"אפשר להזמין מטורקיה בגדים של רשתות בינלאומיות בעשרה שקלים"

מנכ"ל USHOPS ירון בן אלי אמר כי להערכת הקבוצה חלה ירידה קלה במשלוחים מאמזון לישראל, אך בו בזמן יש עלייה במשלוחים לארץ מטורקיה. הוא הוסיף כי המחירים בטורקיה זולים ב-60% מהמחירים בישראל

רואי פרסול, בשיתוף קבוצת USHOPS
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואי פרסול, בשיתוף קבוצת USHOPS
תוכן שיווקי

"הצרכנים בישראל הפכו לחיות רשת, כולם למדו דרך הפייסבוק איך להתארגן לרכישות מעבר לים" — כך אמר מנכ"ל קבוצת USHOPS ירון בן אלי בוועידה השנתית לקמעונאות ומסחר אלקטרוני של TheMarker LABELS. מנחה הכנס, הפרשן הכלכלי של חדשות 13 מתן חודורוב, הזכיר כי בעידן של תחרות גוברת המפתח הוא קודם כל שיפור מהירות השילוח לבית הלקוח והתייעלות לוגיסטית, ותהה האם זו התשובה לתחרות על הכיס של הצרכנים.

ירון בן אליצילום: ליאת מנדל

בן אלי השיב כי בקבוצת USHOPS "למדו את הנושא של רכישות מטורקיה, שם המחירים הם 60% פחות מהמחירים בארץ. אמנם היו צרכנים שחששו לרכוש באינטרנט, אך בתקופה שבה התפשט נגיף הקורונה, בלית ברירה, הם קפצו למים". לשאלה איך מתגברים על כך שברכישה מקוונת לא ניתן למשש או למדוד את הבגד לפני הקנייה, השיב בן אלי "כמו שקורה היום, נוצרו פלטפורמות לרכישה כמו אסוס ועלי אקספרס, שמעניקות חוויית קנייה משודרגת. אז הצרכנים קונים ברשת, מודדים בבית, ובמקרה הכי גרוע הפריט עובר לקבוצות רכישה בפייסבוק, שפעילות מאוד בישראל".

לשאלה עד כמה המשבר בשרשרת האספקה פוגע ומייקר את המשלוח ענה מנכ"ל קבוצת USHOPS כי "כיום האספקה עדיין סדירה. שלושה־ארבעה ימים והפריט מגיע לבית הלקוח. הלקוח משלם על זה שני דולר".

לשאלת חודורוב אם טורקיה היא התשובה ליוקר המחיה, השיב בן אלי: "אפשר לקנות מטורקיה כל דבר — מבגדים עד רהיטים, וייבאנו לישראל אפילו פרארי. ניתן למצוא בטורקיה כמעט את כל הרשתות (הבינלאומיות) שקיימות בישראל. הישראלים רוכשים משם בגדי תינוקות בעשרה שקלים — מחירים לא נתפסים. אז די ברור למה הרכישות משם עולות מחודש לחודש, והצרכנים הישראלים אוהבים קניות באונליין. באמזון, הישראלים הם בטופ חמש של המכירות".

ביחס לעתידו של המסחר המקוון באתרים של חברות ישראליות, אמר מנכ"ל קבוצת USHOPS: "המסחר המקוון המקומי גוסס בעיניי, חוץ מ־KSP שמצליחים להפגיש לקוחות ישראלים עם פלטפורמה בינלאומית".

בן אלי הסכים כי הקמעונאות הישראלית סובלת ממחסור בתחרות. "אנחנו כצרכנים מחפשים את יכולת הבחירה. אנחנו השחקנים של המרקט פלייס. כל השחקנים הגדולים בולעים את הקטנים והתחום היחיד שהשחקנים הקטנים עדיין שורדים בו הוא תחום האופנה".

בכל הנוגע למסחר בפייסבוק, שתופס תאוצה בארה"ב, אמר בן אלי: "זה מאוד נוח ולכן זה תופס. אפשר למצוא את הפריט, לשלם עליו דרך המרקט פלייס וגם על המשלוח לשלם למישהו פרטי. זה פוגע בעיקר ב־eBay. אני מאמין שזה יגיע בקרוב לישראל". מנכ"ל USHOPS ציין כי כי הקבוצה מזהה "קצת פחות משלוחים מאמזון לארץ, אבל בו בזמן יש עלייה במשלוחים מטורקיה לישראל. יש הרבה דגים בים ואנחנו לקראת שיא מכירות ברבעון האחרון בזכות הבלק פריידי וסייבר מאנדי, והדור הצעיר קשורים לשופינג והם חיות רשת".

בשיתוף קבוצת USHOPS