בתוכניות המנהיגות של שותפויות אדמונד דה רוטשילד, בונים עתודות מנהיגות צעירה ומגוונת

בתוכניות המנהיגות של ''שותפויות אדמונד דה רוטשילד'' בונים עתודות מנהיגות צעירה ומגוונת, של צעירים וצעירות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל, למען צמצום פערים וליצירת חוסן חברתי וכלכלי. את השינוי שמביאים המשתתפים והבוגרים כבר מרגישים בשטח

ענת יפה בשיתוף שותפויות אדמונד דה רוטשילד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משתתפי תכניות שותפויות אדמונד דה רוטשילד  | צילום: יח"צ שותפויות אדמונד דה רוטשילד
משתתפי תכניות שותפויות אדמונד דה רוטשילד צילום: יח"צ שותפויות אדמונד דה רוטשילד
ענת יפה בשיתוף שותפויות אדמונד דה רוטשילד
תוכן שיווקי

"התוכנית שינתה לטובה את מסלול החיים שלי והיוותה עבורי מקום שמאפשר לקבל כלים שלא היו לי לפני כן, להתנסות ולפתוח שערים אל עבר תחומים מרתקים, כאלו שבתור נערה צעירה כלל לא היו חשופים בפני ואת חלקם לא יכולתי אפילו לדמיין".

כך מספרת שני רדמן-פינסקי, במקור מלוד, היום סגנית חשב בכירה במשרד האוצר, בוגרת המחזור הראשון של תוכנית 'שגרירי רוטשילד', אחת משבע תוכניות המנהיגות שמפעיל ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד, המציין השנה שש שנים להקמתו.

"בשנתיים האחרונות נדמה שכולנו נמצאים במערבולת של אירועים. עיניי העולם נשואות כעת למלחמה באירופה, בעוד שהמגפה שטלטלה את עולמנו כבר הפכה לחלק מחיינו. היכולת להתאים את עצמנו למציאות המשתנה עומדת שוב ושוב למבחן, ומציאות של אי ודאות מאתגרת את היכולת להוביל מהלכים.

נוכחנו עד כמה יש משמעות למנהיגות טובה, שתצליח לנווט בין המהלומות ולהוביל אותנו לעתיד טוב יותר", מסבירה ענת נחמיה-לביא, מנכ"לית שותפויות אדמונד דה רוטשילד, ''הפערים במדינת ישראל הם אדירים. כבר בכיתה ה' רואים מתאם בין הישגים במיצ"ב ורמת ההכנסה של ההורים, והסיכוי של צעיר מרקע מבוסס ללמוד באקדמיה גבוה פי שלושה וארבעה מעמיתו מרקע מוחלש.

המציאות הזאת מתורגמת לפערים גדולים יותר בשוק העבודה ובעיקר להיחלשות הלכידות החברתית בישראל. לפני הכול, אנחנו ארגון חברתי שלקח על עצמו משימה לאומית – לפעול לטובת עתיד שוויוני יותר במדינה". אנחנו עושים זאת מתוך פרספקטיבה של מנהיגות צעירה. זו הדרך האופטימלית מבחינתנו לצמצם את הפערים הקיימים תוך נקיטת יוזמה אקטיבית וליווי הצעירים, במטרה להפוך אותם לחלק מדור המנהיגות הבא. זה מה שהופך את הארגון שלנו לנכס לאומי בעל חשיבות עליונה לעתידה של החברה הישראלית".

שני רדמן-פינסקיצילום: ניר סלקמן

ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד מוביל שבע תוכניות מנהיגות הפועלות מדי שנה בכלל המגזרים והאוכלוסיות, לרבות החברה החרדית והערבית, וכן מקיים תוכניות מאיצי יזמות ותוכניות מנטורינג. בארגון פועלים כ־1,200 צעירים וצעירות, המקבלים מיומנויות וכישורי חיים, שיאפשרו להם להשתלב בצורה מיטיבה בעמדות השפעה בארגונים מהמגזר הציבורי, העסקי, האקדמי והחברתי ולהשפיע לטובה על החברה בישראל.

