V-LIFE: סטנדרט חדש להחלמה מהירה

מלון ההחלמה השיקומי V-LIFE מספק מעטפת מלאה למטופלים מכל הקשת הרפואית בדרך לחזרה לשגרה מתפקדת. תוסיפו לכך מלון בוטיק ברמת 5 כוכבים והרי לכם שיקום בסטנדרטים הגבוהים ביותר. מנכ''לית המלון, עו"ד שרון לינדר, מציגה את המדריך השלם למטופל השיקומי

גיא פישקין בשיתוף V-LIFE
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לובי מלון V-LIFE
לובי מלון V-LIFEצילום: יח"צ
גיא פישקין בשיתוף V-LIFE
תוכן שיווקי

הביטוי ''העיקר הבריאות'' מלווה אותנו לאורך כל חיינו. אולם, מתי בפעם האחרונה יצא לנו לחשוב מה באמת עומד מאחורי צמד המילים הללו?

הידרדרות במצב בריאותי עשויה לפגוש אותנו בכל רגע נתון. מעבר לניתוח או ההליך הרפואי הנדרש, מורכב ככל שיהיה, קיימת התעלמות לעיתים דווקא מההליך השיקומי הבא לאחר מכן, שהינו בעל חשיבות עליונה לא פחות, ומהווה משתנה קריטי בדרך לחזרתו של המטופל לחיי השגרה.

שירותים פרא-רפואיים
עם העלייה במודעות לחשיבות ההליך השיקומי, פועל בפתח-תקווה מזה כחמש שנים מלון ההחלמה השיקומי V-LIFE מקבוצת שר''פ פלוס. המלון מציע תחת קורת גג אחת מעטפת רפואית מלאה 24/7 לרווחת כל סוגי המטופלים, בשילוב עם מלון בוטיק 5 כוכבים על בסיס פנסיון מלא. שילוב מנצח זה נועד לסייע למטופלים לעבור את תקופת ההחלמה בצורה הנוחה ביותר, בשילוב סביבה נעימה, שתסייע להם לצלוח את הימים המאתגרים עד לחזרתם לשגרה בריאה ומתפקדת.

''אם עד לפני כמה שנים, אדם שעבר ניתוח נדרש להישאר לאשפוז בבית החולים למשך שבועיים ואף מעבר לכך, כיום לאור מצב מערכת הבריאות הציבורית שכורעת תחת העומס, אין כל אפשרות להשאיר מטופלים לשיקום בבית החולים. המקסימום הוא יומיים, שלושה, אך לא יותר'', מבהירה עו"ד שרון לינדר, מנהלת המלון, אשר שוטחת מצידה את הערך המוסף שהוא מקנה עבור ''אורחיו''. ''במציאות שכזו נולד הצורך במוסד רפואי איכותי עם התנאים הטובים ביותר, שבו יוכלו החולים, שעדיין מצויים בהליכי התאוששות ושיקום רפואיים, לקבל מענה המותאם עבורם לאורך כל שעות היממה''.

עוד מוסיפה לינדר: ''כשמסתכלים כיום על האלטרנטיבות השיקומיות המוצעות בשוק, ניתן למצוא בתי הבראה ציבוריים, או לחילופין שיקום ביתי המתבצע דרך הקהילה (באמצעות קופות החולים). עד כמה ששיקום בבית הוא נוח עבור המטופל, המצב כיום הוא שהשירותים הפרא-רפואיים כמו פיזיותרפיה, ביקורי אחות או ריפוי בעיסוק, ניתנים בתדירות נמוכה מאוד. גם משך הטיפול עצמו קצר יחסית, ולעיתים אינו באיכות מספקת. במציאות שכזו, עצם היכולת להעניק לאדם מענה רפואי במקום אחד הוא פתרון נהדר שיאפשר לגוף להתאושש ולחזור לעצמו בצורה הטובה ביותר''.

חדר פרטי/ זוגי V-LIFEצילום: יח"צ

כאן נכנס כאמור לתמונה מלון V-LIFE הייחודי הממוקם במגדל אבנת (מעל הקניון הגדול בפתח-תקווה). הוא כולל 25 חדרים מרווחים מאובזרים למשעי, בהם ניתן למצוא מקלחת ושירותים צמודים, בשילוב תנאים שלא היו מביישים גם מלונות בוטיק בערי התיירות המובילות בארץ ובעולם.

