פריצת הדרך של קרסו נדל"ן: כך תגורו בעיר היקרה בישראל

פרויקט ME-CRO של חברת קרסו נדל"ן, המבוצע במסגרת התחדשות עירונית, כולל שני בניינים חדשים ברחוב אבן גבירול שמספקים פתרון מהפכני לדיור בתקציב הגיוני

אלעד צור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט מיקרו אבן גבירול 144-146
פרויקט מיקרו אבן גבירול 144-146 הדמיה: 3DIVISION
אלעד צור
תוכן שיווקי

לפני כחודש יצא לדרך פרויקט ME-CRO אבן גבירול 144-146 של חברת קרסו נדל"ן. שני בניינים חדשים בני 8 קומות נבנים ברחוב, משפיעים על הנראות שלו ומספקים, לראשונה בעיר, פתרון לדיור עירוני בתקציב הגיוני.

הפרויקט מבוצע במסגרת תמ"א 38/2 ולפיו מוקמים בניינים חדשים עם תוספות שטחים, במקום הבניינים הקיימים. זהו ציון דרך בהיסטוריה הנדל"נית של העיר והוא מסכם עבודה של מעל עשור.

היוזמה לחידוש הבניינים נולדה בימים בהם תמ"א 38 הייתה בראשית דרכה, וצוות התכנון של העיר תל אביב עוד לא גיבש את המתווה והמדיניות להתחדשות הבניינים ברחוב אבן גבירול. בחברה מסבירים כי דיירי הבניינים הבינו את גודל ההזדמנות ויזמו את הפרויקט, הם חברו למשרד האדריכלים "הפלטפורמה העירונית", שהציע תכנון חדש ומיטבי לבניין ולסביבה. האדריכלים יצרו חתך חדש של רחוב אבן גבירול - במקום בניין מגורים עם קומת קרקע מסחרית ושלוש קומות מגורים, תוכנן בניין עם קומה מסחרית ובנוסף לה שמונה קומות מגורים. התוכנית החדשה מתייחסת לפיתוח של מערכת התחבורה הציבורית באזור ומציעה שטחי מסחר משודרגים וקומות מגורים משופרות, הודות לשטחים משותפים שמאפשרים לדיירים מרחבי מחייה גדולים יותר בדירות הפרטיות. בשנת 2016 קרסו נדל"ן נבחרה ע"י הדיירים כיזם להוביל את הפרויקט ובשנת 2017 השלימה את תהליך אישור התב"ע.

סלון דירת 42 מ"ר בפרויקט מיקרו הדמיה: סטודיו בונסאי

"האדריכלות הייחודית ותוכנית העיצוב של פרויקט ME-CRO, הכולל בין השאר מרפסות מוכלות בקו המבנה (בקו שאינו חורג אל מעל המדרכה), רחבת מסחר נעימה, פיתוח שבילים וחצר משותפת, ישפרו משמעותית את הדרך שבה הציבור חווה את הבניינים החדשים ואת רחוב אבן גבירול", אומר חמי שאול, מנהל חטיבת מגורים בוטיק בקרסו נדל"ן.

קרסו נדל"ן מביאה את בשורת המיקרו ליבינג לישראל

המדיניות התכנונית החדשה ברחוב אינה הבשורה היחידה בפרויקט, מספרים בחברה. הפרויקט כולל כמות גדולה יחסית של דירות קטנות, שמהוות מבחינת קרסו הזדמנות לשפר את איכות התכנון למגורים בלב העיר ולהתאים את הדירות החדשות לאנשים שמעדיפים להתגורר בה. "הקאמבק שעושה העיר בעשור האחרון, העלייה במודעות לצורך בחיים ברי קיימא, הרצון ליהנות ממה שיש לעיר להציע והמחסור בקרקעות לבנייה גרמו לעלייה משמעותית במחירי הנדל"ן", מסביר שאול. "כוחם של המגורים בעיר הוכח במהלך תקופות הסגר הממושכות בזמן מגפת הקורונה, שהעמידה למבחן את תפיסות החיים והמגורים שלנו. אלו הובילו אותנו לחשוב על יצירת פתרונות דיור חדשניים ולהטמיע אותם בפרויקטים של החברה".

