איך לעשות אקזיט בנדל"ן: הזדמנויות חדשות במערב ראשון לציון

בימים הקרובים תחל הבנייה במתחם ה-1000, וכעת תשומת הלב כבר נודדת להזדמנות הבאה במערב העיר - מתחם 2000. רגע אחרי שהחלו בהשקת הפרויקט, פליקס כהן ונדל"ן נדל"ן מסבירים על אחד המיזמים הבולטים בגוש דן

אגם קדם לוי, בשיתוף כהן פליקס ונדל״ן נדל״ן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית מתחם 2000
במרחק הליכה מחוף הים. הדמיית מתחם 2000 (להמחשה בלבד)
אגם קדם לוי, בשיתוף כהן פליקס ונדל״ן נדל״ן
תוכן שיווקי

במציאות של משבר דיור מתמשך ומחסור בקרקעות ברחבי גוש דן – יותר ויותר עיניים סקרניות מופנות לעבר תוכניות חדשות.

כבר שנים שהעיר הרביעית בארץ מבחינת גודל אוכלוסייה נודדת מערבה, במסגרת תוכניות לבנייה חדשה. לאחרונה החלו משקיעים ויזמי נדל"ן בנהירה של ממש לראשון לציון, במסגרת תוכניות מתחם ה-1000 - פרויקט של עירוב שימושים במסגרתו ייבנו בעיר מתחמי מסחר, משרדים ומגורים – שמיועדים לאכלס יותר מ-22 אלף תושבים וכ-100 אלף עובדים. תוכניות הבנייה אושרו בסוף שנת 2016 ועבודות הבנייה במתחם החלו זה מכבר.

בעלי קרקעות ומי שהצטרפו לפרויקט בשנים האחרונות כבר נהנו מעליית ערך שווי הקרקע בהתאם להתקדמות המיזם – ובהתאם לעלייה במחירי הדיור. ארז ניר מחברת נדל"ן נדל"ן, מסביר כי קרקעות שנמכרו ב־2012 במחירים הנעים סביב 150 אלף שקל - מוערכות כיום בשווי של יותר מ-1.2 מיליון שקל. גם בהשוואה לעלייה הכללית במחירי הדיור והקרקעות בארץ – מדובר בעסקת "אקזיט" יוצאת דופן.

לפרטים נוספים אודות מתחם 2000

החברות נדל"ן נדל"ן וכהן פליקס מחזיקות יותר מ–850 דירות במתחם ה-1000 ויותר מ–15,000 מ"ר של שטחי מסחר הפזורים במרכזי המגדלים. בנוסף החברה מחזיקה במתחם האגם ב-212 יחידות בית מלון על גבי 9,000 מ"ר של שטחי מסחר, ובימים אלה צפויות להשלים רכישה של 25,000 מ"ר של משרדים.

"כשיצאנו לדרך במתחם ה-1000, לא היה כאן כלום חוץ מחולות", אומר שי מוגרבי, בעלים ומנכ"ל משותף בנדל"ן נדל"ן. "נכנסו למיזם ללא תוכנית מאושרת. היום מאות הלקוחות שלנו במתחם ה-1000 כבר נמצאים בשלב התוכניות – כאשר הבנייה בפתח והרוכשים שלנו צפויים ליהנות מתשואה משמעותית להשקעה שלהם". פליקס כהן, יזם נדל"ן הפועל בתחום מאז שנת 1973, מתגאה גם הוא בהישגי מתחם ה-1000: "בתחילת הדרך, כשהראינו לאנשים את החזון בחולות המערב - רבים לא הבינו את הפוטנציאל. לימים הפכו חולות אלו לזהב – ומי שרכש שם עשה תשואות ורווחים מרשימים".

לגור במרחק הליכה מהים

הרצון של עיריית ראשון לציון להגדיל את היצע הקרקעות בעיר הוביל להולדתו של מיזם נדל"ן חדש: מתחם 2000 בסמיכות למתחם ה-1000, הצפוי ליהנות מפוטנציאל השבחה גדול יותר בגלל המיקום המנצח שלו - הסמוך לחוף הים.

להתעורר מול הים. הדמיית מתחם 2000 (להמחשה בלבד)

בנוסף למיקומו הייחודי, מתחם 2000 הוא למעשה חלקת הקרקע הפרטית האחרונה במערב העיר, כאשר 50% מהקרקעות במתחם הן בבעלות העירייה. בקבוצת כהן פליקס ונדל"ן נדל"ן משוכנעים שהיתרונות הללו הופכים את הקרקעות במתחם 2000 לאחת ההזדמנויות הגדולות באזור.

"הנתונים של מתחם 2000 דומים מאוד לאלה של מתחם ה-1000 – ואף טובים יותר", אומר שי מוגרבי. "בשני המתחמים העירייה מאוד מעוניינת לקדם את הבנייה, וכבר יש פרוגרמה שפורסמה באתר שלה. עבור רוכשים ומשקיעים נתון משמעותי זה מעלה את הסיכוי לכך שהתוכנית תופקד. אני מאמין שבעוד מספר שנים נראה שם את אחת התוכניות המבטיחות ביותר בקרבת חוף הים".

מתחם 2000 קורץ למשקיעים אך גם למשפרי דיור בעלי סבלנות שמעוניינים לגור כל כך קרוב לים. עם המרחבים הפתוחים של הים הכחול מבעד לחלון ורחש הגלים באוזניים – המתחם החדש מעניק הזדמנות ממשית ליהנות משלווה ומאיכות חיים שנתפסו עד כה כחלום לעשירים בלבד.

הקלף המנצח

דווקא בימים שבהם נדמה כי פוטנציאל הרווח של השנים האחרונות כבר לא יחזור – בחברה סבורים שמתחם 2000 הוא אפיק הזדמנות יוצא דופן באזור המרכז. ארז ניר מעריך כי כבר כיום מחירי הקרקע במתחם לא משקפים את הפוטנציאל האמיתי. "אנו צופים כי כבר בזמן הקרוב נראה עליית מחירים בשווי הקרקעות במתחם", הוא אומר. "להערכתי, מיד עם הגשת התוכניות מחירי הקרקע יכולים להכפיל את עצמם פי שלושה ויותר. בכלל, כאשר התוכניות יאושרו – כל יחידת קרקע עשויה לעבור את ה-1.8 מיליון שקל. החישוב פשוט: שווי דירה ממוצעת מעל 4 מיליון שקל, עלות הבנייה כ-1.5 מיליון שקל - ולכן שווי יחידת הקרקע במתחם 2000 יכול להגיע לכ-2.5 מיליון שקל".

ותק וחוסן נדל"ני

החברות פליקס כהן ונדל"ן נדל"ן רותמות את היתרונות שלהן עבור המשקיעים, המעוניינים בוודאות מקסימלית בהשקעה בקרקעות. לקבוצה יותר מ-40 שנות ותק ומוניטין – בין היתר ביזמות נדל"ן, בנייה ושינוי ייעוד קרקעות. אותו ותק מסייע לה בהתנהלות מול גופי התכנון – ומגלם בתוכו ניסיון בליווי בנקאי במסגרות ערבויות חוק מכר. הקבוצה אף מדורגת בדירוג Dun's 100 היוקרתי כמובילה בתחומה. כל היתרונות הללו מסייעים לה להוביל בהצלחה תהליכים מורכבים בעולמות הקרקעות ויזמות הנדל"ן.

** חשוב לציין כי הקרקע אינה זמינה **

למעבר לאתר ולפרטים נוספים על הפרוייקט >>

כהן פליקס ונדל״ן נדל״ן