הציעו לך לרכוש נדל"ן מניב בחו"ל? יש כמה דברים שחובה לבדוק לפני

הרשת מפוצצת בהצעות מפתות לרכישת נדל"ן בחו"ל שמבטיחות שתוכלו לספר לחברים איך עשיתם את "המכה". אבל בפועל, השקעות כאלה מורכבות מאינספור סיכונים והדבר שהכי חשוב לבדוק זה אם ההשקעה בכלל מתאימה לתיק הנכסים שלכם

תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רלי בן שבת, מנכ"ל 4קוגניטו בנושא השקעות, איך נדע שאכן מדובר בעסקה אטרקטיבית או במלכודת דבש?קרדיט: נקודת מפנה
תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הציעו לכם חצ׳פורי בבטומי ועל הדרך רכישת נדל״ן מניב? נחשפתם לאחרונה להשקעות מפתות של 20% תשואה בגרמניה, ספרד או פורטוגל? כולם מחפשים את ההשקעה הבאה, כזו שעל בירה עם חברים אפשר לספר איך עשינו את ״המכה״, והרשת גועשת במומחים רבים, סרטונים מפתים, גרפים ומחקרים שמבהירים שאם לא תקפוץ על העגלה עכשיו אז פספסת את עסקת חייך. אז איך נדע שאכן מדובר בעסקה אטרקטיבית או במלכודת דבש? בחינת העסקה צריכה להתנהל בשני מישורים: בדיקת הגוף המנהל והעסקה והתאמת העסקה לתיק הנכסים שלנו.

מהם הפרמטרים החשובים לבדיקת הגוף המנהל והעסקה? ניסיון: כמעט בכל פרסום תיתקלו במשפט אזהרה ״שתשואות העבר אינן מעידות על העתיד״. כמובן שזה נכון - אבל לניסיון בהשקעות, ובטח בהשקעות לא סחירות, יש לתת משקל לא מבוטל. אגב, לתוצאות טובות בשנים קשות ניתן ״נקודות בונוס״. ביחס למנהלים חדשים שטרם התנסו בניהול בתקופות משבר.

פרמטר נוסף, פיזור: ללקוח הפרטי אין את האפשרות לייצר תיק מפוזר באמצעות השקעות בודדות. כאן אני חוזרת לבאטומי, ברלין או ניו יורק. האם מדובר ברכישת נכס בודד או בקרן המפוזרת על קומפלקס של נכסים? השקעה באזור prime location או אזור מתפתח? פרמטר שלישי ולא פחות חשוב בקרה ופיקוח - ואני מתייחסת למשרדי רו״ח ועו״ד שמלווים את ההשקעה, הפקת דיווחים תקופתיים ואפשרות משיכת כספים של המנהלים במהלך ההשקעה.

נחה דעתנו לגבי הגוף המנהל? עכשיו נבחן את העסקה עצמה, סוג ההשקעה - האם מדובר בנדל״ן, חוב לעסקים קטנים או אולי השקעה בחברות טכנולוגיה? מהי תשואת המטרה, טווח ההשקעה כולל תקופות הארכה במידה וישנן, התזרים הצפוי במהלך חיי העסקה, נתון שמקטין את רמת הסיכון. ולא פחות חשוב, בידקו איך השקעה כזו משתלבת בתיק הנכסים שלכם.

רק לאחר בדיקה יסודית שאכן ההשקעה שבחרתם תואמת את הצרכים זה הזמן לקפוץ למים.
המלצה קטנה ממני: אם יש ספק אין ספק.

>> לפרטים נוספים וקביעת שיחת ייעוץ

הכותבת היא מתכננת פיננסית אישית, בעל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני, מרצה בתחומי הפיננסים וההשקעות.
** האמור בטור זה אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה לרכישת או פעולה כלשהי במוצר פנסיוני או פיננסי, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני או פיננסי, בידי בעל רישיון עפ"י הדין, המתחשב בנתונים ובצרכים הפרטניים של כל אדם.