פלורה: השכונה החדשה של תל אביב

פרויקט פלורה בתל אביב הוא סנונית ראשונה לשכונה החדשה של תל אביב בקרית שלום ומציע חוויית מגורים קהילתית בין מרחבים ירוקים לאורבניות תוססת

נועה בגון, בשיתוף קרסו נדל"ן שטרית החזקות ו-VENN
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
000320
פרויקט "פלורה" בקרית שלום. הדמיה: 3D vision
נועה בגון, בשיתוף קרסו נדל"ן שטרית החזקות ו-VENN
תוכן שיווקי

על התפר שבין קרית שלום לשכונת שפירא עומדת לקום שכונה חדשה ומסקרנת, מרכז חדש ושקט בעיר — והרי כל מי שעובר בתל אביב לאחרונה מבין כמה שקט חשוב בה, על מדרכותיה הסוערות וכבישיה הצפופים. האזור — שעובר שינויים מהותיים לאחרונה ומושך אליו אוכלוסייה חדשה ומשפחות צעירות — עומד לזכות בהתחדשות וצמיחה בדמות שכונה חדשה ופסטורלית.

זהו אחד האזורים הירוקים באזור דרום תל אביב, עם מרחבים של ירוק וטבע, הגובל בשכונת שפירא, שמשפחות צעירות התיישבו בה ונהנות מאווירה של עיר צעירה בתוך העיר הגדולה. השכונה החדשה, כהרחבה של קרית שלום, גובלת ממערב בפארק החורשות — הריאה הירוקה המרכזית של האזור, שבה מתחמי שעשועים ופינות חמד מוצלות, גן בוטני, בית באר היסטורי וטבע פראי בעיר. מהצד השני, ברחוב קיבוץ גלויות, תוקם תחנת הקו הירוק של הרכבת הקלה, שכבר עכשיו הופכת להיות גורם משמעותי במשיכת רוכשים — למגורים ולהשקעה. "אפשר לומר בפה מלא כי השכונה הולכת והופכת למרכז מתגבש בעל אופי שקט ופסטורלי", אומר ירון צוברי, מנהל חטיבת המגורים בקרסו, מהיזמיות הראשונות שיבנו את השכונה החדשה.

פרויקט בוטיק למשפחות ולצעירים

כ-1,200 יחידות דיור צפויות להיבנות בשכונה בשנים הקרובות. פרויקט "פלורה" של החברות קרסו ושטרית החזקות בשיתוף VENN הוא סנונית ראשונה ומסקרנת. מדובר בפרויקט הכולל ארבעה בניינים של 8 קומות (בנייה מרקמית) שמדרומית אליהם מקימה העירייה פארק ירוק רחב ידיים. הפרויקט חרת על דגלו עקרונות של קהילה ושואף לשמר את האופי השכונתי, כמעט כפרי, של האזור. "תמהיל הדירות בפלורה ימשוך משפחות צעירות רבות, כאלה שחשובה להן הקרבה לעיר ולמה שיש לה להציע, ובו בזמן ליהנות משקט ומסביבה קהילתית, לצד ההבנה שזוהי השקעה טובה עם צפי לעליית ערך משמעותית בשנים הקרובות", אומר צוברי. פרויקט פלורה יכלול, בסך הכל, 93 דירות בתמהיל דירות מגוון, 2‏-5 חדרים. במונחים של היום, זהו פרויקט בוטיקי ייחודי בנוף המגדלים הכלל ארצי. בסקר שערכו היזמיות מבין רוכשים ורוכשים פוטנציאליים עולה כי מרבית הרוכשים אכן רואים בשכונה אזור ירוק, שקט וקרוב לעיר וכזה שיש בו תחושת קהילתיות חזקה. זהו אחד המרכיבים שהחברות היזמיות בפרויקט פלורה מבקשות לא רק לשמר, אלא אף לחזק ולהעצים.

בונים קהילה

כחלק מהחזון לשמר את האופי הקהילתי ולאפשר לדיירים להתחבר לקהילה קיימת ולהרגיש חלק מהשכונה והאזור כבר מיומם הראשון בשכונה, בחרו היזמים לשתף פעולה עם הפלטפורמה השכונתית של VENN, המשלבת טכנולוגיה חדשנית עם צוות ניהול קהילה מקצועי המאפשר ליצור חיבורים אנושיים. אלו, לתפיסת היזמים, יעודדו את הדיירים לקחת חלק פעיל בבניית השכונה ועיצוב חוויית המגורים שלהם. דיירי פלורה ייהנו מחוויית מגורים יוצאת דופן הכוללת אירועים קהילתיים, מרחבים משותפים, פלטפורמה ליוזמות, הצעת שירותים מקומיים לחברי הקהילה ואזור לרכישת מוצרים ושירותים מקומיים.

