ניצן גולדברג: "העובדה שתנובה החלה למכור ברשת זה win win לכולם"

מנכ"ל ומייסד Good Pharm סיפר בפאנל שעסק בחדשנות כי החברה מטמיעה טכנולוגיה חדשה ליצירת פרסונליזציה ללקוחותיה

רואי פרסול
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואי פרסול
תוכן שיווקי

"בחרנו לפאנל שני יצרנים ושני קמעונאים על מנת להראות את הקשר בין היצרן לקמעונאי" — כך פתח המנכ"ל המשותף של Group Sinergia, אלי מרון, את פאנל החדשנות בניהול היתרון התחרותי בקמעונאות בוועידתCommerce 2022 של TheMarker LABELS. הדוברת הראשונה בפאנל היתה דנה הוכשיין מאן, שהסבירה כי תפקידה כמנהלת החדשנות של FOX "נולד מהחזון של סמנכ"ל הפיתוח העסקי. המטרה הראשונה היא להציע השקעות בסטרטאפים. כך אנחנו בונים גשר בין היכולות של הקבוצה לאלו של יזמים ויזמיות חיצוניים לה". כדוגמה למהלך שמייצר יתרון תחרותי ציינה הוכשיין מאן כי פוקס השקיעה בחברה שעוסקת בפיתוח סביבות וירטואליות ובגרפיקת תלת מימד, דבר ששיפר את חוויית הקנייה. "היום יש אצלנו אפשרות לעצב חדר ילדים בתלת מימד, למשל, וחוויית הקנייה השתפרה פלאים", הוסיפה.

בהנחיית אלי מרון, מנכ"ל משותף Group־Sinergia ובהשתתפות אדם פרידלר מנכ"ל ומייסד Good Pharm; ליאת אוליאל, סמנכ"לית שיווק דיגיטלי לוריאל; ניצן גולדברג, מנכ"ל חטיבת המכירות תנובה; דנה הוכשיין מאן, FOX labs ,Head of Innovationצילום: ליאת מנדל

ליאת אוליאל, סמנכ"לית השיווק הדיגיטלי בלוריאל, סיפרה כי "כל מה שקורה בעולם הביא אותנו להבין שמוצרים זה לא הכל וצריך לחפש משהו נוסף. חוויית ביוטי, ערך שהלקוחה מזדהה איתו כמו האקולוגיה שנכנסה חזק מאוד לתחום. בכל נקודת מכירה שלנו, בין אם היא וירטואלית או ממשית, אישה יכולה לבחון את העור שלה ולקבל אנליזה. השקנו חנויות מקוונות שיש בהן אווטארים, NFT. כך לצרכניות יש מעורבות גדולה במוצרים וזה יוצר תחושת שייכות למותג".

ניצן גולדברג, מנכ"ל חטיבת המכירות של תנובה, נשאל כיצד הקמעונאים מגיבים על כך שהחברה החלה למכור ישירות לצרכנים ברשת ונכנסה לתחום הפירות והירקות הטריים. "אני חושב שזה win win לכולם, כי אנחנו מגישים את השירות הטכנולוגי בנקודות המכירה", הסביר גולדברג. "אנחנו רואים שהצרכנים רוצים שהמוצרים יגיעו אליהם עד הבית. חשוב לנו להדגיש שכל הפירות והירקות שאנחנו משווקים הם מחקלאים ישראלים, ככה שאנחנו עוזרים להם להגדיל מכירות. לא ראינו ניגוד עניינים עם רשתות השיווק. יש מקום לכולם".

אדם פרידלר, מנכ"ל ומייסד Good Pharm, נשאל מה יוצר יעילות תפעולית שמאפשרת לרשת להציע מחירים אטרקטיביים לצרכנים. "היתרון התחרותי הוא בהיבט התפעולי. בתקופת הקורונה ראינו שהצרכן חושש לצאת מהבית, הוא רצה להיות כמה דקות בחנות ולחזור הביתה, וזה יצר אתגר כי יש שונות גדולה בין הסניפים. סטודנט בפלורנטין לא מחפש את אותם מוצרים שמחפשת אמא מאזור השרון. פיתחנו כלי שבעזרתו אנחנו מנתחים את המוצרים על המדפים ומייעלים את הסניף הספציפי, שמותאם לצרכנים באותו אזור. בהיבט התפעולי זה עושה עבודה קלה כי הסניף מותאם לצרכן. זה יוצר יתרון כי הצרכן מקבל את מה שהוא רוצה. בפן השיווקי אנחנו מטמיעים עכשיו טכנולוגיה חדשה ליצירת פרסונליזציה ללקוחות כדי לדבר לכל אחד ברמה האישית".

לשאלה כיצד לוריאל מתמודדת עם רכישה במבחר ערוצים, השיבה סמנכ"לית השיווק הדיגיטלי בחברה כי "בלוריאל מסתכלים על חוויית הקנייה כחווייה הוליסטית שיכולה להתחיל מאתר סחר או חיפוש בגוגל. אוספים הרבה דאטה ונמצאים בקשר ישיר עם הלקוחות. יש אצלנו בחברה הרבה נשים ואנשים שמנהלים את החוויה הזאת. המטרה שלי היא שחוויית האונליין והאופליין תהיה אחידה, ואת זה אנחנו עושים בעזרת הטכנולוגיות שאנחנו מטמיעים".

לשאלה איזה מודל חדשנות מפעילה תנובה כדי שהלקוחות יישארו נאמנים למותגיה, השיב מנכ"ל חטיבת המכירות שלה כי "המותג הפרטי הוא מתחרה נוסף כמו כל מתחרה, ואפשר להחמיא להם: יש שיפור באיכות המותג הפרטי. אנחנו בתנובה עושים שלושה דברים מרכזיים: הראשון הוא חדשנות, למשל, קפה קר חדש שעשוי מחלב טרי שהכנסנו לאחרונה, המון סוגי משקאות חדשים על המדפים, נקניקיות של טירת צבי שהתחלנו לשווק. השני הוא מערכת ההפצה. מערכת ההפצה שלנו יודעת להגיע עם מוצר חדש בתוך 48 שעות לכל נקודה במדינה. השלישי — האנשים. יש לנו הנהלה מצוינת ועובדים מעולים וזו החוזקה שלנו".