יועצת המשכנתאות שיר רוזוב: אפשר לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים במשכנתא

כיצד הכרת הדקויות יכולה להוביל לקבלת זכאות, מה מייחד את שוק הנדל"ן בדרום ואיך אפשר לעמוד בהחזרים הכספיים? יועצת המשכנתאות שיר רוזוב מסבירה מה חשוב לדעת לפני שבוחרים משכנתא

אורי קידר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שיר רוזוב יושבת מול מחשב נייד בחדר עבודה
יועצת המשכנתאות שיר רוזוב: "אני מקפידה למצוא עוד פתרונות שעוזרים לשפר את התנאים שיקבלו הלקוחות שלי"צילום: דנה מסיקה
אורי קידר
תוכן שיווקי

יועצת המשכנתאות שיר רוזוב מכירה את תחום עיסוקה מלפני ומלפנים. לאורך שנות עבודתה, הצליחה לחסוך ללקוחותיה מאות אלפי שקלים, כולל עסקה אחת של מיחזור משכנתא בה נחסכו לרוכשים קרוב ל-400 אלף שקלים.

גם את האזור שבו היא עובדת מכירה רוזוב היטב. היא מתגוררת בקרית גת ועובדת בעיקר באזור הדרום, אותו מכירה לעומק הן כתושבת והן מעיסוקיה בתחומים השונים. זאת, כאשר עיקר התמחותה היא בשכונות חדשות, בהן כרמי גת בקרית גת, עיר היין באשקלון ועוד. "אזור הדרום", אומרת רוזוב, "שונה מהמרכז בכל הקשור לנדל"ן, דיור ומשכנתאות וחשוב מאוד להבין ולהכיר את הדקויות הללו, שיכולות להיות שוות לא מעט כסף עבור הלקוחות. המשכנתאות בדרום נמוכות יחסית, כי לרוב מחירי הדיור יהיו נמוכים לעומת המרכז. רכישת נדל"ן בדרום מביאה עימה זכאויות שונות כשמדובר במשכנתא ראשונה, שלקוחות רבים אינם מודעים להן".

אילו זכאויות למשל?
"לפי חוק הנגב, 54 אלף השקלים הראשונים במשכנתא יהיו בריבת נמוכה. הבנק לא יספר לך את זה ואם לא תדע לדרוש, לא תקבל את ההנחה הזאת. בנוסף, ישנה בדרום הרבה בנייה של פרויקט מחיר למשתכן. אלה דירות יד ראשונה מקבלן ומחירן צמוד מדד. אם לוקחים את כל כספי המשכנתא, חוסכים את המדד וההפרש יכול להיות עד 100 אלף שקלים, תלוי בשנה בה נמסרת הדירה".

ליווי של אנשי מקצוע מכל התחומים

על אף הידע והניסיון הרבים שצברה, רוזוב אינה שוקטת אל שמריה. להיפך. היא אינה מפסיקה להתעדכן בכל הנוגע לתחום עיסוקה. "אני מתמקצעת המון", מסבירה רוזוב, "אני מקפידה להשתתף לפחות בשני כנסים בחודש ולומדת כל הזמן דברים חדשים, שעוזרים לי לספק עוד ועוד מענים ללקוחות, להציע עוד פתרונות ולמצוא דרכים חדשות ונוספות לעזור, לקדם ולשפר את התנאים שיקבלו הלקוחות שלי".

"אנשים משלמים מחירים לא הגיוניים ומתפזרים עם שלל הלוואות ולי יש את הזכות והאפשרות לעשות להם סדר". שיר רוזובצילום: דנה מסיקה

לפני שהוסמכה ליועצת משכנתאות, עסקה רוזוב בתחום ייעוץ ותיווך נדל"ן ואת ידיעותיה בתחום היא מביאה גם לעיסוקה הנוכחי. "אם למשל, לקוח רוצה למכור נכס, להשתדרג ולעשות היתכנות פיננסית, אדע למכור לו אותו בצורה הטובה ביותר עבורו", היא מסבירה, "לכך אפשר להוסיף את הקשרים הטובים שרקמתי עם אנשי מקצוע נוספים הנדרשים לתהליך, בהם שמאים שנותנים לי עדיפות, עורכי דין איתם יש לי שיתוף פעולה הדוק, מתווכים, סוכני ביטוח ועוד. הלקוח מקבל מעטפת שלמה ולא צריך להתרוצץ ולחפש".

מדוע החלטת לשנות את תחום עיסוקך?
"זאת עבודה שאני עושה מהבטן, לא רק מהראש. אני רואה אנשים שמשלמים מחירים לא הגיוניים, מתפזרים עם שלל הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות, ולי יש את הזכות והאפשרות לבוא ולעשות להם סדר. לכן, גם אני לא איזו חברת נדל"ן שבחמש נועלת שעריה וכולם הולכים הביתה. הלקוחות מקבלים את מספר הנייד האישי ואני זמינה תמיד. ההבנה שמדובר באירוע משמעותי מאוד, מלחיץ וכל כך זר עבור אנשים, עומדת תמיד לנגד עיניי והמטרה שלי היא גם לפשט אותו עבורם".

