בית יוליאנה: בית בוטיק מוגן וסיעודי באווירה אירופאית

טיפול אישי ברמה גבוהה, מענה הוליסטי רחב לכל צורך ואיכות חיים ללא פשרות עם רצף טיפול. החלום האולטימטיבי על בית דיור מוגן ובוטיקי מתגשם בבית יוליאנה בהרצליה

לימור קלר בשיתוף בית יוליאנה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית יוליאנה | צילומים: עידו חיים רוזנטל
בית יוליאנהצילום: עידו חיים רוזנטל
לימור קלר בשיתוף בית יוליאנה
תוכן שיווקי

הכניסה לבית הדיור המוגן יוליאנה בהרצליה היא כמו קפיצה קטנה לחו"ל. הבית, הוא בית בוטיק שמביא אליו את ההווי והאווירה האירופאית המורגשת בתרבות, באוכל, ביחס, באווירה רגועה, שקטה ושלווה.

"מתגוררים אצלנו דיירים עצמאיים ודיירים באגפי סיעוד, תמיכה ותשישות נפש, עם הקפדה על טיפול מסור ויחס אישי". מתארת שושנה נש, מנהלת בית יוליאנה.

קבוצות טיפול קטנות
בית יוליאנה קיים מעל 40 שנה ובו כ-120 דיירים עצמאים וכ-60 דיירים באגפי התמיכה והסיעוד מטופלים בבית האינטימי והמשפחתי ע"י צוות עובדים מנוסה, מקצועי ומיומן. הצוות כולל רופאים, אחיות ומטפלות בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה. דיירים עצמאיים, וגם אלה שאינם דיירי הבית אחרי ניתוח או מחלה, הזקוקים להחלמה או השגחה לזמן קצוב, יכולים להיעזר בבית יוליאנה.

חדר הג'קוזיצילום: עידו חיים רוזנטל

מחלקת התמיכה בבית מיועדת למי שאינו זקוק למחלקה הסיעודית, אך הוא לא מספיק עצמאי ונדרש לתמיכת הצוות. אלה מקבלים טיפול ושירות 24/7, אך נהנים מהפעילות התרבותית ומכל השירותים שמהם נהנים העצמאיים.

המחלקה הסיעודית מחולקת לארבעה אשכולות, שבכל אחד מהם 10 דיירים בלבד ולכל אשכול גינה משלו. ההבדל בין האשכולות הוא ברמה התפקודית והקוגניטיבית של הדיירים, כך שמי שמוגבל פיזית יישב בקבוצה עם אנשים במצבו ולא עם תשושי נפש.

"כל אחד צריך את הטיפול המיוחד לו, וחשוב לנו שמי שצלול, אבל נמצא במחלקה הסיעודית, עדיין יוכל ליהנות מקונצרטים ומהפעילות התרבותית לעצמאים", מסבירה נש. לכל אשכול מטפל אחראי, שעומד בקשר עם משפחת הדייר ושומר על קשר הדוק ושקיפות מלאה. אין שעות ביקור והמשפחות יכולות לבחור מתי נוח להן להגיע ואף ללון בבית בשבתות או במידת הצורך.

כדי להעניק טיפול ברמה גבוהה, איכות חיים ושמירה על כבוד האדם, מקפידה הנהלת הבית לתגבור צוות עובדים מעל התקן שקבע משרד הבריאות. הצוות מתבסס על עובדים ישראלים המועסקים על ידי בית יוליאנה, ולא בעובדים זרים או בעובדי קבלן חיצוני שמפעיל את המחלקה.

מסביב לעולם בחדר הכושר
חדשנות ומקוריות מאפיינת גם את התחום החברתי בבית יוליאנה בו נהנים הדיירים מתוכניות ומפעילויות ייחודיות שלא מפסיקות להתחדש. לרשותם, כמו בשאר המחלקות עומדת מלווה רוחנית, שתומכת בצרכים של הדייר.

