תיווך שמתחיל מהלב

תהליך של מעבר לדירה באזור חדש, בפרט עבור משפחות, כרוך בלא מעט שינויים ואתגרים חדשים. בפנטהאוז נכסים מאמינים בתיווך מסוג אחר, ומעניקים ליווי הכולל גם היכרות עם מוסדות חינוך וציבור ואף מציאת עבודה

ניבה שור, בשיתוף פנטהאוז נכסים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חונן ועליזה קריספל
"תפקידו של המתווך הוא לא רק להראות נכס". חונן ועליזה קריספל
ניבה שור, בשיתוף פנטהאוז נכסים
תוכן שיווקי

השנים האחרונות, בפרט מאז פרוץ מגפת הקורונה, הובילו רבים לחפש אחר איכות חיים ומגורים בבתים רחבי ידיים, הכוללים חצר או מרפסת גדולה, ולכלול בשיקוליהם גם את הסביבה ומערכת החינוך. מסיבות אלה המושבה גדרה ויישובי גדרות הסובבים אותה, הנחשבים לפנינה של השפלה, הפכו לאזור מבוקש שמשפחות רבות מעתיקות אליו את מגוריהן. האזור כולל מושבים חקלאיים, הרחבות ויישובים קהילתיים חזקים בקרבת כביש 6 — רק חצי שעה מתל אביב ועשר דקות מחוף הים של ראשון לציון.

"מעבר של משפחה מאזור אחד לאחר כולל המון רבדים: כניסה של ילדים למערכת החינוך ושל ההורים לשוק העבודה, התאמת הנכס לצרכים מיוחדים ועוד", מסביר חונן קריספל, מבעלי סוכנות הנדל"ן פנטהאוז נכסים. "אני מאמין שתפקידו של מתווך דירות הוא לא רק להראות למשפחה את הנכס ולקדם את העסקה, אלא גם להעניק לה ליווי עוטף ומעמיק בכל ההיבטים שכולל המעבר. לכן לאורך כל התהליך אנו מקפידים על שקיפות מול הלקוחות, יושרה ומקצועיות בלתי מתפשרת, שמסייעת לנו למצוא פתרונות ולהתגבר על כל המכשולים בדרך".

ליווי בתהליך המעבר

את משרד התיווך פנטהאוז נכסים הקים חונן יחד עם אשתו עליזה, לפני כעשר שנים. היא הגיעה אחרי קריירה ענפה של 22 שנה בתחום הביטוח והוא אחרי 25 שנה של שירות ביחידות מובחרות בצה"ל. בנוסף, הוא בוגר לימודי גישור באוניברסיטה העברית, בעל תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה מאוניברסיטת בר־אילן ומשמש כחבר דירקטוריון בכיר בחברות פרטיות. לדבריו, ניסיונם המקצועי של עליזה ושלו, יחד עם הרגישות האישית והערכים שבהם הם מחזיקים, מאפשרים להם להעניק ללקוחותיהם ליווי תומך, מחבק ומקיף.

כאשר חונן ועליזה קריספל קולטים משפחה חדשה הם מקפידים ללמוד את צרכיה עד לפרטים הקטנים ביותר, כדי להעניק לה ליווי מלא ומותאם. תחילה הם עורכים למשפחה סיור במושבה ובאזור, ומציגים בפניה את מוסדות החינוך, מערכות הבריאות, המרכזים הציבוריים והאזורים המסחריים. כשמגיעה אליהם משפחה עם ילדים, הם הולכים איתה לבית הספר, יוזמים פגישה עם המנהל או המנהלת, עוזרים בשיבוץ למגמות ועוד. גם בתחום התעסוקה הם מלווים ומסייעים.

"יש לא מעט משפחות שליווינו בתהליך של קנייה או מכירה של נכס, אבל יש מקרה אחד שריגש אותנו במיוחד", מספר קריספל. "לאחת המשפחות שליוויתי יש ילד בעל מוגבלויות, שזקוק לפתרונות נגישות. בני המשפחה רצו מאוד נכס מסוים, וכדי לסייע להם פניתי למועצה המקומית לצורך יצירת נגישות המתאימה למצבו של הילד. על אף שזה לא תפקיד המועצה אלא תפקידו של הקבלן שבנה את הנכס, המועצה נענתה לבקשתי וההתאמה בוצעה לשמחת המשפחה".

