איך ארגונים צריכים להיערך לקראת מעבר מלא לענן?

עד היום, רוב הארגונים ניהלו את המידע שלהם on premise, אבל המעבר לענן הוא בלתי נמנע ושעושים את זה נכון יש לו המון יתרונות

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איך ארגונים צריכים להיערך לקראת מעבר מלא לענן? קרדיט: מטריקס Matrix
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הטכנולוגיות שמביא איתו הענן הציבורי מאפשרות לארגונים להשיג תוצאות מדהימות בכל הקשור לקיצור הtime to market של הדרישות העסקיות בארגון. בעיקר בארגוני אנטרפרייז בהם הגוף העסקי הוא המנוע המרכזי לאימוץ טכנולוגיות ענן.

עד לתקופת הענן הציבורי, ארגונים ניהלו את רוב מערכות ומאגרי המידע שלהם on premise מה שאפשר להם תחושת שליטה וביטחון בכל הקשור לניהול מערכות המידע וההגנה עליהם.. עם התפתחות סביבות הענן, הגוף העסקי בארגון דוחף לאמץ טכנולוגיות ענן ע"מ לשפר יעילות שמתורגמת לכסף. מנהלי הIT ואנשי האבטחה בארגונים נדרשים להתמודד מול חיה חדשה שהם לא מכירים כאשר אחד האתגרים המשמעותיים העומדים בפניהם הוא אתגר אבטחת המידע. גם כמחסום פסיכולוגי כי המידע כבר לא נמצא on premise (ברשותם פיסית) וגם לנוכח אתגרים כמו רגולציה, חשש מזליגת מידע, היכולת "לראות" את סביבת הענן ולשלוט, לזהות ולהגיב לאירוע בזמן אמת. השימוש בתצורות hybrid cloud ו multi cloud הופך את המשימה למורכבת אף יותר.

תהליך אימוץ ענן בארגוני אנטרפרייז הוא תהליך מורכב ומחייב חשיבה אסטרטגית מקיפה – לא של פתרונות נקודתיים אלא באינטגרציה של פתרונות הוליסטיים, ניהול והכנה מקדימים בהיבטים משפטיים ורגולטוריים ובבניית מדיניות ותהליכי עבודה בענן שיהוו את הפלטפורמה עליה תתבסס תכנית האימוץ של טכנולוגיות הענן. בשלב הבא, נבנית ארכיטקטורה מאובטחת שנותנת מענה מקיף לצרכי הארגון, פעולות מקדימות אלו יאפשרו לארגון לשלוט בתהליך המעבר מבחינה ארגונית וטכנולוגית תוך הבנה וניהול של הסיכונים – בהמשך יכולות ויזיביליות וניטור של הסביבה הדינאמית תאפשר שליטה ובהירות בכל הנעשה בסביבת הענן. בשורה התחתונה, המעבר לענן דורש מחשבה אסטרטגית והכנה מוקדמת ויש לתת את המשקל הראוי לשילוב המענה באתגרי האבטחה בשלב המוקדם של התהליך כדי לא להיקלע לתרחישים של פתרונות 'פלסטר' ולכן כדאי להתחיל לתכנן אותו עכשיו. כי בסוף כולם יגיעו לענן, האם הם יגיעו מוכנים?

לפרטים נוספים וקביעת פגישה עם המומחים של matrix