עמותת ער’’ן מובילה במתן סיוע נפשי ראשוני ותמיכה רגשית

עמותת ער’’ן המציינת בימים אלה 50 שנה להיווסדה, ממשיכה לבסס את מעמדה כגוף ההתנדבותי המוביל בארץ במתן סיוע נפשי ראשוני ותמיכה רגשית. החזון: היותה כתובת זמינה ונגישה עבור המתמודדים עם מצוקה נפשית מכל קשת האוכלוסיות, כולל נפגעי המלחמה באוקראינה

גיא פישקין בשיתוף ער"ן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא פישקין בשיתוף ער"ן
תוכן שיווקי

הימים האלה עומדים בסימן שנתיים לפרוץ משבר הקורונה שהצליח לטלטל את חיינו ללא הכר. ההתמודדות עם הנגיף, שערער את המציאות היוותה גם קרקע פורייה לצורך בסיוע נפשי מסוג אחר, שטרם הכרנו עד היום.

למשימה המאתגרת נרתמה עמותת ער’’ן, הנחשבת כגוף ההתנדבותי המוביל בארץ במתן סיוע נפשי ראשוני ותמיכה רגשית מצילת חיים, והמציינת השנה 50 שנות פעילות בין נבכי החברה הישראלית.

‘’בשיאה של המגפה מספר הפניות אלינו הוכפלה פי 3, אולם גם כיום כשנראה שהגל החמישי והגדול כבר מאחורינו, עדיין כמות הפניות לתמיכה נוכח מצוקה נפשית עדיין גדולה במיוחד’’, מכריז דוד קורן, מנכ’’ל ער’’ן. קורן מתאר את היקף הפעילות הנרחב של הארגון: ‘’מידי יום צוות המתנדבים נענה לכ- 900 פניות מצוקה, שכל אחת מהן היא עולם ומלואו. בניגוד לארגוני הצלה או בריאות אחרים, אצלנו כל אחת מהשיחות אורכת בממוצע כ-25 דקות, כך שהמתנדב נדרש לפנות את מלוא הקשב ותשומת הלב לאדם שנמצא מן הצד של השני של הקו או הצ’אט, ולא פעם להגיש סיוע ראשוני שעשוי לעסוק בדיני נפשות’’.

דוד קורן, מנכ’’ל ער’’ן צילום: פרטי

קורן מציין בנוסף כי נושאי הפניות לער’’ן רבים ומגוונים. בין היתר הם עוסקים בבעיות בינאישיות, בעיות על רקע כלכלי, זהות מינית, התמודדות נפשית בתוך המשפחה, מחלות נפש והרשימה עוד ארוכה. הפונים לסיוע נמנים בין כל קשת האוכלוסיות, לרבות בני נוער, חיילים, בוגרים, ניצולי שואה, קשישים, בני מיעוטים, ולמעשה כל אדם המצוי במצוקה נפשית וזקוק לאוזן קשבת.

‘’בהשוואה לשנתיים האחרונות, טרום המגפה, מספר הפניות הוכפל, הקורונה ללא ספק שינתה את כללי המשחק. המציאות הזו מצריכה מאיתנו התגייסות רחבה עם צוות גדול של מתנדבים ומתנדבות שמשקיעים שעות על גבי שעות בפעילות מעוררת השראה למען הרווחה הנפשית של כלל האוכלוסיות והמגזרים. זה המקום להודות להם על פועלם, שכן בלעדיהם ער’’ן לא יכולה הייתה להתפתח למקום שבו היא נמצאת כיום’’.

מד”א של הנפש
ער’’ן אשר הוקמה בראשית שנות ה-70 בירושלים על ידי הגב’ מריה ברטה זלסני לזכר בעלה, ד’’ר אריה זסלני, ששימש כמנהל שירותי הנפש של בתי הספר בעיר, פועלת על בסיס מודל וולנטרי הנהוג גם במדינות רבות אחרות.

הארגון מקיים שיתוף פעולה הדוק עם משרד הבריאות, אולם מתבסס רובו ככולו על פילנתרופיה ותרומות, המשמשות למימון מערך תמיכה נפשית חסר תקדים המתקיים לאורך כל שעות היממה ובמספר פלטפורמות וערוצים, כולל בטלפון, בצ’אט, בפורום וברשתות החברתיות וכן בשנה האחרונה, גם באמצעות שירות ייחודי וחלוצי להענקת עזרה ראשונה נפשית באמצעות הווטסאפ.

צילום: פרסום יהושע YTBWA

בארגון שחרת על דגלו מתן עזרה ראשונה נפשית ואנונימית, שוקדים כאמור בניסיון בלתי פוסק לנצל את הפיתוחים הטכנולוגיים השונים, על מנת לייעל את מתן השירות עבור המצויים במצוקה נפשית, כולל שילוב מתנדבים מחו’’ל שנרתמים למשימה הרת הגורל.

