סל של מוצרים חדשים ליועצים משפטיים

Boardirector מארגנת, מייעלת ומאבטחת את יום העבודה במזכירות החברה והדירקטוריון, וכעת משיקה מגוון מוצרים חדשים ליועצים משפטיים, מזכירי חברות וממוני אכיפה פנימית

רונה הוכמן, בשיתוף איגוד החברות הציבוריות
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנוע חוקים לניהול מידע, ציות לרגולציה ומניעת הפרות
מנוע חוקים לניהול מידע, ציות לרגולציה ומניעת הפרותצילום: shutterstock
רונה הוכמן, בשיתוף איגוד החברות הציבוריות
תוכן שיווקי

חברת התוכנה הישראלית Boardirector, החלה כחברת מוצר אשר פיתחה מערכת דיגיטלית לניהול מזכירות חברה וישיבות דירקטוריון וועדותיו וזוכה להצלחה רבה בשוק הישראלי. לאחרונה השיקה החברה סל מוצרים חדש המיועד ליועצים משפטיים, מזכירי חברות וממוני אכיפה פנימית, וכן לחברי הדירקטוריון וועדותיו, והפכה לחברה שמאגדת מגוון פתרונות בתחום ה-Regulation Tech.

המוצרים החדשים כוללים, בין היתר, מנוע חוקים לניהול תוכניות עבודה של מזכיר החברה ושל הדירקטוריון וועדותיו, וצ'ק ליסט רגולציה מעודכן, שמתריע בפני הגורם המדווח על חובות הדיווח ומשימותיו השונות על מנת לסייע במניעת הפרות של דיני ניירות ערך ולשמור על ממשל תאגידי תקין. מוצרים נוספים הם לומדות ארגוניות בנושאים מגוונים מתחום האכיפה פנימית בניירות ערך וציות, הדרכות והכשרות מעמיקות בנושא סייבר ואבטחת מידע לדירקטורים ומנהלי חברות, וכן שיתוף פעולה יחודי עם ארגון ה-ACC (ארגון היועצים המשפטיים הישראלי), במסגרתו ניתנים מגוון קורסים והכשרות למזכירי חברות, יועצים משפטיים פנימיים וממוני אכיפה וציות בדיני ניירות ערך, עם מיטב המרצים עורכי דין ויועצים משפטים של חברות ישראליות ודואליות.

נורית קנר יהב, Boardirectorצילום: אינגה אבשלום שיליאן

נורית קנר יהב, מנכ"לית Boardirector, מפרטת את המהפכה שמבקשת Boardirector ליצר: "תחום ה-Regulation Tech הוא יחסית בחיתוליו בישראל. בנינו פה עולם ומלואו ליועצים משפטים, מזכירי חברות, ממוני אכיפה וציות, ודירקטוריונים".

מנוע חוקים לניהול מידע, ציות לרגולציה ומניעת הפרות
בימים אלו משיקה החברה מנוע חוקים חדש ועדכני, שמסייע למשתמשיו בעמידה ברגולציה ובממשל תאגידי תקין. כמו כן, הוא מאתר פוטנציאל לניגוד עניינים ושולח התראות ותזכורות, שימנעו הפרות דיווח וחריגות אחרות, אשר באמצעותם מופחתים הסיכונים העומדים בפני החברה ונושאי משרה שלה.

מנוע החוקים החדש מבקש ליצר עבור מזכיר החברה כלי אוטומטי, שיסייע לחברה לעמוד בחובות הדיווח על-פי דיני ניירות ערך והוראות רשות ניירות ערך, ובנוסף יסייע לנהל את המשימות השוטפות של מזכירות החברה והדירקטוריון וועדותיו ברמה הרבעונית, חצי שנתית ורב-שנתית ולבנות תכניות עבודה מותאמות לדין.

המנוע מהווה מעין תעודת ביטוח לכך שהדירקטוריון פועל בהתאם לכללים שנקבעו לחברות בורסאיות ומהווה ממעין תו תקן לחברה ציבורית.

לומדות בתחום אכיפה פנימית וציות
חברת Boardirector פיתחה, בשיתוף עו"ד ענבל בן ארצי, לומדות חכמות בתחום ניירות הערך, שמטרתן לסייע ליועמ"שים, קציני ציות, מזכירי חברות וממוני אכיפה פנימית בהטמעת האיסורים בדיני ניירות ערך ומניעת עבירות בדיני ניירות ערך. הלומדות יכללו מגוון תחומים הנדרשים מחברות לפי חוק, לרבות לומדות בתחום זרימת מידע לצורך דיווחים מיידים, איסור שימוש במידע פנים, עסקאות בעלי עניין, הדרכת דירקטורים ודח"צים חדשים, מניעת תרמית בניירות ערך ועוד.

