צ'רידי מאפשרת לעמותות ולארגונים לבצע אקזיט

חברת צ'רידי המתמחה בעולמות גיוס הכספים לעמותות וארגונים במגזר השלישי, אמונה על הנגשת פרויקטים חברתיים מעוררי השראה. באמצעות שיטות דיגיטליות מתקדמות בשילוב צוותים מקצועיים, היא מצליחה לייעל תהליכים ולהעניק לשותפות הדרך מענה רחב היקף לאורך כל ימות השנה

גיא פישקין בשיתוף צ’רידי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנהלי הקמפיין מעניקים לראשי עלם את צ׳ק הצ׳רידי בסיום הקמפיין | צילום: פרטי
מנהלי הקמפיין מעניקים לראשי עלם את צ׳ק הצ׳רידי בסיום הקמפיין | צילום: פרטי
גיא פישקין בשיתוף צ’רידי
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות אנו עדים למגמת גיוס ההמונים אשר הולכת וצוברת תאוצה בקצב מהדהד. קמפיינים ייעודיים לטובת ארגונים ועמותות וולונטריות, דרך מיזמים חברתיים מעוררי השראה וכלה בעצם היותה פלטפורמה בעלת ערך מוסף המהווה אפשרות מוצלחת לגיוס כספים לטובת חברות וסטארט-אפים בעולם העסקי.

שי צ׳רבינסקי, מנכ"ל חברת צ'רידיצילום: itzik Bellenitzki

מה שבטוח, מדובר במגמה שעתידה רק להתגבר ולהשתכלל עם הזמן, ולהפוך לאחד מאמצעי הגיוס השכיחים במחוזותינו.

לכך יש להוסיף כמובן את מגפת הקורונה שכפתה על כולנו מעבר מזורז לעולמות המקוונים לצד גידול משמעותי בתהליכים היברידיים. מציאות זו היוותה זרז עבור פלטפורמות גיוס ההמונים, שנהנות עקב בצד אגודל מהתעניינות הולכת וגוברת, לרבות בקרב קהלי יעד ואוכלוסיות שטרם נחשפו אליהן עד היום.

לצורך המחשה, פירמת רואי החשבון “ארנסט אנד יאנג” דיווחה כי רק בשנת 2021 גויס באמצעות פלטפורמות לגיוס המונים סכום עתק של כ-114 מיליארד דולר.

צילום: באדיבות צ'רידי

יתר על כן, במהלך שנת 2020 שהתאפיינה במשבר כלכלי עמוק עם פרוץ המגפה, גויסו רק על אדמת ארצות-הברית למעלה מ-12 מיליארד דולר באמצעות פלטפורמות גיוס שונות, כך על פי אתר Statista. אגב, הצפי הוא כי נתון זה עתיד להכפיל את עצמו, ויעמוד על פי ההערכות על קרוב ל-26 מיליון דולר. עם זאת ועל אף הסכומים הדרמטיים הללו, עולה כי רק חמישית מהם מוקצים לטובת מטרות חברתיות בהשוואה לפעילות המתבצעת במרחב העסקי.

בתוך החלל שנוצר הוקמה חברת צ’רידי המשמשת כ-ONE STOP SHOP המתמחה בעולמות גיוס הכספים עבור עמותות וארגונים, מתוך מטרה להוביל אותן צעד אחד קדימה אל עבר עמידה ביעדים בעזרת קמפיינים לגיוס המונים המושתתים על קידמה ומקצועיות. פעילותה של צ’רידי נועדה למעשה להפוך בסופו של יום את השאיפות של שותפותיה לדרך למציאות בשטח, על ידי עמידה ביעדי הקמפיין והשגת התקציב הדרוש למימושו.

