הנאה בית האבות בעיניכם? גולד פקטור דירוג בתי אבות המובילים בישראל

כיצד בוחרים בית אבות או דיור מוגן עבור הורה מזדקן? חברת גולד פקטור מציעה סטנדרט איכות בפתרונות דיור לאנשים בגיל המבוגר וממקדת אתכם אל המטרה

מריה כץ בשיתוף גולד פקטור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבלת חותמת סטנדרט גולד פקטור שנה שנייה ברציפות למרכז נווה אורנים בגדרה | צילום: יח"צ
קבלת חותמת סטנדרט גולד פקטור שנה שנייה ברציפות למרכז נווה אורנים בגדרהצילום: יח"צ
מריה כץ בשיתוף גולד פקטור
תוכן שיווקי

בישראל חיים כ-950,000 אזרחים ותיקים מהם 250,000 אזרחים ותיקים המוגדרים כבעלי ירידה תפקודית. עד שנת 2035, צפויה אוכלוסיית האזרחים הוותיקים בישראל להגיע לכ-1,700,000 איש ואישה.

אחד הפתרונות הבולטים למענה לצרכי אוכלוסיית האזרחים הוותיקים הוא תחום שירותי הדיור הסיעודי ובתי האבות.

עם זאת, לעיתים, פתרון בית האבות או הדיור המוגן נתפס כמפלט אחרון לאחר מיצוי כל האפשרויות לטיפול ותמיכה בקהילה. תפיסה זו מובנת לנוכח העובדה שהבית הינו המקום הטבעי והמיטבי להזדקנות בסביבה משפחתית.

קיימת חשיבות רבה בתכנון מוקדם ובאיסוף מידע רלוונטי שיאפשר למשפחה להרכיב תוכנית מגירה של בית אבות.

משפחה המטפלת בהורה או אדם הקרוב לו, אשר זקוק להשגחה ועזרה ונתמך בשירותי מטפל/ת במסגרת חוק סיעוד (שעות מביטוח לאומי למטפלת) או בעזרת עובד/ת זר/ה ל-24/7, עושה היערכות מוקדמת לאפשרות של טיפול במסגרת מוסדית כמו בית אבות, מרכז סיעודי או מחלקה לאנשים החיים עם דמנציה ("תשושי נפש").

הכנות אלה יאפשרו למשפחה המטפלת ליצור ודאות לחלופות הקיימות בין פתרונות דיור מחוץ לבית. מיצוי מידע אודות זכויות, היערכות כלכלית נכונה למימון (בין 15,000 שקלים לחודש ועד 30,000 שקלים בחדר פרטי), מינוי אפוטרופוס או ייפוי כוח מתמשך, השתתפות ביטוחים סיעודיים, מימוש או ביטול זכויות לגמלת סיעוד, בתי אבות מומלצים וזמינות למעבר, כל אלה יחד נדרשים כדי להתגבש לתוכנית מגירה של בית אבות.

אנחנו בחברת גולד פקטור מלווים אזרחים ותיקים ואת בני משפחותיהם בנקודות זמן שונות, החל מתהליכים מוקדמים, כשאנשים בבריאות ועצמאות מבקשים להיערך במידה ויהיה צורך בטיפול מחוץ לבית, ועד למענה למעבר לבית אבות מהיום למחר.

מענה לכל שאלה ונושא. יישומון Pillow מבית גולד פקטור צילום: צילום מסך גולד פקטור

במהלך השנים נוכחנו לדעת שלקוחותינו, שקיבלו את כל המידע הרלוונטי לתוכנית מגירה לבית אבות, חוזרים אלינו גם אחרי שנים בהחלטה על מעבר לבית אבות הרבה יותר מגובשים, שקולים רציונלית ורגשית מאשר משפחות הפונות בשלב ההתמודדות עם החלטה על מעבר לבית אבות מתוך חוסר ודאות כשהן ניצבות בפני ההחלטה בפרק זמן קצר.

