בעלי עסקים לא מודעים לכלי השיווקי האדיר שנקרא שיווק שותפים

מנכ"לית ומייסדת Ambassadors אנה ברודי תיארה מודל שבו בלוגרים ובעלי אתרי תוכן מובילים טראפיק מהאתרים שלהם לאתרים של עסקים ומקבלים על כך עמלה. לדבריה, ההכנסות של שוק זה בארה"ב צפויות להיות גבוהות משמונה מיליארד דולר ב–2022 והמודל הזה עובר בימינו התאמה לעולם של המשפיענים

יובל גמליאל, בשיתוף Ambassadors
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל גמליאל, בשיתוף Ambassadors
תוכן שיווקי

בעלי עסקים מקוונים רבים אינם מודעים מספיק לכלי השיווקי האדיר שנקרא שיווק שותפים" — כך הצהירה אנה ברודי, מנכ"לית ומייסדת Ambassadors, רשת תכניות שותפים למשפיענים ומשפיעניות בוועידת Commerce 2022 של TheMarker LABELS. לדבריה, "שיווק שותפים הוא מודל שבו בלוגרים ובעלי אתרים מובילים מעצימים את הטראפיק של אתרים אחרים ומרוויחים עמלה על מכירות, קליקים או לידים. השוק הזה צובר תאוצה דרמטית בעולם וההכנסות שלו בארה"ב צפויות להיות גבוהות משמונה מיליארד דולר ב־2022 ולאחרונה עובר שינוי והתאמה לעולם של המשפיענים כדי להגדיל מכירות אפילו יותר.

אנה ברודיצילום: ליאת מנדל

ברודי הסבירה כי קיימים שני מודלים עיקריים של שיווק משפיענים, האחד של מאקרו משפיענים, שהם בעצם משפיענים לרוב עם מעל 100000 עוקבים שמקבלים תשלום עבור חשיפה ו/או אחוזים על המכירות, והשני של מיקרו משפיענים, אנשים שיש להם בין 5k-40k עוקבים ברשת שרובם לא מקבלים תשלום. לדבריה, הטעות הגדולה בשיווק באמצעות האחרונים היא הנטייה של בעלי עסקים לתגמל אותם במוצרים חינמיים, מבלי להשתמש במודל תגמול להגדלת מכירות. "הם חושבים שאם ישלחו למיקרו משפיענים מתנות הם יקדמו להם בתמורה את המכירות ואולי זה קורה בהתחלה, אבל בהמשך זה שוחק והמפרסמים האפקטיביים האלו מפסיקים לעשות זאת כי אין להם רווח והמוטיבציה פוחתת", הבהירה.

לדבריה, על בעלי העסקים המקוונים להבין שבאמצעות מיקרו משפיענים ניתן להגיע לקהל מאוד ממוקד ולאחוזי המרה גבוהים תוך יצירת יחסי אמון עם העוקבים של המיקרו משפיען, ולכן שווה להשקיע בהם. "בסופו של יום המשפיענים והמשפיעניות הם אנשי המכירות שלכם ברשת וכמו שלא הייתם מצפים מעובד לעבוד בשביל בגד במתנה, כך צריך להשקיע בהם", אמרה. "הפיכתם לשותפים לרווח שלכם, ותשלום של אחוזים על מכירות תעניק להם מוטיבציה גבוהה להוביל למכירות, וכמות התוכן שלהם תהיה בלתי מוגבלת ומבוססת מכירות כי האינטרס של המכירות משותף. הם ינסו כל הזמן להבין איך להמיר את התוכן שלהם לצרכי העסק שהם מפרסמים מבלי שזה יבוא על חשבון איכות התוכן שלהם". ברודי הוסיפה כי "בין היתר, מודל של שיווק שותפים באמצעות משפיענים מעניק לבעל העסק יכולת לעשות מדידה מדויקת ולהבין מהם אחוזי הגדילה במכירות, אילו מוצרים נמכרו יותר ואלו פחות. פתיחה של עולם השיווק שותפים לעבודה עם משפיענים מאפשרת גישה לקהל צעיר יותר שנמצא שנמצא ברשתות החברתיות בעוד עבודה רק עם משווקים דיגיטליים שעובדים במודל של שיווק שותפים מונעת לרוב את הגישה לקהל שנמצא ברשתות החברתיות . והכי חשוב לתת למשפיענים את החופש להביע דעה ולא לדרוש מהם להמליץ על משהו שהם לא מתחברים אליו רק בגלל ששלחתם להם מוצר", סיכמה.

שיתוף Ambassadors