מעצבת המשרדים מירי ואטורי: יש קשר בין עיצוב לבין דינמיקה ארגונית

אחרי 26 שנה של שירות צבאי והיכרות עם ארגון גדול, מעצבת המשרדים מירי ואטורי מצליחה להתאים את העיצוב לרוח הארגון, למסר ולעובדים עצמם

אורי קידר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירי ואטורי
מעצבת המשרדים מירי ואטורי: "מעצבת ומתכננת מחדש ומשדרגת חללים"צילום: רותם פריפר
אורי קידר
תוכן שיווקי

מירי ואטורי רואה בעבודתה גם שליחות. יש לה את האפשרות ואת הזכות הגדולה להכניס סדר בבלאגן, להכניס עיצוב וצבע במה שהיה נראה אפור ומאובן, והיא נהנית מכל רגע מהעבודה בסטודיו הנושא את שמה.

הסטודיו של מירי ואטורי עוסק בעיצוב פנים על גווניו השונים. "אני מתמחה בעיצוב משרדים, חללים מסחריים, בתי קפה, מסעדות ובתים", אומרת מירי, "בין עיסוקיי אני מעצבת ומתכננת מחדש ומשדרגת חללים ובכלל מה שנקרא השבחת נכסים, שיפוץ מאסיבי של משרדים ובתים ישנים שלא מעודכנים, בהם יש לי את הזכות להפיח חיים חדשים".

רק לאחרונה השלימה מירי עבודה על משרד גדול בפארק התעשייה עומר, הכולל חלל של 150 מ"ר, עם תוספת של 160 מ"ר. "בעצם איחדתי את המשרד ל-310 מ"ר לפי התכנון הארגוני והצרכים של הלקוח", מספרת מירי.

איך את מתכננת כיצד ייראה המשרד?
"המוטו שלי הוא בעצם לגשת למקום המיועד ולחשוב מראש מה אני רוצה. אני מנטרלת רעשי רקע ומתחילה את הבדיקה לעומק, מה נדרש במקום ואיך הוא משתלב בסביבה הקיימת ומה דרישות הלקוח. בהתאם אני מתחילה בעבודת העיצוב".

מהתחקיר ועד העיצוב

העבודה של מירי מתחלקת למספר שלבים. השלב הראשון הוא התחקיר. "אם מדובר בעסק, אני בודקת אילו מוצרים או שירותים הוא מעניק, מה היקף התקציב הנדרש וקיים לעיצוב, מהם לוחות הזמנים והאם אפשר לפנות את העובדים בזמן העבודות", היא מסבירה, "עניין שהות העובדים הוא חשוב מאוד, גם עבורי וגם עבור העסק. בתקופת הקורונה, כשהחללים עמדו ריקים, הייתה לי הזדמנות לרוץ עם הפרויקטים ללא מגבלה שיש אנשים בסביבה".

"עניין שהות העובדים הוא חשוב מאוד". משרד בעיצובה של מירי ואטוריצילום: מאור מויאל

השלב הבא בתהליך הוא להבין "מה המסר שמבקש העסק לשדר". ואטורי מסבירה כי "התשובה לשאלה הזאת מתחלקת לשתיים: מה רוצה המנכ"ל לשדר כלפי עובדיו ומה כלפי לקוחותיו. אני בודקת מהי סביבת עבודה אפקטיבית עבור המנהל. כמו למשל, יש מי שירצה להקים פינת קפה נעימה ומושקעת, כדי למנוע מהעובדים לבזבז זמן ביציאה לבית קפה קרוב. במקרה כזה האם הוא ירצה שהמטבחון יהיה קרוב ללשכה שלו, כדי שיוכל לנהל שיחות ולהכיר את עובדיו לעומק, או שהוא מעדיף שיניחו לו לנפשו; האם הוא ריכוזי או פיזורי; את מי הוא רוצה קרוב אליו במשרד ואיפה הוא רוצה בכלל למקום אותו והאם רוצה חדר דיונים ובאיזה גודל".