היערכות מוקדמת לאפשרות של בית אבות, מספקת מרווח ביטחון לאדם המבוגר ולבני משפחתו, הן לאלטרנטיבה נוספת והן להכנה רגשית מוקדמת, אשר מהווה בסיס הכרחי להחלטה מושכלת במידה ויהיה צורך במיצוי פתרון של בית אבות.

התחלות והגדרות
שירותי דיור תומך נועדו להעניק מענה לאנשים שזקוקים לעזרה נקודתית כמו הלבשה, השגחה במקלחת, סידור תרופות, הסעדה ופעילות פנאי וחברה עם נגישות לצוות רפואי וסיעודי. מדובר בבתי אבות לאנשים העונים להגדרה "תשושי גוף", עבורם מתאים גם אגף תומך במסגרת דיור מוגן.

שירותי דיור סיעודי נועדו לתת מענה 24/7 לאנשים במצב סיעודי אשר מוגבלים בניידות ונעזרים בכיסא גלגלים או בתמיכת אדם בהליכה. שירות זה כולל השגחה ותמיכה ברוב תפקודי היום יום במסגרת בתי אבות סיעודיים, מחלקות סיעודיות בדיור מוגן או מרכזי סיעוד גריאטריים.

שירותי דיור לאנשים החיים עם דמנציה/אלצהיימר נועדו לתת מענה במסגרת מחלקה מוגנת 24/7 ("תשושי נפש"), אשר זקוקים להשגחה ולתמיכה ברוב תפקודי היום עקב מגבלות בהתמצאות, בזמן ובמקום ואינם מוגבלים בניידות. עבורם מתאימות מחלקות במסגרת בתי אבות ל"תשושי נפש", בתי אבות/מרכזי סיעוד משולבים עם מענה לאנשים במצב סיעודי, מחלקות לאנשים המתמודדים עם דמנציה ומחלקות לתשושי נפש במסגרת דיור מוגן.

שירותי דיור לאנשים במצב סיעודי מורכב נועדו לתת מענה 24/7 לאנשים במצב סיעודי או "תשושי נפש" אשר זקוקים לטיפול והשגחה, ע"י צוות עם מיומנויות מקצועיות גבוהות, כתוצאה מעומס טיפולי סיעודי וניטור רפואי צמוד במסגרת בתי חולים גריאטריים ממשלתיים עם מחלקה לסיעוד מורכב או מרכזי סיעוד פרטיים.

מריה כץ, מנכ"לית ומייסדת גולד פקטורצילום: יח"צ

מידע מקצועי אודות הגדרות תפקודיות ניתן למצוא באתר משרד הבריאות, הכולל הסבר אודות הגורמים בעלי סמכות המקצועית לאבחון ולקביעת ההגדרה המתאימה לצורך סיווג רפואי ותפקודי למסגרת טיפול מתאימה. ניתן לפנות ישירות ללשכות משרד הבריאות או לשכות רווחה (לפי כתובת מגורים) לסיוע בקבלת מידע רלוונטי. עמותות העוסקות בתמיכת משפחה מטפלת וארגונים מקצועיים בתחום פתרונות דיור לאנשים בגיל המבוגר מהווים גם כן מקור למידע רלוונטי ומבניהם ניתן למצוא את עמותת "קייר גיברס", עמותת "עמדה", מאגר המידע "כל זכות" ומרכז מידע גולד פטור.

היכן וכיצד מקבלים את המידע הנחוץ אודות בתי אבות ודיור מוגן וכיצד נדע לבחור מקום איכותי ומתאים?
עד לאחרונה המידע היחיד שהיה חשוף לציבור, אודות איכות הטיפול בבתי אבות, בא לידי ביטוי בציון בקרות קליני הנבדק ומפורסם ע"י משרד הבריאות. מדד זה הוא חשוב מאוד, אפילו קריטי, אך לא מספיק להשלים את המידע הנחוץ להחלטה מהו בית האבות שהכי יתאים לצרכים אינדיבידואליים של אדם המבוגר ובני משפחתו.