‘’לא בכדי מכנים אותנו כארגון שהוא סוג של מד’’א לנפש”, אומר קורן, ‘’כמו שאדם זקוק לסיוע רפואי מיידי בעת צרה, ללא קשר למקום או לשעה, יודע שמד’’א תוכל להגיע אליו במהירות האפשרית, כך ער’’ן הוכיחה עצמה כארגון המקביל לטובת מתן סיוע ותמיכה נפשית. לא משנה אם מדובר בשעות היום או הלילה, סוף שבוע, חג או כל מועד אחר, המתנדבים שלנו זמינים לכל אתגר. זהו העיקרון שמנחה אותנו מדי יום וכך גם ימשיך בעתיד’’.

כאמור, שירות התמיכה המקוונת של ער’’ן צבר תאוצה בשנה האחרונה. הוא ניתן בצ’אט לייב, בפורום, במיילים וכן בווטסאפ תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה לאורך כל התהליך. ‘’אנחנו משתדלים להגדיל ככל הניתן את פלטפורמות הסיוע שלנו, כך שכל אדם ובכל גיל יוכל להרגיש בנוח להגיד את אשר על ליבו, הקורונה המחישה בפנינו עד כמה הצורך במתן מענה מקוון וזמין הינו חשוב. ער’’ן תמשיך לשמש כחוד החנית בתחום תוך ייעול מכלול השירותים שלנו על פי הצורך’’, מוסיף קודן.

כשהוא נשאל מה צופן העתיד לער’’ן בשנים הקרובות, משיב קורן בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים:
“השאיפה שלנו היא שכל אדם יכיר את ער’’ן ואת מספר החיוג המקוצר שלנו - 1201, בדיוק כפי שהוא יודע לחייג 100 למשטרה או 101 למד”א. ער’’ן היא חלק בלתי נפרד ממערך שירותי הבריאות הדחופים, כך שהמשימה שלנו תהיה לשפר את השירות ולהנגיש אותו בצורה טובה עוד יותר”.

בשבועות האחרונים מנסים בער’’ן להירתם גם למען המשבר ההומניטרי החריף נוכח המלחמה המתנהלת על אדמת אוקראינה, הטומן בחובו משברים נפשיים קשים מנשוא. כבר בימים הראשונים ללחימה מיהרו בארגון להקים קו מיוחד הפועל בשפה הרוסית עבור ישראלים השוהים במדינה, וכן בישראל במספר 076-8844490, וקו סיוע נוסף לישראלים השוהים באזורי המלחמה בטלפון 076-8844450. בתקופה הקרובה צפויים להיפתח קווי תמיכה נוספים המיועדים לסייע לישראלים נוספים הנמצאים מעבר לים.

"לפני 3 שנים ער"ן והקואליציה הישראלית לטראומה, פעלו להקמת Ukraine Lifeline - קו סיוע לנפש, היום מסייעים להם בשגרה ונותנים מענה מכאן לפניות מצוקה בקו מאוקראינה. עוד מקיימים פעילויות הדרכה לאנשי מקצוע ומתנדבים באוקראינה כמו גם במדינות היעד של הפליטים מאוקראינה. כמו כן מכשירים ארגוני מתנדבים וגופי סיוע בארץ המסייעים לקהילה באוקראינה ובמדינות השכנות", מסביר קורן.

לאחרונה ובמטרה להתמודד כהלכה עם שורת האתגרים הניצבים בפני הארגון, פתחו בער’’ן בקמפיין גיוס המונים לטובת הגדלת מכסת התרומות. המטרה: הגדלת תקציב ייעודי שתכליתו להרחיב את מעטפת השירותים שמספק הארגון, יחד עם השתלבות בפרויקטים לאומיים ובינלאומיים בתחום בריאות הנפש.

‘’כדי שנוכל להמשיך ולספק עוד שנים ארוכות של הקשבה ועשייה למען בריאות הנפש של כלל אזרחי ישראל בארץ ומחוצה לה, אנו זקוקים לתרומות לצורך מימון הפעילות השוטפת, שבסופו של יום חוזרת מיד למען הקהילה’’, מדגיש קורן.

ער’’ן במספרים
מוקד ער’’ן מטפל בלמעלה מ-300 אלף פניות בשנה, מתוכן כ-25 אלף פניות מצוקה בכל חודש וכ-850 פניות ביום.

למעלה מ-9,000 פניות בעלות תוכן אובדני, מגיעות למוקד בשנה.
כ-1,550 מתנדבים ומתנדבות פרוסים בארגון ב-13 סניפים ושלוחות ברחבי הארץ הכוללים את המענה הטלפוני ושירותי האינטרנט המקוונים, לצד כ-250 מתנדבים במדינות צפון אמריקה ובקרוב גם באוסטרליה.

לתרומות לער”ן חייגו 6407* או באתר העמותה

בשיתוף ער’’ן