הנה למשל תוכנית 'קו הזינוק' לקידום מוביליות חברתיות בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל, המלווה אותם החל מכתה י' ובמשך עשר שנים רצופות, גם בצעדיהם הראשונים בקריירה. התוכנית מהווה מודל עומק ייחודי, שמלווה את המשתתפים לאורך זמן בצמתים משמעותיים בחייהם, ומאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם ולהפוך לעתודה למנהיגות חברתית וערכית מגוונת.

''כולם נמצאים יחד במודל של 'סלט ירקות' שמכיל מטבעו הרבה צבעים וגוונים. אולם כל אחד שומר על הצבע והזהות שלו, שהיא חלק מפסיפס רחב המשקף בצורה המושלמת את החברה הישראלית" מתארת נחמיה-לביא את הקווים המנחים של הארגון שבראשו היא עומדת.

מצליחים לשנות ולהשפיע
בוגרי ובוגרות תוכניות המנהיגות של ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד, מצליחים לפלס את דרכם הייחודית תוך מקסום האיכויות הטמונות בהם, ויותר מזה – לחולל שינוי חיובי בקהילות שלהם ובמדינה בכלל.

רדמן־פינסקי, נמנית כיום עם רשת הבוגרים של הארגון, המונה יותר מאלף מבוגרי תוכניות המנהיגות, ומלווה את המשתתפים לאורך הדרך באמצעות שיתוף בידע ובניסיון שצברו. היא מעידה כי זו זכות עבורה להמשיך לקחת חלק בארגון שבו צמחה, וגם לתמוך במשתתפים הצעירים בתוכניות המנהיגות השונות.

ענת נחמיה לביאצילום: יח"צ

"אני מרגישה שליחות להשתמש בכלים שקיבלתי בארגון, להחזיר לקהילה ולסייע גם לאחרים לשנות ולהשפיע. לאחרונה הצטרפתי לקורס הפקת תוכן באמצעות פודקאסט, כחלק מהתכנים שמעניקה רשת הבוגרים. עשיתי זאת מתוך רצון לשכלל את המיומנויות שקיבלתי כדי להמשיך ולהתפתח", מסבירה רדמן-פינסקי, "היום, במבט לאחור, אני יודעת שהכלים שקיבלנו בתוכניות המנהיגות אפשרו לי ולעוד רבים אחרים להגשים את עצמנו בעולם האמיתי, לצד מחויבות עמוקה שלנו להשפיע לטובה על המקום שבו אנו חיים. גם התפקיד בו אני נמצאת היום אינו מקרי. בחרתי בו כי ידעתי שזו הזדמנות עבורי להמשיך להשפיע".

''התפיסה שלנו היא שכל אדם הינו תבנית לא רק של מולדתו, אלא גם של ילדותו ומשפחתו. כילדה שחוותה על בשרה אין־ ספור קשיים נוכח מגורים בפריפריה ומחסור בכלים שאפשרו לי להתאקלם כמו יתר בני גילי ממקומות אחרים בארץ, מהמקום הזה שותפיי לארגון ואני מגיעים עם תשוקה אדירה לייצר שוויון הזדמנויות אמיתי, שיבעבע מן השטח כלפי מעלה", מסכמת נחמיה-לביא, "האתגר הוא אדיר ומורכב, אך ההזדמנות גדולה יותר.

הרעיון הוא לייצר מסגרת מנהיגות משותפת, כזו שתחזק את הרצון להמשיך לחיות יחד, ובכוחות משותפים תאפשר להצליח לגבור על האתגרים שבדרך. בסופו של יום אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מיהם המנהיגים שנרצה שיובילו אותנו בעתיד, ובמקביל מאיפה ואיך המנהיגים הללו יגיעו? מתוך חלקת האלוהים הקטנה שלנו בארגון, אנחנו מנסים לעשות את המקסימום על מנת לחתור אל עבר עתיד טוב ושוויוני יותר".

לאתר שותפויות אדמונד דה רוטשילד

בשיתוף שותפויות אדמונד דה רוטשילד