חיזוק חוסנה של החברה הישראלית הוא אחד היעדים המרכזיים של נט"ל

טיפול בנפגעי טראומה ממלחמות, אסונות וטרור, לצד בניית חוסן בארגונים עסקיים וחברתיים, הם מהמשימות העיקריות של עמותת נט"ל -"נפגעי טראומה על רקע לאומי". כבר כמעט רבע מאה, מובילה העמותה בתחומה בהיבט הלאומי וגם הבינלאומי

אסף לבנון בשיתוף נט"ל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוצרים של סדנת חוסן  | צילום: אבי זוארץ
תוצרים של סדנת חוסןצילום: אבי זוארץ
אסף לבנון בשיתוף נט"ל
תוכן שיווקי

כשהתותחים החלו לרעום באוקראינה ידעו אנשי עמותת נט"ל שלפניהם עבודה רבה. כבר 24 שנים שהעמותה מעניקה סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה ומסייעים להם להתמודד עם מה שמכונה "הפציעה השקופה", אותה פגיעה הנישאת אך אינה נראית לעין.

עם פרוץ הקרבות באוקראינה מיהרה נט"ל לפתוח קו סיוע לישראלים שבני משפחותיהם מתגוררים במדינה המותקפת. בנוסף מדריכה ומכשירה העמותה ארגונים המפעילים סיוע באוקראינה ובשכנותיה, ביניהם הסוכנות היהודית, התנועה המסורתית ופרויקט מסע. עוד מסייעת העמותה לחברות המעסיקות עובדים באוקראינה, בין השאר על ידי מתן עזרה נפשית מקוונת לעובדים.

"המעורבות שלנו מתייחסת לקהילות שונות: היהודית, הישראלית וגם הבינלאומית", מסבירה אפרת שפרוט, מנכ"לית העמותה. "המענה הנקודתי לאוקראינה הוא חלק מפעילות שוטפת שאנו מקיימים בחו"ל, בעזרת יחידת נט"ל גלובל, הפעילה בקרב ארגוני חינוך, מוסדות בריאות, כוחות חירום ומגיבים ראשונים.

אפרת שפרוט, מנכ"לית נט"לצילום: יורם אשהיים

האתגר במקרה הזה גדול שכן לא רק שהתעורר הצורך לתמוך בצורה מקיפה בגופים הנמצאים מעבר לים, אלא שמדובר בגופים אשר בשונה מאיתנו, אינם מורגלים בסיוע נפשי ובטיפול בחרדה בזמן אמת. למזלנו, הניסיון הרב שצברה נט"ל בעשרים וארבע שנות קיומה מאפשר לנו לספק להם ליווי הולם".

נט"ל לא רק מספקת סיוע לנפגעי טראומה מטרור ומלחמה, בשנתיים האחרונות קיבלתם תפקיד חדש: לסייע לנפגעי משבר הקורונה המתמשך.

"נכון. אחרי יותר משנתיים ניתן לקבוע שהקורונה השאירה אחריה הרס חברתי ונפשי שיצריך שיקום ארוך ומעמיק בחברה הישראלית. מקומות עבודה מדווחים על תחושות לחץ ודחק של עובדיהם, המביאים להשלכות חברתיות ורגשיות קשות והשפעה על הוויסות הרגשי של האזרחים. אין זה מפתיע.

כשמצבים דוגמת הקורונה נמשכים לאורך זמן נוצר דחק שהוא כרוני ומצטבר. כדי שהדחק הזה לא יתגבש לכדי מצוקה נפשית קבועה ואף יפגע ביכולת התפקוד של הפרט והארגון, צריך לתת לו מענה. ואכן, ארגונים רבים ובהם למשל הסוכנות היהודית, המעסיקה כ-750 עובדים, יצרה איתנו קשר כדי שנעניק תמיכה וסיוע נפשי לעובדיה", מספרת שפרוט.

סדנת חוסן לעובדים סוציאלייםצילום: יח"צ

לירון בר קובו, מנהלת פיתוח ההון האנושי של הסוכנות, מספרת שהיא מרגישה שיש בארגון עובדים שהחווים סוג של טראומה, גם באופן אישי וגם באופן קולקטיבי סביב נושא הקורונה. והסוכנות לא לבד.