“עד לפני כמה שנים מקובל היה שכל ארגון או אדם ששאף לגייס סכום כסף לטובת מטרה כלשהי, יערוך ערב גאלה או יאלץ לכתת רגליים במסעות גיוס שונים בארץ ובעולם. במציאות הנוכחית, ועל אחת כמה וכמה לאור משבר הקורונה, מודל הגיוס השתנה כמעט לחלוטין ועבר טרנספורמציה לכיוון גיוס המונים המתבצע ברשת”, כך לדברי שי צ’רבינסקי, מנכ”ל צ’רידי, שמעניק התייחסות לשינויים והתמורות שחלים בתחום, וכיצד החברה שבניהולו מנסה לנצל אותם לטובת ייעול תהליכים ושיפור יכולות הגיוס, ובדגש למען מטרות חברתיות לרווחת הקהילה.

תוצאת סיום הקמפיין בדף הבית של צ׳רידיצילום: באדיבות צ'רידי

“צ’רידי נחשבת כיום לכתובת עבור ארגונים, עמותות או כל גוף המעוניין לשדרג את יכולות גיוס הכספים שלו, ולהתאים אותן לעידן הדיגיטלי בו אנו חיים. הערך המוסף שלנו הינו בדמות מוצר טכנולוגי איכותי, הכולל עמוד קמפיין גיוס המונים המשלב בין עולמות האופליין והאונליין, יחד עם מעטפת מקצועית בסטנדרטים הגבוהים ביותר שנועדה למצות את הפוטנציאל הגלום בשותפות הדרך שלנו, ולעצב את הקמפיין בדיוק לפי מידותיהן. התהליך הזה כולל גם מינוי של אסטרטג (קמפיינר) שאמון מצידו על למידת הארגון במשך כחודשיים, תקופה שלאחריה מתגבש המוצר המוגמר עבורו מתבצע קמפיין הגיוס”.

מה זה אומר בפועל?
‘”מטרת העל שלנו היא לספר את הסיפור של העמותה או הארגון שעובדים איתנו בצורה הכי טובה שאפשר, ולסייע להם להגשים את החזון לשמו הן הוקמו מלכתחילה. לעיתים, גם בקרב עמותות חדורות מוטיבציה שעושות עבודת קודש, רצף המשימות השוטפות של היום-יום גורמות לבעלי התפקידים או העובדים, לשכוח את התכלית לשמה הם פועלים. הניסיון שלנו בצ’רידי הוא לבצע סוג של ריענון שורות ולתפור עבורן את החליפה המדויקת שתתאים מצד אחד לצרכים שלהן, ומנגד תאפשר להם להגיע אל מעגלי חשיפה וקהלי יעד חדשים”.

עם קבלות לא מתווכחים
צ’רידי הוקמה בשנת 2013 על ידי המייסד, יהודה גורביץ’. כבר מראשית דרכה חרתה על דגלה ביצוע רפורמות ושדרוג בתחום הפילנתרופיה וגיוס הכספים, מתוך שאיפה אלטרואיסטית לקדם עמותות וארגונים חברתיים ולסייע להם במימוש יעדיהם.

“זה ממש לא משנה אם אתה מנהל עמותת חוג ידידים של מוסד רפואי כזה או אחר, או לחילופין אם אתה בגדר ONE MAN GAME, כדוגמת שליחי חב”ד באוקראינה בימים אלו שמנסים לגייס כספים למען הצלת יהודים מזירות הקרבות. כיום אין עוררין על כך שהאינטרנט הוא הכלי החשוב ביותר באמצעותו ניתן לגייס כספים ביעילות ובמהירות בצורה טובה לאין ערוך מהאלטרנטיבות האחרות הקיימות”.

ואכן, ההצלחה של צ’רידי לא נעלמה מעיניהם של ארגונים בכל רחבי הגלובוס, כאשר נכון להיום לחברה כ-100 נציגים במוקדים רבים ומגוונים בעולם, החל מארצות-הברית (ניו-יורק, וושינגטון, מיאמי ולוס אנג’לס), אוסטרליה (סידני ומלבורן), יבשת אירופה (אנגליה, צרפת, בלגיה ופינלנד), דרום אמריקה (ברזיל, אורגוואי, ארגנטינה ומכסיקו) וכאמור, ישראל בה לבד פועלים כמחצית מעובדי החברה. כל אלו יחדיו משרתים נאמנה מדי שנה עשרות אלפי עמותות וארגונים במגוון סקטורים רחב, ומובילים אותם להצלחות חסרות תקדים.