הליווי המותאם הוא גם בתחום ההתמודדות עם הביורוקרטיה, המיסוי והעיצוב. נכסים רבים המיוצגים בפנטהאוז נכסים משתייכים למגזר החקלאי. עסקאות הנדל"ן של נכסים מסוג זה מורכבות מבחינת התהליך הרשמי ולרוב מעורבים בהן גם רגשות. "נכסים במגזר הכפרי מצריכים עבודה מול רשות מקרקעי ישראל ומול ועדות מחוזיות ומקומיות. לעתים קרובות אנחנו נתקלים בחוסר במסמכים חשובים המעידים על זכויות בנייה, שעלול למנוע את העסקה. כדי שלא יקרו תקלות, אני מגיע בעצמי למוסדות המתאימים ודואג לכל הנדרש. כאשר מדובר ביישוב כפרי שעורך תהליך קליטה לתושביו, אנו מסייעים גם בכך", אומר קריספל שבמשך השנים התמקצע בתחום.

הוא מוסיף כי קנייה ומכירה של נכסים מכל הסוגים, בוודאי אלו המשתייכים למגזר הכפרי, כוללות מיסוי ייעודי. על מנת להקל על הלקוחות, פנטהאוז נכסים מעניקה להם שעה של ייעוץ משפטי ללא עלות. עורכת הדין של המשרד מסבירה את המשמעויות בתחום לפני הכניסה לתהליך. המשרד גם מספק שעת ייעוץ עם אדריכלית פנים, לגבי כל האפשרויות הקיימות לשדרוג הנכס לטובת הקונה, או ליצירת הומסטיילינג לפני מכירה.

טיפול גם בבעיות

קריספל מסביר כי הביקוש הגובר לנדל"ן למגורים גם באזור גדרה ויישובי גדרות הוביל לזינוק במחירים. "הביקוש במדינה טרף את הקלפים בהיבט של הערכת הנכס. כמתווך אני פועל כדי לגשר על הפער באופן משמעותי — אני מנסה לשקף למוכר את שווי השוק האמיתי של הנכס, ולקונה אני מסביר שלמרות שהשווי שונה מהמחיר המוצע, עקב ההיצע הנמוך הוא עלול להפסיד את הנכס", אומר קריספל ומתריע: "כל עוד לא יהיה מהלך ממשלתי דרסטי הכולל הפשרת קרקעות לבנייה ומתן אפשרויות לדיור מסובסד, אני צופה שהשוק לא יצליח להדביק את הביקוש והמחירים ימשיכו לעלות".

לדבריו, הוא רואה את תפקידו של המתווך בעסקת נדל"ן כמי שנושא באחריות לפתרון של בעיות מגוונות העולות במהלכה. האתגרים שעומדים בפניו אינם רק הסכמה על תנאי התשלום ותאריך הפינוי, או ביצוע של עסקאות שרשרת עם צד ג', אלא גם טיפול בבעיות בנכס ובסביבתו. כדי להתמודד עם הבעיות שעולות הוא דואג לעבוד בשיתוף עם אנשי מקצוע, שלא פעם מוצאים פתרונות גם למצבים מסובכים.

"גדרה ויישובי גדרות הם אזור נפלא ומבוקש, שגרים בו תושבים נהדרים. אנחנו שמחים לקלוט באזורנו תושבים חדשים ועושים כל שביכולתנו על מנת להקל על תהליך המעבר", מסכם קריספל. "כדי שכל משפחה תמצא את הנכס שיתאים לה כמו כפפה ליד נדרשת עבודת תיווך מסוג אחר, עם מעטפת שירות גבוהה שאנו גאים להעניק מכל הלב".

פנטהאוז נכסים
כתובת: הבילויים 9, גדרה
טלפון: 054-4777955

למעבר לאתר >>

בשיתוף פנטהאוז נכסים

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"