צרכים חדשים בעידן הטכנולוגי
פלח השוק של הקהלים המבוגרים גדל ומאופיין באוכלוסייה חזקה, טכנולוגית ודעתנית יותר מבעבר. הצרכים החדשים בעידן הטכנולוגי של הצפת מידע מייצרים אתגרים והזדמנויות חדשים המובילים לשינוי תפישות מסורתיות.

גולד פקטור - אפליקציית PILLOW בשירות GOLD FACTORקרדיט: Gold Factor customer service

אדם שמחפש פתרון של בית אבות איכותי מוצף באלטרנטיבות המבטיחות את אותם הדברים בנראות דומה. האוכלוסייה המבוגרת ובני המשפחות מבקשים לבחון בצורה נגישה ומעמיקה יותר את החלופות השונות לדיור מחוץ לבית, וכפועל יוצא הם מחפשים מדדים נוספים להערכה, הכוללים בין היתר שביעות רצון לקוח מתוך חוות דעת, יחס אישי, רמת אמון וביטחון בנותני השירות, חוויית לקוח ותמורה למחיר.

כל אלה, עדיין אינם מיוצגים במדדי גופים רגולטוריים כמו משרד הבריאות או משרד הרווחה.
גולד פקטור (goldfactor.co.il) מעניק סטנדרט בתו איכות לפתרונות דיור עבור אנשים בגיל המבוגר בישראל ומאפשר לקהל המבוגר ולמשפחות להשוות בין פתרונות דיור הנושאים תו איכות של Gold Factor מתוך נגישות למידע ייחודי לפרמטרים המובילים לאיכות הטיפול וחוויית לקוח בדירוג בתי אבות המובילים בישראל.

החלטה על מעבר הורה לבית אבות היא ממש לא קלה אבל היא יכולה להיות פשוטה. המטרה שלנו היא לא רק להביא דירוג פתרונות דיור, המובילים באיכות השירות בישראל, אלא גם ביכולת לייצר כלים ופתרונות טכנולוגיים שהופכים את חייהם של הלקוחות שלנו לוודאיים ופשוטים יותר ובכך לתרום לחיים מאושרים יותר.

יישומון Pillowשפיתחנו בגולד פקטור נותנת פתרון פרסונלי, שיתאים בדיוק מירבי למה שאתם מחפשים, ומצד שני – יעמוד בסטנדרטים שיעניקו לכם ביטחון וודאות מתוך פתרונות דיור העומדים בסטנדרט גולד פקטור.

תו גולד פקטור לאיכות צילום: יח"צ

בין אם אתן בתחילת תהליך או באמצע, בין אם אתם זקוקים לפתרון מיידי או מבררים לגבי העתיד, בין אם עבורכם או עבור בני משפחה, תקבלו את העזרה שמגיעה לכם בשימוש קל ופשוט של יישומון Pillow אשר ממקד אתכם בשאלות החשובות ביותר כדי לקבל הצעות הכי רלוונטיות לציפיות והצרכים שלכם מפתרונות דיור הקיימים. פלטפורמה זו מאפשרת ללקוחותינו לקבל תוכנית מגירה ולגשת למידע אודות זמינות, מחירים וקביעת סיורי התרשמות בבתי אבות מומלצים שהותאמו פרסונלית עבורם בלחיצת כפתור מכל מקום וזמן.

אין לנו פתרונות קסם, אך עם ניסיון מקצועי, שמאפשר לנו לשאול את השאלות הנכונות, דירוג בתי אבות שמציב את הדייר ומשפחתו במרכז וטכנולוגיה שמחברת הכל, גולד פקטור איתכם בכל שלב.

מריה כץ היא מומחית לפתרונות דיור לאוכלוסייה בגיל המבוגר, מייסדת שותפה עם שירי איילון, ומנכ"לית גולד פקטור

ליצירת קשר:
054-991-9944 | www.goldfactor.co.il

בשיתוף גולד פקטור