הלומדות האינטראקטיביות מכילות תוכן מקצועי ועדכני עם הרגולציה הסקטוריאלית המתאימה, האיסורים המשתקפים בהוראות רשות ניירות ערך, בשילוב Case Studies ומשימות אינטראקטיביות המעניקות למידה חווייתית, תוך השתתפות פעילה של העובדים לבדיקת העברת התוכן ובדיקת הבנת הידע והטמעת האיסור בקרב העובדים.

קורסים והכשרות בשיתוף ארגון ה-ACC
Boardirector, בשיתוף פעולה עם ה-ACC (ארגון היועצים המשפטיים הישראלי), החליטו להשיק מגוון רחב של קורסים והכשרות ולהבנות ולבסס את הידע של היועמ"שים ומזכירי החברות, קציני אכיפה וציות ונושאי משרה בכירים בארגונים. התכנים כוללים קורסים באכיפה פנימית בניירות ערך, קורסי הכשרה ליועמ"שים פנימיים בחברות ציבוריות, קורס לקריאת דוחות כספיים למזכירי חברות וכדומה.

הדרכות סייבר לדירקטורים ונושאי משרה בכירים
תוכנית מקיפה ומעמיקה, שמותאמת לקהל הדירקטורים ונושאי משרה בכירים בארגונים בנושאי הגנת הסייבר ואבטחת מידע. Boardirector, מביאה עימה את הרוח הגבית של קבוצת SQLink -בית התוכנה הפרטי הגדול בישראל שלו מכללה טכנולוגית מובילה, SQLabs, עם מומחיות בהכשרות למגוון מקצועות בהיי-טק. ההדרכות מתרכזות בהיבטים העסקיים של אירועי סייבר ואבטחת מידע.

"ההחלטה לצאת עם ההדרכות הללו לשוק נובעת מכך שקיימות הנחיות רגולטוריות ברורות אשר מגבירות את האחריות של הנהלות למול אירועי סייבר והגנת פרטיות. ההדרכות שלנו מכוונות להעלאת המוכנות של ההנהלה ליום שחור. מתקפת סייבר על ארגון עלולה לייצר חוסר וודאות וכאוס רב, ומכאן שההחלטות המתבצעות מתוך לחץ עלולות להוביל לתוצאות שליליות עד לכדי תביעות משפטיות, גם אישיות", מדגישה נורית קנר-יהב.

במסגרת ההדרכות המעשיות המשתתפים לומדים לעומק את המושגים הרלוונטיים, מסירים את העלטה ביחס למשמעות הפרקטית של אירועי סייבר על כל היביטיו, ומדמים ביחד עם המומחים של החברה קבלת החלטות בזמן אמת, תוך מענה לשאלות של גופים רגולטורים וקבלת החלטות עסקיות הנדרשות בעת משבר זה.

מערכת Boardirector
מערכת Boardirector מבית SQLink מסייעת בניהול מזכירות החברה, הדירקטוריון וועדות שונות בחברות וארגונים. היא הפכה במהירות לסטנדרט מוביל בשוק ההון ובמגזרים נוספים בישראל.

המערכת מבקשת להעניק פיתרון שתפור לארגון שלכם מא' עד ת', תך שידרוג שיטות העבודה במחלקות המשפטיות, במזכירות החברה ובדירקטוריונים. Boardirector אורזת עבור ארגונים, בכלי אחד, את כל הקשור לניהול ותפעול ועדות וישיבות הדירקטוריון והנהלת החברה: זימון משתתפים, יצירת סדר יום, העברת חומרים נלווים לישיבות באופן מאובטח, כלי להפצה להערות שיתופיות על מסמכים, יצירה ועריכה של פרוטוקולים, ניהול הרשאות בארגון, יצירת מסמכי החלטות, מעקב החלטות וניהול משימות, הפקת דו"חות לבקרה, ניהול מידע אישי, ניהול נוכחות של דירקטורים ותגמול ועוד. כל אלו מטופלים על-ידי המערכת באופן ממוחשב, דיגיטלי וחכם.

"אחד הדברים המשמעותיים ביותר היא לבנות פתרון שמותאם לחברה/לארגון בצורה מושלמת. העובדה שיש לנו קבוצת פיתוח גדולה מאפשרת לנו לשלב מוצר מדף עתיר בפיצ'רים ויכולות התאמה ללקוח, ויחד עם זאת, לפתח על גבי הפתרון התאמות ובקשות איפיון ייחודיות של ארגונים. התוצרים שלנו מאפשרים לחברות וארגונים לנהל תהליכים מורכבים עם אמת ארגונית אחת. הישיבות מתנהלות מול מכשירי קצה: מחשב, אייפד או טלפון סלולרי ובכך מתאפשרת גם עבודת אונליין ושיתוף פעולה מרחוק, ללא תלות במיקומם הפיזי של המשתתפים", מוסיפה קנר-יהב.

בשיתוף איגוד החברות הציבוריות