אלא שעם כל הכבוד לתנאים, עיקר הדגש במלון הוא בראש ובראשונה על ההיבט הרפואי. ''עם הגעתו של דייר למלון הוא עובר אבחון ראשוני על ידי צוות רפואי הכולל אח, רופא מטפל ופיזיותרפיסט אחראי. אלו יחד מגבשים עבורו תוכנית פרטנית ייעודית, הכפופה למצבו הבריאותי'', אומרת לינדר.

אילו שירותים רפואיים מוענקים אצלכם לדיירי המלון?
''V-LIFE נושאת בשורה אמיתית לאנשים הזקוקים לטיפול שיקומי מקיף. אנחנו מציעים שורה רחבה של טיפולים, כמו פיזיותרפיה פרטנית וקבוצתית, ריפוי בעיסוק, מאמן כושר שיקומי המעביר אימונים פרטניים וקבוצתיים, עובדת סוציאלית האחראית על תחום הליווי הרגשי ומיצוי זכויות, והיד עוד נטויה.

עו"ד שרון לינדרצילום: יח"צ

"בשנה האחרונה הוקם במלון גם חדר פיזיותרפיה שיקומי עם המכשור המתקדם ביותר הנדרש לצורך שיקום ניתוחי. השילוב בין צוות רפואי מקצועי ומסור לתנאים הללו הם בגדר שובר שוויון, כזה שהופך את החוויה של המטופלים במלון לאופטימלית''.

עבור אילו מטופלים מותאמים השירותים ב-V-LIFE?
''אנחנו מספקים כיום מענה לקשת רחבה של מטופלים מכל הסוגים, החל מאנשים שעברו ניתוחים קלים, ועד לכאלו שנאלצו להתמודד עם ניתוחים מורכבים במיוחד. מדובר בין היתר על מטופלים כירורגיים בתחום האורתופדי (החלפות מפרק ירך או ברך), אנשים שעברו ניתוחים בתחומי הקרדיולוגיה, נוירולוגיה, אונקולוגיה, או כאלו שבשל תופעות לוואי נדרשים לקבלת תרופות IV דרך הווריד.

"למעשה, כל אותם מטופלים שזקוקים להשגחה ומעקב עונים על הקריטריונים של דיירים להם נוכל לספק מענה ייעודי. הכוונה היא באותה נשימה גם למטופלים בגיל השלישי או מטופלים סיעודיים הנדרשים לסיוע בביצוע פעולות בסיסיות. זה יכול להיות גם מי שהמטפל שלהם עזב או יצא לחופשה, או מטופלים בתפקוד עצמאי גבוה הזקוקים למענה ביניים עד להנגשת סביבת המגורים לצרכיהם''.

לא מתפשרים על איכות
ניכר כי משבר הקורונה שהציף את הסוגיות הבריאותיות במרכז סדר היום הציבורי, מעניק משנה תוקף גם לחשיבות ההליך השיקומי, וכפועל יוצא מכך מוביל את V-LIFE לזכות בביקושים גבוהים מצד מטופלים מכל קצוות הארץ. אלו זוכים מלבד המעטפת הרפואית המקיפה, גם לקחת חלק במסגרת פעילויות פנאי מעשירות המתקיימות בין כתליו של המלון, לרבות הרצאות בנושאים מרתקים, ארוחות מגוונות ברמה גבוהה, יחד עם חדרי אירוח מפנקים המקלים על התקופה המאתגרת.

חדר אוכל V-LIFEצילום: יח"צ

''חשוב להמשיך להעלות את המודעות בציבור לחשיבות הליך הביניים שבין השחרור מבית החולים לחזרה לשגרה הביתית המלאה. התרגום הפשוט להליך הזה הוא השיקום עצמו, שבלעדיו קשה מאוד למטופל לחזור באופן אופטימלי לשגרה אליה היה רגיל קודם לכן'', אומרת לינדר.