הדמיה Venn

הפלטפורמה של VENN פועלת באמצעות כלים פיזיים, אנושיים ודיגיטליים. החוויה הייחודית תורגש החל משלב הרכישה, דרך מעבר הדירה ולאורך תקופת המחיה בשכונה. דיירי הפרויקט ייהנו מתוכן ואירועים חודשיים בשילוב פלטפורמה לתמיכה ביוזמות, בה כל אחד מהם יוכל ליזום אירוע ולהזמין את השכנים. אם זה סרט, הופעה, קורס או סדנה, הדיירים, בתמיכת צוות הקהילה, יוכלו להיות מעורבים וליצור חיבורים חדשים במרחבים השכונתיים. אזור סחר מקומי באפליקציה יציע מגוון שירותים מקומיים זמינים ומוזלים לדיירים שמהם יוכלו להזמין בלחיצת כפתור עשרות שירותים החל מכביסה וניקיון ועד שירותי בריאות ונפש כמו סדנאות יוגה וטיפולים. בנוסף VENN מאפשרת לכל חבר בקהילה להעלות שירות שהוא מציע בעצמו לאפליקציה וליהנות מכוחה הצרכני של הקהילה עצמה. מעבר לכך החברים יוכלו לשריין מגוון מרחבים משותפים הפזורים בשכונה, כגון מרחב עבודה, ספריית השאלת ציוד שכונתית, מרחבי מוזיקה, תנועה, טיפולים, סלון קהילתי ועוד לטובת אירוע פרטי או יוזמה. בנוסף, הדיירים ייהנו מממשק שירות ואחזקה חכם — המאפשר התממשקות מלאה לחברת הניהול, אפשרות לדיווח על תקלות וקריאות שירות וקבלת שיקוף על הטיפול בתקלות.

דיירי פלורה יצטרפו לדיירים ביותר מ-10,000 יחידות דיור בישראל ובארה״ב, בהן מפעילה VENN את הפלטפורמה שלה. "אנו רואים בצורה חד–משמעית שדיירים המשתתפים יותר ולוקחים חלק פעיל בבניית השכונה שלהם גם נשארים יותר, מחזקים יותר את השכונה ומייצרים יותר קשרים אנושיים משמעותיים. אנחנו מברכים על כך שקרסו נדל״ן ורונן שטרית מצטרפים לשורת בעלי הנכסים החלוציים בישראל שמבינים שחוויית המגורים לא פחות חשובה מבנייה איכותית, ומביאה גם תוצאות עסקיות טובות לצדה", אומר יוראי רבן, מנהל VENN ישראל.

קאנטרי קלאב ובריכה

קרית שלום המתרחבת ממוקמת בין דרך קיבוץ גלויות ושכונת שפירא מצפון, דרך בן צבי מדרום, פארק החורשות ממערב ונתיבי איילון ממזרח, ופרויקט פלורה עומד לקום ממש על גבול הפארק. בסופי השבוע יוכלו דיירי פלורה ליהנות מקווי "נעים בסופ"ש" — מערך קווי האוטובוס החינמיים המשותפים לעיריות תל אביב, גבעתיים, קרית אונו ורמת השרון, להם תחנה הממוקמת בסמוך לשכונה. שבילי אופניים כבר קיימים באזור, ועד לשנת 2025 הם צפויים להתחבר באופן מלא לרשת השבילים הענפה של תל אביב.

בשכונה פועלים היום שני בתי ספר — אחד ממלכתי והשני ממלכתי–דתי, ארבעה גני ילדים עירוניים, גנים של ויצ"ו ונעמ"ת, בית הספר לטבע וסביבה הממוקם בלב פארק החורשות, וכן גני יער פרטיים שנפתחו לאחרונה. אחת מגולות הכותרת של האזור היא קאנטרי גולדשטיין — קאנטרי קלאב עירוני עם בריכה, חדר כושר, חוגים לילדים ולמבוגרים ושפע של פעילויות לילדים בקיץ.

לא בכדי עומדת קרית שלום המתחדשת להיות אבן שואבת לצעירים ולמשפחות צעירות. חורשת עצים ענקית מצד אחד וקרבה נוחה לצירי התחבורה הראשיים מצד שני. שקט ופסטורליות של כפר, לצד הסמיכות לכל מה שיש לתל אביב להציע.

בשיתוף קרסו נדל"ן, שטרית החזקות ו-VENN