חדר החושיםצילום: עידו חיים רוזנטל

חדר רב חושים תורם רבות למי שהתקשורת המילולית קשה לו. "מטופלים עם דימנציה עמוקה מתקשים לדבר, אבל הם מרגישים, רואים, שומעים ומריחים, ובחדר המרגיע הזה כל החושים מופעלים, כך שניתנת להם האפשרות לעבור חוויות חיוביות ע"י מוזיקה, ריח, מגע ושמיעה", מסבירה נש.

בנוסף, מוצעות תוכניות טיפוליות עם חיות ליטוף או כלבים, ולמי שזקוק לכך מוצע טיפול פליאטיבי, המיועד לאנשים בשלב האחרון של חייהם.

אם במחלקה סיעודית רגילה נדרשים העובדים לתמרן בין המטופלים, בבית יוליאנה הקצב אחר. אפשר להתחיל את הבוקר בתחושה של ספא מפנק עם חדר ג'קוזי בו המטופלים שומעים מוזיקה וזוכים למסז' מפנק. חדר נוסף המאפשר לדיירים ליהנות מאיכות חיים הוא חדר המשפחה במחלקה המציע העתק לסלון באווירה הולנדית משנות ה-50, שמחזירה את המטופלים לתקופה בה היו בבית שלהם.

נש: "יש בחדר מכונת קפה, מחשב וטלוויזיה וריהוט אותנטי, והדייר מרגיש כאילו הוא בסלון שלו. כשסוגרים את הדלת ונמצאים בפנים עם המשפחה, הם מרגישים בבית".
איכות הטיפול נשמרת גם ע"י טכנולוגיה מודרנית ומתקדמת בשם "Better Care", המופעלת דרך הטלפונים הניידים. מדובר בכלי עזר שנועד למעקב ומטרתו לוודא שהדייר מקבל את הטיפול המיטבי.

החדשנות ממשיכה בחדר הכושר/פיזיותרפיה בטכנולוגיה מיובאת מהולנד. לאופניים נייחים מחובר מסך שממנו משודרים 250 טיולים מכל העולם. הדייר בוחר היכן הוא רוצה לבקר – ניו יורק, פריז, הולנד, ועוד – ועם תחילת הדיווש, מתחילה התמונה לזוז בהתאם ליעד הנבחר. בהגעה לצומת הוא יכול לבחור אם לפנות ימינה או שמאלה, וכשהוא מחליט לעצור, עוצרת גם התמונה. מעבר לחוויה ולהתרגשות אחרי שנים שלא טיילו בחו"ל, מדובר בהפעלת שרירים חיונית.

להרגיש כמו בבית בהולנד. חדר משפחה בבית יוליאנהצילום: עידו חיים רוזנטל

דיירים עצמאיים זוכים גם לשאטל פעמיים ביום - מיניבוס שמסיע אותם ללא עלות לקניון, לים ועוד, ומחזיר אותם לאחר שעתיים של הנאה מהחיים בחוץ.

בעשרים השנים האחרונות זכה בית יוליאנה ברצף ב-5 כוכבים בתחרות של "המועצה לישראל יפה" לבית הגיל השלישי הנאה ומקיים בישראל, שלוש פעמים בדגל היופי (פרסי הצטיינות ייחודיים).

"מבחינתנו, לאיכות החיים אין סוף. בכל יום אנחנו מחפשים את הדרך להעניק לדייר חיים מיטביים גם במחלקות! חשוב לנו שיתעורר בכל בוקר עם ידיעה מה התוכנית להיום. אנחנו עורכים לדיירים טיולים של כמה ימים ברחבי הארץ, ולמחלקה הסיעודית -טיולים של חצי יום כדי לשמור על איכות החיים.

עוד לא פגשתי מישהו שאמר 'איזה יופי שהגעתי למחלקה סיעודית', אבל יש בהחלט מי שאומר 'איזה יופי שהגעתי למחלקה הסיעודית בבית יוליאנה'.
"מתגוררים פה דיירים שעבדו אצלנו ויצאו לפנסיה. אם הם, כמי שמכירים את הבית מבפנים, בחרו בבית יוליאנה, סימן שהבית טוב באמת", היא מסכמת.

ליצירת קשר: 09-9704650 | www.beth-juliana.co.il | פייסבוק

בשיתוף בית יוליאנה