"הצרכנים מצפים לחוויית קנייה מושלמת ובטוחה"

לדברי אפי דהן, מנהל אזור מרכז, מזרח אירופה וישראל בחברת PayPal, עסקים שמעוניינים להתרחב גלובלית וליהנות מאמון הצרכנים, חייבים לאמץ סטנדרטים בינלאומיים לתשלומים, סליקה מאובטחת ושירות

רואי פרסול, בשיתוף PayPal
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואי פרסול, בשיתוף PayPal
תוכן שיווקי

"מי שיידע לאמץ טכנולוגיות יפנה לקהל רחב יותר וימכור יותר. מי שלא — ייעלם", אמר אתמול אפי דהן, מנהל אזור מרכז, מזרח אירופה וישראל בחברת PayPal, בוועידת Commerce 2022 לקמעונאות ומסחר אלקטרוני של TheMarker Labels. "יותר ויותר עסקים הבינו בתקופת הקורונה שהם חייבים לקפוץ למים וללמוד לשחות בדרך חדשה, ולרובם זה עשה טוב". דהן דיבר על ההאצה שחוו עסקים בתקופת המגפה העולמית — בדגש על אלה שאימצו סטנדרטים בינלאומיים לתשלומים, סליקה מאובטחת ושירות. לדבריו, "אחד מכל שישה עסקים קטנים בישראל מוכר ברשת, גם לחו"ל, והצרכנים מצפים לחוויה מושלמת ובטוחה. מהמחקרים שעשינו עולה ש-50% מהצרכנים בישראל מרגישים לא בנוח להזין את המידע הפיננסי שלהם במהלך קנייה באונליין, והמספרים באירופה אינם שונים בנושא".

אפי דהןצילום: ליאת מנדל

דהן הציג סקר שנערך באנגליה, אודות השינויים במסחר אונליין בקרב עסקים קטנים בעקבות הקורונה. לדבריו, יותר משליש מהנשאלים הודו כי הקורונה היתה הזרז לשינוי בעסק שלהם, וכשליש נוסף השיבו כי ללא המשבר, כנראה שהיו ממשיכים ללא שינוי. בנוסף, הקורונה האיצה את העסקים הגלובליים במידה רבה: לפי הסקר, 40% מהעסקים באנגליה מתכוונים להרחיב את עסקיהם אל מחוץ לגבולות המדינה — למרות גודל השוק המקומי.

"אנחנו הרי מנהלים הכל מהבית דרך הזום, וקל לנו יותר מתמיד לקנות את מה שאנחנו צריכים מכל מקום בעולם", אמר דהן. "מי שכבר נמצא באונליין צריך לשים דגש על מילה אחת: איכות. הצרכנים כיום מצפים לחוויה מושלמת. במהלך השנתיים האחרונות נחשפנו לאתרים בינלאומיים שנותנים לנו חוויית קנייה מעולה, כולל החזרות מוצרים או כסף. זה הסטנדרט העולמי, ומי שלא יישר עם זה קו — לא יישאר. אנחנו הצרכנים זכאים לקבל שירות מצוין וחוויה אינטואיטיבית נוחה".

דהן הזמין לבמה את סיון שטרנבך, מעצבת ובעלת המותג Sivansballoons, שמוכרת אונליין פריטים בעבודת יד. ״כשהתחלתי את העסק שלי, לא ציפיתי שהעבודות שלי יהפכו לפריטי עיצוב נחשקים שתופסים עניין בכל העולם", סיפרה שטרנבך. "קהל הלקוחות שלי התרחב משמעותית בשנתיים האחרונות, לארה״ב ולאירופה. הלקוחות מצפים לקבל את העבודות שאני מכינה עבורם. כאשר הם מזמינים ומשלמים דרך PayPal הם מרגישים בטוחים, זה נותן להם אישרור לכך שהעסקה תצא לפועל בצורה הבטוחה ביותר והם מוגנים בכל שלב בדרך״.

דהן הוסיף כי ״קטגוריית עיצוב הבית וריהוט הן הקטגוריות המזנקות באופן מתמיד מאז מגיפת הקורונה, וזה עדיין המצב נכון ל-2022. סיון היא הדוגמה המובהקת לכך, יחד עם עוד הרבה עסקים קטנים ובינוניים שמשתמשים ב־PayPal״.

בשיתוף PayPal