סלון דירת 3 חדרים בפרויקט מיקרו הדמיה: סטודיו בונסאי

תורת המיקרו ליבינג הפכה לפתרון מקובל במרכזי ערים גדולות וצפופות בעולם. קרסו אימצה את התאוריה, לפיה מתוכננות דירות ששטחן מצומצם יחסית, באופן חכם ופונקציונלי שיוצר תחושת מרחב גדולה. בפרויקט ME-CRO החדש, מיושמת התורה לראשונה. שטח הדירות מתוכנן על פי עקרונותיה, ובכל אחת מהן משולבים אלמנטים ייחודיים בעבודת נגרות ומתוכננים פריטי ריהוט ייעודיים שמתאימים רק לה.

האדריכלים עופר רוסמן ורוני אביצור, בעלי סטודיו XS המתמחה בתכנון דירות קומפקטיות המאופיינות בחפיפות בין חללים, ויתור על מסדרונות ופריטי נגרות ייחודיים המותאמים לכל טיפוס דירה, הופקדו על תכנון הפנים של הפרויקט. הסטודיו יצר כמה תוכניות לבחירת הדיירים, הן מאפשרות התאמה מקסימלית לאורח החיים ולצרכים שלהם, מייתרות את הצורך במעצב פנים או בהזמנת עבודות נגרות, וחוסכות בכך חלק ניכר מהתקציב. חלק מהתכנון כולל גם ייצור של פריטי ריהוט נארזים כמו שולחן אוכל מתקפל, או פינת עבודה שמוטמעת בתוך ארון.

לראשונה בישראל - פתרון דיור עירוני למשפחות בתקציב אפשרי

"בתל אביב יש קהל שלם שלא מקבל מענה מתאים ואיכותי למגורים כמו זוגות, הורה יחידני, רווקים ומשפחות עם ילדים שרוצות להמשיך ולהתגורר בעיר. החלוקה הסטנדרטית של חדרים לא בהכרח מתאימה לסגנון החיים של הקהל הזה או לתקציב שלו", אומרים האדריכלים. "במקרים כאלה, דיירים נאלצים לבצע שינויים יקרים כדי להתאים את הדירה לצרכים שלהם. ב-ME-CRO אבן גבירול תכננו מראש ריהוט שתפור כמו כפפה לסוג המגורים שהדירה מאפשרת. חשבנו על כל הפרטים והפריטים הדרושים, החל בארונות המטבח, דרך מיטת הילדים המתחברת לשולחן כתיבה ותיבת אוורור למחשב, ועד למתקן ייחודי עבור נייר טואלט. הדייר או המשקיע לא יידרשו להוסיף שקל ויקבלו מוצר מושלם", מסכמת אביצור.

חלל עבודה משותף בגינה בעורף הבניינים הדמיה: ברנד סטודיו

שטח הדירות בפרויקט נע בין 42-82 מ"ר. קיים מספר בודד של דירות בנות 82 מ"ר, המתאימות למשפחות עם ילדים. תכנון וייצור פריטי נגרות ייחודיים לחדרי הילדים, תפיסת החלל הקומפקטית ותורת המיקרו ליבינג יצרו בדירות אלה איכויות שימוש וחיים שמתאימים למשפחות הכוללת עד ארבע נפשות. "התכנון החכם חוסך לפחות 15 מ"ר, שהיו נדרשים בדירה סטנדרטית", מסכמים בקרסו ומזמינים את הקהל לצפות במופת התכנוני.

תעודת זהות ME-CRO אבן גבירול
רחוב אבן גבירול 144-146 תל אביב.
שני בניינים חדשים, 50 יחידות דיור, מתוכן 33 יחידות למכירה.
סטטוס: בשלבי בניה.

להרשמה לחצו כאן >>