לא "עוד עבודה" אלא כמעט שליחות

לאורך כל הריאיון, מקפידה רוזוב לציין שוב ושוב את הרצון הגדול שלה לסייע ללקוחות, ושבעיניה לא מדובר ב"עוד עבודה", אלא כמעט בשליחות. "כשמתקלקלת מכונת הכביסה מזמינים טכנאי, ולא מנסים לפתוח אותה ולתקן לבד", היא אומרת, "לכן, כאשר מקבלים החלטה שמלווה אתכם כל חייכם כמו חתימה על משכנתא, חייבים לעשות זאת עם איש מקצוע טוב, שמשרת את האינטרסים שלכם ורק שלכם. זה עולם שהוא ערטילאי לחלוטין עבור רוב האנשים המגיעים אליו והם לא מכירים את כל הנתונים".

את יכולה לתת דוגמא?
"רבים למשל, לא יודעים שיש בתחום הרבה מתחרים טובים לבנקים. חברות שנותנות הלוואות חוץ בנקאיות והן לא כפופות לרגולציה של בנק ישראל. אותן חברות מציעות מגוון מסלולים היכולים להתאים להרבה לקוחות, שהבנקים לא יציעו. כך למשל, בבנקים לא ניתן למצוא משכנתא הפוכה ולא משכנתא משלימה שאינה דורשת הון עצמי של 25 אחוז מכלל העסקה. לצד זאת, אני עובדת עם כל הבנקים ויודעת לספק ללקוח את הפתרון הטוב ביותר עבורו".

"אני משתמשת בכלים טכנולוגיים מתקדמים, אשר נועדו כולם לשרת את הלקוח". שיר רוזובצילום: דנה מסיקה

בעניין זה רוזוב מציינת כי מידע מפורט על חברות חוץ בנקאיות ויתרונותיהן ניתן למצוא באתר האינטרנט שלה. האתר מכיל את מבחר השירותים שמציעה רוזוב לצד מידע נרחב במיוחד על התחום, אשר מחולק על פי נושאים וכתוב בבהירות רבה. "אני משתמשת בכלים טכנולוגיים מתקדמים, אשר נועדו כולם לשרת את הלקוח ולסייע בדרך הארוכה שאנחנו עוברים יחד", אומרת רוזוב, "בעזרתם אני יכולה לאפיין כל לקוח ולבנות לו מתווה משכנתא המותאם היטב לצרכיו ויכולותיו ברמת דיוק מקסימלית. השילוב בין ידע נרחב - כפי שמשתקף באתר ולאמצעים הטכנולוגיים הנרחבים, מספקים ערך מוסף משמעותי ללקוח ומקל מאוד על הדרך המורכבת שאנחנו עוברים יחד".

לא רק ריבית ותמהיל

עבודתה של רוזוב עם לקוחותיה אינה מסתכמת רק במשכנתא עצמה, אלא כוללת מעטפת שלמה ורחבה. "הלקוחות ואני פותחים מערכת יחסים ועוברים תהליך ארוך טווח", היא מספרת, "התהליך לא יסתכם רק במו"מ על ריבית ותמהיל. אני מקבלת הרבה לקוחות שמגיעים עם חובות גדולים, נראים אובדי עצות, אבל אני נכנסת לעובי הקורה ומצליחה לצמצם אותם משמעותית, לפעמים גם במחצית. החובות האלה הם לא רק מספרים על הנייר. אילו החיים של האנשים, ואפשר לשנות אותם, אחרת זה בא על חשבון חינוך לילדים, חוגים ושלל דברים חשובים נוספים, שאין סיבה שאדם יוותר עליהם. וכאן אני נכנסת לתמונה".

בחודשים האחרונים אנחנו עדים לתנופה אדירה בחתימה על משכנתאות וזאת למרות משבר הקורונה.
"הגידול הוא עצום. בתקופה המקבילה אשתקד, היקף המשכנתאות בארץ היה כארבעה מילארד שקלים והשנה אנחנו עומדים על 11.6 מיליארד. גידול של כמעט 300 אחוזים. לא זו בלבד שהקורונה לא פגעה בענף, היא נתנה לו דחיפה אדירה. הסגרים גרמו לאנשים להבין שלבני ביתם יש צרכים אחרים והם לא היססו לעשות את השינויים, מה שגורם לבנקים להיות עמוסים מאוד. גם המענה שלנו משתנה, אבל אני יכולה להחיש את התהליך בזכות הקשר הישיר עם יועצי המשכנתאות בבנקים. לא צריך פגישה, אפשר לסגור דברים גם בהתכתבות קצרה בוואטסאפ. אפשר היום לסגור משכנתא, החל מפגישות איתי ב'זום', שלא מונעות ממני להכיר לעומק את הלקוח וצרכיו ועבור בפגישות עם הבנק, באופן דיגיטלי מהבית".

שיר רוזוב יועצת משכנתאות
טלפון: 052-6574988
למעבר לאתר >>
לפנייה בדוא"ל >>