כך למשל, במסגרת קמפיין גיוס המונים שהתבצע בשנה האחרונה עם עמותת “עלם” לנוער בסיכון, סייעה צ’רידי להגדיל הכנסות מקמפיין שנתי שהסתכם בממוצע מדי שנה על 500-200 אלף , לסך כולל של כ-5 מיליון .

נשיאת עלם, נאוה ברק, התקשתה מצידה להסתיר את התרגשותה מהצלחת הקמפיין כשסיפרה: “בתחילת הדרך הייתי קטנת אמונה, אבל ככל שהתקדמנו הבנתי שאנחנו הולכים לעשות את זה. עשיתי הרבה קמפיינים לגיוס המונים במהלך חיי, אבל עוד לא עשיתי כזה קמפיין שהצליח לגייס כל כך הרבה אנשים, עובדים, מתנדבים ושותפים, דבר שהוא לא פשוט בארגון שמטפל בבני נוער ואינו עוסק באופן שוטף בגיוס כספים, אולם הרוח של כולם ביחד היא זו שהביאה את התוצאה המיוחלת”.

קמפיין אחר שבוצע בהצלחה יתרה בניהולה של צ’רידי עבור האגודה למלחמה בסרטן בימי מגפת הקורונה, השיג תוצאות מדהימות לאור הטמעת שינויים דיגיטליים נוכח צו השעה.

“כולנו זוכרים את עצמנו כילדים מתרימים מדלת לדלת, כשפרצה הקורונה ואנשים פחדו ממגע, נאלצנו לחשוב כיצד ניתן לשדרג את הקמפיינים הללו ולהתאים אותם למציאות בשטח, כשהגיוס עצמו התבצע בעזרת לינקים לתרומה דרך הרשתות החברתיות או ישירות בסמארטפון”, אומר צ’רבינסקי.

שותפי דרך בולטים נוספים צ’רידי בארץ כוללים גם את עמותות וארגונים חברתיים בעלי שם דבר, כדוגמת יד שרה, עזר מציון, מגן דוד אדום, וכן מעבר לים את ה-CBC, ארגון הבריאות הלאומי של ארצות-הברית, עבורו הובילה צ’רידי במהלך תקופת הקורונה קמפיין אדיר שכלל גיוס של כ-50 מיליון דולר לטובת הליכי גיוס, מחקר ופיתוח כנגד הנגיף.

עוד מוסיף צ’רבינסקי את היותה של צ’רידי חלוצת “שיטת השגרירים”, שכללה שימוש ברשימת תפוצה קיימת של אנשים, לטובת הגדלת מכסת התורמים הקיימת.

“קחו למשל מצב בו אתם תורמים לעמותה מסוימת סכום של 100 מידי שנה. השיטה שפיתחנו מציעה לכם ‘לוותר’ או להמיר את התרומה הקבועה שלכם בפנייה אל קבוצה של 30-20 אנשים מהמעגל הקרוב אליכם, שיחשפו בפני פועלה של העמותה ויוכלו לתרום עבורה.

בצורה שכזו, 100 אישיים שלכם גדלים בעשרות מונים. זהו WIN WIN לכל הצדדים שמסייע לארגונים לצמוח בצורה חסרת תקדים בשנים האחרונות, ולגייס סכומים לא מבוטלים למען מטרות מגוונות’’, כך לדבריו.

כשהוא נשאל לאן מועדות פניו של תחום גיוס ההמונים בעתיד, משיב צ’רבינסקי בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. ‘’אין בכלל ספק שמדובר בפלטפורמה המרכזית לגיוס כספים, שרק תלך ותתעצם ככל שיחלוף הזמן, שכן האמצעים כל הזמן משתכללים.