הילה שבורון מנהלת תחום קהילה וחוסן בעמותה: "אנחנו מקבלים פניות רבות מארגונים המדווחים שעובדים ומנהלים מרגישים שחוקים, שהם טובעים ב'הרים של דיכאון', שקשה להם לתפקד בעבודה ושהם חשים שמשאביהם הרגשיים התרוקנו".

סקר שערכה CofaceBDI באוקטובר 2020, הראה שמתוך 280 מנהלים שנסקרו - רבע דיווחו על מצוקה רגשית. זהו מצב שיש לו נגזרות גם מעבר לקושי שנוצר מהמתח ואי הוודאות. פקחים של עיריית תל אביב נדרשו לעזרה בעקבות העימותים הקשים שהיו להם עם אזרחים שקיבלו מהם דו"חות.

סדנת ODT לצוותים רפואייםצילום: אבי זוארץ

בסקר שנערך על ידי מחלקת המחקר של העמותה במהלך מאי 2021 נמצא כי 77% מעובדי הרווחה, דיווחו על עליה משמעותית ביותר בעומסי העבודה והציגו החמרה בשורה של פרמטרים: מעל מחצית העובדים דיווחו כי איכות השינה שלהם נפגעה, 33% ציינו שמצבם הבריאותי נפגע, 22% נמצאו בסיכון לפתח דיכאון, ו- 21% בסיכון לפתח חרדה מוכללת. בהמשך לסקר הזה וכדי לסייע לצמצם את ההשלכות השליליות של העבודה בתקופת הקורונה ערכה העמותה מאות סדנאות להקניית פרקטיקות לשמירה עצמית ולחיזוק החוסן של העובדים ברשויות המקומיות ובכך סייעה לעובדים הנחשפים במהלך עבודתם היומיומית למצוקה אנושית, לעומס עבודה גובר ואף לאלימות ולעוינות מצד מקבלי השירות.

חוסן קהילתי
נט"ל הוקמה ב-1998 על ידי ד"ר יוסי הדר ז"ל ויודי יובל רקנאטי, כעמותה (מלכ"ר) שמטרתה לספק מענה וטיפול עבור נפגעי טראומה על רקע לאומי, לשמש מסגרת להדרכה ולהתערבות מניעתית בונה חוסן, ולהוות מרכז לקידום הידע והמודעות בכל הקשור לנושא הפוסט טראומה בארץ ובעולם כיום מוכרת העמותה כגוף המקצועי המוביל בישראל בתחומה וכבעלת ניסיון רב בטיפול ובסיוע נפשי במגוון המתודות המוכרות ומבוססות המחקר הקיימות לטיפול בטראומה נפשית. מעל ל-420,000 איש, רבים מהם חיילים משוחררים כבר טופלו באופן פרטני או קבוצתי או השתתפו במגוון רחב של סדנאות ופעילויות של העמותה - הכל במטרה להחזירם למסלול החיים.

לאורך השנים הרחיבה נט"ל את פעילותה ויזמה תוכניות מגוונות לבניית החוסן ולחיזוק תשתיות המוכנות לחירום של קהילות וארגונים בחברה הישראלית למודת הטראומה.
"למדנו שקיים צורך אנושי גלובלי בהגברת החוסן האישי והארגוני", אומרת שבורון.

"לפי תפיסתנו - ככל שנקדים תרופה למכה, כך נוכל למזער את הנזק לאורך זמן. חלק מהחוכמה היא לא לחכות לטראומה ואז לנסות לטפל בה אלא לבנות חוסן ולהגביר את המוכנות למצבי אי ודאות ודחק".

