"היא שיחררה והחיוך שלה היה שווה הכל"

"לא משנה מה מצבך כרגע. את יכולה לשנות אותו", אומרת מיכל לשם, "החזון שלי הוא לגדל דור של מטפלות מקצועיות בשיטתN.L.P , בעזרת הידע העצום שלי. אם את תמיד מטפלת בכולן, רק מבלי לקבל שכר, הגיע הזמן שתהפכי זאת לפרנסה, שתבנה את עולמך"

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

הסצינה הבאה התרחשה במרכז ההכשרה של מיכל לשם, מאסטר מאסטר-טריינר בשיטת N.L.P , מיכל לשם מתארת כאן בגוף ראשון את אחד המפגשים הטיפוליים שהתרחשו במקום, בינה לבין אחת המטופלות.

ורדית ישבה על קצה הכיסא, עיניה ריפרפו בין קצה שולחני לבין נעליה. השקט בחדר היה כבד.

איך אני יכולה לעזור לך יקירה? שאלתי אותה.

אני לא יודעת, היא ענתה בגמגום, לא יודעת אם יש מישהי בעולם שתוכל בכלל לעזור לי.

הבכי נמשך, רעידות, שקט ושוב בכי. אני שותקת. זה הזמן שלה ואני נותנת לה את המרחב שהיא זקוקה לו.

לבסוף היא מביטה בי ולוחשת: נפגעתי בחיים שלי. נפגעתי מהרבה, אבל הוא פגע בי יותר מכולם.

כן, אני מהנהנת והיא ממשיכה - הוא האדם שהיה אמור להיות אחראי על הביטחון שלי. היא שוב בוכה וממשיכה: אני לא מאמינה באף אחד. אני לא מסוגלת לצאת לדייטים. אני לא מתקדמת. תקועה.

נתתי לה לסיים ולשחרר והכנתי אותה לטיפול תרפיה. שם, בדממה, מול עצמה, היא בכתה, צעקה, אמרה ובסוף בסוף, אחרי תהליך מייגע, היא שיחררה. את ה-כ-ל.

היא הבינה את מה שרק היא יכולה היתה להבין.

סיימנו את התהליך כשהיא מבקשת ממני חיבוק, אחרי שנים שבהן לא הסכימה לקבל מגע.

אני משוחררת, אמרה.

החיוך שלה, חיוך האושר, היה שווה הכל.

"זו הסיבה שבזכותה אני מטפלת בשיטת NLP", אומרת מיכל לשם, "כל התרגילים והתרגולים הייחודים שאנחנו עושים, פותחו מתוך ניסיון ונועדו עבור המתאמנות שלי. כן, אני מאמינה שהדרך יכולה להיות קצרה יותר, ממוקדת יותר ומדויקת יותר".

מיכל לשם היא מאסטר טריינר בשיטת NLP, מהנדירות בתחומן בארץ, עם ניסיון טיפולי במאות נשים וניסיון של אלפי נשים נוספות בסדנאות בכל רחבי הארץ.

"אני פונה כעת אלייך", היא אומרת, "את שקוראת את המילים האלה. לא משנה מה מצבך כרגע. את יכולה לשנות אותו. ב'מרכז הכשרה לשם' אני מעבירה את הידע העצום הזה, מתוך חזון אישי, על מנת לגדל דור של מטפלות מקצועיות מהשורה הראשונה, בפרק זמן קצר מדוייק ויעיל. אם את מאלה שתמיד מטפלת בכולן, רק מבלי לקבל על כך שכר, נראה שהגיע הזמן שתדעי כיצד להפוך זאת לפרנסה, שתבנה את עולמך".

שיטת N.L.P או בתרגומה החופשי – נ.ל.פ (ניתוב לשוני פיזיולוגי) - מציעה מגוון של טכניקות ומיומנויות פסיכולוגיות, שמטרתן ליצור השפעה ושינוי במחשבות, ברגשות ובהתנהגויות האנושיות, בעזרת שינוי של הרגלים ודפוסים אוטומטיים, על מנת להשיג תוצאות רצויות. השאיפה היא לשנות ולשפר את התקשורת הבינאישית והתוך-אישית. השיטה פותחה בארצות הברית בשנות ה-70 והיום היא משמשת ככלי טיפולי, באימון עסקי ובסדנאות לאימון ולשיפור עצמי (כך על פי ויקיפדיה).

"אני מזמינה נשים מכל המגזרים ובכל הגילאים להצטרף לכיתות הלימוד של מרכז ההכשרה "לשם" ולהיות חלק מהמהפכה השקטה", מסכמת לשם, "הרשי לעצמך לעבור מסע מרתק אל תוך עולמך הפנימי, לנצל את ניסיון חייך ולהרוויח את עצמך כשאת חדשה, בוהקת יותר, חיה יותר ומאושרת. תוכלי להגשים את החלום שלך להגיע לעצמאות כלכלית ובריאות נפשית, כמטפלת מאסטר מקצועית, שיגשים את ייעודך בחיים".

הצטרפו לערוץ היוטיוב של מיכל לשם

בקרו אותנו בדף הפייסבוק שלנו