerce 2022 של TheMarker Labels. גואטה פותחת צוהר לעולם חדש של אופנה וטכנולוגיה, שאמור לדבריה לשרת את הצרכנים כבר בעתיד הקרוב. בסטודיו לעיצוב שבו נוצר המותג יוצרים גואטה ושותפה ניר גשר בין עולם האופנה הממשי לזה הווירטואלי ומפתחים בגדים דיגיטליים המיועדים ללבישה בסביבות וירטואליות.

רותם גואטהצילום: ליאת מנדל

"המונח מטאוורס מתאר גם את התפתחות השלב הבא של האינטרנט ויצירת יקום וירטואלי שבו ניתן לבלות, לעבוד, להיפגש עם חברים וכמובן גם לרכוש מוצרים דיגיטליים ופיזיים", היא אומרת. "באוקטובר הציג מארק צוקרברג את השם החדש של פייסבוק — מטא, ואת החזון ארוך הטווח שלו שלפיו לא נצפה בתוכן, אלא נהיה בתוכו, דבר שככל הנראה יקרה באמצעות משקפי מציאות רבודה או מדומה, ובעזרת אווטארים שייצגו את הזהות הווירטואלית החדשה שלנו", מסבירה מעצבת האופנה הדיגיטלית.

גואטה מציגה נתונים המתייחסים להוצאות של אוכלוסיית העולם על מוצרים דיגיטליים. "כיום יש בעולם שלושה מיליארד גיימרים, יותר משליש מאוכלוסיית העולם, שמוציאים מעל מאה מיליארד דולר בשנה על מוצרים דיגיטליים", היא אומרת. "גם מותגי היוקרה גילו את הפוטנציאל, ולראיה שיתוף הפעולה בין מותג האופנה בלנסיאגה ופורטנייט — חלוצת המטאוורס, ובין גוצ'י ורובלוקס. אירוע מכונן נוסף שהתקיים לאחרונה הוא שבוע האופנה הראשון של המטאוורס שנערך ב־decentraland, שבמהלכו הציגו לצד מעצבי אופנה דיגיטליים גם בתי אופנה גדולים כמו פאקו רבאן, דולצ׳ה וגבאנה, אטרו וטומי הילפיגר". באירוע הציגה גואטה את עבודתה hybrid, מיצג שמשתתף בימים אלו בתערוכת ה־NFT הראשונה במוזיאון תל אביב.

גואטה מדגישה גם את חשיבות החיבור בין אופנה לטכנולוגיה, שתומך ברעיון הקיימות ובמציאת פתרונות חדשניים ליצירת עתיד טוב יותר לתעשיית האופנה — אחת התעשיות המזהמות ביותר בעולם. "מחקרים מראים כי בממוצע, 80% מהבגדים שאנו רוכשים נלבשים פעם אחת אם בכלל. הפתרון הוא חייטות דיגיטלית — לבוש שלא קיים במציאות, לשימוש בתמונה בלבד. האופנה הדיגיטלית גם יוצרת מדיום חדש המאפשר לבישת פריטים שלא ניתן להשיג במציאות, לדוגמה נעליים מלהבות אש או שמלת ערב שנראית כמו בלון מתנפח", מסבירה גואטה ובוחרת לסיים עם הצגת פרויקט חדש שהיא מובילה, המשלב בין מציאות רבודה למציאות מדומה, תחום שלטענתה מייצג את העתיד של האי-קומרס. מדובר על חנות וירטואלית בה יוצגו הפריטים הדיגיטליים של FUTURE POSITIVE, שתאפשר 'טיול' בחלל הווירטואלי, אפשרות לשנות את עיצובו, ולבישת הפריטים בטכנולוגיה של AR, המשמשת מדידה וירטואלית של פריטי הלבוש, חוויה שיכולה להתאים גם לחנויות אונליין של מותגים פיזיים".

בשיתוף Future Positive