"עוצמת הביחד" צילום: יח"צ

בשל כך הפעילות המניעתית של נט"ל מתחילה כבר בבית הספר היסודי. תוכנית 'מקום בטוח' מקנה הכשרה לאנשי חינוך ולתלמידים לחיזוק החוסן הנפשי ומלמדת אסטרטגיות להתמודדות עם מצבי מתח וחרדה. התוכנית לבני ובנות הנוער 'מנהיגות נוער איתן' מוסיפה מרכיב של מנהיגות מובילת חוסן ומלמדת את המשתתפים להעניק סיוע לאחרים החווים דחק. בני/בנות הנוער למעשה הופכים לשותפים לפיתוח החוסן במוסדות חינוך בהם הם לומדים ואף מקבלים תפקיד בהערכות החירום העירונית. כך, במקום שבני הנוער יהיו אוכלוסיית יעד לטיפול, הם הופכים לכוח עזר המסייע לקהילה".

פעילות נוספת של נט"ל מופנית לעמותות ולארגונים המתמודדים עם מצבי חירום באופן שוטף, כחלק משגרת העבודה שלהם. בשנה האחרונה פעלה העמותה ב-41 בתי חולים ומוסדות רפואה ברחבי הארץ. שבורון מספרת שעובדי המערכת הרפואית שחוקים מאוד עוד לפני ימי הקורונה, המשבר דחק אותם מעבר לקצה והציף את המשבר במלוא עוצמתו. כחלק מהסיוע שהעניקה העמותה לצוותים הרפואיים הפעילה נט"ל קבוצות שיח לעיבוד חוויות קשות, ביצעה הכשרות למתן בשורה מרה ובנתה קבוצות לליווי מנהלים לניהול מודע לצמצום שחיקה ולהגברת החוסן.

"חיזוק חוסנה של החברה הישראלית על כל מגזריה הוא אחד התחומים המרכזיים בהם אנו פועלים, כשמטרת העל היא להגביר את המוכנות למצבי החירום בהיבטים הנפשיים והחברתיים, להכיר את המשאבים הקיימים ולדעת לייצר משאבים חדשים גם בתוך מצב החירום. טיפול בחוסן האישי והארגוני בתוך חברה הוא דלק, צורך בסיסי ולא מותרות. כך, כשמופיע משבר, המוכנות גבוהה יותר וההתמודדות טובה יותר. וכשמתערבים מיידית לאחר אירוע חירום - ניתן לצמצם את ההשלכות ארוכות הטווח ברמת הפרט, הארגון והקהילה", מציינת שבורון.

כעת נט"ל מתרחבת לתחומי סיוע נוספים, מה ניצב כעת לפתחה של נט"ל?
"אנחנו ממשיכים השנה בפרויקט 'פותחים לרווחה', שנועד לתת מענה לצוותי המחלקות לשירותים חברתיים בעקבות משבר הקורונה. פרסמנו קול קורא לתוכנית משותפת עם משרד הרווחה, המזמין גופים אלו לבקש מאיתנו בניית תוכנית תפורה אישית על פי צרכיהם, שתציע סל מגוון ונרחב של מענים כסדנאות, הכשרות, מתן כלים מקצועיים וידע. בשנה האחרונה אנחנו מקבלים פניות רבות מחברות מהמגזר העסקי למתן הכשרות לצוותי משאבי אנוש ומנהלים להבניית שגרות ניהול שמחזקות את חוסן הארגון והפרט.

"העבודה האינטנסיבית שלנו במשך שנים ארוכות העמיקה את הידע והיכולות שלנו גם בתחום הטיפול אך גם בתחום של המניעה וחיזוק החוסן.

כעמותה חברתית אנחנו פועלים בתוך הקהילה, שמנו לעצמנו יעד לא לעצום עיניים אל מול מצוקה, תמיד לחתור למגע ולהנגיש את הידע הייחודי שלנו בתחומים של טראומה וחוסן קהילתי וארגוני באופן מהיר ונוח עבור הפונים. כדי להתמודד טוב עם מצבי חירום, לעבור משברים ולצאת מצידם השני בתחושה של צמיחה צריך להגביר המודעות וההערכות בשגרה, אנו בנט"ל רואים זאת כאחריות לאומית", מסכמת שפרוט.

מסע חוסן בטבעצילום: יח"צ

לאתר עמותת נט"ל
קו הסיוע של נט"ל לנפגעי טראומה על רקע מלחמה וטרור: 1800-363-363
למידע נוסף והזמנת סדנאות: 073-2363309 | hilas@natal.org.il

בשיתוף נט"ל