תל חיים מתחדשת: פרויקט פינוי בינוי של ב.ס.ר והחברה להתחדשות עירונית

תכנית המתאר למזרח העיר הפכה את שכונת תל חיים ליעד חם עבור אלו שרוצים לרכוש נכס עם פוטנציאל השבחה שכבר לא קיים בעיר. חברת ב.ס.ר והחברה להתחדשות עירונית מקימות את "פרויקט הטייסים" עם תמהיל דירות מגוון ומחירים אטרקטיביים

רננה מור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה של בניין
תל חיים מתחדשת: פרויקט פינוי בינוי של ב.ס.ר והחברה להתחדשות עירונית
רננה מור
תוכן שיווקי

שכונת תל חיים במזרח תל אביב נהנית ממיקום מושלם: על גבול גבעתיים, משובצת גינות מרווחות וגובלת בפארק וולפסון שנמצא ממש מעבר לכביש. זו "שכונה של פעם", בה הילדים יכולים לרדת ולשחק למטה, עם אווירה קהילתית, צעירה וביתית ואיכות חיים שבמרכז העיר יכולים רק לדמיין.

כבר כעת נהנית תל חיים מקרבה לצירי תנועה מרכזיים - דרך השלום, אלוף שדה ונתיבי איילון - אך על פי תכנית התב"ע שאישרה העירייה, אמצעי התחבורה בשכונה צפויים עוד להשתפר משמעותית עם הפעלת הקו הסגול שצפוי לעבור בסמוך מאוד לשכונה. הקו יעבור ברחוב ההגנה, דרך גשר השלושה העתידי, שיחבר את שכונות המזרח לשדרות רוטשילד ועד לקו החוף של תל אביב. החיבור בין מזרח העיר למרכזה ולמערבה היה אחד מהנושאים המרכזיים בתכנית המתאר של עיריית תל אביב, מתוך הנחה שפתיחת צירים נוחים המחברים לשאר חלקי העיר יחוללו מהפכה במעמדן של שכונת המזרח ויעלו דרמטית את הביקושים למגורים ולהשקעה באיזור. את הסנונית הראשונה במהפך סימנה בשנה שעברה פתיחת גשר יהודית, המחבר את השכונה למערב העיר.

תחושה קהילתית שקיימת כבר בשכונת תל חייםצילום: Shutterstock

יזמים וחברות בנייה רבות פועלים בשנים האחרונות במזרח העיר, לאחר שקראו את המפה החדשה המתהווה וזיהו את הפוטנציאל העצום באזור. חברת ב.ס.ר והחברה להתחדשות עירונית יזמו יחד את פרויקט "דרך הטייסים", פרויקט פינוי בינוי ברחוב דרך הטייסים 10-6 והראשון בשכונת תל חיים, הכולל 260 יחידות דיור. זהו הפרויקט השני באזור אותו הם יוזמים, בהמשך לפרויקט לה גווארדיה שכבר הסתיים ושווק בהצלחה רבה. כבר היום אפשר לראות עליית ערך משמעותית של הנכסים בפרויקט: דירת 2 חדרים שנמכרה ב- 1,350,000 שקל נמכרת היום במחיר 2,100,000 שקל, ומחיר דירת 4 חדרים, שנמכרה ב- 2,300,000 שקל, טיפס כעת לכ-3,500,000 שקל. האמון המלא של היזמים באזור מגובה בהשקעה נרחבת של עיריית תל אביב באזור, שבא לידי ביטוי בהקמת "צוות מזרח" שעובד בצמוד ליזמים. אותו צוות מלווה את היזמים בקידום תהליכי הבנייה והאישורים הנדרשים, כך שהפרויקט יתקדם בצורה חלקה ומהירה.

תשתיות מותאמות

תכנית מתאר מסודרת מהווה יתרון עצום עבור תושבי המקום, ועבור התושבים שעתידים להצטרף לשכונה, מאחר והיא כוללת תכנון מסודר של תוספת התשתיות והשירותים השונים שיתווספו לאזור כולו, ולשכונת תל חיים בפרט. בנוסף לתכנון התשתיות התחבורתיות שיתווספו לאזור, כמו תחנת הקו הסגול הממוקמת 500 מטרים מהפרויקט, עיריית תל אביב הגדירה מראש תוספת של מוסדות חינוך ותרבות לאזור. דוגמה לכך הם שני גני ילדים שיבנו היזמים באחד הבניינים, שיתנו מענה מושלם לדיירי הפרויקט. הרי מה יותר נוח מלרדת במעלית הישר לגן של הילדים?

בפרויקט יבנה גם חדר כושר ומועדון דיירים שישמש את כל הדייריםצילום: Shutterstock

בניית גני הילדים בתוך הפרויקט נועד לחזק את התחושה הקהילתית והביתיות שקיימת כבר בשכונת תל חיים, ומתווספת למוסדות הלימוד והתרבות שכבר קיימים בשכונה, לדוגמת בית הספר הממוקם ממש מאחורי הפרויקט.