לדבריה, יש להקדיש מחשבה עוד בטרם ניגש המטופל לביצוע הליך ניתוחי כלשהו לנושא השיקום, על מנת שיוכל להיערך לקראת הפרוצדורה הרפואית בצורה שלמה. ''כאשר המטופל נמצא בשלב קבלת ההחלטות לגבי סוגיות כמו רפואה פרטית או עלויות של ניתוח, חשוב להכניס למשוואה את כל נושא ההליך השיקומי. יכולים להיות מקרים שהניתוח הצליח, אבל ככל ואדם לא עבר תהליך שיקום איכותי, הוא לא יצליח לחזור לתפקוד מלא. בפועל, השיקום צריך להתבצע תוך חלון הזדמנויות מצומצם של עד שבועיים מיום הניתוח, שכן כל איחור מעבר לכך עלול להוריד באפקטיביות השיקום''.

מעבר לקהל הלקוחות הטבעי של V-LIFE המורכב כאמור ממטופלים שסיימו זה עתה ניתוח רפואי, משמש המלון גם כבית דיור מוגן לפרקי זמן קצרים. ''גילינו כי ישנם לא מעט בני הגיל השלישי שמוכרים את הבית, ומחפשים עד לכשימצאו את הדירה הבאה עבורם פתרון זמני כלשהו'', מוסיפה לינדר. ''הם מעוניינים ליהנות במקביל מכל השירותים והליווי הרפואי 24/7 שמוענק אצלנו. החלטנו להיענות לצורך הזה ולאשר את השהייה במלון ללא כל הגבלה או התחייבות, בניסיון אמיתי להיענות לצורך של הלקוחות ולספק להם מענה הולם".

חדר שיקום V-LIFEצילום: יח"צ

לאילו קהלי יעד נוספים מותאמים השירותים ב-V-LIFE?
''זו הזדמנות מצוינת לציין שהמלון מסוגל לתת מענה מלא עבור מטופלים שחוו פגיעות מסוגים שונים עקב תאונות דרכים או תאונות עבודה בכל הגילים. אוכלוסייה נוספת כוללת בעיקר נשים המגיעות להליך שיקומי לאחר ניתוחים פלסטיים וזקוקות למעקב וביקורת. חשוב להדגיש כי עצם המעטפת המלאה והצוות הרפואי מהשורה הראשונה שקיים אצלנו, מאפשרים כמעט לכל סוגי המטופלים לזכות לערך מוסף ולהתאושש תוך פרק זמן מהיר יחסית''.

מהו משך הזמן בו שוהים המטופלים במלון?
''הממוצע נע בין שבועיים לחודשיים, בכפוף למצבם הרפואי. לצד זאת, קיימים דיירים קבועים השוהים במלון לפרקי זמן ארוכים של כשנה ומעלה''.

האם ניתן להמשיך לקבל את סל השירותים הרפואיים במלון גם לאחר השחרור הביתה?
''בהחלט. כאשר אדם מגיע ל-V-LIFE מגובשת עבורו תוכנית רפואית פרטנית, אותה הוא יכול להמשיך לקבל על ידי הצוות המטפל. אנחנו מציעים בדיוק לשם כך סל חבילות ייחודי במסגרת מרכז יום, שמאפשר לכל דייר להמשיך ולזכות לטיפול הרפואי הנחוץ עבורו, ללא לינה או שהייה ממושכת''.

ומה לגבי העתיד? בקבוצת שר''פ המפעילה את המלון שוקדים בימים אלו על יוזמה שתכליתה לספק מענה לצרכי תיירות מרפא, זאת כמובן בכפוף למגבלות הקורונה ובתקווה כי הווריאנטים השונים לא יקלקלו את התוכניות.

''אנחנו מאמינים שברגע שהשמיים יפתחו במלואם, המלון יוכל להעניק את מכלול השירותים המוצעים בו גם עבור אוכלוסיות זרות, מטופלים שזקוקים לפרק הזמן לטובת החלמה ושיקום, בדיוק כפי שאנחנו מציעים למטופלים הישראלים'', כך לדברי לינדר.

ליצירת קשר: 072-3910339 | אתר Vlife | לדף הפייסבוק

בשיתוף V-LIFE