ההיבט הנוסף שבודקת מירי הוא מה המקום מבקש לשדר ללקוח. "אני עושה ניתוח ומיתוג של דרישות המקום", היא מסבירה, "איך רוצים שהלקוח יראה את המקום? אחרי איסוף המידע נבנית פרוגרמה מפורטת, מתבצע סיור בנכס ומתחיל התכנון". לאחר שכל הנתונים בידיה, יוצאת ואטורי לסיור במקום ומנתחת לעומק את החלל. "אני בודקת מה מצב המקום מבחינת חלונות, האור הטבעי הנכנס למקום, עמודים, קירות, אינסטלציה ועוד", היא אומרת, "אני בודקת איך אפשר לנצל את החלל בצורה המיטבית ביותר, מה צריך להסתיר ואיך אפשר להוציא לפועל את השינוי. לאחר שיש לי תשובות לכל השאלות,

אני מתחילה לתכנן את העיצוב, לאבזר ולרהט בהתאם להנדסת האנוש הדרושה במקום. הכל שזור וקשור בכל".

גם כאשר מדובר בעיצוב של בתים פרטיים, התחקיר המקדים מפורט לא פחות. "יכולות להיות שתי משפחות זהות, עם אותם מספר ילדים, חיים מקבילים, אבל משפחה אחת חיה בתוך בלאגן ופחות מסודרת והאחרת מאוד נקייה ושומרת על ארגון וסדר בבית", נותנת מירי דוגמא, "לראשונה אתכנן מטבח סגור שיסתיר את הבלגן ולאחרת אעצב מטבח באופן ספייס".

היכרות עם מערכות וארגונים גדולים

מירי שפועלת ועובדת בעיקר באזור הדרום, היא גמלאית של חיל האוויר, לאחר 26 שנות שירות. "עברתי אינספור תפקידים, משרדים, דירות, גרתי בתוך בסיסים ומחוצה להם", היא מספרת, "לכל משרד שהגעתי, היה לי חשוב שהאנרגיות יהיו טובות ושהאווירה תשדר נעימות. כך, כמעט בכל מקום עיצבתי את סביבת העבודה שלי, של פקודיי, אם זה מגורי חיילים או מועדון נוער, חדר אוכל ועוד".

"לכל משרד שהגעתי, היה לי חשוב שהאנרגיות יהיו טובות". משרד בעיצובה של מירי ואטוריצילום: מאור מויאל

העובדה שמירי מגיעה מהמערכת הצבאית הגדולה מעניקה לה יתרון משמעותי, בכך שהיא מכירה מבנים ארגוניים. "זה כמעט כמו יועצת ארגונית", היא אומרת, "לניסיון הזה יש משמעות עצומה בבואי לתכנן עיצוב של משרד או כל מבנה של עסק אחר, כאשר אני מתייחסת לדינמיקה בין עובדים ובין ההנהלה לעובדים".

יתרון נוסף מגיע מתחומי עיסוקה של מירי במהלך שירותה הצבאי: בטיחות ולוגיסטיקה. "הנושאים האלה זורמים בעורקיי", היא אומרת, " בטיחות באש, תקני כיבוי, אזעקות, תקשורת, מצלמות, סייבר, ארגונומיה ונגישות. כל אלה דברים שבאופן טבעי נכללים בתכנון שלי. כמובן, שחוץ מההיבט הפרקטי והבטיחותי חשוב גם היופי והעיצוב. אני שלוש שנים בתחום העיצוב אבל מביאה איתי יותר מעשרים שנות ניסיון כמעצבת בפועל".

כפועל יוצא, הלקוח מקבל "חבילה שלמה". מירי מסבירה: "כמי שעבדה עם כספים ולוחות זמנים, אני גם מבינה היטב את הצורך לעמוד בתקציב בצורה מוקפדת ובזמן. בלי קשר לכך, לא אחפש תמיד את היקר ביותר, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת האבזור, אלא את מה שמתאים ללקוח ולצרכיו. אני שמה לי גבולות. חשובה לי דעתו של הלקוח, צרכיו ורצונותיו ומלווה אותו לאורך כל שלבי התהליך, עד שמתקבלת התוצאה לשביעות רצונו".

מירי ואטורי –סטודיו לעיצוב פנים
טלפון : 0529247498
לפנייה בדוא"ל >>
למעבר לכרטיס ביקור דיגיטלי >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>
למעבר לאתר >>