הדוגמה הטובה ביותר לכך אלו ערבי הגאלה ואירועי ההתרמה הגדולים שבעבר התקיימו באולמות, ועברו בהרבה מובנים לרשת המקוונת. יש לכך השלכות אדירות. אם באירוע התרמה במלון או באולם אירועים מסוים הנך מוגבל לכמה מאות משתתפים, הרי שעריכת אירוע התרמה שכזה באינטרנט עתיד לחשוף אותך בפני כמות משתתפים בלתי מוגבלת מכל רחבי העולם. עצם ההבנה של פוטנציאל הגיוס שמקורו ברשת טומן בחובו הזדמנויות יוצאות דופן’’.

עם הפנים קדימה
נדבך נוסף לפעילות המסורתית של צ’רידי לגיוס כספים, כולל אגף ייעודי הפועל לצורך מתן סיוע שוטף לארגונים ועמותות לאורך כל ימות השנה ומכונה “צ'רידי 360”. אגף זה כלל אינו עוסק בגיוס כספים או בקמפיינים לגיוס המונים, אלא מתבסס על יועצים ארגוניים המלווים את העמותות בנושאים כגון התנהלות כלכלית נבונה, ניהול עובדים וזמן, אספקת ליווי מקצועי פרטני (פנייה לקולות קוראים וקרנות, עזרה בקבלת מבנים או שטחים מהרשות המקומית ועוד).

צ’רידי גאה לשמש כ-MARKET PLACE המאגדת תחתיה שורה של ספקים מובחרים ממגוון תחומים ובעלי השקה לארגונים ועמותות, לרבות עורכי דין, רואי חשבון, עורכי וידאו, מפיקי אירועים, גרפיקאים ועוד), כאשר הרעיון הוא להנגיש אותם בפני שותפי הדרך שלנו גם במחירים אטרקטיביים”, מבהיר צ’רבינסקי.

אלא שכאן לא מסתיימת עבודתה של החברה, שפועלת בימים אלו של לחימה במזרח אירופה בהתנדבות מלאה על מנת לקדם קמפיינים לגיוס כספים בשיתוף שליחי חב”ד המצויים באוקראינה ולמען חילוץ יהודים מן התופת. ‘’הקמנו דפי קמפיין ללא עלות שנועדו לתמוך בבתי יתומים שנותרו באוקראינה, וביהודים אחרים שזקוקים לעזרה על מנת להימלט מחוץ לגבולות המדינה. זה המעט שאנחנו כחברה שערך החיים והרעות הם חלק בלתי נפרד ממנה, יכולים לעשות”, הוא מוסיף.

פרויקט “קמחא דפסחא” המסורתי לקראת חג הפסח, הכולל חלוקת מענקים לעמותות, בניסיון להיאבק ביוקר המחייה.

“יצרנו מודל פורץ דרך לפיו במידה וקרן מסוימת הצליחה לגייס סכום מסוים, אנחנו נספק להם את הפלטפורמה של צ’רידי בחינם, ואף נוסיף 10% מענק נוספים מגובה הסכום כתרומה מטעמנו, בתוספת להכשרה הכוללת סדנה כיצד ניתן לשפר את מערך גיוס הכספים באינטרנט.

הכול מתוך חזון חברתי וללא כל מטרות רווח. כך עשינו בעבר, החל מקמפיין להקמת פארק הנצחה לזכרה של אסתר הורגן שנרצחה בדצמבר 2020, או בפרויקט הנצחה אחר במהלכו גייסנו כ-2 מיליארד יורו עבור שליח חב”ד המנוח בהאנובר, גרמניה. כשזה נוגע לפעילות למען הקהילה, צ’רידי תמיד נמצאת שם, וכך גם תמשיך לעשות בעתיד”.

לפרטים על גיוס המונים באמצעות צ׳רידי הקליקו כאן

בשיתוף צ’רידי