הבנייה בפרויקט צפויה להסתיים בעוד ארבע שנים

פרויקט הטייסים כולל 260 דירות מתוכן 75 דירות תמורה לדיירים ו- 185 דירות לשיווק, ויתפרס על פני 7 עד 9 קומות. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון מאוד, ומתאים לקהל של צעירים, משפחות ומשפרי דיור. דירות 2 החדרים יהיו בשטח ממוצע של 48 מ"ר, דירות 3 חדרים בשטח ממוצע של 72 מ"ר, דירות 5-4 חדרים ודירות פנטהאוז. עוד יתרון משמעותי לפרויקט היא העובדה שלכל דירה יש חניה ומחסן. ייתכן שזהו הפרויקט האחרון בו כל הדירות בפרויקט כוללות חניה, לאור השינוי במדיניות החנייה עליו הצהירה עיריית תל אביב, שאינו מחייב את היזמים בהוספתן. בפרויקט יבנה גם חדר כושר ומועדון דיירים שישמש את כל הדיירים. הפרויקט נמצא לקראת קבלת היתר, ו- 50% ממנו כבר שווק ללקוחות קצה שמעוניינים לגור במתחם ולמשקיעים. הבנייה בפרויקט צפויה להסתיים בעוד ארבע שנים.

מסורת של הצלחות

חברת ב.ס.ר היא אחת מחברות הייזום והניהול המצליחות בישראל, הפועלת מאז שנת 1967, וחלוצה בארץ בתחום קבוצות הרכישה. הפרויקטים המצליחים של ב.ס.ר בולטים עד היום בנוף של העיר תל אביב, כמו מגדלי אלון by B.S.R המצליחים, מגדל מנהטן ומגדלי ברונזה בשכונת פארק צמרת היוקרתית של תל אביב, מגדלי טויוטה וסוזוקי, מגדלי ב.ס.ר בבורוכוב בגבעתיים, ב.ס.ר שרונה, מגדלי ב.ס.ר בבני ברק ועוד רבים אחרים. בב.ס.ר יודעים לזהות את אזורי הביקוש בתל אביב ובגוש דן, ולקדם בהם פרויקטים המתאימים לתוואי של האזור ולצרכים של הרוכשים הפוטנציאלים, עם תכנון מוקפד, יצירת סביבת מגורים אופטימאלית ולא פחות חשוב - מחיר אטרקטיבי.

החברה להתחדשות עירונית הינה מהמובילות והיציבות בישראל, עם ניסיון בהובלה של כ-30 פרויקטים מוצלחים ולמעלה מ-6,000 יחידות דיור ברחבי הארץ. החברה הייתה מהראשונות להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית, כחלק מחזון הרואה בפינוי-בינוי את עתיד הבנייה העירונית באזורי ביקוש. כיום, החברה היא אחת החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל, ומתמקדת בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי עם למעלה מ-30 פרויקטים וכ-8,500 יחידות דיור המצויות בשלבי תכנון וביצוע בתל אביב, רמת גן, הרצליה, גבעת שמואל, בת ים, נס ציונה, פתח תקווה, בית שמש, בני ברק וירושלים. ב-3 השנים הקרובות צפויה החברה לבנות מדי שנה לפחות 2,000 יחידות דיור, בהיקף עסקאות כולל של מיליארדי שקלים.

הילדים יכולים לרדת ולשחק למטה עם אווירה קהילתית

ב-2010 נכנסה קבוצת ב.ס.ר גם לתחום ההתחדשות העירונית, עם פרויקטים שהסתיימו בהצלחה ועוד כ-15 מתחמי פינוי בינוי באזורי ביקוש המייצרים כ-4,500 יח"ד בשלבי תכנון שונים. את פרויקט הטייסים מובילה ב.ס.ר ביחד עם החברה להתחדשות עירונית, העוסקת באופן בלעדי בפרויקטים של פינוי בינוי. החברה נחשבת לחברה המובילה בישראל בתחום, ומעניקה ליווי לכל אורך הפרויקט- מבדיקת ההיתכנות ועד למסירת המפתח לדירה החדשה, תוך טיפול אישי ומסור בכל אחד מן הדיירים.

לב.ס.ר ולחברה להתחדשות עירונית עוד שלושה פרויקטים של פינוי בינוי באזור מזרח העיר, והשותפות משוכנעות בפוטנציאל האדיר של האזור, ובביקוש הגבוה של משקיעים כמו גם של תושבי האזור המודעים ליתרונותיו ורוצים להמשיך לגור בו.

לפרטים נוספים על הפרוייקט לחצו כאן >>